post

Opublikowane 21.10.2020 08:31 przez

Jakub Białek

Robert Lewandowski strzelił podczas ostatniego zgrupowania gola (a nawet dwa!) na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, a potem poprawił (także dwoma!) w Bielefeld. Niby to pozornie nieistotne fakty, ale te dwa przełamania sprawiły, że Lewy…

 • ma już „odhaczone” bramki na wszystkich największych polskich stadionach,
 • strzelał gole na wszystkich obiektach 1. Bundesligi.

Jako że Robert stawia sobie limity wyżej niż ktokolwiek inny, postanowiliśmy odpowiedzieć sobie na dwa pytania – na jakich stadionach polska maszyna jeszcze nie trafiła i w jakich krajach Europy jeszcze nie celebrowała zdobycia bramki? Zrobiliśmy szerokie wyliczenia i już z góry możemy uprzedzić fakty – poza kilkoma wyjątkami, RL9 nie strzelał głównie tam, gdzie… po prostu nie miał ku temu okazji. Rozrysowaliśmy na mapach wszystkie skalpy Lewandowskiego, dzieląc to na Polskę, Niemcy i Europę. Choć cały tekst należy potraktować głównie ciekawostkowo, to kolejny z dowodów, jakiego kalibru fenomenem jest nasz napastnik.

POLSKA – REPREZENTACJA

Zacznijmy od wspomnianego gola we Wrocławiu, bo to on sprowokował nas do napisania tego tekstu. Jeśli Lewemu ciążyły jakieś stadiony, to właśnie ten i jeden z niemieckiego podwórka (ale do niego jeszcze dojdziemy). Wrocławska publika miała okazję oglądać Lewego wielokrotnie. Biało-czerwoną koszulkę zakładał na dolnośląskiej arenie Euro aż osiem razy – i dopiero właśnie w ósmym meczu doszło do przełamania. Po 557 minutach. Dziewięć lat po otwarciu obiektu.

Jak na zawodnika tego kalibru – aż niewiarygodna skala. Ciekawostką jest to, że we Wrocławiu strzelał zanim jeszcze było o nim głośno – jeszcze w barwach Znicza Pruszków, gdy Śląsk tułał się po drugiej lidze. Mowa oczywiście o stadionie przy Oporowskiej. Kiedy w perspektywie była inna okazja do premierowego gola na Stadionie Miejskim – sparing BVB ze Śląskiem – Lewy był akurat chwilę po odejściu z Dortmundu.

Niech formalności stanie się zadość, Lewandowskiemu nie udało się strzelić na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w…
 • sparingu z Włochami (2011 rok, 90 minut)
 • meczu z Czechami na Euro (2012 rok, 90 minut)
 • eliminacjach do mundialu (2013 rok, 90 minut)
 • sparingu ze Słowacją (2013 rok, 90 minut)
 • meczu towarzyskim ze Szwajcarią (2014 rok, 63 minuty)
 • sparingu z Finlandią (2016 rok, 27 minut)
 • meczu towarzyskim z Nigerią (2018 rok, 67 minut)

Idźmy dalej. Dom Lewandowskiego i całej reprezentacji to Stadion Narodowy, czyli już wkrótce tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem. Lewy strzelił na nim 26 goli, a więc 43% całego swojego dorobku reprezentacyjnego. Oczywista oczywistość – nikt na tym obiekcie częściej nie trafiał do siatki.

A jak wyglądają mecze reprezentacji w innych miastach? Lewandowski strzelał także w…
 • Warszawie (Stadion Narodowy) – 26 bramek
 • Poznaniu – 3 bramki
 • Wrocławiu – 2 bramki
 • Gdańsku – 2 bramki
 • Warszawie (stadion Legii) – 1 bramka
 • Warszawie (stadion Polonii) – 1 bramka
 • Kielcach – 1 bramka
 • Krakowie (stadion Wisły) – 1 bramka
 • Chorzowie (Stadion Śląski) – 1 bramka

Czy są w Polsce stadiony, na które Lewandowski przyjechał z reprezentacją, ale gola nie strzelił? Tak. Ale by je poznać, należy dokopać się do 2011 roku. Polska grała wtedy znacznie częściej na mniejszych obiektach, na które już później nie wracała, a więc Lewy – będąc już światowej klasy piłkarzem – nie dostał kolejnej szansy na ustrzelenie gola.

Lewandowski nie strzelił w…
 • Bydgoszczy (sparingi z Grecją i Kanadą w 2009)
 • Szczecinie (sparing z Kamerunem w 2010)
 • Łodzi (stadion Widzewa, jeszcze przed remontem – sparing z Ukrainą w 2010)
 • Lubinie (sparing z Gruzją w 2011)

I raczej nie zanosi się, by mieszkańcy tych miast obejrzeli gole Lewandowskiego. Ani piłkarz raczej nie wróci na końcówkę kariery do Ekstraklasy, ani kadra nie wybiera się już w takie miejsca. Po Euro 2012 tylko dwa razy zagraliśmy sparingi na obiektach niebędących Stadionem Śląskim lub gospodarzem mistrzostw – oba w Krakowie (z Lichtensteinem przy Kałuży i Litwą przy Reymonta).

BOGATA OFERTA NA LIGĘ MISTRZÓW W TOTALBET!

POLSKA – MECZE LIGOWE

Lewandowski wyjeżdżał z Polski jako duży talent, po którym spodziewaliśmy się sporej kariery. Ale jednak nie tak ogromnej, jaką zrobił. Tym bardziej należy docenić, że po dwóch sezonach w Ekstraklasie Lewy pozostawił po sobie tylko cztery stadiony, na których nigdy nie zdobył gola.

Rozkładając to na liczbę meczów, nie strzelił podczas wyjazdów do…
 • Cracovii (dwa mecze, jeszcze na starym stadionie)
 • Zabrza (jeden mecz, także stary stadion)
 • Wodzisławia Śląskiego (jeden mecz, przy kolejnej okazji pauzował za kartki)
 • ŁKS-u (jeden mecz, stary stadion)

Poza tymi miastami, przez dwa sezony w Ekstraklasie strzelił wszędzie. Gdzie konkretnie? Rozrysujmy:

Punktem spornym na powyższej grafice może być Białystok – Lewy grał tam jeszcze przed renowacją obiektu przy Słonecznej. Jeśli chodzi o nowe stadiony, jakie w ostatnich latach pojawiły się w naszym kraju, nigdy nie miał okazji zagrać w Bielsku-Białej, Tychach, Lublinie i na nowych obiektach Arki i Widzewa. Co ciekawe, w Gdyni Lewandowski strzelał i na poziomie II ligi, i Ekstraklasy.

NIEMCY

Po dwóch skalpach w Bielefeld, nie znajdziemy już na poziomie 1. Bundesligi stadionu, który mógłby zawstydzić Lewandowskiego. Najwięcej – co oczywiste – strzelił na Allianz Arenie (140 goli). Ale zanim jeszcze grał w Bayernie, stadion w Monachium nie należał do jego ulubionych. Jasne, strzelił tam w finale Superpucharu Niemiec w 2012 roku i… to by było na tyle. Jako zawodnik BVB ani razu nie wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym „Der Klassikezea”, także i u siebie średnio szło mu przeciwko Bayernowi w lidze – na Signal Iduna Park zdobył tylko jedną bramkę. Do tego należy doliczyć trzy gole w finale Pucharu, ale mecz rozgrywano na neutralnym terenie (Olympiastadion w Berlinie).

Poza Allianz Areną, to właśnie dwa wspomniane właśnie stadiony najlepiej kojarzą się Robertowi w Niemczech. W Dortmundzie zdobył 61 bramek, z czego pięć już jako piłkarz Bayernu. Olympiastadion to miejsce rozgrywania finałów pucharu – a w nich RL9 ma na koncie osiem bramek, do tego dołożył tam pięć trafień ligowych przeciwko Herthcie. Dorzućmy jeszcze gola strzelonego Unionowi i wychodzi nam bilans 14 trafień w stolicy Niemiec.

Jak wygląda bilans na pozostałych niemieckich stadionach?

Warto odnotować, że jeden z goli strzelonych we Frankfurcie to mecz reprezentacji, niestety dla nas przegrany 1:3. Tylko jeden klub może o sobie powiedzieć, że rzucił klątwę na Lewandowskiego. Jest nim niepozorna Fortuna Düsseldorf, na której stadionie Polak jeszcze nigdy nie strzelił gola. Prób było aż cztery. Ale to i tak klątwa połowiczna – długo mówiło się też o tym, że w starciach z Fortuną Lewy nie trafia niezależnie od stadionu. Zła seria została przełamana w siódmym meczu – Lewandowski w spotkaniu domowym trafił do siatki dwa razy, dokładając jedną z cegieł do spadku klubu Dawida Kownackiego.

Jak wyglądają mecze Lewandowskiego z tymi, którzy od sezonu 10/11 zaliczyli choćby epizod w 1. Bundeslidze?

Ale raz jeszcze zaznaczamy – traktujemy te „wpadki” jedynie ciekawostkowo. Poza Fortuną, Lewandowski miał niewiele szans na strzelenie w wyżej podanych miastach. Rozegrał dwa spotkania na stadionie Kaiserslautern, po jednym na St. Pauli, Eintrachcie Brunszwik i Darmstadt.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w Pucharze Niemiec trafiał także na obiektach: Wehen Wiesbaden, SV Sandhausen, Holsten Kiel, SV Wilhelmshaven, FC Nöttingen, VfL Bochum, Carl Zeiss Jena, SV Drochtersen, Chemnitzer FC i Energie Cottbus.

EUROPA – KRAJE

Jak widać na mapie, niewiele jest krajów, w których Lewandowski jeszcze nie strzelił gola. Jednym z nich jest Austria, w której grał dwukrotnie – jeszcze jako piłkarz Lecha (pamiętny dwumecz z Austrią Wiedeń) i w ostatnich eliminacjach, gdy wygraliśmy 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka. Piszemy o tym nieprzypadkowo, bo mecz w Salzburgu w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie idealną okazją, by przełamać kolejny teren.

Lewy nie miał zbyt wielu okazji do gry także w innym niemieckojęzycznym kraju – Szwajcarii. By odkopać jedyną z nich, także musimy cofnąć się do czasów Lecha i meczu z Grasshoppers. Z względnie dużych futbolowych nacji, do odhaczenia pozostały jeszcze Turcja i Dania. Ale i tu szans było niewiele. Turcja? Tylko jedna – z Besiktasem w Lidze Mistrzów. Dania? Podobnie – pamiętny mecz za Nawałki w Kopenhadze, gdy przyjęliśmy czwórkę w plecy. Odnotujmy, że RL9 z Duńczykami grał wyjazdowo także na zgrupowaniu w Tajlandii (ale i tam nie strzelił, musiał odbić sobie hat-trickiem na Narodowym). Ciekawym przypadkiem jest Białoruś – Lewandowski strzelił jej gola w meczu wyjazdowym, ale w meczu, który… odbywał się na stadionie Wehen Wiesbaden. Tak, sparing Polska – Białoruś w Wiesbaden, takie to mieliśmy czasy.

Do przełamania w Europie zostały więc boiska w następujących krajach: Albania, Andora, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Gruzja, Irlandia Północna, Islandia, Izrael, Kosowo, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia Północna, Malta, Mołdawia, Monako, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Walia, Węgry.

EUROPA – STADIONY

Na ilu europejskich stadionach mogących pomieścić ponad 50 tysięcy widzów Lewandowski strzelał już gole? Na 26. Biorąc pod uwagę, że jest ich łącznie 63, a „tylko” na 38 Lewandowski miał okazję zagrać jakikolwiek mecz – to znów rezultat, który robi wrażenie.

Stadiony powyżej 50 tysięcy pojemności w Europie (pogrubione te, na których Lewandowski trafiał):

 • Camp Nou (Barcelona) – jeden mecz (półfinał Ligi Mistrzów w 2015 roku), bez gola
 • Wembley (Londyn) – dwie próby, bez gola. Pierwsza to eliminacje mistrzostw świata w 2013 roku, druga – finał Ligi Mistrzów, jeszcze w barwach Borussii (wygrał Bayern 2:1).
 • Santiago Bernabeu (Madryt) – sporo podejść, tylko jeden gol. W 2012 roku, mimo rozstrzelania Realu u siebie, dwukrotnie nie ukłuł w stolicy Hiszpanii (w półfinale i fazie grupowej). 2014 rok – zawieszenie za kartki, 1/2 LM w 2018 roku – nie strzelił. Jedyna bramka na stadionie Realu to ta z 1/4 LM z 2017 roku.
 • Croke Park (Dublin) – sparing Polska – Irlandia w 2008 roku, bez gola
 • Signal Iduna Park (Dortmund) – 61 bramek
 • Stade de France (Saint-Denis) – bez gola, jeden mecz (Euro 2016, Polska – Niemcy)
 • Łużniki (Moskwa) – bez meczu
 • San Siro (Mediolan) – bez meczu
 • Old Trafford (Manchester) – bez meczu

BAYERN WYGRA Z ATLETICO? ZAGRAJ PEWNIAKA W TOTALBET PO KURSIE 1,52!

 • Stadion Olimpijski im. Atatürka (Stambuł) – bez meczu
 • Allianz Arena (Monachium) – 140 bramek
 • Millennium Stadium (Cardiff) – bez meczu
 • Stadio Olimpico (Rzym) – gol w 2014 roku (Liga Mistrzów, rywalem AS Roma)
 • Stadion Olimpijski (Kijów) – bez meczu
 • Olympiastadion (Berlin) – trzynaście bramek, z czego osiem w finałach Pucharu Niemiec
 • Stadion Olimpijski (Ateny) – gol przeciwko AEK-owi w 2018 roku
 • Wanda Metropolitano (Madryt) – jeszcze bez meczu, ale dwa razy na Vicente Calderon nie udało mu się trafić do siatki.
 • Stadion Olimpijski (Baku) – bez meczu
 • Estadio da Luz (Lizbona) – gol Barcelonie w fazie pucharowej LM 19/20, bramka przeciwko Benfice, zdobycie Ligi Mistrzów na tym stadionie.
 • Tottenham Hotspur Stadium – dwa gole w Lidze Mistrzów
 • Celtic Park (Glasgow) – bez meczu
 • Emirates Stadium (Londyn) – dwa gole na poziomie Ligi Mistrzów (2013 i 2017 rok)
 • Stadio San Paolo (Neapol) – jeden mecz (Liga Mistrzów w 2013 roku), bez gola
 • Orange Vélodrome (Marsylia) – gol przeciwko Portugalii na Euro 2016, pusty przelot z Ukrainą, gol przeciwko Marsylii jeszcze przed remontem stadionu (jako piłkarz BVB) i kolejny pusty przelot w meczu pucharowym
 • Puskas Arena (Budapeszt) – superpuchar z Sevillą, bez gola
 • Etihad Stadium (Manchester) – gol w Lidze Mistrzów

GOL LEWEGO? KURS 1,70 W TOTALBET

 • Stadion Olimpijski (Londyn) – bez meczu
 • Parc OL (Lyon) – bez meczu
 • Stadion Narodowy (Warszawa) – 26 bramek
 • Stadio San Nicola (Bari) – bez meczu
 • Estadio Olimpico de Sevilla – bez meczu
 • Stadion im. Atatürka w Izmirze – bez meczu
 • Estadio Mestalla (Walencja) – bez meczu
 • Stadion Kreistowskij (Petersburg) – strzelał już w Petersburgu, ale jeszcze na starym, znacznie mniej imponującym obiekcie.
 • Estadi Olimpic Lluis Companys (Barcelona) – bez meczu

 • Marakana (Belgrad) – cztery gole w jednym meczu w Lidze Mistrzów
 • Stadion Śląski (Chorzów) – gol w sparingu z Koreą Południową, już po remoncie
 • Arena Narodowa (Bukareszt) – dwa gole w eliminacjach do mundialu
 • Mercedes-Benz Arena (Stuttgart) – dwa gole
 • Stadion im. Boris Paiczadze (Tbilisi) – grał tam raz w meczu reprezentacyjnym, bez gola
 • Veltnis-Arena (Gelsenkirchen) – dziewięć goli
 • Anfield (Liverpool) – jeden mecz (1/8 Ligi Mistrzów w 2019 roku), bez gola
 • Borussia-Park (Mönchengladbach) – trzy bramki
 • Stadion Hrazdan (Erywań) – bez meczu
 • Ernst-Happel-Stadion (Wiedeń) – grał tam tylko raz, w eliminacjach do Euro
 • Türk Telekom Arena (Stambuł) – bez meczu
 • St James’ Park (Newcastle) – bez meczu

ATLETICO SPRAWI NIESPODZIANKĘ? X2 PO KURSIE 2,45 W TOTALBET

 • Hampden Park (Glasgow) – gol w eliminacjach do Euro 2016
 • Aviva Stadium (Dublin) – bez gola, grał dwa mecze wraz z reprezentacją Polski (towarzyski w 2013 i eliminacyjny w 2015)
 • Johan Cruyff Arena (Amsterdam) – cztery gole (dwa w 2012 roku, dwa w 2018)
 • Donbas Arena (Donieck) – dwa mecze w Lidze Mistrzów przeciwko Szachtarowi, jeden gol
 • Merkur Spielarena (Düsseldorf) – jedno z największych rozczarowań, słaby klub, lokalne podwórko i aż cztery próby.
 • Volksparkstadion (Hamburg) – pięć bramek
 • Estadio Manuel Ruiz de Lopera (Sevilla) – bez meczu
 • RheinEnergieStadion (Kolonia) – cztery gole w Bundeslidze
 • Stade Pierre Mauroy (Lille) – bez meczu
 • De Kuip (Rotterdam) – jeden mecz, jeszcze w czasach Pucharu UEFA i Lecha Poznań, bez gola
 • Commerzbank-Arena (Frankfurt) – pięć goli, z czego jeden w meczu Niemcy – Polska
 • Ibrox Stadium (Glasgow) – bez meczu
 • Fenerbahce Sukru Saracoglu (Stambuł) – bez meczu
 • Estadio do Dragao (Porto) – dwie próby w Lidze Mistrzów (2015 i 2018 rok), jeden gol
 • Stadion Króla Baudouina I (Bruksela) – bez meczu
 • Estadio Jose Alvalande (Lizbona) – gol Lyonowi w 1/2 Ligi Mistrzów (w pandemicznej fazie pucharowej)

***
Dziś Lewandowski zaczyna zmagania w Lidze Mistrzów. Poza wspomnianą Austrią, do odhaczenia ma także Wanda Metropolitano, gdzie jeszcze nie miał okazji zagrać. No i stadion Lokomotiwu, a także Moskwę jako miasto, gdzie kapitan reprezentacji miał okazję grać trzykrotnie – Pucharze UEFA (wraz z Lechem), Lidze Mistrzów (z Bayernem) i na mundialu przeciwko Senegalowi. Żaden z tych meczów nie zakończył się jego bramką. Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule, a więc nieśmiało sugerujemy, że powstają świetne okoliczności do tego, by zaliczyć jeszcze premierowego gola w Turcji.

W Polsce stadiony z pustym przelotem Lewego to tylko wyjątki, w Niemczech podobnie, a kilka lat grania jeszcze przed nim, więc może i w Europie dorobi się podobnej sytuacji. To co, Lewy, odhaczasz dalej?

JAKUB BIAŁEK

źródło bramek: Transfermarkt, źródło stadionów: Wikipedia

Fot. FotoPyK

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Liga Mistrzów
21.07.2021

Legia z obowiązkiem awansu po dwóch wygranych. Innego scenariusza nie przewidujemy

Przejście Flory Tallin dzieli Legię Warszawa od pierwszej od pięciu lat fazy grupowej na międzynarodowej arenie. Jeżeli uda się wyeliminować Estończyków, w najgorszym razie mistrzowie Polski skończą w grupie Ligi Konferencji Europy. I my innego scenariusza jak awans sobie nie wyobrażamy. Ba, obowiązkiem jest nie tylko samo zameldowanie się w kolejnej rundzie, ale także zrobienie […]
21.07.2021
Weszło
30.05.2021

Co dalej z Pepem Guardiolą? To wygląda jak sięgnięcie sufitu

W jakim kontekście rozpatrywać przegrany finał Ligi Mistrzów przez Pepa Guardiolę? Cóż, znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to krok w stronę lepszej przyszłości dla Manchesteru City. Że należy ten fakt przyjąć jako efekt rozwoju, skoro do tej pory mistrz Anglii nie potrafił wejść nawet do półfinału. Z drugiej strony, jeśli masz takiego szkoleniowca i […]
30.05.2021
Weszło
30.05.2021

Bez zmian – finały nadal wygrywa się defensywą

Atak wygrywa mecze, ale defensywa przynosi trofea. Ile razy to słyszeliśmy? Pewnie około tysiąca. Jednakże możliwe, iż jest to jedno z trafniejszych piłkarskich stwierdzeń, skoro regularnie znajdujemy dowód na jego słuszność. Wczoraj znowu – finał Ligi Mistrzów Chelsea nie wygrała dlatego, że miała lepszy atak. Zwycięstwa nie zagwarantował jej Timo Werner, lecz goście, którzy nominalnie […]
30.05.2021
Anglia
29.05.2021

Kibicowski dwugłos przed finałem Ligi Mistrzów

Finał Ligi Mistrzów zbliża się coraz większymi krokami. To nie tylko święto angielskich kibiców obu tych drużyn, ale też okazja do radości dla polskich fanów Manchesteru City i Chelsea. Jakie mają obawy przed zbliżającym się meczem? Kogo z drużyny rywala boją się najbardziej? Na co liczą? Kto może być kluczową postacią? O tym porozmawialiśmy z […]
29.05.2021
Liga Mistrzów
29.05.2021

Pomiędzy Pepem i Tuchelem. Kto kogo zagnie w finale Ligi Mistrzów?

Może oglądasz tylko Ekstraklasę, potrafiąc wciągnąć osiem meczów na weekend, a jeszcze zacierając pięty na myśl o tym, że w przyszłym sezonie będzie ich dziewięć. Może śledzisz tylko swoją drużynę w B-klasie, szczególnie, że na ataku gra twój szwagier, a na libero i forstoperze wciąż pomykają wuj Andrzej z teściem. Może nie cierpisz Premier League, […]
29.05.2021
Anglia
28.05.2021

„Spodziewam się ciężkiego meczu, ale uważam, że Manchester City wygra”

Czy Manchester City nie obawia się, że nie ma napastnika w dobrej formie? Kto mógłby zastąpić Sergio Augero? Dlaczego transfer Harry’ego Kane’a byłby sprzeczny z polityką transferową klubu? Dlaczego kibic Manchesteru City nie może być spokojny przed żadnym meczem Ligi Mistrzów? Czy w minionym sezonie były powody do utrapień? Jak ważny jest Ruben Dias? Na […]
28.05.2021
Weszło
01.08.2021

Pogoń przeszła dziś ludzkie pojęcie

To właśnie na takie okoliczności jak mecz Warty z Pogonią powstało słowo „frajerstwo”. Pogoń zrobiła coś… absolutnie niebywałego. Coś, co nie mieści się w głowie. Jeśli ktoś chciałby rozwikłać zagadkę, dlaczego Pogoń nie wykorzystuje swojego potencjału w stu procentach, wystarczy obejrzeć to spotkanie. Bo jak w soczewce pokazało ono największy problem Pogoni. I sami nie […]
01.08.2021
Weszło
01.08.2021

Widzew nie musiał się przemęczać, by zdeklasować Sandecję

Czy tak będą wyglądały typowe dni w robocie piłkarzy Widzewa? Ekipa Janusza Niedźwiedzia zrobiła dziś swoje, niekoniecznie się przemęczając, co może napawać dużym optymizmem na początku sezonu. Zwłaszcza, że transfery Widzewa także wyglądają całkiem obiecująco. Do Łodzi zajechali między innymi Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Juliusz Letniowski, Paweł Zieliński czy Abdul Aziz Tetteh. Wygląda na to, […]
01.08.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Radomiak prowadzi z Legią!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Co ten Raków… Awans po karnych

Raków Częstochowa może całować po rękach Vladana Kovacevicia. Jego nowy bramkarz obronił ekipę Marka Papszuna przed kompromitacją. Raków awansował, ale – jak w tym dowcipie – niesmak pozostał. Bardzo duży niesmak. W przypadku niektórych kibiców – nawet ostra niestrawność. Po pierwszym meczu można było zwalać jeszcze na murawę, która – rzeczywiście – była w opłakanym […]
29.07.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
9 miesięcy temu

Przecież Izrael jest w Azji, graniczy z Syria, Egiptem, Jordanią, Libanem…

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
9 miesięcy temu
Reply to  Yannick_Abalo

Masz jakiś stary atlas geograficzny, bo w nowym w Europie jest jeszcze dodatkowo Australia.
Dlatego brakuje wzmianki czy Robert „zaliczył” też bramki na australijskich stadionach 🙁

Ambermozart
Ambermozart
9 miesięcy temu
Reply to  Yannick_Abalo

Australia jest w Oceanii a Wielka Brytania to jeden kraj, a gra jako cztery i co? UEFA i FIFA mogą sobie ustalać takie zasady jakie chcą

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
9 miesięcy temu
Reply to  Yannick_Abalo

Izrael jest w UEFA, żeby unikać „politycznych” meczów w jego regionie, na przykład z Iranem , z którymi wiązałoby się duże niebezpieczeństwo. Zresztą do UEFA należą kraje jeszcze dalej od Europy geograficznie położone, np Azerbejdżan czy Kazachstan.

Michał G
Michał G
9 miesięcy temu

Przecież Lewandowski strzelił zajebistą bramkę z Irlandią na Croke Park. Przyjęcie kierunkowe i strzał z lewej w okno i wygrana 3-2.

EkspertPiłkarskiJakichMało
EkspertPiłkarskiJakichMało
9 miesięcy temu
Reply to  Michał G

miałem napisać to samo ale mnie ubiegłeś. ciekawe kiedy sie pokapują

Konik "Artur" Konisławowski
Konik "Artur" Konisławowski
9 miesięcy temu

No to teraz poszukajcie wszystkich klopów w których oddawał mocz.

darius
darius
9 miesięcy temu

Najwięcej bramek strzelił na wielkich turniejach – MŚ i ME…i to topowym ekipom. Pobił osiągnięcia Deyny, Laty, Szarmacha czy Lubańskiego…

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu
Reply to  darius

Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Boniek, Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Boniek, Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Boniek, Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Boniek, Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Boniek, Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Boniek- w kółko to samo, jakbyśmy kisili się w tym sosie starych sukcesów i traktowali tych piłkarzy jak monstrancję. Mamy piłkarza światowej klasy, który po prostu odstaje o lata świetlne od towarzyszy i w dodatku nie ma szczęścia do selekcjonerów. Ot, co.

Kriss
Kriss
9 miesięcy temu

Jako ciekawostkę dorzucę jeszcze mecz w PP z 2009 r. kiedy to ekstraklasowy Lech mierzył się z będąca w dołku 1 ligową Stalą Stalowa Wola. Wtedy Lewemu również nie udała się sztuka strzelenia bramki zespołowi z zaplecza E-klasy.
0-0 w meczu 4-1 w karnych.
Pzdr dla Wszystkich!

mariusz tapczan
mariusz tapczan
9 miesięcy temu

Duży ten Lichtensztajn na mapie

Klakson
Klakson
9 miesięcy temu

Ile by nie nastrzelal nie przebije legionistki ktora wygrala Roland Garros. Koniec kropka.

kulas
kulas
9 miesięcy temu

Bramki jak Goetze w finale MS 2014 nie zdobedzie nigdy. Taka sztuka dla sztuki

Śmieszko
Śmieszko
9 miesięcy temu

A co to za kraj pomiędzy Szwajcarią i Austrią? Coś przeoczyłem xD

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021