post
Avatar

Opublikowane 29.06.2019 16:35 przez

Jan Ciosek

Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk i Krzysztof Głowacki. Ta krótka lista zawiera nazwiska wszystkich polskich mistrzów świata w zawodowym boksie. W sobotnią noc do tego prestiżowego grona może dołączyć Maciej Sulęcki. Za „Striczem” najlepsze, najdłuższe i najdroższe przygotowania w karierze. Przed nim – najtrudniejsza walka i największe wyzwanie. – Jesteśmy gotowi, idziemy po to – mówi nam Piotr Wilczewski, trener polskiego pretendenta.

Demetrius Andrade to leworęczny Amerykanin, olimpijczyk, a od nieco ponad pół roku mistrz świata federacji WBO w wadze średniej. Tytułu jednak nie odebrał poprzedniemu czempionowi, a jedynie wygrał walkę o wakujący pas, pokonując na punkty niepokonanego w 17 starciach Waltera Kautondokwę. W styczniu w pierwszej obronie tytułu okazał się lepszy od Artura Akawowa (19-2). Teraz czeka go jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie. Zdaniem wielu – najtrudniejsze w całej karierze, choć przecież Andrade trudne walki o dużą stawkę już toczył. Zanim przeszedł do wagi średniej, był czempionem kategorii super półśredniej, gdzie pokonał między innymi Vanesa Martirosyana, Dario Puchetę i Jacka Culcaya. Starcie z Sulęckim – z kilku powodów – zapowiada się jednak znacznie ciekawiej. I są pewne argumenty, które pozwalają wierzyć, że w sobotnią noc w Providence usłyszymy jednak „and the new…” i pas trafi w ręce Polaka.

Sulęcki ma na koncie 29 walk, z których 28 wygrał. Przegrał tylko raz, nieco ponad rok temu, na punkty z byłym mistrzem świata Danielem Jacobsem. Tamten pojedynek pokazał jednak, że Sulęcki należy do ścisłej światowej czołówki i jest gotowy do starć z najlepszymi. Pokazała to także marcowa walka z Gabrielem Rosado. Twardy Amerykanin walczył na swoim terenie, w Filadelfii, a stawką był wakujący pas International federacji WBO. Polak kontrolował pojedynek, miał rywala na deskach, ale w przedostatniej rundzie popełnił błąd, przyjął potężny cios i sam był liczony. Ba, „Striczu” był na skraju nokautu, cudem dotrwał do gongu. Minuta odpoczynku wystarczyła, by Sulęcki doszedł do siebie. Pozbierał się na tyle, że zdołał wytrzymać trzy ostatnie minuty, dzięki czemu wysoko wygrał na punkty. Zwycięstwo dało mu przepustkę do walki, o której marzył od dawna – o mistrzostwo świata.

W jego narożniku w sobotnią noc stanie Piotr Wilczewski. „Wilk” to były mistrz Europy i podopieczny trenera Andrzeja Gmitruka. W wielu aspektach stara się naśladować tragicznie zmarłego szkoleniowca, między innymi to sprawiło, że „Striczu” postanowił postawić właśnie na niego. Dziś mówi wprost, że choć pracują od niespełna pół roku, to rozumieją się całkowicie bez słów i czują, jakby się znali od lat. W Providence Wilczewskiemu pomagać będzie także Norbert Dąbrowski – rówieśnik i wielki przyjaciel Sulęckiego, z którym znają i przyjaźnią się od pierwszych kroków w boksie, blisko 20 lat.

Andrzej Gmitruk powtarzał nam, że jedynym trenerem, który mógłby przejąć po nim schedę jest właśnie Wilczewski. Zna boks bardzo dobrze, całą swoją zawodową karierę pracował u jego boku. Ma kapitalne rozeznane metody treningowe, które praktykował trener Gmitruk. Tragiczne odejście trenera dodatkowo zmotywuje Maćka. Wiedza, którą otrzymał nie uciekła. Zwycięstwo będzie pięknym ukoronowaniem wieloletniej współpracy z Gmitrukiem. I razem z wychowankiem trenera, Wilczewskim, zdobędą tytuł – mówił Dąbrowski na antenie TVP Sport. Co ważne, „Noras” to mańkut, podobnie jak Andrade. W czasie przygotowań starał się zwracać uwagę głównie właśnie na różne aspekty związane z leworęcznością rywala. W tej samej roli w czasie treningów w Polsce występował także Wojciech Bartnik, czyli ostatni polski medalista olimpijski w boksie (1992), także mańkut. Po okresie przygotowawczym w kraju, Sulęcki z Wilczewskim i resztą ekipy, poleciał do USA. Co ważne – nie kilka dni temu, tylko w połowie maja. Tak długiego obozu za oceanem nie miał dotąd żaden polski bokser (oczywiście, poza tymi, którzy do USA przenieśli się na stałe, jak Gołota, czy Adamek). To wszystko ma sprawić, że sobotnia noc będzie jedną z najważniejszych w historii polskiego boksu zawodowego.

WARSZAWA 12.10.2018 KONFERENCJA PRASOWA PRZED KNOCKOUT BOXING NIGHT 5 --- KNOCKOUT BOXING NIGHT 5 PRESS CONFERENCE N/Z PIOTR WILCZEWSKI MACIEJ SULECKI FOT. ANNA KLEPACZKO / FOTOPYK / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

O kulisy przygotowań, nastawienie przed walką i strategię na Andrade zapytaliśmy Piotra Wilczewskiego.

Jaka pogoda w Providence? Czy podobnie jak w Polsce szaleją upały?

Jest gorąco, ale bez przesady, u nas dochodzi do 30 stopni, więc jest ciężko, ale dajemy radę.

No dobra, ale przecież nie będziemy gadać o pogodzie, tylko o boksie. Czy pod względem emocji przed sobotnim pojedynkiem też już się robi gorąco?

Z dnia na dzień, z każdą godziną robi się coraz goręcej. Ale to normalne, tak było, jest i będzie. Wydaje mi się, że na ten moment jest naprawdę dobrze. Coraz bardziej się koncentrujemy, układamy sobie wszystko w głowach przed walką. Jest dobrze.

Za wami bardzo długie przygotowania, w dodatku takie, jakich jeszcze w polskim boksie nie było. Do Stanów polecieliście półtora miesiąca temu, mieliście mnóstwo czasu na aklimatyzację, sparingi, treningi. Jak to wszystko wyglądało?

Rzeczywiście, wszystko było zrobione na najwyższym poziomie. Przed poprzednią walką z Rosado polecieliśmy do USA 10 dni przed galą. Wszystko poszło dobrze, ale Maciek mówił, że brakowało mu dwóch – trzech sparingów na miejscu. Teraz postanowiliśmy polecieć dużo wcześniej, lepiej się przygotować. Jesteśmy tu od dawna, zdążyliśmy poczuć klimat, atmosferę, mieliśmy wiele sparingów z tutejszymi zawodnikami, którzy mają podobny styl do Andrade. Za Maćkiem bardzo dobre przygotowania, miał sparingi z naprawdę dużymi nazwiskami. Mam nadzieję, że to wystarczy, żeby wyjść i walczyć, żeby Andrade nas niczym nie zaskoczył, żadną techniką, żadną sztuczką. Przerobiliśmy chyba wszystkie możliwości.

Czego się spodziewacie po Andrade? Co o nim wiecie, poza tym, że jest leworęcznym mistrzem świata?

Spodziewamy się, że będzie chciał wciągnąć Maćka w swoje gierki, że będzie chciał go sprowokować do ataku i skontrować. To jest jego styl. Bazuje głównie na kontrze, na to się nastawia. Jeśli będzie chciał się bić, też będziemy na to gotowi, takie sparingi także toczyliśmy. Tak naprawdę, jesteśmy przygotowani na wszystko.

Skoro mowa o przygotowaniu na wszystko: na pewno widzieliście, co wydarzyło się w Rydze, jak oszukany został Krzysztof Głowacki. Czy jesteście gotowi na to, że w Providence także wszystko będzie sprzyjać Andrade, że będziecie walczyć z sędziami, kibicami, organizatorami?

Oczywiście, widzieliśmy ten skandal w Rydze. To był cyrk, to nie powinno się zdarzyć. Bardzo szkoda Krzyśka. Dla nas to też nauczka, wyciągamy z tego wnioski. Jeśli Andrade będzie faulował, tak, jak Briedis, my nie będziemy bierni. Wiadomo, sędziowie nie będą po stronie Maćka, jesteśmy na to gotowi. Ale my nie myślimy o tym, wychodzimy i robimy swoje. Przecież nie wyjdziemy do ringu z myślą, że nas oszukają, bo wtedy byśmy się nie skupili na pojedynku. Robimy swoje, boksujemy. Maciek będzie z jednej strony bardzo agresywny, ale z drugiej bardzo inteligentny. Ważne, żeby utrzymał nerwy na wodzy i boksował mądrze.

Czy Maciek jest w optymalnej formie?

Całe przygotowania na pewno były zrobione lepiej niż wcześniejsze obozy. Jeśli chodzi o formę, to zobaczymy w sobotę, ale wydaje mi się, że będzie dobrze. Ostatnie sparingi pokazały, że wszystko idzie w tym kierunku, który sobie zaplanowaliśmy. Teraz czas na złapanie świeżości i luzu, a potem – ogień.

Dla Maćka to najważniejsza walka w karierze, pierwszy raz boksuje o mistrzostwo świata. Dla ciebie podobnie. Nie jesteś bardzo doświadczonym trenerem i dość szybko wskakujesz do pojedynku na absolutnym szczycie. Jakie emocje ci towarzyszą?

Kilka dużych walk już miałem. Byłem z Masternakiem w pojedynku z Kalengą o tytuł tymczasowy. Jako drugi trener byłem w narożniku Wacha w starciu z Kliczką, więc już znam tę nerwówkę. Ale prawda jest taka, że rzeczywiście sobotnia walka jest najważniejsza w mojej karierze. Nie mogę powiedzieć, że traktuję ją tak samo, jak każdą inną. Przygotowuję się, analizuję różne sytuacje, podchodzę do tego bardzo profesjonalnie. Jestem gotowy na wszystko, co może się wydarzyć w ringu, choćby na takie sytuacje, jakie miały miejsce w Rydze. Mam nadzieję, że te moje przygotowania pomogą Maćkowi w ringu.

Czy rozmawialiście z Maćkiem o Rydze? Czy on po mocnym ciosie łokciem zareagowałby inaczej?

Rozmawialiśmy o tym. Przede wszystkim, tam powinien zareagować sędzia, powiedzieć Krzyśkowi, że został sfaulowany i ma czas na odpoczynek. Zamiast tego on krzyczał i kazał mu wstawać. Dyskutowaliśmy o tym z Maćkiem. Nastawiamy się na wszystko, naprawdę. Uczulam Maćka na każdą sytuację, która może się wydarzyć. Oczywiście, być może nic się nie zdarzy i będzie pięknie. Ale jesteśmy przygotowani na różne akcje i przygody.

Maciek w materiałach TVP wygląda na niesamowicie pewnego siebie i skoncentrowanego w taki pozytywny sposób. Rzeczywiście nie może się już doczekać wyjścia do ringu?

Dokładnie tak. Maciek swoje przepracował, ma za sobą świetne sparingi. Dobrze wie na co go stać, wie, jak jest przygotowany. W rozmowie widać, że jest niesamowicie zmotywowany do tej walki, fantastycznie nastawiony. Naprawdę rzadko się spotyka ludzi tak pozytywnie zmotywowanych. On wszystko zrobił pod ten pojedynek, od treningów, przez sparingi, analizy, aż po właściwe odżywianie. Maciek zawsze był profesjonalistą, a teraz to wręcz na 120 procent.

Byliście na spotkaniu z Polonią amerykańską, Maciek był też w szpitalu, gdzie odwiedzał Polaków rannych w poważnym wypadku samochodowym. Czy czujecie wparcie rodaków, mieszkających w USA?

Wydaje mi się, że tak. Mieliśmy bardzo fajne spotkanie na Brooklynie, super miła atmosfera. Obiecali, że będą z nami, że będą krzyczeć i dopingować. Podobnie było w Providence, spotkaliśmy się z rodakami. Czujemy to i to daje nam dodatkowego kopa. Polacy w USA obiecali, że na hali będzie wrzawa i będzie słychać tylko ich.

Do tej pory tylko Michalczewski, Adamek, Włodarczyk i Głowacki zdołali sięgnąć po mistrzowski tytuł. Jak ważna dla was jest stawka walki z Andrade i jak dużą motywację daje?

To jest bardzo ważne. Lepszej walki w boksie zawodowym nie ma. Myślimy o tym, ale nie dajemy się zwariować. Skupiamy się na naszym planie i wierzymy, że on zaowocuje. Cieszymy się, że stawka jest wysoka, ale nas to nie paraliżuje.

Będzie dobrze?

Musi być! Jesteśmy nastawieni bojowo i bardzo pozytywnie. Maćka na pewno stać na zwycięstwo i tego się trzymamy.

Do jakiego kawałka będzie wychodził Maciek?

Oj, kurcze! Dzisiaj to słyszałem… Polski kawałek, fajny taki. Ale nie przypomnę sobie, nie mam głowy do takich rzeczy teraz. Sami rozumiecie, że skupiam się na czym innym…

JAN CIOSEK

Transmisja z Providence w TVP Sport od 2:00 w nocy z soboty na niedzielę

Fot. newspix.pl

Jan Ciosek

Opublikowane 29.06.2019 16:35 przez

Jan Ciosek

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021