post Przemysław Michalak

Opublikowane 02.07.2020 11:17 przez

Przemysław Michalak

1 lipca akademia piłkarska Wisły Kraków oficjalnie weszła w struktury spółki. Z inicjatywy Jakuba Błaszczykowskiego dyrektorem odpowiedzialnym za ten projekt został Krzysztof Kołaczyk, który w ciągu najbliższych lat ma sprawić, by „Białą Gwiazda” należała do szkoleniowej czołówki w Polsce. Panowie znają się doskonale z czasów Rakowa Częstochowa. O planach, marzeniach i obecnej sytuacji dotyczącej tego projektu z dyrektorem Kołaczykiem na antenie Weszło FM rozmawiał Marcin Ryszka. Poniżej tekstowa wersja tej rozmowy. 

Nie ma pan łatwej pracy do wykonania, bo Wisła nigdy nie słynęła z pracy z młodzieżą.

Nie chciałbym się odnosić do tego, co było. Skupiam się bardziej na tym, co ma być. Pandemia wyhamowała pewne ruchy, ale dziś znajdujemy się w takim momencie, że jestem zadowolony. I tu bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, którzy mi w Wiśle pomagają. Myślę, że dziś jesteśmy gotowi do startu, aczkolwiek są jeszcze 2-3 rzeczy, które dopinamy, by ten projekt wystartował na sto procent. Nie patrzę jednak pod kątem tego, że już, zaraz będziemy sprzedawali wychowanków za dobre pieniądze. To melodia przyszłości. Najważniejsze, żeby w ciągu roku lub dwóch ułożyć struktury w akademii, dobrać odpowiednich trenerów. Każdy powinien mieć świadomość, że to zaszczyt móc być częścią tego projektu. Mam nadzieję, że w przyszłości damy Wiśle wartościowych zawodników do pierwszego zespołu.

Bracia Błaszczykowscy dziesięć lat temu byli zaangażowani w ratowanie Rakowa Częstochowa. Pan przez kilka ładnych lat był tam prezesem i osobą odpowiedzialną za futbol młodzieżowy. Jesteście sprawdzeni w boju. Czy właśnie z tego powodu zgodził się pan teraz przyjść do Wisły?

Nie ukrywam, że był to motor napędowy mojej decyzji. Dla mnie nie ma bardziej wiarygodnych osób niż Kuba i Dawid. Z reguły ryba psuje się od głowy, ale ten projekt od głowy na pewno się nie popsuje. Wiem, kto stoi na jego czele i to mnie zmotywowało, żeby przyjąć tę ofertę. Co do Rakowa, obaj uczestniczyli w tej bardzo trudnej misji. Kuba oczywiście na odległość, ale mogliśmy wiele skorzystać na jego radach i doświadczeniu odnośnie funkcjonowania klubów. Z Dawidem czysto roboczo dzień w dzień wyciągaliśmy Raków z ciężkiej sytuacji. Uczestniczył w tym też Jerzy Brzęczek, czyli osoby naprawdę wiedzące, o co chodzi w piłce. Udało nam się i widzimy, gdzie dziś jest Raków. To było niezwykle trudne zadanie i jestem dumny, że jednak udało nam się je wykonać. W Wiśle są teraz wspaniali ludzie, którzy dają nadzieję, że także wszystko się powiedzie. Mimo pięćdziesięciu lat na karku, mam motyle w brzuchu myśląc o uczestnictwie w tym projekcie.

Który z braci Błaszczykowskich jest tym, którego trudniej przekonać, który rzadziej się ze wszystkim zgadza i zakłada ten czarny kapelusz?

Nikt na siłę go nie zakłada. To nie jest potrzebne. Każdy ma swoje racje i doświadczenie. Nie raz i nie dwa mieliśmy inne zdanie, ale to wynikało ze spostrzeżeń na dany temat. Nikt nie kłóci się dla zasady, bo ma być czarnym charakterem. Chcemy wymieniać spostrzeżenia i tak jest. Mamy burzę mózgów przy transferach, akademii, marketingu i tak dalej. Jeśli już jednak decydujemy się na jakiś kierunek, każdy robi wszystko, żeby realizować założenia, bez względu na to, od kogo wyszedł dany pomysł.

W Rakowie Borussia Dortmund została partnerem w kwestiach szkoleniowych. W akademii Wisły Kraków planujecie nawiązywanie współpracy z największymi klubami? Kontakty zebrane przez Kubę na Zachodzie wydają się nie do przecenienia.

Zdecydowanie. Musimy jednak zachować kolejność działań. Najpierw ten pokój trzeba umeblować i wszystko poustawiać na swoich miejscach. Jak już to zrobimy, głęboko wierzę, że będziemy mogli się uczyć od najlepszych, że dostaniemy taką możliwość. Ale najpierw podstawy w funkcjonowaniu, dopiero potem otwieramy się mocniej na to, co można w tym pokoju poukładać na półkach.

Od jakich roczników zaczniecie szkolić piłkarzy? Wisła swoich boisk nie ma i musi je wynajmować.

To trudny temat, natomiast jesteśmy już na końcu tej drogi pod nazwą „budowa infrastruktury”. Na dniach powinniśmy dopiąć ostatni temat związany z boiskami. Będziemy jednak trochę rozrzuceni po Krakowie na różnych obiektach. Nie jest to łatwe. Odnośnie roczników, bezpośrednio przy akademii będziemy szkolić od kategorii U-7 do U-18, czyli pełnego zakresu wiekowego. Chcemy bardzo mocno otworzyć się na zewnątrz. Wisła Kraków nie może być tylko na Reymonta, musi być obecna w całym Krakowie i na jego obrzeżach. Tu pojawia się pomysł założenia „soccer schoolsów”, już od września. Na początku może być ich kilka, docelowo chciałbym co najmniej dziesięć, a może i piętnaście. Dla dzieci w wieku 5-8 lat byłoby to idealne rozwiązanie. Przyjeżdżając do Krakowa usłyszałem wiele komentarzy, jak wielu ludzi kocha Wisłę i chętnie posłaliby swoje dzieci do jej szkółek. Mieszkają jednak nieco dalej i nie są w stanie dowozić swoich pociech na Reymonta. Uważam, że to my musimy „dojechać” do nich i dać szansę tym, którzy chcą być przy Wiśle. Docelowo, powiem trochę nieładnie, będzie to dla nas przegląd tych dzieciaczków. Ci bardziej zdolni ruchowo mogą być już zapraszani bezpośrednio do akademii na Reymonta.

Jakie są widoki, żeby Wisła doczekała się kiedyś bazy z prawdziwego zdarzenia? Słyszałem, że najstarsze roczniki mają trenować również w Myślenicach, oczywiście nie kolidując z pierwszą drużyną.

Gdzieś na ten temat rozmawiamy i przebąkujemy. Naszym marzeniem jest powstanie takiej bazy. W tyle głowy siedzi taki pomysł. To melodia przyszłości, ale zdecydowanie o nim myślimy. Co do Myślenic – mocno nalegałem, żeby najstarsze roczniki tam jeździły. To była moja decyzja, że nie mamy IV ligi. Uważam, że lepiej mieć szybciej U-17 i U-18 przy pierwszej drużynie, żeby chłopcy widzieli, że ta poprzeczka, do której chcą doskoczyć – czyli pierwsza drużyna – jest już w zasięgu, że można ją dostrzec. Do tego dochodzi liceum, które jest po drugiej stronie ulicy. Szkolenie będzie pogodzone z nauką, wszystko na miejscu w tym kompleksie. Każdy z nich będzie musiał się skupić na dwóch rzeczach: nauce i piłce. W ciągu trzech czy czterech lat powinni już wiedzieć, czy piłka da im chleb. Co równie ważne, porozumieliśmy się, że każdy wyróżniający się zawodnik z tych roczników będzie miał szansę przejść na treningi do pierwszej drużyny. To będzie premia za robienie postępów.

W jaki sposób będziecie dobierać trenerów pracujących z dziećmi?

W dzisiejszym starcie akademii w 95 procentach brały udział osoby, które już wcześniej przy szkoleniu w klubie się znajdowały. Nie należę do osób, które przychodzą ze swoją książką, uznają tylko swoją wiedzę i z miejsca wszystkich wymieniają. Szanuję pewne relacje w krakowskiej piłce i regionalne tradycje, chcę poznać to środowisko i się go nauczyć. Daję szansę tym ludziom. Mogłem już przez krótki czas im się przyglądać i uważam, że jest kilku naprawdę bardzo fajnych trenerów. Kilku muszę jeszcze lepiej poznać i nie ukrywam, że najbliższy rok będzie czasem weryfikacji – kto jak pracuje, czy przypadnie mi do gustu, czy robi to, czego oczekuję i tak dalej. Myślę, że nie pomylę się dużo w ocenach. Wielu trenerów już się do mnie zgłasza, chcą podjąć wyzwanie. Mamy komfort „rezerwy”, ale dopiero w ciągu roku czy może nawet dwóch, wyklaruje się grupa naprawdę kompetentnych i przede wszystkim oddanych piłce trenerów, dla których będzie to pasja, coś, co kochają. W większości tak jest, ale za tym musi jeszcze iść merytoryka i fachowość.

Czyli nie będzie pan miał problemu, żeby zrzucić garnitur i założyć dres, by cały czas obserwować tych trenerów?

Zdecydowanie nie, brakuje mi tego. Mogłem to już robić od listopada do początku marca. Wierzę, że już od sierpnia zacznę działać pół na pół w temacie garnitur-dres. Muszę tak zrobić, żeby wiedzieć, z kim dokładnie mam do czynienia w akademii. I zrobię to z dużą przyjemnością, wolę być w dresie niż w garniturze.

Mówiliśmy, że Wisła ze szkolenia nie słynie, ale brylanciki są, jak chociażby Olek Buksa czy Daniel Hoyo-Kowalski i pewnie wkrótce odkryjecie nowe. To nie tak, że musimy poczekać dziesięć lat na talent, który może zabłysnąć w klubie.

Jak mówiłem, już trochę obserwowałem, ale kilka treningów czy dwa mecze to za mało do rzetelnej oceny. Można zobaczyć jakiś ogólny potencjał, tych drużyn jest jednak ogrom. Nie miałem czasu, żeby tak dokładnie wniknąć w każdego zawodnika. Dużo rozmawiam z trenerami, mówią, kto rokuje, a kto nie. Na pewno będziemy indywidualizować treningi najzdolniejszym, ale na razie opieram się głównie na zaufaniu i opiniach innych. Póki sam nie dotknę, nie sprawdzę, trudno mi będzie coś więcej powiedzieć. Wierzę, że tacy zawodnicy, o których pan mówił, są u nas i nie będziemy musieli czekać dziesięć lat.

Dzieci będą miały grać na modłę krakowskiej piłki, ofensywnie, z wymiennością pozycji?

Na pewno będziemy chcieli grać w piłkę, nie murować się i szukać kontry. Zawsze preferowałem rozgrywanie piłki od tyłu. Natomiast mądrość trenera polega na tym, że ma też przygotowane inne warianty gry. Musimy być mądrzy i elastyczni. I trener, i zawodnicy muszą umieć czytać grę, uczyć się uniwersalności i podejmowania decyzji optymalnych na dany moment. Ale to już temat złożony, na inną opowieść. W każdym razie: chcemy grać w piłkę, co jest trudne. Łatwiej stanąć z tyłu i dwoma czy trzema podaniami szukać sytuacji po kontrze.

No to wyobraźmy sobie, że złowił pan złotą rybkę i jako dyrektor akademii może pan mieć jedno życzenie. Jakie by dziś było?

Baza szkoleniowa dla Wisły Kraków – pierwszego zespołu i akademii.

rozmawiał Marcin Ryszka

Fot. Newspix

Opublikowane 02.07.2020 11:17 przez

Przemysław Michalak

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 10
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Artur

Jak oni juz na starcie mowia ze zakladaja szkolke, po to by sprzedawac wychowankow to zycze powodzenia w sukcesach.

Ziemson hujev
Ziemson hujev

nie wiem czy wiesz ale akademia to taka fabryka piłkarzy i jak ktoś będzie chciał tych piłkarzy wychowanych u Ciebie kupić to będzie znaczyło że dobrze ich wyszkoliłeś i nie tylko sprawia to że zwracają Ci się pieniądze za prowadzenie takiej akademii ale też zarabiasz pieniążki dla klubu, z drugiej strony pozwalasz młodym ludziom spełniać marzenia i zapewniasz im fajne życie w którym mogą zarabiać na tym co kochają, serio widzisz w tym coś złego?

Leszek
Leszek

Wymień mi jedną akademię piłkarską, nie należącą do klubów z top 10 która nie sprzedaje swoich najlepszych zawodników do innych drużyn.
Schemat zawsze jest ten sam. Młody utalentowany zawodnik gra 1-2 sezony w pierwszej drużynie a potem wyjeżdża do lepszego klubu. Jeżeli nie wyjeżdża to znaczy że jest za słaby.

Artur
Artur

NIe wierze w to co czytam 🙂 Idąc waszym tokiem rozumowania, to najlepiej niech wyprzedadza odrazu najlepszych pilkarzy pierwszej druzyny, beda pieniażki dla klubu, przeciez to najwazniejsze a nie wyniki 😀 Własnie przez takie rozumowanie jak wasze Polska piłka klubowa sięgnęła dna! Jeszcze sezon nie zdazy sie na dobre rozpoczac a my juz nie mamy zadnej druzyny w europejskich pucharach… Ale co tam najlepiej wyprzedac wychowankow, nakupowac szrotu za miliony ze Słowacji, Serbi, Czech itd. Dziękuje za uwage, Dobranoc.

Zenek
Zenek

Pamiętam go jeszcze z Górnika, nieźle się zapowiadał. Debiut jako 16latek w bardzo mocnym klubie. Potem chyba problemy z sercem (?) i koniec poważnej kariery…

GTS Kraków
GTS Kraków

GTS, GTS, to Wisełka…

Icek
Icek

moim kompleksem jest. Podpisano: Zakompleksiony parch.

GTS Kraków
GTS Kraków

Tata ubek wie, że go tak nazywasz?

Korupcjovia
Korupcjovia

A twój tato do wanny ci wchodził, że taką nienawiść żywisz do Wisły?

Zbyszko z Bogdanca
Zbyszko z Bogdanca

Szkoda, że o akademii Wisły w UK zapomniał..

Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE | Michał Pol i Wiktor Malinowski | LIVE od 21

W kolejnej odsłonie „Hejt Parku w Dobrym Składzie” gościem Michała Pola będzie Wiktor Malinowski! Były szczypiornista VIVE Kielce odnalazł się przy… pokerowym stole, gdzie zarabia okrągłe sumki. Specjalnie dla nas opowie o kulisach świata wielkiej – dosłownie – gry. Macie pytania? Śmiało, dzwońcie: 22 219 50 31. Partnerem programu jest browar Okocim. 
06.08.2020