post Avatar

Opublikowane 28.10.2020 16:15 przez

redakcja

Wrze w sprawie Cezarego Kucharskiego. Czarne chmury zbierają się nad jego głową. Wczoraj zatrzymanie, zdjęcie z charakterystycznym czarnym paskiem na oczach, dzisiaj komunikat Prokuratory Regionalnej, przedstawiający bardzo konkretne zarzuty wobec byłego piłkarza i menadżera. A wszystko wokół sprawy konfliktu z Robertem Lewandowskim.

Wczoraj szeroko pisaliśmy o regularnej wojnie między Cezarym Kucharskim a kapitanem reprezentacji Polski, więc po kontekst całej sytuacji odsyłamy do tamtego tekstu.

Nieprzypadkowo piszemy osobowo, bez skracania nazwiska Kucharskiego do pierwszej litery i dodawania kropki, bo sam zainteresowany zgodził się na ujawnianie jego wizerunku oraz podawania pełnego nazwiska w związku ze sprawą. Jego wola.

Wróćmy do meritum.

Prokuratura Regionalna przedstawiła bowiem konkretny zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 par. 1 Kodeksu karnego. Chodzi o to, że menadżer mógł – podczas spotkań biznesowych, prywatnych, a także za pośrednictwem telefonów i wiadomości – szantażować Roberta Lewandowskiego, strasząc go posiadaną wiedzą o rzekomych nieprawidłowościach podatkowych piłkarza, a zarazem żądając dwudziestu milionów.

Kwota miała być „ceną spokoju.

No właśnie, prokuratura ujawnia też część rozmów, na podstawie których rekonstruowano wydarzenia.

„Czuję, że tyle jest warty spokój pokrzywdzonego”

 „(Chcę pieniądze) za to, że będę krył do końca życia, że on i jego żona są oszustami podatkowymi”

Mocne.

Prokurator zdecydował też zastosowaniu wobec Kucharskiego środków zapobiegawczych:

poręczenie majątkowe w wysokości 4,6 mln złotych, czyli równowartości 1 miliona euro.

zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i jego żony i kontaktowania się z nimi.

zakaz opuszczania kraju, zatrzymanie paszportu, dozór policji.

Warto śledzić tę sprawę.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA PROKURATURY REGIONALNEJ:

W dniu 27 października 2020r. w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie ogłoszono menedżerowi piłkarskiemu – Cezaremu K. zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 §1 Kodeksu karnego. Czynność przeprowadzono w związku z prowadzonym od kilku tygodni śledztwem zainicjowanym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonym przez pełnomocnika pokrzywdzonego piłkarza.

Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od września 2019 r. do września 2020 r. kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta i współpracownika groźbę bezprawną polegającą na zapowiedzi rozpowszechniania informacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego. Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie że zachowa w tajemnicy opisane powyższej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro, co stanowi równowartość 84,6 miliona złotych.

Podstawą dowodową do przedstawienia powyższego zarzutu były zeznania pokrzywdzonego piłkarza, wzmocnione zeznaniami świadków, którzy uzyskali wiedzę o działaniach Cezarego K., ale przede wszystkim – zapis bezpośrednich rozmów jakie przeprowadzili podejrzany i pokrzywdzony w restauracjach znajdujących się w Warszawie oraz w Monachium, a także treść korespondencji sms kierowana do pokrzywdzonego od osób mających wiedzę o zamiarach Cezarego K.

Jak wynika z zarejestrowanych treści Cezary K. żądając od pokrzywdzonego kwoty 20 milionów euro wyraźniej wskazał, że „czuje, że tyle jest warty spokój pokrzywdzonego”, zaś na pytanie dodatkowe piłkarza „za co naprawdę chce te pieniądze?” podejrzany oświadczył, że „za to, że będzie krył do końca życia, że jest on i jego żona oszustami podatkowymi”. Między innymi powyższe wypowiedzi podejrzanego świadczą o tym, że żądania stanowią szantaż o charakterze kryminalnym.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że przedmiotem śledztwa, a tym samym zarzutu przedstawionego Cezaremu K., nie są roszczenia kierowane wobec pokrzywdzonego dotyczące rozliczeń finansowych w związku zawartymi umowami cywilnoprawnymi, w tym umowami spółek, a także roszczenia będące przedmiotem sporów sądowych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania prokuratora, w tym dotyczące ustosunkowania się do zapisu powyższej rozmowy. W swych obszernych, składanych przez kilka godzin wyjaśnieniach, koncentrował się na zagadnieniach związanych ze wieloletnią współpracą z pokrzywdzonym, a także na rozliczeniach o charakterze cywilnoprawnym, które – jak wcześniej wskazano – nie są przedmiotem zarzutów, ani nie mają z nimi bezpośredniego związku.

W trakcie przesłuchania podejrzany korzystał z pomocy dwóch obrońców.

Po wykonaniu czynności prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Cezarego K. środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym, tj. poręczeniu majątkowym w kwocie 4,6 miliona złotych, co stanowi równowartość 1 miliona euro, zakazie zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego żony, a także kontaktowania się z nimi, zakazie opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu, a także dozoru Policji.

Na dalszym etapie śledztwa Prokuratura Regionalna w Warszawie podejmie działania związane z analizą materiału znajdującego na nośnikach elektronicznych zabezpieczonych w trakcie przeszukań pomieszczań zajmowanych przez Cezarego K. oraz ustaleniem, czy poza Cezarym K., w procederze szantażowania pokrzywdzonego nie uczestniczyły inne osoby, w tym przedstawiciele zagranicznych mediów.

Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

Fot. FotoPyk

Opublikowane 28.10.2020 16:15 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 71
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ViteQ
ViteQ

Pierwszy!
Nie mam nic merytorycznego do dodania.

PZPN
PZPN

Typowy idiota z PO

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Cwaniak, najbardziej leniwy POseł i imbecyl od plastra na nosie. Klasyczny Dyzma.

hds
hds

„Klasyczny Dyzma”.

Czytalem ksiazek T. Dolegi-Mostowicza, ogladalem serial z kapitalnym Romanem Wilhemim i nIe widze nic z Dyzmy w Kucharskim. Podobnie jak nie widzialem nic z Dyzmy w Smudzie.
Plaster na nosie nosil Mieciel.

Gniadek
Gniadek

Tak idiota z PO. Nie to co inteligenci z PiS którzy wrzucają granat do szamba delegalizując aborcję w chwili gdy spokoj społeczny jest niezbędny do zmniejszenia skutków pandemii. Pierwszy rząd na świecie który w ramach walki z wirusem wyprowadził ludzi na ulicę

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Rząd wyprowadził ludzi na ulicę?

Gniadek
Gniadek

Tak mój drogi dezycja o delegalizacji kompromisu aborcyjnego była świadomym wyprowadzeniem ludzi na ulicę. W Polsce był były różne zakusy ruszenia aborcjii w jedną albo druga stronę ale zawsze w każdym rządzie czy z lewa czy z prawa znajdował się ktoś kto wciskał hamulec majc na uwadze co się może stać. Aż doczekaliśmy rządu w którym postanowiono ten kompromis rozsadzić. I wywoalc, zamieszki w najgorszym możliwym momencie. Pytanie teraz czy to był wynik braku inteligencji rzadzacych czy świadoma decyzja. W obu przypadkach efekt ten sam. Protest na ulicach setek tysięcy ludzi i gigantyczny wzrost zachorowań za kilka dni.

pokora-jesteś nikt
pokora-jesteś nikt

dobre – myślisz, że wiesz lepiej od nich co oni robią, a nazywasz ich idiotami XD jeszcze zbierasz poklask wśród tłumu XD ehh to Wy im płacicie, nie oni Wam więc kto tu jest mniej/bardziej inteligentny zostawmy w opinii dla siebie.

Polo
Polo

Niekoniecznie.
Z tego co zaczynam rozumieć to Kucharski ma problem z wyceną wspólnej firmy z RL. Wg ksiąg należą mu się jakieś grosze. Przyjrzał księgi i zauważył, ze z firmy wyprowadzono kasę na lewe koszty oraz, że RL zaczął zawierać kontrakty poza wspólną firmą co zmniejszyło dochody. Ale do tych dokumentów nie ma dostępu. Policzył sobie to na szybko i wyszło mu, że stracił ca 20 mln €. Mozliwe ? Możliwe jeśli do tego dodamy prowizję od milczenia.
Ale CK też ma za uszami. Oszukał RL przy podpisywaniu kontraktu, może jeszcze w innych sytuacjach ? Może dlatego RL zaczął wyprowadzać interesy poza wspólną firmę ?
CK nie ma szans w sądzie wykazać, że mu się należy np. 10 czy 15 mln €, bo zgodnie z księgami firma jest na stratach, a nie ma dostępu do zewnętrznych kontraktów RL. Co jasne, ale chyba niezgodne z ich umową.
Czyli RL odebrał sobie prowizję, o której pisał Stanowski w nie ujawnionym wcześniej „twicie”. Może z nadmiarem ?
W każdym razie CK przypartemu do muru został tylko szantaż. Bo czuł, ze jakaś większa kasa mu się należała, a że jest zachłanny ( jak każdy) to zaczął szantażować RL, że ujawni zagrywki podatkowe fiskusowi. Może jakieś lewe koszty, może niesłuszne wpisywanie w koszty prywatnych wydatków.
Smutne, ale obaj stracą. Bardzo dużo. Chyba na końcu więcej RL, jeśli niemiecki fiskus dopatrzy się dużych nieprawidłowości. Albo trafi do więzienia, albo zapłaci za ugodę jakieś 30 – 40 mln € ( należności, odsetki, kara i zapłata za to, że nie będą żądali więzienia).
W Polsce być może CK zostanie skazany za szantaż i skończony jako agent. Ale RL też.

E.Zaraza
E.Zaraza

nawet tutaj musicie srać o polityce??

E.Zaraza
E.Zaraza

Polo: tez mialem kiedyś wspólnika. wszystko szlo dobrze dopóki pewnego dnia nie usiadłem na spokojnie i nie przyjrzałem się przerobionym robotom, ile z tego załatwiłem ja, a ile wspólnik oraz ile kasy było w moich robót, a ile z jego… wyszło tak z 1 do 10 na moją korzyść. rozmowy nic nie dały, wspólnik nie czuł bluesa, że wiezie się na moich plecach, bo podzial zysków był 50/50… założyłem więc drugą firmę, sam i prawie wszystkie roboty przepuszczałem przez drugą swoją firmę, do wspólnej dając jedynie tyle samo ile dawał wspólnik… po jakimś czasie z hukiem się rozstaliśmy. na szczęście u nas każdy poszedł swoją drogą, może dlatego że kasa niemożliwie mniejsza niż u RL i CK 🙂 … poczucie „bycia oszukiwanym” jest mocno wkurzające, nie dziwie sie że RL tracąc zaufanie do menago chciał go odciąć od wszystkich swoich interesów… moim zdaniem wiecej straci Kucharski, może nawet dostanie wyrok, kasy nie zobaczy już żadnej na bank, zostanie Najmanem piłki nożnej.. wydaje mi sie ze Lewandowski poradzi sobie bez zbytniego uszczerbku, za dużo osób przy nim pracuje, klub go nie zostawi, on jako RL9 generuje za duży przychód jako firma – nie pozwolą mu zginąć, tak myślę… Ronaldo, Messi tez problemy – wszystko ugładzone, goście grają dalej nie tracąc w zasadzie nic na swoim wizerunku. po prostu tak się przyzwyczailiśmy do oszustw podatkowych, że spływa to po nas jako ludziach… a pazernych szantażystów nie lubiliśmy nigdy

Polo
Polo

W.Zaraza
Tak myślę, że taki był schemat działania. Rzecz w tym, że wszystko zależy od niemieckiego fiskusa. W odróżnieniu od Włoch i Hiszpanii wsadzają do pudła za podatki. Plus nasza zawiść… Współczuję Robertowi, nie Kucharskiemu, ale nie wiemy co było początkiem. Może wkurzenie CK ma swoje uzasadnienie ?

Michal Sz
Michal Sz

20 milionów euro, grubo poleciał. Może jakby zażądał z bańkę czy dwie to by dostał, ale nie aż tyle. Nawet gdyby Lewandowski faktycznie oszukiwał skarbówkę to i tak pewnie bardziej opłaciłoby mu się zapłacić jakąś karę niż tyle wybulić Kucharskiemu. Pazerny głupek i tyle.

Krzysiek
Krzysiek

Dokładnie, chciwy baran i mam nadzieję, że pójdzie siedzieć. Lewy jest inteligentny i pewnie nic nie oszukiwał, a nawet jak coś wykryją to pewnie będzie to jakaś pierdoła, zapłaci 100 000 euro straty, drugie tyle kary i tyle, a ten mam nadzieję, że na sady i obrońców wyda majątek a i tak dostanie jakiś wyrok. Choć to prokuratura w Wawie to byłemu legioniście z PO nic nie zrobią. Da im na dwie fury i się sprawa zakończy.

kocio
kocio

z tą inteligencją Lewego to sprawa jest dyskusyjna. W końcu się podobno koleguje z Peszko. Wydaje mi się że nikt inteligetny tego nie robi

Michal Sz
Michal Sz

Nie wiesz jaki Peszko jest na co dzień. Może to spoko gość.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska

Ale ze na trzezwo czy nie ?

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

To Peszko bywa trzeźwy??

michael
michael

Taaa, spoko gość który kopie papier toaletowy z głowy syna.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Wystarczy posluchac jak sie wyslawia i odpowiada dziennikarza na pytania lub jak udziela wywiadow! Ze o sposobie przewidywania sytuacji boiskowych nie wspomne by wiedziec ze facet nie cierpi na brak inteligencji.
Wiec o to badz spokojny.A to ze kumpluje sie z Peszkiem nie ma znaczenia(jego poziom IQ) byc z kims kumplem nie zalezy tylko od IQ ale od wielu roznych zaleznosci np. Zaufanie,poczucie humoru,punktualnosc wspolne pasje zainteresowania,poczciwosc ludzka,chec pomagania komus czemus itd.itp.
Generalnie dla kazdego co innego ma znaczenie by czuc sie dobrze z drugim czlowiekiem.

Kikkhull
Kikkhull

Buahhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa według jakiego klucza prokuratura uznaje kto może nagrywać, a kto nie. Jak nagrano nazistę co mówił, że Polaków by pozabijał to było nielegalne.

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

To sąd stwierdził, a te w Polsce są wolne… od wielu rzeczy.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Oj Czaruś 😉
Wyskoczyłeś z procą na kamyki przeciwko naszemu dobru narodowemu.
Sam przeciwko wszystkim, chyba nie byłeś tak głupi, że myślałeś: Lewy nie będzie chciał
naciągania i te pare milionów odpali za św spokój.
A tu Lewy nie przestraszył się procy, tylko wyciągnął laserowe miotacze… i raczej zostanie po tobie spalona ziemia.

Marek
Marek

Dokładnie przecież klaun mógł wzìąść na wstrzymanie i przebiedować te kilka lat ,a po zakończeniu kariery Lewego postawić sprawę jasno.Nie rusza się dobra narodowego i ikony Bundesligi w tegoż Prime Time ,gdyż zawsze taka akcja zakończy się publiczną głoszą
.Poza tym jeśli Lewandowscy rzeczywiście są Kucharskiemu sporo winni to powinien ich skarżyć przed polskim wymiarem sprawiedliwości ,a nie lecieć z donosem do szwabskiej gazety ( to musiał być tłusty przelew) .Konfidenctwo to zwykłe nieodwracalne kurestwo,raz się osrałem i nie ma odwrotu.Moim zdaniem Kucharski może szykować mandżur i kasiutę na wypiskę.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy

Widać wyraźnie, że Lewy ma sporo za uszami :D. Wyciągnął taśmy w desperacji, już po tym jak Kucharski złożył pozew cywilny i doniósł do Urzędów Skarbowych. Normalny człowiek rok temu nagrałby to, potem kazał spierdalać Kucharskiego, a następnego dnia złożył zawiadomienie na komisariacie. Pewnie Oszust Podatkowy, o którym mowa jest na taśmach nie jest słowem na wyrost. Dopiero kiedy Czarek poszedł na wojnę, to ten wyciągnął taśmy(które i tak nie będą miały znaczenia w procesie cywilnym, czy Czarusiowi się kasa należy). Ta sprawa wybuchła im obu w twarz, bo jeden w tym momencie kończy karierę agenta, a ten drugi będzie postrzegany jako oszust podatkowy(ciekawe jakie dokumenty ma Kucharski i co znajdą skarbówki obu państw) i jeszcze z byłym legionistą może przegrać w sądzie. Jak ktoś niewinny, kto nie oszukiwał mógł dać się szantażować? Tego nie rozumiem ;)… Będą konkretne jaja. Czekam na wyrok sądu w tej sprawie, czekam na wnioski pokontrolne skarbówek, czekam na wynik procesu cywilnego przeciwko Lewemu.

Michal Sz
Michal Sz

Nie będzie żadnego procesu przeciwko Lewemu. Kucharski jest w dupie i pewnie będzie dążył do ugody. Nic już nie ugra, do tego właśnie wychodzą różne jego świństwa, więc zostanie do reszty skompromitowany. Lewandowski wyjdzie z tego na luzie. Cóż to znaczy „oszust podatkowy”? Dla normalnego człowieka nic, bo każdy myślący wie, że skarbówkę trzeba jebać, tak jak ona robi to z ludźmi.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy

To się zapoznaj ze sprawą, bo będzie. Sąd ustali czy Kucharskiemu należą się pieniądze. Zarzuty przeciwko Czarusiowi ogólnie są słabe(dla mnie jednak sprawy ze skarbówką na pewnie kilkaset milionów zł to jednak inny, cięższy kaliber) i ewentualnie jeśli zostanie skazany to zawiasy(jeśli w ogóle).
Reszty nie komentuję, bo widzę że mam do czynienia z patologią. Dla mnie płacenie podatków to święty obowiązek… Prowadzę biznes od ponad 10 lat i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby oszukiwać w tej sprawie. Dlatego ludzie, którzy to robią są po prostu zerami(moralnymi), a jeszcze milioner to sorry… długa odsiadka się należy(tak jak w USA, ale żyjemy w Polsce…).

Michal Sz
Michal Sz

Świętym obowiązkiem nazywasz płacenie własnej kasy na różną patologię, 500 plus, oszustów w Sejmie, ZUS i milion innych rzeczy? Wątpię nie tylko w to, że prowadzisz jakąś działalność, ale że w ogóle pracujesz, bo nie chce mi się wierzyć, że można być aż takim naiwniakiem i nie widzieć jak zarobione pieniądze rozchodzą się chuj wie na co i na kogo. Rąbią nas na lewo i prawo, a ten zadowolony, o takich frajerów właśnie pis walczył.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Brawo. Tylko kompletny idiota oderwany od rzeczywistości może popierać płacenie podatków. Ciekawe co by pisał gdyby władzunia wprowadziła podatek dochodowy w wysokości 100% – przykład ekstremalny ale dlaczego nie? Przecież to nasz święty obowiązek.

Każdy podatek to złodziejstwo, a dochodowy w szczególności. Jest to karanie ludzi za ich pracę, wiedzę, pomysłowość i umiejętności. Jebać urzędy skarbowe i wszystkich pracowników tychże – wszyscy jesteście kanaliami.

Warszawa to stan umysłu
Warszawa to stan umysłu

O, wysyp geniuszy, co im się podatki nie podobają. Dobrze, zlikwidujmy więc podatki i składki.

Znika darmowa służba zdrowia, za każdą wizytę płacisz parę stówek, za drobny zabieg parę tysięcy, za poważną operację pięcio- lub nawet sześciocyfrówkę. Bogatemu przedsiębiorcy może to się jeszcze kalkuluje – wątpię, ale może jednak – natomiast przeciętnemu zjadaczowi chleba? Przeciętnym zjadaczom chleba średnia długość życia zleci o 20 lat, do afrykańskich standardów albo i niżej.

Znika policja, znika wojsko. Byle menel może ci teraz grozić nożem na każdym kroku. Broń, najlepiej palna, staje się niezbędnie potrzebna. Na ulicach morderstwa są na porządku dziennym, bo niby kto kogo zatrzyma? W kilka miesięcy po wielkiej likwidacji podatków gangi są wszędzie, ludzie zaczynają tworzyć społeczności po kilka do kilkudziesięciu osób celem wzajemnej ochrony mienia i bliskich. Proponuję poczytać, co się działo w byłej Jugosławii na początku lat 90. na terenach odciętych od świata przez kordony ONZ, bardzo ciekawa lektura.

Polski złoty w wyniku zapaści kraju z dnia na dzień przestaje istnieć przez hiperinflację na poziomie dopisywania do kwot paru zer dziennie, zastępuje go handel w obcych walutach oraz wymienny. Bankowość nadal funkcjonuje, ale bankomaty przestają praktycznie istnieć, a sieć komórkowa jest zagrożona przez wandalizm i fizyczne kradzieże instalacji. Korporacje zaczynają zatrudniać prywatne armie celem ochrony mienia.

Brak uzdatniania wody. Działające studnie stają się punktami walki. Silniejsi przejmują nad nimi kontrole i zaczynają sprzedawać wodę po drakońskich cenach. Ci, których na nią nie stać, muszą teraz zbierać deszczówkę lub próbować szczęścia z na ogół zanieczyszczonymi rzekami i jeziorami.

Rząd zastępują lokalni watażkowie oraz zagraniczne organizacje paramilitarne i, by utrzymać się u władzy, pobierają opłaty „za ochronę”. W ten sposób przywracają de facto podatki, nie przywracając dawnych usług. Demokracji już nie ma, więc za wyrażenie sprzeciwu dostajesz kosę w brzuch albo strzał w potylicę. Ostatnią twoją myślą jest „warto było”.

Michal Sz
Michal Sz

Nikt nie mówi geniuszu, że trzeba zlikwidować całkiem podatki. Nie ma dobrych podatków, ale są złe i bardzo złe. Chodzi o usunięcie tych bardzo złych i zostawienie tylko niezbędnych. Chcesz kogoś pouczać to się najpierw naucz czytać.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Nie jestem w stanie skomentować tych – za przeproszeniem – pierdów, które tutaj wytworzyłeś. Ktoś nieźle musiał ci przeprać mózg przez całe życie.
Bo oczywiście teraz żyjemy niemal w utopijnym ustroju, gdzie ludzie są leczeni z najcięższych chorób w ciągu tygodnia, gdzie na wizytę u specjalisty czeka się 30 minut, gdzie policja chroni obywateli tak bardzo, że przestępstwa nie istnieją, bo meneli nie ma, tak samo jak morderstw i gangów które zniknęły podobnie jak ogromna inflacja, a woda jest tak czysta, że najtańszą na świecie kranówkę od polskich obywateli wlewa się do butelek Perrier.
Nie chce mi się dalej, bo i tak nie zrozumiesz. Podatek dochodowy to złodziejstwo i koniec. Państwo niech się utrzymuje z drugiego złodziejskiego VAT, w ten sposób przynajmniej wszyscy ponoszą koszty funkcjonowania Państwa a nie tylko ci którym chce się jeszcze pracować.
Większość z tych uważających, że „podatki to nasz święty obowiązek” ma mentalność niewolników, są stworzeni by „robić” na swoich panów.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

W USA podatek dochodowy w latach 50-ych wynosił 91%, obecnie to tylko 37%.
Także, ten tego.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

A ile osób ten podatek płaciło?

JaToTylkoJa
JaToTylkoJa

a jaką masz alternatywę dla takiego systemu? Demontaż państwa, społeczeństwa i co dalej?

Michal Sz
Michal Sz

Podstawą byłaby likwidacja podatku dochodowego, bo to najgorszy podatek jaki może być. Wystarczyłoby tak naprawdę zrobić tylko to i od razu kraj ruszyłyby mocno do przodu. Nawiasem mówiąc to w ogóle nieefektywny podatek, bo sumy z niego uzyskane są w większości przeżarte na obsługujących go urzędników.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Od obecnego złodziejskiego systemu wszystko byłoby lepsze. Może być np. racjonalne planowanie budżetu bez możliwości zadłużania się?
Skoro 99% pracującego społeczeństwo pracuje na 1% najbogatszych to może opodatkować tylko ten 1% (międzynarodowe korporacje na tym nie stracą)? Wynik dla „państwa” ten sam, a przynajmniej zakończymy panujące obecnie neo-niewolnictwo.

michael
michael

Chcesz opodatkować najbogatsze korporacje i co dalej? Koniec?
Myślisz, że jak opodsktujesz wielkie koncerny, to one to zapłacą? Otóż tylko te teoretycznie, bo podniosą ceny i finalnie zapłaci go konsument, czyli ty.

Gniadek
Gniadek

Hahahha Właśnie całkiem niedawno prezydentowi Trumpowi udowodniono że unikał płacenia podatków a ty się silisz na stawianie USA jako wzór?

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

W Polsce o tym czy uczciwie płacisz podatki czy nie, decyduje Urząd Skarbowy… co kilka lat, jak się terminy przedawnienia zbliżają.

JaToTylkoJa
JaToTylkoJa

oszust podatkowy to raczej dość zdefiniowane pojęcie…

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Proste nawet jesli to nie Robert osobiscie a przez swoich doradcow podatkowych czy ksiegowych rznal skarbowke(prawda czy nie poczekajmy)
Ale jedno jest pewne ze Pan Robert Lewandowski dalej bedzie zyl na luziku a ten Agencina Cezary jest juz w glebokiej pizdz,ie i w srodowisku pilkarskim i salonowym stal sie TRENDOWATYM SANCZO-PANCZEM.

poznaniak
poznaniak

Pierdolisz fajansiarzu Przeczytaj jezeli potrafisz czytac o co biega jak front oskarzen zmienia Kucharz i dopiero wtedy zabierz glos pajacu

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

A ja czekam bys poszedl do legalnej pracy i odprowadzal nalezny skarbowce podatek bo narazie pipo to albo jeszcze nie mozesz pracowac albo przyrabiasz jakies fuszki na czarno i ciagniesz kase z mopsu!!!
Elo pipo

Masakracja
Masakracja

Cała zabawa polega na tym, że Czaruś wkopał się na całego. I powiem CI to jako gość, co doradza korporacjom od strony finansów, pracuję też z ludźmi od podatków.
1. Czaruś jak go nazywasz, jeżeli ma materiały z funkcjonowania spółki to tylko z czasu kiedy był jej prezesem. W przypadku kiedy jesteś prezesem spółki, no to jesteś łbem odpowiedzialny zarówno przed udziałowcami jak i za wszelkie malwersacje. W związku z tym, jeżeli ma materiały sugerujące, że ta spółka kręciła podatki dla Lewego, to odpowiada za to sam… Oczywiście, jakby miał kwity, że Lewy mu coś kazał. Ale to przez tyle lat idzie pytanie od służb – czemu nie zgłosiłeś.
2. W czasie od kiedy Lewandowski go nagrał, stawiam, że wynajął doradców podatkowych i ci sprawdzili za niego wszystkie kwestie. Jeżeli były jakieś wątpliwości to wyjaśnili to z Urzędem Skarbowym. Gdyby Lewandowski miał ryzyko na siebie, to zapłaciłby za to milczenie Kucharskiemu.
3. Co ciekawe z tego co chodzą informacje, to żadnego pozwu nie ma. Kucharski próbował robić aferę.
4. Z punktu widzenia materiału to mamy coś takiego: Kucharski, prezes spółki, twierdzi, że ta spółka jak był prezesem, robiła przekręty podatkowe. I on ma te materiały (zataja dowody), które chce wykorzystać do szantażu na Lewandowskim (czyli szantaż). Więc jeżeli ma te materiały, to jest w d., jak ich nie ma to i tak jest w d. i to kodeks karny a nie cywilny.

„Jak ktoś niewinny, kto nie oszukiwał mógł dać się szantażować?” zapewne Lewandowski i jego doradcy zrobili audyty w ten spółce i zewnętrzny doradca wszystko posprawdzał – wykorzystali ten czas. Okazało się, że jest czysto (albo wina leży wyłącznie na prezesie spółki) i można robić kontratak. Gdyby nie było, to przecież samobójstwo jest.

„i jeszcze z byłym legionistą może przegrać w sądzi” – w sprawie cywilnej tak, ale tutaj mamy sprawę prowadzoną przez prokuraturę. Kaliber jest znacznie poważniejszy.

Wiecie, to nie byłby pierwszy przypadek, gdy kasa sportowca ginie po zarządzaniu przez jego agenta…

„czekam na wnioski pokontrolne skarbówek” – jeżeli mieli wątpliwości to doradcy już sami wystąpili o opinię prawników i US.

Czesław M.
Czesław M.

Taa, pewnie Lewy coś tam przelewał na lewo, a Messi i Ronaldo nie kręcili skarbówki, tylko jak coś wyjdzie to pójdzie siedzieć jak Hoennes

poznaniak
poznaniak

Dwa dni temu pewien zatrudniony w weszlo.pl zawodowiec napisal ze sprawa z Kucharskim spowoduje ryse na wizerunku Lewego Odpowiedz mi teraz na moje pytanie Czy kazdy jak to ma miejsce w przypadku Lewego ktory broni sie przed zarzutami spowoduje u siebie powstanie tzw rysy wizerunkowej? Powinienes wyleciec z roboty robolu za swoje bazgroly Kucharski jest skonczony definitywnie jako polkarski agent i jako posel

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Przykład „oszustów podatkowych” Messiego oraz Ronaldo dobrze pokazuje, że zwykły lud ma oszustwa podatkowe głęboko w…

Michal Sz
Michal Sz

Oczywiście, że tak, bo każdy normalny człowiek kombinowałby tak jak oni żeby zapłacić urzędasom jak najmniej.

Czarek
Czarek

,,…dwie bramki Kucharski i dwie Lewandowski i Legia ma Mistrza Polski!”

Czarek
Czarek

A nie nie,to było chyba inaczej…,,Dwie bańki Kucharski i dwie Lewandowski i Legia ma Mistrza Polski!”

Makaveli
Makaveli

Nie ważne kto ma rację, ale zrobić komuś wjazd na chatę tylko dlatego, że ktoś pomawia go o szantaż to przesada. Tydzień temu Giertych, dzisiaj Kucharski. Nie pałam do nich miłością, ale daje to mocno do myślenia. Jutro może to być każdy z nas

Pienaar
Pienaar

Jeśli nie masz nic na sumieniu możesz spać spokojnie.

Pampalini
Pampalini

Nie ogarniam prawa to może ktoś mi coś wyjaśni.
Zaczęło się od Art. 190 kk. Z czego wychodzi, że Kucharski groził Lewemu, a ten czuł się zagrożony więc powiadomił prokuraturę. Z tekstu wyżej wychodzi, że groźba dotyczyła wydania oszustw podatkowych Lewego. Skoro groźba była uzasadniona znaczy, że Lewy te oszustwa popełnił, przecież gdyby były wyssane z palca nie było by tematu.
Gdzie się mylę?

Michal Sz
Michal Sz

Dla tej sprawy nie ma znaczenia czy groźba była uzasadniona. Po prostu nie można kogoś szantażować i tyle.

Pampalini
Pampalini

Ok to w takim razie inaczej zadam pytanie.
Czy można szantażować uczciwego człowieka?

Skimal
Skimal

Jak masz wiedzę o czyichś oszustwach, to zgłaszasz to odpowiednim służbom. Jeśli za milczenie żądasz pieniędzy, to jest to szantaż. Na mój nieprawniczy rozum trudno o bardziej jaskrawy przykład szantażu, pod warunkiem oczywiście, że Kucharski faktycznie jakieś żądania formułował.
Czy Lewandowski jakieś wałki robił powinno być sprawdzone przez odpowiednie służby – polskie, niemieckie czy kogo on tam na podatkach rzekomo kręcił. W tej kwestii Kucharski może się wykazać i podzielić się swoją wiedzą. Tylko, że to jest osobna sprawa.
Trzecią sprawą są rozliczenia między panami dotyczące ich zakończonej współpracy. Tam mają na siebie umowy, prawnicy mogą się wykazać i też może okazać się, że nie wszystko zostało rozliczone poprawnie. I to też jest osobna kwestia, niezależna od wymienionych wcześniej. I nawet jeśli tutaj Lewandowski nie jest kryształowy, nie daje to Kucharskiemu prawa do szantażowania.

Krzysiek
Krzysiek

To są 2 różne artykuły. Niemiecka skarbówka oceni czy Lewy unikał podatków ( kodeks cywilny) a polska prokuratura ocenia czy był szantaż ( kodeks karny). Jeżeli kogoś zabijesz i ja o tym się dowiem i będę Cię szantażować, że nic nie powiem dopóki będziesz mnie do końca życia utrzymywał płacąc gruby hajs to jest to po prostu karalne, nawet podwójnie chyba bo oprócz szantażu zataiłem wiedzę o przestępstwie, na to też jest paragraf. Ty oczywiście za zabójstwo będziesz sądzony z innego paragrafu i to czy jesteś niewinny czy nie ma dla mojej sprawy nie ma żadnego znaczenia.

Poznaniak
Poznaniak

Sprawa jest dla inteligientnych

Komandor
Komandor

Na zdrowy rozum to Lewy nie jest taki święty za jakiego uważa go większość piszących tutaj. Jeśli byłby idealnie rozliczony ze skarbówką to jakby zareagował na żądania Kucharskiego ? Śmiech, spadaj gościu na drzewo, donoś do kogo chcesz bo jestem czysty i niczego na mnie nie możesz mieć.
Tak samo Kucharski nie jest takim idiotą aby żądać 20 mln bez żadnych podstaw. Bo na co liczył ? Że kompletnie niewinny Lewandowski wybuli mu żądaną kasę bez niczego albo da mu 5 baniek żeby się odczepił ?
Kucharz po prostu przesadził z kwotą. Lewandowski doszedł do wniosku – po konsultacji z prawnikami – że bardziej mu się opłaci pójść na wojnę z Kucharskim i ew. urzędem skarbowym niż zapłacić taką kwotę. A nagranie rozmowy to też efekt podpowiedzi prawników żeby postawić Kucharskiemu zarzut szantażu w sądzie.

Podszyszkownik
Podszyszkownik

Dokładnie tak,Komandorze.Uściślając-Lewy kombinował,jakby tu zapłacić mniej podatków(wszyscy którzy mają wysokie dochody,mają taką możliwość kombinowania,i robią to), natomiast urzędy skarbowe pilnują aby wpływy były jak największe.Jeżeli takowe urzędy udowodnią człowiekowi,że unikał płacenia podatku w sposób niedozwolony,to kwalifikuje takiego człowieka jako oszusta.I tu pojawia się menago Czaruś.Albo posiada jakąś wiedzę,ba,przecież jako człek majętny,również kombinuje z fiskusem,więc wie że Lewy musiał kombinować.A Lewy,człek obrotny,jak się okazuje,nie tylko pod bramką,musiał sobie wszystko skalkulować,i poszedł na wojnę,z czego wnoszę,że kwota jakiej zażądał Czaruś była za wysoka.Jest oczywiście możliwość,że nasz Skarb Narodowy jest niewinny,a także jest możliwość druga,że menago Czaruś zgłupiał od bliskiego kontaktu z dzianymi szychami,i nie potrafił ocenić sytuacji.Jest też możliwość,że słoma z papci dała o sobie znać….

Polo
Polo

Lewandowski jest niewinny. Kucharski coś tam próbuje. Ergo Lewy mówi no to donoś.
Kucharz ma oprócz tego roszczenia biznesowe. Ich wielkość zależy od wyników ekonomicznych wspólnej firmy. Doszedł do wniosku, że Lewy z żoną wytransferowali w postaci fałszywych/naciąganych kosztów pieniądze ze wspólnej firmy. On żąda nie tylko swoich udziałów, ale i części zysków z tych wytransferowanych pieniędzy. Te transfery są pewnie mocno naciągane i Kucharz ma na to dowody. Za 20 mln € chce załatwić obie sprawy.
Wg mnie stracą obaj. Nie tylko wizerunkowo. Fiskus, i to raczej niemiecki, przejrzy księgowość, zażąda dowodów, że koszty są uzasadnione np. zaliczanie wydatków w Polsce, a może zupełnie gdzie indziej. Jeśli kwota będzie godna, a raczej będzie, to Lewemu grozi odsiadka w Niemczech. Kucharskiemu być może w Polsce. Obawiam się, że jeśli sprawa w Niemczech nabrała rozpędu to tamtejszego fiskusa już się nie uda zatrzymać. Teraz to tylko chęć dokuczenia zachłannemu Kucharskiemu. Ale czy Lewy nie był przy tym zachłanny ? Mam nadzieję, że nie.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Przecież Czaruś doniósł na początku września plus przekazał materią Bildowi czy tam Spieglowi, gdzie prawnik Lewego ostrzega, jego i Annę L. przed dymaniem niemieckiego fiskusa.

Kuklok
Kuklok

typowy Legionista i jeszcze do tego z PO

Kyle
Kyle

Polak Polakowi Polakiem… Kucharskiemu się trafil Lewandowski jak ślepej kurze ziarno. Zamiast się cieszyć, to takie cyrki odstawia… kasy chyba mu nie brakuje? Pamiętam, że grając jeszcze w Sportingu Gijon mówił, że kupuje mieszkania w Warszawie. Taki chciwy? Naprawdę trudno jest mi zrozumieć zachowanie Kucharskiego.

Polo
Polo

Kucharski oszukał RL przy kontrakcie z Bayernem ( wg informacji Stanowskiego). Gdy Kucharski nie wyrównał mu z prowizji zaczął Kucharskiego oszukiwać we wspólnej firmie ( koszty, zawieranie umów reklamowych poza). Postanowili się rozstać, ale we wspólnym interesie pozostały grosze. Zgodnie z księgami przedstawianymi fiskusowi. CK znał te sztuczki lub mógł się domyślać. Nie mogą się dogadać. RL go załatwił na cacy. Dlatego CK poszedł grubo, bo policzył sobie swoje straty i dodał kwotę za milczenie. Wychodzi, że to szantaż, bo trudno inaczej to nazwać, ale w negocjacjach, gdy jeden drugiego oszukuje taki szantaż, na którym obaj stracą jest ostateczną bronią. Rozumiem CK co nie znaczy, że pochwalam. Pierwszy zaczął z tym kontraktem to teraz za to płaci ? Ale może innego i lepszego kontraktu nikt by Lewemu nie załatwił, a ten chciał koniecznie więcej ? W efekcie obaj pójdą finansowo mocno w dół. Adwokaci i fiskus się obłowią.
Taka jest moja teoria.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Jakie k…a oszukał? Kuchar zwyczajnie jechał z Bayernem po bandzie. Chciał 30 mln euro do podziału a dostali „tylko” 24 mln euro do podziału.

Artur
Artur

jest z PO to nie odpuszcza mu

jeszcze bedzie kwiczal tak jak Giertych

Estragon
Estragon

Pewnie w dwojkę kręcili jakieś lody
A wsadza biedniejszego…
A Messi nie robił wałków podatkowych? ( ze swoim starym mataczyli z tego co pamietam)
Zapłacił pare milionow grzywny i sprawa została zamknieta

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Cztery różne tematy:
1. Młody Lewy opierd…ł Kucharskiemu 50% praw do swego wizerunku za 30 tys euro aż do 2030 roku. Lewy próbował negocjować z Kucharem zejście do 25% na co ten się nie zgodził. Wówczas Lewy zaczął ze swoim prawnikiem kombinować jak wydymać Kuchara. O to Kuchar poszedł z pozwem cywilnym.
Mógł Lewy jak Sapkowski się o swoje procesować, ale zachował się jak zwykły ku…s.
2. Lewy wyprowadził ze spółki RL Management 2.5 mln euro na rzecz swojej małżonki. Kasiorka poszła na lansik, wakacje i inne bzdury. Na to są bezprzeczne dowody. Lewy tłumaczy się, że wszystko było zgodne z prawem a on nie miał dostępu do konta. Zgodnie z prawem w tym przypadku Lewy działał na szkodę spółki.
3. Wątek karno-skarbowy: Lewy dokonywał przelewów i transakcji bez informowania niemieckiej skarbówki. Dotyczyło to ww „bezzwrotnej pożyczki” na rzecz żony oraz praw do wizerunku. Lewy tak mocno chciał wydoopcyć Kuchara, że przy okazji doopcył Niemiecką skarbówkę.
4. Wątek szantażu: Kucharski przekazał Niemcom materiały pod koniec sierpnia 2020.
Jak stanowi art. 304 § l Kodeksu postępowania karnego (dalej K.p.k.), każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis ten ma odpowiednie zastosowanie także do przestępstw skarbowych (art. 113 § l K.k.s.). Jednakże niedopełnienie tego obowiązku nie jest obwarowane żadnymi sankcjami karnymi, z wyjątkiem najpoważniejszych przestępstw wskazanych w art. 240 § 1 Kodeksu karnego (dalej K.k.), wśród których nie są wymienione przestępstwa skarbowe.

Bez wątpienia ciekawy temat, ale Lewy też czysty nie jest:
-Zamiast iść do sądu to oszukiwał Kucharskiego i przy okazji skarbówkę.
-Zawiadomienie do płokułatuły złożył dopiero po przekazaniu przez Kucharskiego materiałów Niemcom oraz złożeniu pozwu cywilnego.

Czyli chronologicznie:
-Jak Kucharski szantażował Lewego to ten chooja z tym zrobił.
-Jak Kucharski przestał szantażować i poszedł do sądu to nagle Lewy pobiegł do płokułatuły.

Według prawa szantaż istnieje tylko w przypadku groźby albo gdy doszło do czynności pod jej wpływem. Żadna z tych przesłanek obecnie nie istnieje, więc o co kierwa ten bajzel?

Polo
Polo

Jedno z tego wynika. Czarek powinien był zawiadomić niemiecką skarbówkę już dawno. Lewy po zrobieniu nagrania. Obaj mają za uszami. Obaj bekną.

Weszło
26.11.2020

Basałaj: „Maradonów było dwóch. Podwójna osobowość, podwójne życie”

– Wydaje mi się, że trudno dziś znaleźć piłkarza o takiej złożonej osobowości. Maradonów było dwóch. Podwójna osobowość, podwójne życie. Myślę, że go to męczyło. Prezes Boniek mówił, że za każdym razem, jak się spotykali, prywatnie był przemiłym człowiekiem, fantastycznym i pełnym ciepła rozmówcą. Może to zderzenie z mediami, z namolnymi kibicami, z całą globalną […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Puchacz i gra w defensywie? To na razie nie jest dobrana para

Tymoteusz Puchacz kapitalnie zaprezentował się w ostatnim spotkaniu Ligi Europy przeciwko Standardowi Liege. Nie tylko zapisał na swoim koncie dwie asysty, ale całkowicie zdominował lewą stronę boiska. Swoją aktywnością, dynamiką, wydolnością. Wszędzie było go pełno. Powszechne stały się głosy, że Jerzy Brzęczek powinien powołać lewego obrońcę Lecha Poznań na zgrupowanie reprezentacji Polski. A potem przyszedł […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Puchary, korupcja i przekręcanie nazwisk. Raymond Goethals, rewolucjonista z Belgii

– Nie marudź, graj! – pokrzykiwał do swoich piłkarzy Raymond Goethals w szatni, na treningu oraz na meczu. Charakterystyczny, brukselski akcent wystarczał, żeby zawodnik brał się w garść i wracał do pracy. Bez znaczenia, czy był to Alen Boksić, Paul van Himst, Rob Rensenbrink, czy Arie Haan. Szacunek do trenera miał każdy. Ciężko było go […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Maradona miał osobowość dużego dziecka. Czasem widziałem łzy w jego oczach

– Miał osobowość dużego dziecka i chyba do końca takim dużym dzieckiem pozostał. Czasem widziałem prawie że łzy w jego oczach. Albo może nie prawie, czasem to wręcz dosłownie. Taką bezradność – ciągle kopią, faulują, no dlaczego oni to robią? Dlaczego zabierają mi tę zabawkę, czyli piłkę, w sposób nieprzepisowy? Było to momentami rozbrajające. Michel […]
26.11.2020
Weszło Extra
26.11.2020

Marcin Kikut: Gdybyśmy ograli Bragę, dotarlibyśmy do finału Ligi Europy

Dekadę temu Lech Poznań zapisał jedną z piękniejszych kart w historii swoich występów w europejskich pucharach i jak na razie jedną z dwóch najpiękniejszych jeśli chodzi o polskie kluby na międzynarodowej arenie w XXI wieku. Wielki udział w tamtych sukcesach miał Marcin Kikut, który dziś znajduje się zupełnie poza piłką, skupiając na biznesie hotelarskim. Wspominamy […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Lechu, musisz. O przedłużenie szans na awans

To jest ten moment. Moment, kiedy tegoroczna pucharowa przygoda Lecha nie skręci w klasycznym dla polskiej piłki kierunku. Powalczyli. Pokazali się. Zagrali dobrze mecze. Ale, ostatecznie, przegrali, nie awansowali. My wiemy, że jest jeszcze Benfica, że Rangersi mają najlepszą formę od lat. Ale sensacje to też sól futbolu. Aby zapracować na możliwość zrobienia sensacji, trzeba […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Wygrana Lecha, precyzja Ishaka | TYPY I KURSY NA LIGĘ EUROPY

Dla piłkarzy Dariusza Żurawia nadchodzi czas odpowiedzi. Przed Lechem Poznań mecz, który może zadecydować o tym, czy ekipa z Wielkopolski zakończy grupę na trzecim, czy na czwartym miejscu. Zresztą – nieczego Lechowi nie odbierajmy. Kto wie, może zwycięstwo w Belgii doda im jeszcze chęci na walkę o awans. W każdym razie na mecz ze Standardem […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Na Maradonę wszyscy czekali. Czułem jego boską aurę wielkości

– Jedno rzucało mi się w oczy: on zawsze przychodził ostatni. Wszyscy stali już w tunelu, czekali, ale kiedy szedł, to widać było, że nadchodzi coś wyjątkowego. Ktoś wielki, jedyny w swoim rodzaju. Byli przy nim ludzie, czy to masażysta, czy to rehabilitant, czy to ktoś jeszcze. Pokrzykiwał, wychodził, emanował aurą wielkości. Wyróżniał się. Pamiętam […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

„Panowie, tak nadmuchaliśmy ten balon, że całe miasto uwierzyło, że pokonamy Barcelonę”

Historia polskiego futbolu pełna jest meczów, które Kazik Staszewski sprawnie uchwycił niegdyś pod chwytliwym stwierdzeniem: „Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka…”. Jednym z najsłynniejszych spotkań z tej kategorii zdecydowanie jest rewanżowe starcie Lecha Poznań z FC Barceloną w Pucharze Zdobywców Pucharów 1988/89. „Kolejorz” miał wówczas wymarzoną okazję, by wyrzucić Katalończyków z rozgrywek. Choć w ich […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Super Kurs w Superbet! 30.00 na wygraną Lecha z Liege!

Legalny bukmacher Superbet wraca z kolejną odsłoną mega promocji dla nowych graczy. W Superbet za wygraną Lecha Poznań ze Standardem Liege dostaniemy kurs 30.00! Jak skorzystać z tej oferty? Już wyjaśniamy. Żeby wziąć udział w promocji, trzeba po pierwsze założyć konto w Superbet. Potem wpłacamy na nie minimum 50 PLN, zaznaczamy zgody marketingowe i formalności […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

PRASA. Pożegnanie i wspomnienie Diego Maradony

Polskie media żegnają dziś Diego Armando Maradonę. W prasie znajdziemy sporo wspomnień o Argentyńczyku. – Beznadziejna akcja, jakiś baran podał mi na głowę – mi na głowę! – bo już nie wiedział, co zrobić, a ja skoczyłem i podstawiłem rękę. Mówiłem, że to była ręka Boga, ale to była ręka Diega. Zwędziłem nią Angolom portfel. […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

40 mgnień Diego Maradony. „Ludzie zabijają się, by pocałować moje buty”

Był postacią wielką. Barwną. Niejednoznaczną. Upadłą. 40 mgnień z życia Diego Maradony. W reprezentacji zadebiutował w wieku szesnastu lat. Czy jest lepszy dowód na skalę talentu, jakim został obdarzony? Prawdopodobnie nie. Powołanie dostał po czterech miesiącach w dorosłej piłce. Debiutować przyszło mu na słynnej La Bombonerze w meczu z Węgrami. Gładko wygranym – skończyło się 5:1, […]
26.11.2020
Weszło
26.11.2020

Najdłuższy skok bez spadochronu

Oglądaliście kiedyś retransmisję meczu ukochanej drużyny, znając już niekorzystny dla niej wynik? Przez 90 minut towarzyszy ci wyłącznie myśl, że skończy się źle. Chwilami może się wydawać, kurczę, a gdyby jednak udało się oszukać los? Ale to złudzenie. Miraż. Od początku jest jasne – na końcu nie ma niczego dobrego, na końcu są ból i […]
26.11.2020
Weszło
25.11.2020

Jaki dzień, taki mecz

25 listopada 2020 na zawsze zostanie zapamiętany jako bardzo smutny dla wszystkich fanów futbolu na całym świecie. Jeśli ktoś zdecydował się obejrzeć rywalizację Atletico Madryt z Lokomotiv Moskwa, mógł wpaść w jeszcze bardziej melancholijny nastrój. Puste krzesełka na Wanda Metropolitano, ogromna ulewa i przejmująca minuta ciszy ku czci zmarłego Diego Armando Maradony. W tym momencie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Albo jesteś Lewandowski, albo jesteś Szoboszlai

To nie był prosty mecz dla Bayernu. RB Salzburg notorycznie atakował bramkę Bawarczyków, zagrażając gospodarzom nawet wtedy, gdy ci prowadzili już 3:0. Być może nawet by zdołali uszczknąć z tego spotkania jeden punkt, no ale ekipa z Monachium miała Lewandowskiego, a Austriacy Szoboszlaia. Widzicie różnicę? Pewnie tak.  Nic lepiej nie zobrazuje tego meczu niż dwie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Atalanta odżyła i zdobyła Anfield. W grupie D jeszcze będzie ciekawie

– Czy nadal jesteście liderami? – pytały dziś włoskie media, a to pytanie adresowane było do magików z Bergamo. Papu Gomeza, Josipa Ilicicia czy Duvana Zapaty. Podstawy ku temu zdecydowanie były, bo w listopadzie La Dea nie wygrała żadnego meczu, remisując z beniaminkiem ze Spezii, czy przyjmując piątkę od Liverpoolu. Jak odpowiedzieli na to liderzy? Najlepiej, jak potrafili. Papu […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Liga Mistrzów głupoty

Bolesne, trzybramkowe oklepy od CSKA Moskwa, Ajaksu Amsterdam i PSG. Trochę mniej dotkliwe, ale jednak porażki z Juventusem, ponownie CSKA, Manchesterem City i Szachtarem Donieck. Do tego remis 3-3 z Legią Warszawa i trzy wygrane (z Legią, APOEL-em Nikozja i FC Brugge), ale tylko jedna, z Belgami, w ostatnim czasie. Ta wyliczanka to wyniki Realu […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

„Dziękuję. Za wszystko. Na zawsze”. Świat żegna Maradonę

Niestety. Rok 2020 nie zna granic, jest chory i tyle dobrego, że za miesiąc z okładem będzie już tylko przeszłością. Natomiast dzisiaj jeszcze trwa i zadał kolejny cios. Zabrał nam Diego Maradonę. Żegna go cały piłkarski świat. Neapol, w którym powiedzieć, że jest „uwielbiany”, to jak nie zabrać głosu. Jest tam bogiem. Nápoli. pic.twitter.com/V5MebJAJP1 — […]
25.11.2020