post
Avatar

Opublikowane 16.08.2019 11:43 przez

redakcja

22 lata. Na pozór idealny wiek dla piłkarza. Niby jeszcze jest stosunkowo młody, wciąż z potencjałem na gruby transfer, a już dawno starł mleko spod nosa i – przynajmniej w teorii – powinien być ograny na poziomie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Po ogłoszeniu przepisu o młodzieżowcu mówiło się, że największymi poszkodowanymi tej regulacji będą właśnie polscy zawodnicy z rocznika 1997. Bo skoro prezentują zbliżony poziom do o rok młodszych kolegów, to z jakiego powodu na nich stawiać? I rzeczywiście – w porównaniu do piłkarzy urodzonych w 1998 grają cztery razy mniej. Tylko trzech zawodników z rocznika 1997 rozegrało w tym sezonie więcej niż połowę minut, jakie można było spędzić na boisku w czterech kolejkach. Dwóch z nich to piłkarze ŁKS-u – Adrian Klimczak i Maciej Wolski. Tego drugiego prawdopodobnie zobaczymy dziś znów w wyjściowym składzie (Klimczak dochodzi do siebie po kontuzji ręki), a z ławki może pojawić się jeszcze Michał Trąbka.

Jedynym regularnie grającym w tym sezonie zawodnikiem jest jeszcze Damian Oko z Zagłębia Lubin, który nie opuścił murawy ani na minutę. Z drugiego szeregu pojawia się na boisku także Jakub Łabojko, który wprawdzie tylko raz znalazł się w wyjściowym składzie Śląska, ale zawsze wchodzi z ławki. Poza tym? Niestety – jedna, wielka dziura.

W liczbach wygląda to następująco.

Rocznik 1998: 4453 minut w lidze (zagrało 21 zawodników).
Rocznik 1997: 1196 minut w lidze (zagrało 8 zawodników).

Rocznik 1998:

Robert Gumny (Lech Poznań): 360 minut
Kamil Jóźwiak (Lech Poznań): 360 minut
Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin): 360 minut
Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze): 360 minut
Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław): 353 minut
Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa): 351 minut
Kamil Antonik (Arka Gdynia): 285 minut
Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków): 270 minut
Karol Fila (Lechia Gdańsk): 263 minuty
Patryk Dziczek (Piast Gliwice): 263 minuty
Patryk Szysz (Zagłębie Lubin): 197 minut
Bartłomiej Żynel (Wisła Płock): 180 minut
Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok): 180 minut
Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin): 159 minut
Olaf Nowak (Wisła Płock): 116 minut
Kamil Pestka (Cracovia): 108 minut
Paweł Tomczyk (Lech Poznań): 92 minut
Sebastian Milewski (Piast Gliwice): 90 minut
Damian Michalski (Wisła Płock): 59 minut
Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok): 27 minut
Maciej Ambrosiewicz (Górnik Zabrze): 20 minut
Wojciech Muzyk (Legia Warszawa): 0 minut
Juliusz Letniowski (Lech Poznań): 0 minut
Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin): 0 minut
Denis Gojko (Piast Gliwice): 0 minut
Łukasz Krakowczyk (Piast Gliwice): 0 minut
Mateusz Spychała (Korona Kielce): 0 minut
Grzegorz Szymusik (Korona Kielce): 0 minut
Konrad Poprawa (Śląsk Wrocław): 0 minut
Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław): 0 minut
Maciej Spychała (Wisła Płock): 0 minut
Hubert Adamczyk (Wisła Płock): 0 minut
Łukasz Soszyński (Zagłębie Lubin): 0 minut
Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin): 0 minut
Paweł Żyra (Zagłębie Lubin): 0 minut
Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia): 0 minut

Rocznik 1997:

Damian Oko (Zagłębie Lubin): 360 minut
Maciej Wolski (ŁKS): 301 minut
Adrian Klimczak (ŁKS): 225 minut
Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław): 157 minut
Mateusz Wieteska (Legia Warszawa): 90 minut
Oktawian Skrzecz (Korona Kielce): 30 minut
Michael Olczyk (Arka Gdynia): 21 minut
Michał Trąbka (ŁKS): 12 minut
Adam Wilk (Cracovia): 0 minut
Mateusz Lis (Wisła Kraków): 0 minut
Adam Ryczkowski (Górnik Zabrze): 0 minut
Paweł Kucharczyk (Śląsk Wrocław): 0 minut
Dominik Jończy (Zagłębie Lubin): 0 minut
Patryk Mucha (Zagłębie Lubin): 0 minut
Marcin Staniszewski (Arka Gdynia): 0 minut

Gdy ogłoszono, że od sezonu 19/20 będzie obowiązywał przepis o młodzieżowcu, wiele klubów obudziło się z ręką w nocniku. Dyrektorzy sportowi – co oczywiste – skupili się w pierwszej kolejności na obsadzie wymaganej przez regulamin pozycji. Ich podejście dobrze pokazuje choćby przykład Cracovii, która negocjowała z Przemysławem Płachetą, lecz po ogłoszeniu przepisu o młodzieżowcu rozmowy zostały zerwane, a “Pasy” skoncentrowały swoje siły na poszukiwaniu piłkarzy młodszych o rok (przypomnijmy – początkowo regulacja zakładała, że młodzieżowcami są piłkarze urodzeni w 1999 i młodsi). – Rzeczywiście rozmawialiśmy, ale uznaliśmy, że mając kilku skrzydłowych, nie będziemy brać kogoś, kto nie będzie młodzieżowcem – mówił wówczas o Płachecie Michał Probierz.

ekstraklasa-2019-08-16-11-08-26

Piłkarze z rocznika 1997 praktycznie nie byli brani na rynku pod uwagę. W całym oknie transferowym – nie licząc powrotów z wypożyczeń – dokonał się tylko jeden transfer takiego zawodnika – do ŁKS-u ze Stali Stalowa Wola dołączył Michał Trąbka. Liga uszczupliła się o siedmiu piłkarzy urodzonych w 1997 roku. Szymon Żurkowski, Filip Jagiełło i Konrad Michalak zapracowali na transfery zagraniczne, Karol Dybowski, Michał Bartkowiak, Michał Brudnicki i Daniel Smuga okazali się zbyt słabi na poziom ligowy. Smuga to swoją drogą modelowy przykład piłkarza, którego przerosła szansa od losu – miał wszystko, by napisać piękną historię “od zera do bohatera”, ale nawet na poziomie Górnika Zabrze prowadził się zgodnie z nawykami, które nabył w okręgówce. Ogromny procent tkanki tłuszczowej był tego dowodem.

Nie wydaje się, by tendencja szybko się odwróciła. Mateusz Wieteska na starcie sezonu przegrywa rywalizację z Igorem Lewczukiem i Arturem Jędrzejczykiem. Mateusz Lis był jedynką Wisły w poprzednim sezonie i gdyby urodził się rok wcześniej, pewnie ten stan rzeczy by się nie zmienił, lecz ze składu wygryzł go Michał Buchalik, bramkarz co najwyżej solidny, co nie wystawia 22-latkowi dobrej laurki. Być może w Zagłębiu przebije się Dominik Jończy, który znalazł się w kadrze Czesława Michniewicza na mistrzostwa Europy U-21, ale wtedy straci miejsce inny z piłkarzy z rocznika 1997 – Damian Oko (pozycja Guldana niezagrożona). Nie wydaje się, by ktoś poza nimi mógł na dłuższą metę powalczyć o skład w swoich klubach. Olczyk i Skrzecz może i mają jakieś atuty, ale się z nimi nie obnoszą. Adam Wilk miał swoje pięć minut, ale na dziś nie może liczyć nawet na ławkę rezerwową Cracovii. Patryk Mucha walczy o miejsce na środku pomocy z trzema młodzieżowcami. Adam Ryczkowski to z kolei niewypał. Jeśli miał być zastępcą Kądziora i Kurzawy, to trochę tak, jakby Cezarego Pazurę w głównej roli miał zastąpić losowy aktor “Trudnych Spraw”.

Co więcej, spośród tej grupy w zasadzie tylko Wieteska jest piłkarzem, który – przynajmniej na tę chwilę – ma potencjał na jakiś transfer zagraniczny. Z kraju chciał wyjechać także Mateusz Lis, ale póki co nie pojawiło się nic interesującego. Ławka rezerwowych raczej nie przyciągnie kolejnych kontrahentów.

W poprzednim sezonie Polacy z rocznika 1996 – analogicznego do rocznika 1997 z obecnych rozgrywek – odgrywali większą rolę na poziomie ligowym.

Paweł Bochniewicz: 2761 minut
Mateusz Wdowiak: 2634 minuty
Damian Rasak: 2471 minut
Adam Buksa: 1826 minut
Tomasz Loska: 1710 minut
Damian Gąska: 1318 minut
Paweł Stolarski: 1212 minuty
Oskar Zawada: 988 minut
Kamil Dankowski: 906 minut

Na ile sytuacja Polaków z rocznika 1997 jest spowodowana przepisem, a na ile trafił się po prostu słabszy rocznik w polskiej piłce? Na ten moment wstrzymamy się z ocenami. Odpowiedź przyjdzie w kolejnym sezonie, gdy będzie można zweryfikować, jak radzą sobie piłkarze z rocznika 1998. Dziś dostają wiele szans, ale już w następnym sezonie nie będzie chronił ich regulamin rozgrywek. I tak jak dziś są towarem pożądanym na rynku, tak za rok wielu z nich może stać się piątym kołem u wozu.

screencapture-207-154-235-120-przedmeczowka-217-2019-08-16-10_26_06

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 16.08.2019 11:43 przez

redakcja

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021