post Avatar

Opublikowane 27.03.2020 20:14 przez

redakcja

Mamy dużo numerów w naszej redakcyjnej bazie. Chcemy porozmawiać na jakiś temat o konkretnym klubie? Nie ma problemu – lista jest bogata. Ale dzisiaj coś było chyba nie tak z siecią telekomunikacyjną, bo większość telefonów odbierał jeden człowiek. Miał być piłkarz X, był on. Miał być zawodnik Y, był on. Miał być działacz Z, był on. Takie są fakty: po uchwale Ekstraklasy telefony większości ludzi polskiej piłki przejął Gianfranco Obsranco.

Właściwie nie piszemy tego, by komukolwiek dopiec, bardziej by wam uświadomić, jak środowisko przyjęło dzisiejszą uchwałę Ekstraklasy. Niby mówiło się, że odgórne cięcia będą, ale mamy wrażenie, że część przyjmowała to na zasadzie straszenia – pogadają, pogadają i po rewolucji. A tutaj ciach, Ekstraklasa wjechała bez ceregieli, można ciąć. I cóż, piłkarze – choć zarabiają dużo – to jednak ze obawą mogli zacząć przeliczać, ile to jest o połowę mniej i dlaczego tak mało.

Stąd odpowiedzi:

– Nie chcę się wypowiadać.

– Nie chcę nic mówić, czekam na opinię drużyny.

Jeden piłkarz powiedział, że nic nie wie, ale zaraz się dowie i zaraz oddzwoni. Jak się dowiedział, to już nie oddzwaniał i nie odbierał telefonów.

Oczywiście chodzi też o pozycję negocjacyjną. Zawodnik kombinuje: jeszcze tego nie przemyślałem, jak dzisiaj powiem A, to jutro trudniej będzie mi powiedzieć B. I przecież może się takiemu coś odwidzieć, jeśli w dobę skontaktuje się ze swoim prawnikiem. Z podobnego powodu głos obawiają się zabierać prezesi. Nie chce też się wychylać nikt z Ekstraklasy, by nie stać się niejako twarzą tej decyzji – „aha, to on mi zabiera 50%!”.

No ale dobra: nie przyszliśmy tutaj wylewać wam swoich żali, że nie bardzo chcą z nami gadać. Bo też nie wszyscy się boją, część głos zabrała i to właśnie im chcemy oddać swoje łamy.

CEZARY STEFAŃCZYK (WISŁA PŁOCK)

Jak zobaczyłem co się dzieje na świecie, że rozgrywki są przerywane, to jak każdy logicznie myślący mogłem stwierdzić, że to będzie niosło za sobą konsekwencje. Także finansowe. Podchodzę do tego na spokojnie. Dziś powiedzieli, że można uciąć o 50%, ale to klub musi się dogadać z zawodnikiem. My na razie nie dostaliśmy żadnej informacji co dalej, czy to będzie 50%, czy jak w Śląsku. Czekam spokojnie na rozwój wypadków.

Staram się być w skórze prezesów. Natomiast jak słyszę, że kluby po kilku dniach myślą o bankructwie, to coś jest nie tak. Tak mówił bodaj prezes Jagiellonii, a przecież niedawno sprzedał Klimalę za 20 milionów złotych! To jest życie z dnia na dzień. Zobaczymy jak zareaguje Wisła, jestem tutaj siedem lat, nigdy nie było problemów z pensją, klub jest dobrze zarządzany i nie wiem, czy to się aż tak mocno odbije.

Jest sporo racji w stereotypach o nas, ale mam wrażenie, że ta sytuacja to najlepsze, co spotyka tych kanapowych hejterów. Bo zawodnicy dostaną po kieszeni! Jak czytam wiadomości: „ktoś będzie zarabiał 10 tysięcy, a ja tyle zarabiam przez cztery miesiące!”, to Boże… Nikt nikomu nie każe pracować na kasie, nikomu nie ujmując. Nikt nie bronił zostać piłkarzem, prawnikiem. Teraz wszyscy oszaleli: zabrać piłkarzom! Wiem, że Kuba Rzeźniczak ostatnio przepraszał za swoją wypowiedź, ale ja się zdziwiłem, że przepraszał. Nie powiedział nic złego. To jest fajna pożywka dla ludzi, którzy są mega szczęśliwi z kryzysu.

JAKUB ŻUBROWSKI (KORONA KIELCE)

Nie widzę problemu w tej decyzji. Siedzimy na chacie, biegamy po lesie. Każdy z nas jest świadomy, co się dzieje dookoła nas, jaki to ma wpływ na światową gospodarkę. Ciężko byłoby żyć w bańce i myśleć, że będziemy zarabiać tyle samo, bo kryzys nas nie dotknie. Cięcia są normalne. Przebijają się głosy, że możemy wojować. Jak ktoś chce, to proszę bardzo. My jeszcze nie rozmawialiśmy z zarządem, nie dostaliśmy oficjalnej propozycji, ale na naszej grupie piłkarzy chcieliśmy poznać opinię większości i nikt nie miał z tym problemów. To jest zrozumiała decyzja Ekstraklasy.

Gdy gadaliśmy między sobą, jakiego rzędu to może być obniżka, większość była świadoma, że to może być 50%. Głupio tak mówić, ale jakoś to dźwigniemy. Piłkarze Korony na wojnę nie pójdą. I tak jesteśmy w takiej sytuacji, że to zamrożenie, jakie ma Śląsk, mamy od początku roku. Sa lekkie spóźnienia. Na razie się nie zanosi, żeby coś się zmieniło. Wiadomo, jaki jest moment w klubie. Zarząd czekał na finansowanie z miasta, właściciel się nie odniósł do tego wszystkiego, wyszła sytuacja z koronawirusem i dlatego tym bardziej cała drużyna musi dać coś od siebie.

TOMASZ MOKWA (PIAST GLIWICE)

Na dobrą sprawę nie mamy teraz ze sobą kontaktu, więc za bardzo nie mogę mówić tutaj o nastrojach w szatni. Jedynie widziałem, że ktoś na grupie wysłał link do decyzji ligi. Żadnej informacji z klubu nie dostaliśmy. Na razie wszystko jest na starych warunkach. Pewnie klub w końcu podejmie decyzję i przekaże nam, co postanowił w tej sprawie.

IGOR SAPAŁA (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

Nie mamy tutaj za wiele do gadania. Co to ustalą osoby wyżej, będziemy musieli zaakceptować. Nie mam swojego zdania na ten temat. Dostosuję się.

Moim zdaniem 50-procentowa obniżka pensji zawsze, niezależnie od okoliczności, będzie obniżką sporą. Jeżeli ktoś zarabia 80 tysięcy w Ekstraklasie, to aż tak nie odczuje, ale są też takie osoby, które zarabiają mniej, a swoje zobowiązania finansowe mają. I tak dobrze, że 10 tysięcy to minimum, bo to w miarę bezpieczny bufor. Natomiast osoby, które zarabiały 20 tysięcy, a mają kredyty, leasingi w dużych wysokościach – nie wiem, nie wiem, jak kto zarządza swoimi pieniędzmi, ale pewnie jednego może to dotknąć bardziej, drugiego mniej. Pytanie też, jaki czas taka obniżona pensja będzie trwała. Tak czy inaczej, 50% to jest dużo.

Na pewno wszyscy zawodnicy z większym stażem w lidze muszą spodziewać się obniżki. Można znajdą się wyjątki, choć ciężko mi wyobrazić sobie starszego zawodnika, którego może ta obniżka nie dotyczyć. Ja przynajmniej o kimś takim nie słyszałem.

Dramatyzowania nie ma. Paniki nie ma. To by nic nie dało. Cóż, miejmy nadzieję, że potrwa to jak najkrócej i potem wrócimy do normalności. Patrzymy na to z wyrozumiałością. To trudne czasy dla właścicieli, dla rządzących w lidze i trzeba podejść do tego z pewnym dystansem.

ŁUKASZ  SEKULSKI (ŁKS ŁÓDŹ)

Nie bardzo mam czas. Uczę dziecko jeździć rowerem. Priorytety! Nie uprawiam indywidualnego sportu, tylko drużynowy i zanim cokolwiek powiem w mediach chciałbym najpierw wszystko skonsultować z zespołem i klubem. Wtedy będziemy komentować i przekazywać decyzje. Nie chcę nikogo urazić, nikomu zawadzić, każdy ma swoje zdanie, ja również, ale najpierw powiem je na forum teamu, a dopiero potem ewentualnie gdzieś na zewnątrz.

DAMIAN DĄBROWSKI (POGOŃ SZCZECIN)

Ciężka sprawa do komentowania, trzeba uważać, co się powie. W zasadzie głębiej się nad tym nie zastanawiałem, akurat dzisiaj dopisała pogoda, więc spędzaliśmy czas z rodziną w ogródku. Dostałem informację od kierownika, że dostaniemy na maile całe rozporządzenie, więc się w to zagłębię. Wydaje mi się, że dobrze, że jest to decyzja ogólna, a nie że każdy ucina wypłaty inaczej. Skoro jest to decyzja ogólna, to pewnie konsultowano ją z wieloma osobami i jest to skonstruowane tak, żeby piłkarze zbyt mocno nie ucierpieli, ale i żeby kluby mocno tego nie odczuły. Nie chodzi o to, że nam ucięli i mamy teraz płakać, chodziło o ułatwienie życia klubom, Ekstraklasie, całej wiązance osób. Patrząc na to, jak rozwija się sytuacja na świecie, było to niezbędne i ja się z tym zgadzam.

Na samym początku przedstawiono nam sytuację tak, że klub jest w dobrej sytuacji finansowej i nie musimy się takimi sprawami martwić. Wiadomo jednak, że nikt wtedy nie liczył się z tym, ile ta sytuacja potrwa, czy rozgrywki zostaną wznowione. My byliśmy dwa tygodnie w domach, a włodarze główkowali nad tym, co zrobić. Jestem pewien, że są zawodnicy, którzy 80% swoich zarobków przeznaczali na leasingi i kredyty, więc będzie z tym problem. Na pewno w obecnej sytuacji można też zawieszać kredyty, ale trochę to utrudni życie, trzeba będzie pogłówkować. Teraz nie jest łatwo cokolwiek załatwić, nie można nigdzie podjechać, dzwoniąc na infolinię czekamy po dwie godziny i rozłączamy się, bo ile można czekać. Każdy musi się dostosować do nowej sytuacji, ja mam inwestycje, ale na całe szczęście nie tak wielkie, żeby martwić się o to, co będzie dalej. Jestem spokojny.

DAMIAN GĄSKA (ŚLĄSK WROCŁAW)

U nas sprawa jest klarowna. Wyprzedziliśmy wszystko. Nic nas teraz nie mogło zaskoczyć. Jesteśmy dogadani z klubem już od jakiegoś czasu. Wcześniej wyszliśmy z inicjatywą. Zamrażamy i tyle. Nic się nie zmienia. Klub też wydał oświadczenie, więc wszystko jest całkowicie jasne.

JACEK KIEŁB (KORONA KIELCE)

Dosłownie przed chwilą się dowiedziałem. Jakieś decyzje musiały być podjęte. To na pewno nie było łatwe. Dla nikogo. Ale trzeba spojrzeć szczerzej. Dla dobra swoich klubów, dla dobra ligi, dla dobra przyszłości sportu. Każdy z nas straci, ale nie jesteśmy jedynymi poszkodowanymi. Są ludzie na całym świecie, których dotykają skutki koronawirusa nie tylko zdrowotne, ale też gospodarcze. Ludzie na tym tracą, cierpią, kraje muszą podejmować trudne decyzje, z którymi ludzie muszą się godzić.

Najważniejsze jest to, żeby każdy z nas miał środki na przeżycie. Najważniejsze jest zdrowie. Nie tylko swoje, ale swoich najbliższych, znajomych i wszystkich dookoła. Wszyscy musimy z tym walczyć. To nie jest przeziębienie. Nie możemy przeciwdziałać biorąc antybiotyk. Czas trwania tej choroby jest nieokreślony. Im szybciej wszystko wróci do normy, tym lepiej. Każdy z nas tęskni za normalnym życiem, do którego się przyzwyczailiśmy. Prędzej czy później musiały być podjęte jakieś decyzje. Zobaczymy, jak świat piłki zareaguje na to wszystko, ale myślę, że wspólnie damy radę.

Czy obniżka jest bolesna? Każdy zareaguje inaczej. Patrzę przede wszystkim na dobro Korony Kielce. Absolutnie nie będę kręcił nosem. Nikomu nie spodoba się obniżka, bo wiadomo, że każdy chce zarabiać, jak najwięcej pieniędzy, ale trzeba patrzeć ku przyszłości, ku temu, żeby było, jak najlepiej. To nie jest łatwa decyzja. PZPN i Ekstraklasa podjęły taką decyzję. Karuzela przestała się kręcić. Nie tylko my stracimy pieniądze.

Nie chcę mówić, że ta obniżka dotknie część zawodników, a część nie. Dotknie to każdego. 50% to dużo. Ale miejmy priorytety. Trzeba mieć pieniądze na przeżycie, na jedzenie. Siedzimy w domach. Nie zawsze z rodzinami. Bardzo dużo jest młodych chłopaków, dla każdego z nich będzie to szkoła. Wiadomo, że jest ten bufor bezpieczeństwa w postaci 10 tysięcy, że niżej nie może być, więc to też pewnie dla części zawodników jest istotne.

Po co nam teraz najlepszy samochód, po co nam teraz najmodniejsza fryzura, po co nam teraz najnowszy zegarek, skoro siedzimy w domach? Liczą się inne rzeczy. Zdrowie najbliższych jest najważniejsze. Niech jak najszybciej minie to szaleństwo. Skupmy się na bliskich.

MACIEJ DĄBROWSKI (ŁKS ŁÓDŹ)

Powiem szczerze, jeśli chodzi o mnie to sam jestem przedsiębiorcą i wiem, jak wygląda sytuacja. Dla mnie to było logiczne, jestem na tym samym miejscu co klub, też prowadzę biznes i jestem w stanie zrozumieć, że kluby chcą uciec od tego, co mają do zapłacenia. W końcu nie ma meczu, nie ma transmisji, więc nie mają dochodów. Wydaje mi się, że to powinno dotyczyć wszystkich, jesteśmy drużyną, więc nie może być tak, że ktoś dostanie -5%, ktoś -10%, a ktoś -20%. Wszyscy jedziemy na jednym wózku i wszyscy mamy pomóc klubowi, skoro ma ciężki moment. Każdy powinien dostać takie same obniżki, mogą sięgać do 50%, a nie jest powiedziane, na czym stanie. Mam swoje zobowiązania, ale staram się rozmawiać z pracownikami i uświadamiam ich, że to nie będzie trwało wiecznie. Pewnie w ciągu dwóch, trzech miesięcy to się zakończy i wszystko wróci do normalności. Sami widzimy co się dzieje, 70 tysięcy ludzi zwolniono z hoteli. Jeśli chodzi o mój standard życia, to ja jestem takim człowiekiem, że raczej już go sobie zapewniłem, więc specjalnie się o to nie martwię.

fot. FotoPyK

Opublikowane 27.03.2020 20:14 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
11 miesięcy temu

Ci z Korony K. są dobrzy. Tak ponad 20 kńczą się kontrakty, jak Żubrowskiemu czy Kiełbowi. Nie dziwota, przecież nikt im nie da już takich kontraktów, więc lepiej obniżyć na 3 miesiące i dostać nowy kontrakt.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza (@fan-kibolkiewicza)
11 miesięcy temu
Reply to  Kikkhull

Jak tam debilu? Ty też polizales muszle klozetową w miejskich szaletach jak ten debil z USA, żeby pokazać, że nie boi się koronawirusa?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu
Reply to  Kikkhull

Co jak co ale taki Żubrowski to w naszej lidze jeden z tych, którzy mają trochę oleju w głowie i trzeźwy osąd. Zresztą nie zawsze mu się przelewało więc wie jak to jest miesiąc w miesiąc ledwo wiązać koniec z końcem – jak sporo ludzi normalnie pracujących.

Kristof.
Kristof. (@kristof-2)
11 miesięcy temu

I od razu by tych niby piłkarzyków nadmuchane i napompowane laseczki zostawiły w pizdu szukając nowych jeleni w innej branży 🙂

Kristof.
Kristof. (@kristof-2)
11 miesięcy temu
Reply to  Kristof.

Nasza Ekstraklasę i cale rozgrywki piłkarskie już NIGDY nie powinny być wznowione! Tak aby ci nażelowani nieudacznicy (mówią o sobie ze są piłkarzami) poszli normalnie do pracy na budowę, kopalnie czy do magazynu w sklepie.Wtedy by liczyli grosz do grosza.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
11 miesięcy temu
Reply to  Kristof.

Powinny być wznowione tak szybko jak się da psie ogrodnika. 🙂

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza (@fan-kibolkiewicza)
11 miesięcy temu

Z tymi kanapowymi hejterami, ma gościu rację. Nic tak nie cieszy typowego polaczka, jak to, że ktoś bogatszy ma kłopoty.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu

Polacy są zawistni i zazdrośni, ale tu raczej bardziej chodzi o czysty fakt – piłkarzyki, celebryci, pseudo artyści są po prostu przepłacani dużo za dużo i tyle. Ale wszystko wróci do normy i to oni będą mieli ból dupy i frustracje gdy sytuacja się unormuje – a na to się zanosi.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
11 miesięcy temu

Z tym, że tymi kanapowymi hejterami są też lekarze, sportowcy – ostro narzekali przy byle okazji na zarobki piłkarzy.

wojtekrk
wojtekrk (@wojtekrk)
11 miesięcy temu

Tam do Płocka to się upośledzonych wywozi czy co? Mam nadzieję, że posterunkowego Cezarego wyrzucą spod kasy jutro w bierdonce…. dramat… Z furmanem sufity w parku malować!!!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu
Reply to  wojtekrk

Z tym się zgodzę, poziom błazna na m2 jest tam wyjątkowo wysoki.

Janek
Janek
10 miesięcy temu

wlasnie o Tobie mowil Czarek Stefanczyk…

Cerber24
Cerber24 (@cerber24)
11 miesięcy temu

„Jak czytam wiadomości: ktoś będzie zarabiał 10 tysięcy, a ja tyle zarabiam przez cztery miesiące!, to Boże… Nikt nikomu nie każe pracować na kasie, nikomu nie ujmując. Nikt nie bronił zostać piłkarzem, prawnikiem”… jak prostym (a nawet prostackim) człowiekiem trzeba być, żeby wypowiadać publicznie takie słowa. Nie chodzi o hejterstwo, tylko o fakty! A fakt jest taki, że swoją pracą, przykładowi ludzie ze służby zdrowia czy też nawet – jak to ujął „pan piłkarz” – pracownicy na kasie, ZDECYDOWANIE BARDZIEJ ZASŁUGUJĄ na wynagrodzenia wyższe od piłkarzy. To, że ktoś chce zapłacić duże pieniądze za kontrakt albo transfer danego zawodnika nie znaczy że jest on tyle wart! A to co wielu powtarza „jest wart tyle ile ktoś za Niego zapłaci” to BZDURA! Oznacza to tylko, że w piłce jest bardzo wielu złych ludzi. Nie żaden wolny rynek, tylko rynek kontrolowany przez chciwe osoby.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu
Reply to  Cerber24

Co jak co, ale teraz w niedalekiej przyszłości określenie: „jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci” (najlepszy slogan obronny dla korzystających z hiperinflacji na rynku piłkarskim czyli samych piłkarzyków) nabierze zupełnie nowego i tym razem realnego znaczenia. A nie oderwanego od rzeczywistości, jak to często w ostatnich latach było i pogłębiało się co roku.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
11 miesięcy temu
Reply to  Cerber24

Bredzisz. Komunizmowi mówimy ¡No Pasarán! 😀 Poza tym piłkarze płacą za swe szkolenie, a lekarzom je fundujemy. Wyszkolenie każdego konowała, to podobno koło miliona złotych. Na Zachodzie po darmowym wyszkoleniu wielu musi odrobić to w publicznej służbie zdrowia, a u nas hop i kasa w Anglii. Szkolimy lekarzy bogatszym państwom za darmo. 🙂
Drugą stroną monety jest samobójcza roszczeniowość grajków w dobie kryzysu. Pasożyt zjadający żywiciela umiera…

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
11 miesięcy temu

Pan piłkarz Stefańczyk mówi: „Zobaczymy jak zareaguje Wisła, jestem tutaj siedem lat, nigdy nie było problemów z pensją, klub jest dobrze zarządzany i nie wiem, czy to się aż tak mocno odbije.”

A co on myśli, że Płock to bezludna wyspa i kryzys jego Wisłę ominie? Takie wypowiedzi świadczą tylko o tym, w jakim oderwaniu od rzeczywistości żyją nasi ligowi kopacze. Panowie, zdajcie sobie sprawę z jednej rzeczy. Dla was ten kryzys oznacza zmniejszenie zarobków do 10.000 złotych. Dla tysięcy zwykłych ludzi oznacza zmniejszenie z 2500-3500 do 0,00 – wykopanie z pracy.

A swoją drogą, ciekawe, że jakoś nagle „frontmeni” poszczególnych klubów nie byli tacy skorzy do udzielenia wywiadu. Raczej nie sądzę, że redakcja Weszło pierwszy telefon w kwestii cięć wykonała do Mokwy, Sapały czy Gąski…

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
11 miesięcy temu

Panie Stefańczyk, pan się w łeb pierdolnie. Wisła Płock dobrze zarządzanym zespołem? W 2018 roku wydawało na pensje … 129 procent swojego budżetu. To patologia, a nie dobrze zarządzany zespół. Teraz się nie dziwię, że pieniądze za Recę i Szymańskiego się rozpłynęły, a Jóźwiak zbudował drużynę oldboyów. Tam pół piłkarza młodego nie ma do promowania, jaki jest sens trwania takiej drużyny? A patrząc na inteligencję zawodników Wisły Płock to można w ciemno obstawiać, że piłkarze, którzy mieli powiedzieć prezesowi, że ich obecna sytuacja nie interesuje i chcą 100 procent to właśnie ci z Płocka.

MarioG
MarioG (@mariog)
11 miesięcy temu

Czarek kozaczek zapomniał dodać że kasę na jego wypłatę wykłada miasto, czytaj podatnicy. Więc ryj piłkarzyku.

Janek
Janek
10 miesięcy temu
Reply to  MarioG

nie do konca bo takze bogaty Orlen.

gruda1982
gruda1982 (@gruda1982)
11 miesięcy temu

Jacek Kiełb PO,PiS,SLD, PSL zapraszają. Bełkot i 1/2 strony A4 zapełniona niby o czymś, a jednak o niczym. Niby chłopina chciał, a nic konkretnego nie powiedział 😉 Też sztuka. Pozdrawiam.

suberaru
suberaru (@suberaru)
11 miesięcy temu

https://codzienneinformacje7.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kolejny kupon i skan jego juz na blogu! 100% skutecznosci do tej pory! DAJA SKANY DO KUPONÓW!!
Polecam bo sam gram od 7 dni ich kupony i jestem na plus juz 8200zł. Kupon na dzis juz maja dostepny!

Juri
Juri (@juri)
11 miesięcy temu

Panie Stefańczyk Pan się w łeb pierdolnij. Chyba wyraźnie nie ogarnia że Pani na kasie w Biedronce wykonuje bardziej pożyteczną pracę społecznie od niego. On ze swoją wypowiedzią stanowi najlepszy dowód jak piłkarze są przepłacani i jak mają najebane wysoko ego. Już porównać piłkarza do prawnika, gdzie jeden praktycznie nic nie musi umieć w życiu, a drugi włożyć w huj nauki aby zdobyć pozycję w swoim zawodzie, i takze pod względem przydatności społecznej…masakra. Panie Stefańczyk chyba nie ogarniasz Pan że gdyby Pana zawód zniknął to – uwaga- nic by się nie zmieniło zasadniczo dla ludzi i tu Pan stoisz w innej pozycji niż prawnik czy właśnie nawet Pani na kasie w Biedronce.

warka2
warka2 (@warka2)
11 miesięcy temu
Reply to  Juri

Pan Stefańczyk zaraz wszystko ogarnie – 36 lat na karku, więc proza życia nie-piłkarza pierdzielnie mu prosto w twarz. Stwierdzam przy tym fakt, a nie czerpię z niego radości (gdyby Czarek czytał).

...
...
10 miesięcy temu
Reply to  Juri

naiwny jestes. PN jest rozrywka a za taka najwiecej sie placi… Stefanczyk jest szzerym czlowiekiem i za to go cenie, a do tego patriota. a ludzie pracujacy w biedronce zostana za kilka lat zastapieni przez roboty, a pilkarzy, sportowcow czy showmanow nikt nie zastapi. taka prawda. dla jednych smutna.

Gracki Keli
Gracki Keli (@gracki-keli)
11 miesięcy temu

Czytam i nie wierze.Kredyty,leasingi,zobowiazania.Przeciez wiekszosc pilkarzy nie zasluguje na polowe polowy tych kontraktow.I te mityczne,ze”pilkarz musi zarobic na zycie po karierze”.Nic nie musi! Jak ma glowe na karku to odlozy nawet z tych 10 tys.Czy ktos z nas sie zatrudnia i mowi szefowi ,ze ja musze duzo zarabiac bo zamierzam pracowac tylko 15 lat,bo tyle trwa mniej wiecej kariera pilkarza.Te ich wypowiedzi to czysta ŻENADA!!!
Ps.to jest idealny moment dla prezesow klubow aby zrobic to sugerowal jakis czas temu Stano w jednym ze swoich wpisow.Powinni oni ustalic miedzy soba jakis pulap zarobkow,np.2,3 tzw.gwiazdy na wyzszych kontraktach a reszta po 8,10 tys max!!!przeciez wiekszosc z nich nie potrafi celnie wrzucic na glowe w biegu,o czym my mowimy.przeplaceni,zmanierowani ,o niskich umiejetnosciach pracownicy-to chyba jedyna branza w Polsce z taka patologia!!!

Criticball
Criticball (@criticball)
11 miesięcy temu

Kanapowi hejterzy?
Piłkarzyno, ty i twoja rodzina żyje z kanapowych hejterów, którzy przychodzą na mecze, czytają Weszło, albo Przegląd Sportowy (jak, kto woli), grają u buków, napędzają czytelność, klikalność i oglądalność, dzięki czemu kluby mają (jeszcze) sponsorów, a ty masz co do garnka włożyć i jeszcze ciebie stać na leasingi za drogie auta, mieszkania na wynajem, lans i waciki dla koleżanki małżonki (konkubiny/kochanki/dziwki – niepotrzebne skreślić, albo i nie skreślać, jak kto woli).
Szanuj kanapowego hejtera. Ja tobie nie zazdroszczę. A zarabiaj sobie tyle, ile twój menedżer (za sowitą prowizją) wynegocjował od prezia. Żyj sobie ponad stan, albo oszczędnie – co mnie to obchodzi – nie mój cyrk, nie moja małpa. Ale odpierdol się od kanapowego hejtera, bo ty, podpisując profesjonalny kontrakt na uprawianie piłki nożnej masz tego kanapowego hejtera w pakiecie. Na dobre i na złe. Sie tobie nie podoba, to zapieprzaj na kasę do sklepu spożywczego, albo na salowego do szpitala zakaźnego.

Przemyslaw
Przemyslaw (@przemyslaw)
11 miesięcy temu

Byle piłkarzyna z polskiej skopanej przez 15 lat kariery zarobi więcej niż przeciętny Polak przez 45 lat pracy, więc nie chrzanić mi tu głupot o tym, że piłkarz po karierze z głodu umrze. Niech nie wydaje na balangi tylko odkłada, jak to robi każdy rozgarnięty i odpowiedzialny człowiek. A jak piłkarz ma łeb na karku to i po karierze skorzysta z doświadczenia i kontaktów i zapewni sobie solidne źródło dochodu. Więc jakoś wcale mi nie jest smutno, że biedni piłkarze dostaną MINIMUM 10 tys. Przeciętny Kowalski musi na to pracować 3 miesiące, a też ma kredyty, rodzinę na utrzymaniu i 15-letniego passata do którego musi nalać.

Weszło
04.03.2021

Remontada na Camp Nou. Barcelona w finale Pucharu Króla!

Barca zrobiła dzisiaj absolutnie wszystko, żeby odwrócić losy dwumeczu. Zagrała naprawdę świetnie, pokazując, że drzemią w niej ogromne pokłady determinacji. Szkoda, że zabrakło ich na mecz z PSG w Lidze Mistrzów, ale nie ma co dzisiaj narzekać. To jest wieczór „Dumy Katalonii”. Przez absolutnie całe spotkanie ekipa Koemana była zespołem lepszym, choć niewiele brakowało, żeby […]
04.03.2021
Weszło
03.03.2021

Czy Legia Warszawa straciła patent na Puchar Polski?

25 finałów Pucharu Polski. 19 trofeów w gablocie. Gigantyczna przewaga nad drugim w tabeli wszech czasów pucharowych zmagań Górnikiem Zabrze. Legia Warszawa miała wszystko, żeby mówić, że krajowy puchar to jej rozgrywki. Wystarczy wspomnieć, że od 2010 roku klub ze stolicy wygrywał w nich częściej niż wszystkie inne drużyny. Łącznie. Teraz jednak coś się zacięło. […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Nie nagrać się i wygrać. Piast wyrzuca Legię za burtę Pucharu Polski!

Czy Piast Gliwice był piłkarsko lepszy od Legii Warszawa? Absolutnie nie był. Poważniejsze szanse zaczął stwarzać sobie właściwie dopiero, kiedy na murawie zameldował się Tiago Alves, a jako że Waldemar Fornalik ma w zwyczaju sięgać po Portugalczyka nie wcześniej niż na kwadrans przed zakończeniem spotkania, to dodając jeden do jednego łatwo dojść do wniosku, że przez […]
03.03.2021
Weszło FM
03.03.2021

Czwartek z radiem? Maciej Okraszewski, Czarna Elka i o wiele więcej!

Czwartek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, audycji prowadzonej przez Kamila Gapińskiego i Monikę Wądołowską, a zakończymy Hyde Parkiem. Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Kamil Gapiński i Monika Wądołowska. Oczywiście pojawią się tematy związane z Pucharem Polski i Ekstraklasą, ale o godzinie 8:30 […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Zieliński z golem, ale show ukradł mu Lukas Haraslin

Kiedy w 85. minucie meczu Napoli z Sassuolo murawę opuszczał Piotr Zieliński, przez chwilę zastanawialiśmy się, czy ma sens dalsze oglądanie tej mizerii. Ile można oglądać katastrof w defensywie drużyny Gennaro Gattuso, ile samolubnych zagrań Lorenzo Insigne. Ale równolegle w barwach Sassuolo na plac wybiegł Lukas Haraslin. Właśnie dla niego zostaliśmy na końcówkę i zdecydowanie […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Cracovia pewnie awansowała i przesadnie się nie zmęczyła

W Cracovii ostatnio tyle się działo, że taki mecz był jej bardzo potrzebny. „Pasy” nie tylko pokonały Chojniczankę i awansowały do półfinału Pucharu Polski, ale uczyniły to pewnie, pod pełną kontrolą, bez niespodziewanych zwrotów akcji. Kto wie, czy piłkarzy Michała Probierza bardziej nie zmęczyła dziesięciogodzinna podróż do Chojnic niż samo spotkanie.  Drugoligowiec zaczął ze sporym […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Paraolimpijczyk i weteran wojny wyrzucony z rady piłkarzy USA. Nie poparł Black Lives Matters

Seth Jahn to weteran wojenny z Afganistanu i Iraku. Ma za sobą 11 lat służby Jako żołnierz jednostek specjalnych amerykańskiej armii został poważnie ranny podczas misji, jednak ten fakt go nie załamał. Wręcz przeciwnie. Jahn został sportowcem, dostał się do paraolimpijskiej kadry piłkarskiej USA, której zresztą był kapitanem. W Stanach Zjednoczonych pracował na opinię człowieka, […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Szokująca informacja. Stefański nie miał racji

Są dwa rodzaje ludzi: jedni widzieli drugą żółtą kartkę dla Augustyna w meczu z Piastem, inni nie. W tym pierwszym zbiorze znajduje się sędzia Stefański, a w tym drugim wszyscy inni. Tak, dokładnie: w tym pierwszym pan arbiter, w drugim cała pozostała ludzkość. Dziś Komisja Ligi anulowała żółtko dla piłkarza Jagi, a sędzia Stefański został […]
03.03.2021
Blogi i felietony
03.03.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Brak transparentności to dla mnie jeden z najtrudniejszych do wytłumaczenia grzechów ludzi i instytucji. W XXI wieku, w czasach, gdy na niczym nie da się tyle wygrać, co na bezkompromisowej szczerości, wieczne bujanie się w atmosferze tajemnicy to szkodliwy anachronizm. Firmy, które szczerze opowiadają o swoich metodach, zyskach, problemach i wtopach, wygrywają na rynku. Politycy, […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Legia przełamie Piasta, a Milik lidera rozgrywek?

Środa z piłką, ale bez Ligi Mistrzów? Mamy Puchar Polski, więc nic straconego. W dodatku – jeśli nie podoba wam się wizja wieczoru z polską piłką w tle – możemy też rzucić okiem na ligi zagraniczne. Na przykład na to, co dzieje się we Francji, gdzie Marsylia zagra z liderem – Lille. Dla Arka Milika […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Czy polski piłkarz jest za drogi? Dlaczego kluby sięgają po tylu obcokrajowców?

Jakub Kosecki będzie miał ułatwioną aklimatyzację w Cracovii, w końcu gra tam już kilku innych Polaków. Ten żart Cezarego Kowalskiego z Polsatu jest tak udany dlatego, że jest po prostu prawdziwy. Ale ta kalka o Cracovii, która jako jedyna w lidze korzysta z szerokiej ławy obcokrajowców z każdego kąta świata, jest dość krzywdząca. Z usług […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Sąd postanowił: Dariusz Michalczewski ma prawa do Tigera. „Wyrok jest ostateczny”

Dariusz Michalczewski od ponad dekady walczył w sądzie o prawa do korzystania z oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych. Wreszcie sprawę wygrał. – Sąd jednoznacznie potwierdził, że prawo do oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych należy do mnie. I od tego wyroku nie ma odwołania. Warto było walczyć i się nie poddawać – powiedział sam zainteresowany. Ale […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Ile defensywie Legii brakuje do klasy europejskiej? Pokazuje Szabanow

Przy budżecie transferowym Legii od zimowego okienka nie można było za wiele oczekiwać. Słyszeliśmy, że w stolicy się po prostu nie przelewa. A skoro na realne wzmocnienia pojawiały się dość wątłe perspektywy, rozum kibica winien był podpowiadać, że trzeba przygotować się na rozczarowanie. Minęło jednak trochę czasu, może niewiele, ale wystarczająco, żeby stwierdzić jeden fakt. […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Freebet 25 PLN na Puchar Polski w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na rozgrywki Pucharu Polski. Możemy więc zgarnąć 25 PLN ekstra za obstawienie dzisiejszych spotkań! ZAREJESTRUJ […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Boguski strzela dla Wisły dłużej niż legendy. 14 lat i licznik bije – Niezły Numer!

W sportach walki po takim osiągnięciu usłyszałby z głośników: and still… W Płocku mógł jednak co najwyżej liczyć na dobre słowo od Petera Hyballi. Rafał Boguski strzelił w weekend dwa gole dla Wisły Kraków i nie tylko zagwarantował jej zwycięstwo, ale przede wszystkim trafił do siatki po 14 latach od swojej premierowej bramki dla „Białej Gwiazdy”. Weteran […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Tymoteusz Puchacz barometrem nastrojów w Lechu Poznań

Nastroje w Lechu Poznań muszą być teraz podłe, bo inne być nie mogą. Odpadnięcie z Pucharu Polski po 0:2 z Rakowem oznacza, że droga do europejskich pucharów już nawet nie tyle jest ciernista, co pełna kraterów z gorącą lawą, do której co tydzień będzie można wpaść i ostatecznie się spalić. „Kolejorz” musi teraz zająć czwarte […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

PRASA. Arbiter skazany za korupcję wrócił do pracy. Znowu sędziuje mecze

W dzisiejszej prasie wyróżnia się felieton Antoniego Bugajskiego. Dziennikarz zwraca uwagę, że jeden ze skazanych za korupcję sędziów wrócił do zawodu. – Arbiter skazany kiedyś prawomocnym wyrokiem za przyjmowanie łapówek w ustawionych meczach znowu sędziuje w ligowych rozgrywkach. Nazywa się Hieronim Twardosz i reprezentuje Poznań. Działacze bezradnie rozkładają ręce – nie mogą mu zabronić, skoro […]
03.03.2021