post
Jakub Białek

Opublikowane 06.10.2020 17:28 przez

Jakub Białek

Piętnaście obronionych strzałów i jedna przepuszczona bramka. To bilans Rafała Gikiewicza z pierwszych trzech kolejek Bundesligi, po których dwa razy znalazł się w najlepszej jedenastce weekendu. Siedem bramek w plecy i siedem udanych interwencji – to z kolei statystyka Manuela Neuera. Polak wszedł w swój nowy klub z buta. Nic dziwnego, że z bananem na ustach odpowiadał na pytania Mateusza Borka w programie “BundesTalk”, traktującym o niemieckiej piłce. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z “Gikim”, ale też do obejrzenia całego programu Kanału Sportowego. 

BundesTalk z Gikiewiczem i Kobylańskim, zaprasza Mateusz Borek:

Dużo osób myśli, że przyjechałem gdzieś na wieś. A Augsburg gra dziesiąty sezon z rzędu w Bundeslidze!

To w ogóle jest ładne miasteczko, chyba trzecie co do wielkości w Bawarii.

To prawda. Bardzo fajnie ułożone, wszędzie blisko. Po paru tygodniach mogę powiedzieć, że żyje mi się lepiej niż Berlinie.

Mów jak na spowiedzi – kiedy dokładnie wiedziałeś, że zostaniesz piłkarzem Augsburga?

Pod koniec marca było to już pewne.

Czyli po prostu czekałeś, czy się utrzymają w lidze.

Podpisałem umowę na 1. i 2. Bundesligę. Powiem szczerze, gdy zaczęliśmy zdobywać punkty, a Augsburg słabo ruszył… Kamień spadł mi z serca jak wygrali z Schalke 3:0. Bałem się, że będę szedł z pierwszej ligi do drugiej!

To po co z Beraterem Wichniarkiem wprowadzaliście zamieszanie, że w grze są Turcja, Grecja i kilka innych klubów Bundesligi?

Była możliwość, że jakby Augsburg spadł z ligi, że nie byłby w stanie mi płacić kontraktu. Wtedy opcja turecka wchodziłaby jak najbardziej w grę. Emre Belözoglu dzwonił do mnie i chciał już wysyłać prywatny samolot, ale żona powiedziała, że jak wyjadę do Turcji, to jestem sam przez dwa lata.

Augsburg, który w ostatnich sezonach walczył do końca o utrzymanie, zaczyna ten sezon fantastycznie – z dużą kompaktowością, ambicją, dobrym przygotowaniem taktycznym. Jedna bramka stracona i na razie bez porażki. Jaka jest twoja diagnoza – skąd tak dobre wyniki? Co takiego się wydarzyło, co dzieje się w szatni?

W szatni jest głośno, bo ja jestem! Bardzo ciężko trenowaliśmy. Nigdy w życiu nie biegałem z zawodnikami tak dużo, jak teraz. Ale naprawdę dobrze się czuję mimo tych 32 lat, które wiele osób mi wypomina. Naprawdę fajnie to wszystko jest wkomponowane. W tygodniu przed każdym meczem mam spinning , jogę, maksymalną siłownię nóg. Bardzo ciężki trening, ale dobrze się czuję. Uwierzyliśmy w to, ile punktów możemy zdobyć, by odhaczyć nasz cel.

Druga sprawa jest taka, że Heiko Herrlich bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przed Dortmundem wziął Stefana Reutera i powiedział nam, że razem grali w Borussii – żebyśmy nie byli zdziwieni, że nikogo z nas nie będą znać, żadnego piłkarza nie wymienią z imienia i nazwiska. Miało to na nas podziałać jak płachta na byka. Oni zarabiają o wiele większe pieniądze od nas, ale gramy w jednej lidze i na boisku nie ma to znaczenia. Na odprawie porównał nas Muhammada Aliego, który walczył z Foremanem. Ali stał za gardą, przyjmował ciosy, ale nagle gdy przyszedł rzut wolny Caligiuriego i to Uduokhai zadał decydujący cios. Ta odprawa na mnie prywatnie podziałała. Dla tych największych klubów jesteśmy bardzo małymi zawodnikami, ale na boisku to nie gra. Mimo tego, że nie mieliśmy piłki przy nodze, biegaliśmy za nią, w dobrym momencie zadaliśmy cios i wygraliśmy 2:0.

Jakim człowiekiem i trenerem jest Heiko Herrlich, jakim jest Stefan Reuter? Pamiętam Reutera z boiska – zawsze poważna mina, skoncentrowany na swoich obowiązkach. To zostało do dziś?

Stefan jest bardziej wesoły, jest dobrym policjantem, Heiko jest tym złym. U niego nie ma uśmiechu na treningu, zabawy. Od pierwszego ćwiczenia musisz być skoncentrowany, bo jak nie to dostaniesz po głowie. Niemiecki Ordnung. Trochę inaczej to wygląda niż za Ursa Fischera w Unionie Berlin. Ale mi to odpowiada. Nie ma zabawy, wiemy, co mamy robić. Dużo osób nas skreślało, że po pierwszych kolejkach z Wolfsburgiem, Dortmundem, Lipskiem czy Leverkusen nie będziemy mieli nawet trzech punktów. Na razie mamy siedem, nie przegraliśmy meczu, zaliczyliśmy najlepszy start w historii Augsburga. Nigdy wcześniej Augsburg nie wygrał dwóch pierwszych meczów. Wszyscy się cieszą, jest teraz przerwa na kadry, mamy wolne, w piątek sparing, od poniedziałku zaczynamy misję RB Leipizig.

W terminarzu Lipsk, Leverkusen, wygląda na to, że bezrobotny w kolejnych meczach znowu nie będziesz.

Trzecia jedenastka kolejki z rzędu!

Masz już dwie. Czy to dla ciebie trudna sytuacja mentalnie, że dwa na trzy razy razy znalazłeś się w jedenastce kolejki Bundesligi, a masz dalej do reprezentacji niż my do ciebie? Jest dwóch niekwestionowanych liderów i włoskie zaplecze. Porzuciłeś myślenie o reprezentacji?

Nein, warum? Czemu mam porzucić? Odpuśćmy Wojtka – jest poza zasięgiem, to bramkarz Juventusu, gra na najwyższym poziomie nie od paru miesięcy, a od paru ostatnich lat. Z pozostałą trójką jestem w stanie walczyć, ale tylko poprzez dobre granie w Augsburgu, więc skupiam się na mojej misji w klubie. Jeśli tak będę grał, będą musieli w końcu wysłać do mnie sms-a albo zadzwonić. Nie ma co mówić, trzeba się skupić na boisku. Myślę, że tak grając daję argumenty i trochę obalam ten mit, że jestem stary, wyjechałem do Niemiec i już tutaj nic większego nie zrobię.

Kiedy ostatnio miałeś kontrakt z Andrzejem Woźniakiem?

W połowie kwietnia.

A propos samego zespołu – jesteś człowiekiem, który scala szatnię? Wprowadziłeś do szatni element rozrywkowy, pozytywną motywację, czy koncentrujesz się na sobie, a kto inny wiedzie prym w szatni?

Prosili mnie od pierwszego dnia, żebym był Vorbildem dla młodszego bramkarza, Tomasa Koubka, i innych młodszych zawodników. Wiedzieli, kogo ściągają, to nie była dla nich niespodzianka. Po meczu w Wolfsburgu trener bramkarzy zadzwonił do Heiko Herrlicha, żeby zdać relację i ustalić, że teraz mogę być liderem szatni. Przekazał mi to w poniedziałek na treningu. A ja do niego mówię, że już drugiego dnia się czułem liderem, więc nie muszę mieć zielonego światła od Heiko Herrlicha! To miłe, że po trzech meczach trener mówi, żebym jeszcze bardziej żył w szatni, jeszcze bardziej ją scalał. Jestem tutaj osiem tygodni, a naprawdę dobrze się czuję. Aklimatyzacja zajęła mi dwa dni. Przyjęli mnie dobrze. Zagrałem bardzo dobry sezon w Unionie, miałem więcej punktów od Augsburga, więc przychodziłem z uniesioną głową, żeby realizować tutaj swoje cele. Cieszę się, że postawiłem na Augsburg i nie wyjechałem za parę euro więcej. W Turcji może bym je dostał, albo sądził się w FIFA. Z każdym tygodniem przekonuję się, że to była bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim moja rodzina jest szczęśliwa, ja jestem szczęśliwy. I mogę się tylko pokazywać z dobrej strony na boisku.

A propos presji – czułeś na sobie, że przychodzisz po to, żeby podnieść jakość na swojej pozycji w klubie?

Czułem. Nie powiem, że było mi z tym łatwo. Nie było. Pięć dni przed pierwszym meczem ogłosili, że jestem numerem jeden. Miałem z tyłu głowy: kurde, zapłacili za Koubka 7,5 miliona, niby prezentuję się lepiej, ale może zaraz będą chcieli wystawić go na bramce, a ja będę jako straszak? Usłyszałem, że będę numerem jeden, że wyglądam lepiej od pierwszego dnia, byli zdecydowani. Rozluźniłem się trochę i pokazałem w czterech meczach, co potrafię. Cieszę się na mecze z Lipskiem i Leverkusen. Będę miał co robić, na pewno nie zmarznę, a już jest słaba pogoda za oknami. Trzeba wyprać rękawice i łapać piłki na boisku.

Możemy wrzucić jeszcze kamyczek do ogródka?

Co, dwie-trzy piłki nogą mogły być lepsze?

Proszę, jaki jesteś sprytny, inteligentny, zawsze cię za to ceniłem. Co z tą nóżką – pracujemy?

Pracujemy. Uważam, że gram nogami lepiej niż rok temu czy trzy lata temu. Ale mieliśmy też odprawę w poniedziałek i jest inaczej, jak masz z przodu Floriana Niederlechnera, który nawet nie wyskakuje do główek, a wcześniej miałeś Sebastiana Anderssona, który rozbijał dwóch stoperów i kleił piłkę na klatkę piersiową. W poniedziałek powiedzieli nam, że musimy więcej razem zostawać na treningach i grać piłki w boczne sektory.  Flo jest innym typem napastnika, woli dostać piłkę do nogi, nie bardzo chce wyskakiwać i przepychać się łokciami. Masz rację, ja sobie zdaję z tego sprawę i pracuję nad tym, bo jestem skromnym gościem z Mazur i wiem, jaki mam poziom i nad czym mogę pracować.

Czytam ci statystykę. Jeden bramkarz – piętnaście strzałów obronionych, jedna bramka puszczona. Drugi – siedem strzałów obronionych, siedem puszczonych goli. O kim mowa?

Beton z Polski i niemiecka ściana, Neuer!

I co ty na to?

Dostałem uwagę od trenera bramkarzy, że  jedynka w tej statystyce mu nie odpowiada. Byłem bliski obronienia tej piłki z Unionem w pierwszej kolejce. Ja się cieszę, jak powiedziałem – robię swoje, poprzez boisko chcę dać argumenty tym, którzy mniej we mnie wierzą czy zwątpili jak wyjeżdżałem do Niemiec. Wyjeżdżałem jako nikt, tak trzeba powiedzieć. A tutaj siódmy rok spokojnie pracuję, skupiłem się na sobie, mam swoje cele. Idę po prostu do przodu.

Na razie masz argumenty, by wygrać plebiscyt najlepszego bramkarza Bawarii, jeśli utrzymasz te liczby.

To mi pieniędzy nie da, plebiscyty są dla was, dziennikarzy. Ale miło się to czyta. Jak uda nam się zrobić trzy punkty w następnych dwóch meczach, będę jeszcze bardziej zadowolony. Potem mamy Mainz i Freiburg, przeciwników z trochę innej półki. Trzeba stąpać po ziemi, nie odfrunąć, bo to są dopiero trzy mecze i jeszcze dużo przed nami.

To powiedz nam na koniec – czujesz się jak augsburski celebryta? Wizyty w zakładach pracy, darmowe rachunki w restauracjach, pani rozpoznająca cię w sklepie z warzywami?

Chcesz to usłyszeć? Bo nie wiem, czy uwierzysz! Żona jechała w autem, baba jej wyjechała i wjechała w krawężnik. Dzisiaj zmieniałem oponę – dostałem po dobrym meczu 400 euro rabatu!

Rozmawiali “BundesTalk”.

Fot. newspix.pl

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 06.10.2020 17:28 przez

Jakub Białek

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Premier League
13.05.2021

Komu puchary, komu rozczarowanie? Emocje na finiszu Premier League

Manchester City zaklepał już sobie mistrzostwo Anglii, ale to wcale nie oznacza, że emocje w Premier League się skończyły. Wręcz przeciwnie – zapowiada się ostra rywalizacja o awans do europejskich pucharów. Kto ma na nie największe szanse? Jak wygląda terminarz zainteresowanych ekip Standardowy układ kwalifikacji do międzynarodowych rozgrywek przedstawia się w Premier League następująco. Cztery […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Ja, najlepszy piłkarz Serie B? Musisz zmienić adres!

Czy jest najlepszym piłkarzem Serie B? Dlaczego Serie B jest silniejsza od Ekstraklasy? Czym zaimponowali mu Kevin-Prince Boateng i Mario Balotelli? Dlaczego trochę żałuje, że nie został w Rakowie i jak to możliwe, że przewidywał sukces częstochowskiego klubu? Co sprawiło, że nie mógł zakochać się we Włoszech? Dlaczego włoscy trenerzy lubią sobie pogadać? Czy polskiej […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Jedenastka największych niewypałów transferowych w XXI wieku

Pomocnik, dla którego sir Alex Ferguson pobił krajowy rekord transferowy, ponieważ chciał wokół niego skonstruować nowy Manchester United. Skończyło się klapą. Obrońca, w którym nieoczekiwanie zakochał się Pep Guardiola, więc ściągnięto go do FC Barcelony nie licząc się z kosztami. Skończyło się klapą. Napastnik, za którego Chelsea zapłaciła fortunę, nie zdając sobie sprawy, że nie […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

PRASA. “Małecki próbował się przebić przez Perdijicia i uderzyć trenera Matusiaka”

W czwartkowej prasie szału nie ma, ale kilka ciekawych rzeczy znajdziemy. Głos w sprawie afery Małecki-Matusiak zabrał wreszcie prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski. Jest też rozmowa z dyrektorem sportowym GKS-u Tychy, Krzysztofem Bizackim oraz kilka “bieżączek” z Ekstraklasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kilku piłkarzy zanotowało udany finisz sezonu i zgłosiło akces do kadry. Brakiem powołania na eliminacje […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Sus Atletico w stronę mistrzostwa. Oblak? Kozak i tyle

Atletico Madryt wykonało dzisiaj kluczowy krok w stronę mistrzostwa. Wykorzystało potknięcie Barcelony, w spokoju poczeka na występ Realu z Granadą i przygotuje się do finiszu sezonu. Dzisiaj pyknęli 2:1 Real Sociedad. I możemy się silić na to, że to był wyrachowany występ ekipy Simeone. Ale nie. Były nerwy. Ponadto były marnowane sytuacje, był fantastyczny Oblak […]
13.05.2021
Anglia
12.05.2021

Krótka rzecz o sabotowaniu derbów Londynu

Pewnie będą tacy, którzy powiedzą, że Thomas Tuchel stosuje jakąś enigmatyczną zasłonę dymną przed finałem Ligi Mistrzów, który naturalnie będzie najważniejszym meczem Chelsea w tym sezonie, ale nie sposób podważyć tego, że The Blues dalej walczą o jak najwyższą lokatę w Premier League i nie mogą mieć totalnie wywalone na ligę, żeby zaraz, po ewentualnej […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Sousa nie ogląda Ekstraklasy. 5 powodów, dla których powinien

Paulo Sousa pojawił się na meczach polskich klubów dwukrotnie. Na początku swojej kadencji, jeszcze przed wysłaniem pierwszych powołań i na finale Pucharu Polski, gdy przy okazji został zaszczepiony na Stadionie Narodowym. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Portugalczyk ma Ekstraklasę w poważaniu. Może nie w głębokim, ale jednak w poważaniu. Wypisaliśmy pięć powodów, dla których naszym […]
12.05.2021
Weszło
09.05.2021

Widzew nie chce awansować. Za to Resovia chce się utrzymać!

Grubą przesadą byłoby porównywanie meczu Resovii z Widzewem do starcia Dawida z Goliatem, ale nie ulega wątpliwości, że to drużyny, które znajdują się na kompletnie innych biegunach. Ekipa z Podkarpacia zrobiła awans trochę ponad stan, nie była gotowa na pierwszą ligę, uratowała się zimowymi wzmocnieniami. Widzew dysponuje pokaźnym jak na pierwszoligowe warunki budżetem, celował od […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dobrze zapamiętałem Placha. Przez niego miałem kontuzję kostki!

Słowacja opanowała defensywę Piasta Gliwice. A skoro tak, postanowiliśmy porozmawiać z Frantiskiem Plachem, Jakubem Holubkiem i Tomasem Hukiem. Czy ktoś z nich pojedzie na Euro? Dlaczego PKO Bank Polski Ekstraklasa to atrakcyjna liga dla Słowaka? I… dlaczego Holubek nie mógł miło wspominać Placha ze słowackich boisk? Dlaczego słowaccy piłkarze tak chętnie wybierają naszą ligę? Frantisek […]
07.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
1 liga
30.04.2021

Widzew i Miedź w grillowej formie

– Kurde, to już chyba bez szans na Ekstraklasę, co? – No, my bez szans, wy bez szans. – To chyba nie będziemy się przemęczać przed majóweczką? – No chyba nie. Widzew – Miedź? Nuuuuda Nie wiemy, czy w ten sposób rozmawiali ze sobą przed meczem piłkarze Widzewa i Miedzi, ale… ich dzisiejszy mecz wyglądał […]
30.04.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MB1902
MB1902
7 miesięcy temu

Ależ ten gość ma kompleksy. Nie ma wywiadu z nim gdzie nie pieprzy jakim to jest liderem, głosem szatni, jak to podporządkowuje sobie drużynę i w ogóle jest największy i najgłośniejszy xD

Mariusz Dioduski
Mariusz Dioduski
7 miesięcy temu
Reply to  MB1902

bo jest, to co ma ściemniać

Damian
Damian
7 miesięcy temu
Reply to  MB1902

Ty jakiś pierdolnięty jesteś, czy jak?

Michał
Michał
7 miesięcy temu
Reply to  MB1902

Nie myl kompleksow z pewnoscią siebie… to że tobie czegoś brakuje to nie znaczy że innym też 😉

nalczyk
nalczyk
7 miesięcy temu
Reply to  Michał

To jest narcyzm i robienie z siebie idioty. Pewność siebie musi mieć podstawy, a koleś jest przeciętnym bramkarzem jakich tysiące z ego jakby był królem Polski. Taki Szczęsny jest pewny siebie, ale on ma podstawy i przede wszystkim nie jest takim prymitywem.

Nium
Nium
7 miesięcy temu
Reply to  MB1902

Typowa cecha patusa z klasy robotniczej

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
7 miesięcy temu
Reply to  MB1902

Właśnie za każdym razem pokazuje ich brak. Nie lubisz go za to, bo jest pewny siebie i wyszczekany. Obaj mają to po ojcu:) W piłkę grają tysiące ludzi, a on jest aktualnie jednym z lepszych w Niemczech. Pewność siebie musi tryskac inaczej byloby z nim coś nie tak.

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
7 miesięcy temu

“ale żona powiedziała, że jak wyjadę do Turcji, to jestem sam przez dwa lata.”

Ty jesteś pizdą czy facetem?

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
7 miesięcy temu

Ja po takim tekście od razu wyjebałbym jej z liścia.

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
7 miesięcy temu

hehheehe męskie cipki minusują

Mariusz Dioduski
Mariusz Dioduski
7 miesięcy temu

minusują prawdziwi faceci dupku.to co mówisz to nie jest oznaka męskości

Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
Stargardzka zmora Stanowskiego powraca
7 miesięcy temu

Jasne. Zapierdalasz na rodzinę a kobita, która w życiu palcem nie kiwnęła mówi ci jak żyć.

Mariusz Dioduski
Mariusz Dioduski
7 miesięcy temu

i jak widać miała rację

poznanski raper peja
poznanski raper peja
7 miesięcy temu

pantoflarze minusuja xdd nie martw sie – to ze dali ci minusa to byla ich wspolna decyzja xdd

Mariusz Dioduski
Mariusz Dioduski
7 miesięcy temu

kolega pociesza kolege…”nie martw sie” razem przez to przejdziecie “mężczyźni”

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
7 miesięcy temu

 Stargardzka zmora Stanowskiego powraca

Tu są same pedałki z LGBT, nie przejmuj się. Prawdziwy facet raz dwa ustawiłby babe do pionu

ner5
ner5
7 miesięcy temu

Ten Gikiewicz to sprawia wrażenie takiego cwaniaczka-dresa z IQ 80, który gdy odpowiesz mu na jakąś głupotę, nawet nie zrozumie komunikatu.

gfsjdfsdgsgdsaaassaghgdsaffdggdas
gfsjdfsdgsgdsaaassaghgdsaffdggdas
7 miesięcy temu

https://obszernebety.blogspot.com/ – Trafili kurs 1019 wczoraj i zdjęcie kuponu mają na blogu! zarobilem z nimi na tym kuponie ponad 10 tys!!! mają już kolejny kupon dostępny kurs ok 600 !!!

Siwy
Siwy
7 miesięcy temu

Kiedy ostatnio miałeś kontrakt z Andrzejem Woźniakiem?

W połowie kwietnia.

A propos samego zespołu – jesteś człowiekiem, który scala szatnię? Wprowadziłeś do szatni element rozrywkowy, pozytywną motywację, czy koncentrujesz się na sobie, a kto inny wiedzie prym w szatni?

Po chuj było pytanie o Woźniaka bo dalej już zrezygnowałem????

Diarra
Diarra
7 miesięcy temu
Reply to  Siwy

Trener bramkarzy w kadrze Polski, ale fakt – pytanie od czapy

Łukasz Em
Łukasz Em
7 miesięcy temu

Widzę, że bronicie i spoko, ale faktycznie Gikiewicz zawsze gada o kasie i o tym jak zaje….e się ogarnął.
A info o tym, że czuje się liderem szatni mógłby przemycić delikatniej bo to taki disrespekt trochę dla kolegów z szatni nowej, zwłaszcza tych doświadczonych.

kol. Zenon
kol. Zenon
7 miesięcy temu
Reply to  Łukasz Em

a może to tutaj ciągle jeden wywiad tylko daty przerabiają?

Suche Info
13.05.2021

Robert Lewandowski opuścił trening Bayernu. Możliwa kontuzja

Chcemy, żeby to było jakieś przeinaczenie, pomyłka, cokolwiek. Wiele jednak wskazuje na to, że Robert Lewandowski znowu doznał urazu. Jak informuje Bild, Polak musiał opuścić trening Bayernu Monachium.  Mistrz Niemiec trenował dzisiaj przed sobotnim starciem z Freiburgiem. Chociaż sytuacja w tabeli Bundesligi jest dla Bayernu już jasna, sam Lewandowski pewnie podchodziłby do tego meczu bardzo […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

OFICJALNIE: Finał Ligi Mistrzów nie zostanie rozegrany na Wembley. Kierunek: Portugalia

Spekulacje trwały od dłuższego czasu, ale teraz wszystko jawi się jako jasne. Finał Ligi Mistrzów nie zostanie rozegrany w Stambule. Konkurencją miało być Wembley, lecz UEFA ostatecznie postawiła na Portugalię.  Finał odbędzie się na stadionie FC Porto – Estádio do Dragão – które może pomieścić 50000 tysięcy widzów. Oczywiście w normalnych warunkach, bo w obecnej […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Deportes Cuatro: Cristiano Ronaldo pakuje się i wraca do Sportingu!

Póki co grzmią o tym portugalskie media, ale warto odnotować. Zdaniem Deportes Cuatro, Cristiano Ronaldo jest o krok opuszczenia od Juventusu. Portugalczyk jest rozgoryczony wynikami drużyny, krytyką ze strony kibiców i chce wrócić do Sportingu.  Deportes Cuatro twierdzi, że 36-latek jest gotów wyjechać z Włoch, mimo tego, że jego kontrakt ze Starą Damą obowiązuje jeszcze […]
13.05.2021
Premier League
13.05.2021

Komu puchary, komu rozczarowanie? Emocje na finiszu Premier League

Manchester City zaklepał już sobie mistrzostwo Anglii, ale to wcale nie oznacza, że emocje w Premier League się skończyły. Wręcz przeciwnie – zapowiada się ostra rywalizacja o awans do europejskich pucharów. Kto ma na nie największe szanse? Jak wygląda terminarz zainteresowanych ekip Standardowy układ kwalifikacji do międzynarodowych rozgrywek przedstawia się w Premier League następująco. Cztery […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Piotr Tworek zrezygnował z premii

Warta Poznań to rewelacja tego sezonu Ekstraklasy. Beniaminek ma nawet szansę zakończyć rozgrywki na miejscu umożliwiającym udział w eliminacjach. Cele zostały przekroczone, ale to od początku nie był projekt obliczony na walkę o utrzymanie w lidze.  Tak przynajmniej twierdzi trener Piotr Tworek, który jest jednym z architektów sukcesu Warty. Szkoleniowiec, w rozmowie z portalem Interia, […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Ja, najlepszy piłkarz Serie B? Musisz zmienić adres!

Czy jest najlepszym piłkarzem Serie B? Dlaczego Serie B jest silniejsza od Ekstraklasy? Czym zaimponowali mu Kevin-Prince Boateng i Mario Balotelli? Dlaczego trochę żałuje, że nie został w Rakowie i jak to możliwe, że przewidywał sukces częstochowskiego klubu? Co sprawiło, że nie mógł zakochać się we Włoszech? Dlaczego włoscy trenerzy lubią sobie pogadać? Czy polskiej […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Nowy klubowy kolega Kacpra Przybyłki

Philadelphia Union sfinalizowała nowy transfer. Do zespołu z USA dołączy reprezentant Węgier, Daniel Gazdag. 25-latek jest wychowankiem Honvédu, w którym spędził całą dotychczasową karierę. Klub z MLS zapłacił za niego 1.5 miliona dolarów, co wydaje się dość promocyjną kwotą, jak na ostatnie wyniki ofensywnego pomocnika. W ostatnim sezonie zaliczył 34 występy, w których strzelił bagatela […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Trzech zawodników odejdzie z Pogoni Szczecin. Klub opuści legenda

Jak poinformowała Pogoń Szczecin, Adam Frączczak opuści klub wraz z końcem tego sezonu. 33-letni zawodnik był związany z Portowcami przez ponad 10 lat. Zadebiutował w Pogoni 4 marca 2011 roku. Przez ponad 10 lat rozegrał 287 oficjalnych spotkań, w których zdobył 69 goli, co jest jednym z najlepszych wyników w historii klubu. Frączczak zapisał piękną […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Frank Lampard wróci do Premier League?

Od czasu zwolnienia przez Romana Abramowicza, Frank Lampard pozostaje na zwolnieniu. Dużo mówiło się o tym, że były szkoleniowiec Chelsea i Derby County obejmie Celtic. Inne zdanie na ten temat ma Daily Telegraph.  Brytyjskie źródło informuje o możliwym przejęciu Crystal Palace. Lampard miałby zastąpić na stanowisku 73-letniego Roya Hodgsona. Młodszy z Anglików byłby odpowiednim ruchem […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Tomasik niczym CJ z GTA: San Andreas. Świetna akcja marketingowa Wisły Płock.

Wczoraj zachwycaliśmy się tym, co zrobił Club Leon i Ajax. Dzisiaj rękawicę na ring wrzuciła Wisła Płock, która do marketingowej topki wchodzi razem z futryną. Sporo dobrego mówi się o działalności polskich klubów w social mediach, ale tym razem naprawdę jesteśmy powaleni. Zarząd Nafciarzy postanowił przedłużyć umowę z bocznym obrońcą, Piotrem Tomasikiem. 33-latek podpisał nowy […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Jurgen Klopp: Kibice nie powinni spodziewać się dużych transferów

Z racji odniesionych kontuzji, Liverpool uchodzi za jeden z najbardziej doświadczonych przez los zespołów. Mistrzom Anglii wypadł nie tylko Virgil van Dijk, ale także Joel Matip, Joe Gomez, Jordan Henderson i Fabinho. Dość powiedzieć, że w dzisiejszych Derbach Anglii na środku obrony ma wystąpić Nathaniel Phillips oraz Rhys Williams. Wydawać by się mogło, że skłoni […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Jedenastka największych niewypałów transferowych w XXI wieku

Pomocnik, dla którego sir Alex Ferguson pobił krajowy rekord transferowy, ponieważ chciał wokół niego skonstruować nowy Manchester United. Skończyło się klapą. Obrońca, w którym nieoczekiwanie zakochał się Pep Guardiola, więc ściągnięto go do FC Barcelony nie licząc się z kosztami. Skończyło się klapą. Napastnik, za którego Chelsea zapłaciła fortunę, nie zdając sobie sprawy, że nie […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Kolejne trafienie Kacpra Przybyłki. Tym razem w MLS

Do tego, że Kacper Przybyłko trafia w 2021 roku, zdążyliśmy się już trochę przyzwyczaić. Polak trafiał głównie z rozgrywkach Ligi Mistrzów CONCACAF, ale tym razem przełamał się w MLS.  28-latek ma na swoim koncie już pięć trafień w międzynarodowym pucharze. Na jego rozkładzie znalazła się Atlanta United (USA) oraz Deportivo Saprissa (Kostaryka). Pierwszym wbił trzy […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Dariusz Formella wraca na radary. Strzelił gola w Ameryce

Nie będziemy ukrywać, że trochę nam Dariusz Formella zniknął z oczu. Polak wyjechał do Ameryki, ale występuje na drugim poziomie rozgrywkowym. Mniej zatem słychać o nim, niż o Kacprze Przybyłce lub Przemysławie Frankowskim.  Minionej nocy Formella wrócił jednak na radary z dużym przytupem. Polak nie tylko po prostu wziął udział w meczu USL Championship, gdzie […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

PRASA. “Małecki próbował się przebić przez Perdijicia i uderzyć trenera Matusiaka”

W czwartkowej prasie szału nie ma, ale kilka ciekawych rzeczy znajdziemy. Głos w sprawie afery Małecki-Matusiak zabrał wreszcie prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski. Jest też rozmowa z dyrektorem sportowym GKS-u Tychy, Krzysztofem Bizackim oraz kilka “bieżączek” z Ekstraklasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kilku piłkarzy zanotowało udany finisz sezonu i zgłosiło akces do kadry. Brakiem powołania na eliminacje […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Sus Atletico w stronę mistrzostwa. Oblak? Kozak i tyle

Atletico Madryt wykonało dzisiaj kluczowy krok w stronę mistrzostwa. Wykorzystało potknięcie Barcelony, w spokoju poczeka na występ Realu z Granadą i przygotuje się do finiszu sezonu. Dzisiaj pyknęli 2:1 Real Sociedad. I możemy się silić na to, że to był wyrachowany występ ekipy Simeone. Ale nie. Były nerwy. Ponadto były marnowane sytuacje, był fantastyczny Oblak […]
13.05.2021
Anglia
12.05.2021

Krótka rzecz o sabotowaniu derbów Londynu

Pewnie będą tacy, którzy powiedzą, że Thomas Tuchel stosuje jakąś enigmatyczną zasłonę dymną przed finałem Ligi Mistrzów, który naturalnie będzie najważniejszym meczem Chelsea w tym sezonie, ale nie sposób podważyć tego, że The Blues dalej walczą o jak najwyższą lokatę w Premier League i nie mogą mieć totalnie wywalone na ligę, żeby zaraz, po ewentualnej […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Status quo na górze zachowane, czeka nas kozacki finisz!

O rany, nabiera rumieńców ta naparzanka o Ligę Mistrzów w Serie A. Już wczoraj Napoli dało wyraźny sygnał, że nie będzie brania jeńców, nie będzie półśrodków – za to można się spodziewać ofensywnych fajerwerków. Neapolitańczycy wygrali swój mecz 5:1 i przerzucili piłkę na środę, do Turynu, Mediolanu i Bergamo. Odpowiedź? Więcej niż satysfakcjonująca. Cała trójka […]
12.05.2021