post
Avatar

Opublikowane 09.05.2020 14:09 przez

Samuel Szczygielski

Stęsknieni jesteśmy nie tylko za Ekstraklasą, ale i za pierwszoligowcami. Na zapleczu zawsze dzieje się sporo, tabela jest tak płaska, że moglibyśmy doliczyć się po dziesięciu kandydatów zarówno do spadku jak i do awansu – biorąc pod uwagę, że to sezon z barażami. Kiedy wróci liga? Jak poszły testy na koronawirusa? Co wiemy po dwóch miesiącach przerwy? Zapraszamy na rozmowę z prezesem pierwszej ligi oraz jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej Warty Poznań, Marcinem Janickim.

***
Jak wygląda sytuacja z testami, czy są zakażeni w pierwszej lidze?

Wczoraj napływały indywidualne wyniki tych testów. Komisja Medyczna i Departament Rozgrywek analizowały te z nich, które wykazały posiadanie przeciwciał. Zostały one skierowane na dalsze badania. Ta pierwsza fala związana z Ekstraklasą i obawami już nas nie dotyczy. Wszyscy się oswoili z tym, wiedzą jak ta procedura wygląda. Wiemy, że jeśli na tych pierwszych badaniach ktoś będzie wykazywał przeciwciała, to wcale nie musi być osobą w chwili obecnej zarażoną. Potrzebne są badania wymazowe. Dzień więc względnie spokojny, chociaż pracy sporo.

Macie już konkretne liczby, ilu jest ewentualnych zakażonych?

Staramy się jako liga szczególnie nie wchodzić w indywidualne przypadki. Wiadomo, że dokumentacja medyczna to są wrażliwe dane, więc też nie chcemy żeby one się rozpowszechniały. Myślę, że ta skala powinna być mniejsza aniżeli na poziomie Ekstraklasy jeżeli chodzi o wykazanie przeciwciał. Komisja Medyczna ma wiedzę na temat konkretnych współczynników IGG, pokazujących prawdopodobieństwo zarażenia. Analiza wykazała, że część osób ma te przeciwciała. Odnoszę wrażenie, że finalne liczby osób zarażonych mogą być zbliżone do tych wykazanych w Ekstraklasie.

Czyli jeszcze tych wyników nie otrzymaliście?

Wyniki na obecność przeciwciał zostały indywidualnie skierowane do klubów.

Ale dystrybucją tych wyników zajmuje się PZPN?

Wykonuje to firma, która przeprowadzała testy. Dalsza analiza to już kompetencje Komisji Medycznej PZPN.

Wiemy, że Stal i Miedź nie mają w swoich szeregach żadnych zakażonych, ale ciekawi mnie inna kwestia. Dziś Twitter obiegły informacje spływające z większości klubów pokazujące relacje z testów. Czy to był celowy zabieg mający pokazać, że pierwsza liga – mimo że nie gra – dalej funkcjonuje, czy to leżało już w gestii klubów?

Myślę że tak. Kluby też chciały pokazać społeczności, że ta przerwa trwa, ale że coś się dzieje. Niestety, ale te badania stały się bardzo istotnym elementem naszego życia piłkarskiego. Wiadomo, że trudno pokazać izolację, więc to naturalne, że kluby chciały pokazać ten pierwszy, namacalny efekt powrotu do normalności.

Czy pierwsza liga wystartuje w ten weekend, w który Ekstraklasa?

Start Fortuna 1. ligi zaplanowany jest pomiędzy 29 maja, a 7 czerwca. Myślę, że gdyby udało się ruszyć w połowie tego okresu, to nie byłaby to zła informacja. Wiadomo, że mamy kilka dni przesunięcia jeżeli chodzi o wdrażanie procedury medycznej, więc zasadnym byłoby utrzymanie tego dystansu również jeśli chodzi o powrót do rozgrywek. Finalne decyzje będą jednak należały do Departamentu Rozgrywek Krajowych.

Wiemy jednak, że pomiędzy pierwszą ligą a Ekstraklasą jest różnica w liczbie meczów do rozegrania. Czy jest już znana data kiedy rozgrywki miałyby się ewentualnie zakończyć? Czy tą datą jest 20 lipca, czy jednak rozważane jest granie jeszcze dłużej?

UEFA dopuszcza dokończenie rozgrywek nawet na początku sierpnia, aczkolwiek z wielu względów – także praktycznych – najlepszym rozwiązaniem byłoby dogranie ligi z końcem lipca. Pamiętajmy, że będą przecież spotkania barażowe, które spuentują obecny sezon Fortuna 1. ligi.

Rozmawialiśmy dwa miesiące temu. Wtedy warunki były jeszcze inne, mieliśmy umówić się na wywiad w innych warunkach. Jakie dla pana były to miesiące? O jakie doświadczenia jest pan bogatszy z perspektywy bycia prezesem?

Na pewno pozytywne jest to, że w obliczu sytuacji kryzysowej potrafiliśmy wypracować wspólne stanowiska wspólnie z klubami. Wymagało to jednak wspólnej komunikacji nie tylko na poziomie prezesów klubów, ale również dyrektorów i prawników. Na pewno ten obieg informacji przebiega sprawnie i transparentnie – to zdecydowany pozytyw. Okazało się, że nie musimy spotykać się w Warszawie, tylko można komunikować się i załatwiać sprawy zdalnie. Ja nie ukrywam, jestem entuzjastą pracy zdalnej – wynika to również z mojej obecnej sytuacji rodzinnej. Zostałem ponownie tatą, urodziła mi się mała córeczka. Tej pracy nie jest wcale mniej. Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, że to już dwa miesiące kiedy liga nie gra. Na pewno dobrze, że to wszystko zdaje się iść ku powrotowi. Wiadomo, że dojście do takiej normalności, którą znaliśmy do tej pory jeszcze nam trochę czasu zajmie, ale najważniejsze, że liga jest na dobrej drodze do powrotu.

Gratulacje i zdrowia dla córeczki… Wracając – jak rozgraniczyć obowiązki, które na panu spoczywają? Oprócz zarządzania pierwszą ligą jest pan także przewodniczącym rady nadzorczej Warty. W Ekstraklasie prezesi tego problemu nie mają, mogą koncentrować swoje działania na własnym – klubowym – podwórku.

W tym momencie zdecydowanie ponad 90 procent czasu skierowanego jest na aktywności związane z ligą i przeciwdziałaniu obecnej sytuacji. To dla mnie na pewno jest nowe doświadczenie biznesowe i organizacyjne. Zarządzanie kryzysem na pewno nie jest łatwe, sytuacja była i jest dalej bardzo dynamiczna, ale mamy nadzieję, że ta perspektywa która się pojawiła jest realna. Moja odpowiedzialność przez te dwa miesiące na pewno była duża. Kluby nie mogły zostać pozostawione, żeby same poradziły sobie z tą sytuacją. Czekam na powrót treningów 25-osobowych – mam nadzieję, że to już się stanie w poniedziałek 11 maja.

Mimo tak trudnej sytuacji przedłużyliście jako liga umowę telewizyjną z Polsatem. Czy to było potrzebne w tak trudnej, newralgicznej sytuacji, żeby podtrzymać to zainteresowanie ligą? Czy to Polsat zabiegał o przedłużenie kontraktu? Jak wyglądały kulisy tych negocjacji?

Myślę, że Polsat to bardzo dobry i stabilny partner. Współpracujemy nie od dziś, więc taka stabilność w tych czasach jest bardzo wskazana. Ta nasza współpraca będzie też na pewno ewaluować. Jest sporo obszarów niezagospodarowanych, zastanawiamy się między innymi na uruchomieniem aplikacji mobilnej. Tym bardziej, że ciężko wyobrazić sobie współczesną piłkę bez szerokiego wykorzystania contentu wideo. Mamy nadzieję, że ta współpraca wejdzie więc na jeszcze wyższy poziom.

Wracając do bieżącej sytuacji. Czy ma pan już wieści, ilu zawodników będzie musiało zostać wpisanych na tę listę „kontuzjowanych”, czyli de facto zakażonych? Wiemy, że w Ekstraklasie pojawiały się plotki o dużej liczbie zakażeń choćby w Cracovii.

Jeśli chodzi o kluby pierwszoligowe to nie ma klubu, gdzie sytuacja byłaby aż tak niebezpieczna. Takie informacje ma oczywiście Komisja Medyczna. Z tych informacji, które my otrzymujemy mamy nadzieję, że tych „kontuzjowanych” będzie jak najmniej, a po cichu liczę, że może nie będzie w ogóle.

A jak wygląda kwestia kwarantanny w pierwszej lidze? W Ekstraklasie podany został konkretny termin jej rozpoczęcia, a także to, że ma trwać 14 dni. Jakie zalecania podawała pierwsza liga w związku z pandemią? Oficjalnego komunikatu nie było.

Nie było komunikatu zewnętrznego, natomiast my jako pierwsza liga jasno powiedzieliśmy sobie wewnętrznie, jak wygląda sytuacja. Najpierw na bezpośrednim spotkaniu prezesów, następnie na wideokonferencji medycznej, więc wszelkie zasady bezpieczeństwa były przestrzegane. Ten etap izolacji zakończył się de facto badaniami, które zostały przeprowadzone w tym tygodniu. Kluczowe natomiast było to, żeby nie rozpoczynać tych treningów sześcioosobowych od poniedziałku 4 maja. Prosiliśmy o to prezesów żeby poinformować sztaby, żeby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Wiemy, że konsekwencje wykrycia u kogoś obecności koronawirusa wiążą się automatycznie z poddaniem kwarantannie całej grupy treningowej. Najważniejszym komunikatem był więc ten mówiący o tym, aby przestrzegać tych zaleceń i ograniczyć się do treningu indywidualnego. Mam nadzieję, że to też będzie miało odzwierciedlenie w wynikach badań.

Jeśli jesteśmy przy kwestii badań. Czy odczuliście, że budżety i możliwości klubów pierwszoligowych są mniejsze w porównaniu do Ekstraklasy? Choć badania finansował PZPN…

Nie, jeśli chodzi o jakość badań i schemat całego powrotu, mimo tego 3-4 dniowego przesunięcia jest bardzo podobny do tego panującego w Ekstraklasie. Jakość i częstotliwość badań zawodników pierwszej ligi, czy nawet drugiej ligi nie różni się od tego standardu ekstraklasowego. O to nie musimy się obawiać. Słowa uznania dla PZPN i prezesa Bońka, że wyciągnął pomocną dłoń do Fortuna 1. Ligi.

Jako pierwsza liga zamierzacie wydać komunikat, czy kluby oddzielnie będą wydawać komunikaty o tym ilu członków z tej liczby 50 osób na mecz ma przeciwciała, czy podejrzenie obecności wirusa?  Jak ta procedura ma wyglądać w tym wypadku?

Wspólnie z klubami ustaliliśmy, że takim organem informacyjnym będzie właśnie Komisja Medyczna PZPN. Wszystko zależy też od interpretacji tych badań, bo jednak kluby globalnie nie mają takich informacji. Ja osobiście nie miałem wykonywanych badań, natomiast każda osoba może indywidualnie sprawdzić swój wynik. Grupowe wyniki trafiają bezpośrednio do Komisji Medycznej i tam następuje dogłębna analiza. To są fachowcy, którzy wiedzą jak postępować. Niezbędne jest pełne zaufanie i zdanie się na nich.

Zostało dwanaście kolejek i baraże. To bardzo dużo spotkań do rozegrania. Czy ten terminarz będzie wyglądał w taki sposób, że będziemy grać co trzy dni? To też może wpłynąć na kondycje zawodników.

Część klubów już zrobiła treningi wydolnościowe, wiadomo że zawodnicy wrócą na zupełnie innym pułapie niż wracają chociażby po przerwie zimowej. Na pewno istotne będzie przygotowanie motoryczne. Optymalnym modelem byłoby rozgrywanie „półtora meczu” na tydzień. W praktyce wyglądałoby to tak, że w jednym tygodniu gramy dwie kolejki, a w następnym już jedną. Taki system byłby w mojej ocenie optymalny. Problem pojawiałby się w momencie konieczności przesunięcia startu rozgrywek np. na połowę czerwca. W takim wypadku istniałoby ryzyko grania 4-5 tygodni po dwa lub więcej spotkań w ciągu tygodnia. Wówczas rzeczywiście byłby problem. Wydaje mi się, że ten okres dwóch miesięcy który pozostanie na rozegranie sezonu do finiszu pozwoli na rozgrywanie tego „półtora meczu” na tydzień.

Czy spodziewacie się głosów, przykładowo z Chojnic czy z Suwałk, takich jakie w Hiszpanii słyszeliśmy z Eibaru, czyli strachu przed rozgrywaniem meczów? Wiadomo że są kluby, którym -także ze względu na tabelę – bardziej zależy na dogrywaniu sezonu, a innym już niekoniecznie.

Nie mam takiej obawy. Najgorszym momentem dla mnie była druga połowa marca, początek kwietnia. Wtedy niewiele wiedzieliśmy. Te scenariusze były naprawdę negatywne, natomiast teraz sytuacja zaczyna się w miarę klarować. Procedury które zostają wprowadzone: wysyłanie ankiet medycznych, mierzenie temperatury – to nie zniknie. Nie będzie nam to towarzyszyło przez 2-3 tygodnie, czy do momentu wznowienia rozgrywek. Myślę, że trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić w perspektywie kolejnych kilkunastu miesięcy. Nie możemy wchodzić w jakąś abstrakcję. Jeśli okaże się, że osoby będą zdrowe i będą razem trenowały to ten kontakt będzie naturalny. Prewencja jest ważna, ale wydaje mi się, że weszliśmy teraz na odpowiednią ścieżkę. Nie ma już takiego momentu zawahania. Widać już delikatny optymizm i mam nadzieję, że jak tylko wrócą mecze, to pozytywne nastawienie będzie nam towarzyszyło do końca.

rozmawiał Samuel Szczygielski

fot. 400mm.pl

Samuel Szczygielski

Opublikowane 09.05.2020 14:09 przez

Samuel Szczygielski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Ważne zwycięstwo Korony Kielce. Za Kuzery zespół jeszcze nie stracił bramki

Od miesiąca Korona Kielce nie straciła bramki w Ekstraklasie. Nie gra może efektownie, w tych czterech spotkaniach strzeliła raptem trzy gole, natomiast bilans Kamila Kuzery w roli trenera kielczan jest imponujący. Cztery spotkania, dziesięć na dwanaście możliwych punktów do zdobycia, bilans bramkowy 3:0. Dziś Korona skromnie ograła GKS Tychy i przybliżyła się do strefy barażowej. […]
10.04.2021
1 liga
10.04.2021

Od najgorszej do najlepszej drużyny I ligi. Spektakularna przemiana Sandecji

Za Piotra Mandrysza Sandecja Nowy Sącz traciła 2,63 gola na mecz. Za Dariusza Dudka punktuje na poziomie 2 punktów na spotkanie. To oczywiście naturalne, że ręka nowego trenera odmienia drużynę. Ale że robi to aż tak spektakularnie? Spójrzmy na suche liczby. Piotr Mandrysz w Sandecji: 10 meczów w lidze, 0 zwycięstw, 1 remis, 9 porażek […]
10.04.2021
Weszło
09.04.2021

Po takim rozpoczęciu piątku aż się chce ruszyć w miasto!

Kiedyś to były piąteczki – najpierw widowiskowy, emocjonujący i obfitujący w gole mecz, potem całonocny rajd pomiędzy pubami i klubami. Dzisiaj w pubach cisza, w klubach cisza, a mecz nie dość, że bezbramkowy, to jeszcze totalnie bezbarwny. Spotkanie Widzewa Łódź z Puszczą Niepołomice było jak piątkowa noc na Piotrkowskiej – pusto, smutno, cicho i z […]
09.04.2021
Weszło
06.04.2021

“Zimą Sandecja trenowała dwa razy dziennie przez dwa miesiące. Widać efekty”

Damian Chmiel to jeden z liderów rewelacji wiosny w 1. lidze, czyli Sandecji Nowy Sącz. Skąd wzięła się forma “Sączersów”, którzy po zmianie trenera od 12 spotkań nie zaznali porażki, a ostatnio ograli 5:0 Stomil Olsztyn? Jak Dariusz Dudek zmienił zespół mentalnie? W jaki sposób przygotował drużynę do rundy rewanżowej, w której Sandecja idzie jak […]
06.04.2021
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
28.06.2020

“Rozpłakałem się w szatni. Jak już ma coś do mnie, to niech wyzywa mnie, a nie moją mamę, która walczy z rakiem”

Trash-talk to stały element piłki. Darcie się do ucha przy rzucie rożnym, śmianie się z przyrodzenia, obrażanie od najgorszych jest – jakkolwiek to brzmi – boiskową normą. Ale istnieją granice. Każdy wie, co wydarzyło się w Berlinie w 2006 roku. Co Marco Materazzi powiedział do Zinedine Zidane’a i jaki odwet zastosował Zizou. Bo jest jedna, […]
28.06.2020
Weszło
19.05.2020

Leci z Polski do Bredy, lecę z Bredy do Polski…

Tym razem patrząc w przyszłość udaliśmy się do… Niepołomic. A to dlatego, że w Puszczy występującej na zapleczu Ekstraklasy gra wypożyczony z holenderskiego NAC Breda Karol Niemczycki. Rocznik 1999, a historii do opowiadania już co niemiara, o czym zaraz się przekonacie. Debiut w Eredivisie już odhaczony, ale kolejne ciekawe wyzwania przed bohaterem naszego cyklu. A […]
19.05.2020
Weszło
15.05.2020

“Nie szukamy trenera, GKS Tychy będzie prowadził Ryszard Komornicki”

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach […]
15.05.2020
Weszło
10.05.2020

Sport stanął, ale doping nie śpi

Jako redakcja Weszło mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z Witoldem Bańką, prezydentem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Temat dopingu jest niszowy, gdy nic się nie dzieje lub gdy… wydaje się, że nic się nie dzieje. A wystarczy jeden przykład piłkarza czy innego sportowca złapanego na dopingu i żyje tym całe środowisko. Chociażby jak było to […]
10.05.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021