Lionel-ów 2-óch

Opublikowane 28.06.2019 18:45 przez

Michał Kołkowski

Wraz z reprezentacją Argentyny przybyło na brazylijskie Copa America dwóch Lionelów, pochodzących zresztą solidarnie z Rosario. Jeden z nich cieszy się w tej chwili zdecydowanie lepszą reputacją od drugiego. I to już nawet nie chodzi o to, że Lionel Messi uchodzi za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej. Jemu też się nieźle obrywa za to i owo, gwiazdor nie ma łatwego życia. Jednak ze świecą dziś szukać w futbolowym świecie gościa, który miałby teraz gorszą prasę od powszechnie potępianego – żeby nie powiedzieć, że pogardzanego – Lionela Scaloniego. No i właściwie trudno się temu dziwić. Wszystko wskazuje na to, że gość w reprezentacji robi już tylko za paprotkę, bo został… ubezwłasnowolniony przez własny sztab.

Totolotek oferuje kod powitalny za rejestrację dla nowych graczy!

Czy przebija to wyczyny Jorge Sampaolego, który z Messim konsultował zmiany dokonywane podczas meczów? Chyba nie, ale jest niedaleko. Aż trudno uwierzyć, że jedna z najpotężniejszych futbolowych nacji na świecie kolejny raz pozwala sobie na taki cyrk. Tym bardziej, że Argentyńczyków nie satysfakcjonuje żaden inny wynik niż zwycięstwo.

A na złoty medal w seniorskim futbolu Albicelestes czekają już ponad ćwierć wieku.

***

– Widzieliśmy efekty pracy Scaloniego, więc postanowiliśmy zaproponować mu pracę przynajmniej do Copa America – poinformował opinię publiczną w listopadzie 2018 roku prezes argentyńskiej federacji piłkarskiej, Claudio Tapia. Robiąc oczywiście dobrą minę do złej gry. Scaloni, wcześniej asystent wspomnianego Sampaolego – który poległ na całej linii podczas mistrzostw świata w Rosji, zrobił z siebie durnia i w niesławie opuścił argentyńską kadrę – miał być tylko opcją tymczasową. Nowym szkoleniowcem ekipy Albicelestes miał zostać ktoś z pomysłem, autorytetem, charyzmą. Krótko mówiąc – z nazwiskiem. Błyskotliwy strateg, sprawny taktyk, roztropny manager. Nie autor sukcesów, jakie pamiętają już tylko najbardziej precyzyjni futbolowi kronikarze. Trener będący na topie teraz, zdolny pozbierać rozklekotaną drużynę z powrotem do kupy natychmiastowo, od ręki.

Argentyna potrzebowała nowego otwarcia i sternika, który opłynął już kilka razy globus, a nie nowicjusza, który jeszcze nie odróżnia rufy od burty, a szalupy od kajuty.

Mówiło się o Simeone, Pochettino, ewentualnie bardziej doświadczonym, ale wciąż znakomitym Pekermanie. Na tapecie znalazło się parę nazwisk trenerów odnoszących sukcesy na rynku krajowym. Kandydatów nie brakowało. Brakowało natomiast chętnych na współpracę z federacją. Wyszedł z tego Scaloni – nie tymczasowo, ale na stałe. Gość bez doświadczenia i – przynajmniej w wymiarze trenerskim – także bez wyrobionego nazwiska. Właściwie trudno powiedzieć, jakie atuty wniósł ze sobą na stanowisko, poza entuzjazmem i dobrymi chęciami.

WENEZUELA WYGRA Z ARGENTYNĄ? KURS 6.50 W TOTOLOTKU!

Wielu w Argentynie wyrażało ciche, pozbawione racjonalnych przesłanek życzenie, żeby cały ten post-mundialowy bajzel spróbował ogarnąć słynny Cholo. Jednak manager Atletico Madryt pozostał nieubłagany. – Uważam siebie dzisiaj za trenera klubowego. Mój staruszek ma już siedemdziesiąt lat i ciągle mnie pyta, kiedy poprowadzę wreszcie reprezentację. Powtarza, że niewiele mu już czasu zostało, a chce mnie zobaczyć w roli selekcjonera. Mogę mu odpowiedzieć jedynie: „Wciąż tego nie czuję”. Czuję natomiast potrzebę codziennej pracy z drużyną. Jest wiele aspektów, w których muszę się jeszcze ukształtować. Chcę być gotowy do takiej misji w przyszłości, ale jeszcze nie teraz.

– Myślę, że gdybym poprowadził kiedyś reprezentację Argentyny, to później nie czekałoby mnie już nic. Żadne porównywalnie wielkie wyzwanie. Klub to zupełnie inny kaliber – wyznał Simeone. – Kiedy przejmujesz kadrę, pierwszego dnia wszyscy ci gratulują. I od tego momentu stają się twoimi zaciekłymi krytykami. Będą cię krytykować, dopóki nie zostaniesz mistrzem. Tylko pozostanie w bliskiej relacji z zawodnikami pozwala ci się zbliżyć do triumfu. Dlatego nie dziwi mnie, że powierzono drużynę komuś, kto ją znał.

September 11, 2018 - East Rutherford, NJ, U.S. - EAST RUTHERFORD, NJ - SEPTEMBER 11: Argentina interim head coach Lionel Scaloni prior to the International Friendly Soccer game between Argentina and Colombia on September 11, 2018 at MetLife Stadium in East Rutherford, NJ. (Photo by Rich Graessle/Icon Sportswire) (Credit Image: © Rich Graessle/Icon SMI via ZUMA Press) FOT. ZUMA / NEWSPIX.PL POLAND ONLY !!! --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Lionel Scaloni.

Początkowo Lionel Scaloni – jeszcze jako selekcjoner w wersji tymczasowej – musiał radzić sobie bez słynniejszego imiennika. Messi po mistrzostwach świata urządził sobie odpoczynek od kadry. – Rozmawiałem z nim i na podstawie tej rozmowy uznałem, że nie powołam go na najbliższe dwa mecze – mówił Scaloni w sierpniu. – O jego planach na dalszą przyszłość nie mówiliśmy. Zobaczymy, co przyniesie czas. Koszulka z numerem dziesięć cały czas należy do niego i wciąż na niego czeka. Z tego co wiem, sprawa wciąż nie jest zamknięta – dodawał selekcjoner Albicelestes we wrześniu. – Nie rozmawiam z Messim tak często, jak wam się wydaje. Mamy dobre relacje. Chcę sprawić, by wrócił do nas w 2019 roku. Muszę go do tego przekonać, bo jest dla nas bardzo ważną postacią. Jestem optymistą.

Wahania Messiego oczywiście nie ułatwiały pracy nieopierzonemu szkoleniowcowi. Musiał z jednej strony tworzyć coś po swojemu, rozkładać akcenty w zespole pozbawiony kluczowego ogniwa, a z drugiej cały czas wkalkulowywać w swój projekt powrót na szachownicę najpotężniejszej figury, która zburzy dotychczasowy układ sił. Z takim wyzwaniem mógłby sobie nie poradzić nawet jakiś trenerski Bobby Fischer. A poczciwy Scaloni został mianowany selekcjonerem reprezentacji narodowej bez – dosłownie! – żadnego doświadczenia, jeżeli chodzi o dowodzenie seniorskimi drużynami.

Był asystentem Jorge Sampaolego w Sevilli, potem w kadrze. I tyle. Serio.

– Scaloni to fajny chłopak, ale nie nadaje się nawet do kierowania ruchem – gderał wiecznie niepocieszony i wszechwiedzący Diego Maradona. – Jak można powierzyć reprezentację narodową Scaloniemu? Pamiętając, jacy trenerzy przed nim połamali sobie na tej drużynie zęby i karki, Scaloni ma zrobić coś więcej? On teraz mówi: „Jestem gotowy”. Jakoś nie widziałem go nigdy gotowego, gdy sam grał w reprezentacji. Strzelił coś kiedyś dla Argentyny? Bez urazy. Mogę z nim urządzić grilla, bo to fajny gość. Ale Scaloniemu w roli trenera reprezentacji Argentyny mówię – nie.

CZERWONA KARTKA W STARCIU WENEZUELI Z ARGENTYNĄ? KURS 3.60 W TOTOLOTKU!

Legenda Albicelestes trochę racji właściwie tutaj miała.

Scaloni pozostał niewzruszony wobec takich oskarżeń, a tyrada traktowanego niezbyt poważnie Maradony to przecież i tak tylko wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o podważanie kompetencji selekcjonera Argentyny. – Nie mogę się na to obrażać. Taka jest prawda – nie mam doświadczenia. Każdy trener na świecie kiedyś zaczyna i nie może się pochwalić żadnym doświadczeniem. Zbiera je z upływem lat. Niektórzy zaczynają w jednym miejscu, inni w drugim. Ja dostałem taką szansę, więc ją wykorzystałem. Najpierw w Sevilli, potem w Argentynie. Byłem ważnym członkiem sztabu szkoleniowego. Oczywiście znajdą się ludzie, którzy osiągnęli znacznie więcej. Nie będę udawał, że pozjadałem wszystkie rozumy. Moim celem jest zjednoczenie drużyny. Nie szukam żelaznej, podstawowej jedenastki, tylko określonego stylu gry.

Nie można oczywiście robić ze Scaloniego całkowitego piłkarskiego żółtodzioba. Argentyńczyk ma za sobą całkiem ciekawą karierę piłkarską. Przez blisko osiem lat stanowił ważny punkt pamiętnej ekipy Deportivo La Coruna, która okres swojej hossy spuentowała mistrzostwem Hiszpanii zdobytym w 2000 roku. Scaloni w sezonie 1999/00 akurat zbyt istotnym członkiem zwycięskiej ekipy nie był, grał niewiele. Ale z biegiem lat i tak zdobył serca stałych bywalców słynnego stadionu Riazor.

Pasja, zaangażowanie, waleczność – z tego słynął na boisku, występując przede wszystkim na prawej stronie obrony bądź pomocy, a nawet w środkowej strefie boiska, bo i tam zdarzało mu się występować.

Wielka kariera Scaloniego rozpoczęła się tak naprawdę właśnie w barwach reprezentacji Albicelestes. Młody zawodnik Estudiantes de La Plata zdobył mistrzostwo świata u-20 w 1997, grając w słynnej reprezentacji Jose Pekermana u boku takich zawodników jak Juan Roman Riquelme, Pablo Cesar Aimar, Walter Samuel. Z tymi dwoma ostatnimi Scaloni współtworzy zresztą teraz sztab kadry. Na turnieju w Malezji zdobył nawet gola nagrodzonego tytułem najpiękniejszej bramki turnieju. I to przeciwko Brazylijczykom, co zawsze ma swój dodatkowy ciężar gatunkowy.

Niedługo potem po Lionela zgłosiło się Deportivo. Choć początkowo nie grał za wiele, doczekał się wyjątkowo wyrazistego pseudonimu. „Byk”. Na prawej flance szedł jak taran, nie oglądał się na rywali. Początkowo brakowało mu boiskowej ogłady, był jednak dość pojętnym uczniem, jeżeli chodzi o aspekty taktyczne. Nogi nie odstawiał nigdy.

Choć w 2006 roku opuścił klub w atmosferze skandalu, pozostawił po sobie dobre wspomnienia i sam również zachował Depor w sercu. – Gdy tam trafiłem, byłem tylko dziewiętnastolatkiem. Zostałem potraktowany z niewiarygodną serdecznością, zwłaszcza przez kibiców. La Coruna stała się moim drugim domem i tak będzie już na zawsze. Mogę tylko podziękować wszystkim tym, którzy mi tam towarzyszyli przez lata.

ARCHIV MATERIAL - FC BARCELONE-LA COROGNE, im Bild ARCHIV MATERIAL - CHPT D'ESPAGNE 2000, guardiola josep, scaloni lionel. EXPA Pictures © 2019, PhotoCredit: EXPA/ Pressesports/ BARDOU DANIEL *****ATTENTION - for AUT, SLO, CRO, SRB, BIH, MAZ, POL only***** FOT. EXPA / NEWSPIX.PL AUSTRIA, Italy, Spain, Slovenia, Serbia, Croatia, Germany, UK, USA and Sweden OUT! --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

O charakterze Scaloniego doskonale przekonał się nie kto inny, jak David Beckham, świeżo po przenosinach na hiszpańskie boiska. Argentyńczyk i Anglik ostro się starli w walce o futbolówkę, a gdy potem sędzia spróbował ich pogodzić i skłonić do podania ręki, Lionel odrzucił dłoń rywala, wyciągniętą do zgody. Początkowo twierdził nawet, że to dlatego, iż Anglik dotykał wcześniej… swoich genitaliów. Potem zmodyfikował lekko retorykę. – Nie uścisnąłem jego ręki gdyż myślę, że to nie był gest wynikający z dobrej woli. Beckham to wielki piłkarz, chciałbym mieć go w swojej drużynie. Ale wtedy nie zareagowałem, bo zachował się fałszywie. Zrobił to na pokaz, nie chciał się pojednać. Po ostatnim gwizdku też nie miałem zamiaru udawać, że między nami wszystko w porządku.

– To było zwykłe starcie. Dopiero po meczu się dowiedziałem, że Scaloni jest Argentyńczykiem. Nic nowego. Kolejny zawodnik z Argentyny, który mnie nie lubi – odpierał zarzuty Beckham.

Cóż – kolejny raz potwierdza się zatem, że nie wystarczy mocny charakter i poza boiskowego twardziela, żeby zostać dobrym szkoleniowcem. Choć oczywiście nie można jeszcze wykluczać, że Scaloni takowym zostanie. Ale jak na razie nie wychodzi mu właściwie nic.

Początki tylko pozornie były niezłe. Pod nieobecność swojej największej gwiazdy, Scaloni zanotował kilka przyzwoitych wyników, w obiecującym stylu rozpoczął proces odbudowy drużyny, która była kompletnie rozbita po zawalonym mundialu. Jednak z dzisiejszej perspektywy trzeba już powiedzieć wprost, że ostatnie miesiące to był dla Albicelestes czas kompletnie zmarnowany. Gdy przyszło do rywalizowania na dużym turnieju, Argentyńczycy znowu nie mają nic do zaoferowania. Szumne zapowiedzi selekcjonera odnośnie wykuwania taktycznej tożsamości drużyny można dzisiaj włożyć między bajki. Tam się nic ciekawego nie narodziło. Zawodnicy biegają po murawie bez taktycznego kompasu. Improwizują, co każda porządnie zorganizowana ekipa bez litości obnaża.

Ten obrazek jest wprost idealny, żeby to zademonstrować. Tak się po prostu nie gra w piłkę. Można się domyślać, co będzie za chwilę – załamany Leo Messi zejdzie do koła środkowego i weźmie za rozegranie akcji. Potem zabraknie go z przodu, wszystko spali na panewce. I tak w kółko.

Znalezione obrazy dla zapytania scaloni tactics

Poza niezłymi momentami w drugiej połowie starcia z Kolumbią, Argentyńczycy podczas Copa America wynieśli pojęcie „męczenia buły” na – jak mawiał klasyk – jakiś zupełnie inny poziom. Szkoleniowcowi nie udało się wykorzystać okresu gry bez Messiego, żeby zbudować drużynę, do której gwiazdor mógłby zostać dopasowany jako jeden z elementów układanki, brakujący puzzel.

Nie – zawodnik Barcelony znów ma być tym, który załatwi coś Argentynie w pojedynkę. A dotychczas wychodziło mu to przecież kiepsko. Choć może to złe słowo, ostatecznie Leo ugrał choćby kolegom z kadry awans na mundial. Jednak w finałach taktyka „podaj do Messiego i podziwiaj jego rajd” się nie sprawdzała.

Scaloni w każdym z dwunastu meczów, w jakich poprowadził drużynę oddelegował na boisko inny skład. Miał sprzątać, a tylko narobił dodatkowego bajzlu. Odkąd objął kadrę, powołał już 59 zawodników, przetestował 11 różnych formacji i dokonał przeszło 60 zmian między meczami. To szaleństwo. Nic dziwnego, że już rozpoczęły się medialne poszukiwania zastępcy dla selekcjonera, który tak straszliwie się poplątał. Trudno zresztą mieć do niego pretensje – reprezentacja Argentyny przerastała już gigantów trenerskiego fachu, a tu mamy do czynienia ze świeżakiem.

ARGENTYNA ZWYCIĘŻY Z WENEZUELĄ? KURS 1.60 W TOTOLOTKU!

Messi nie tylko nie ratuje sytuacji – Argentyna awans zawdzięcza właściwie wyłącznie przyjemnemu losowaniu i kuriozalnej formule rozgrywek – ale sam też obrywa po głowie.

Już przed turniejem znawca południowoamerykańskiej piłki, Bartłomiej Rabij, sugerował, ze powrót Lionela nieco zburzył drugiemu Lionelowi koncepcję gry. – Po kompletnej klęsce w Rosji wycofali się doświadczeni piłkarze. Na cztery spotkania zatrudniono Lionela Scaloniego, który wziął nowych graczy i zaczął coś budować. Nie grali pięknie, ale mimo wszystko najgorzej też nie było, dlatego dostał jeszcze dwa spotkania. Po sześciu meczach prezes federacji powiedział, żeby został do Copa America. I niby coś tam sobie ukształtował, ale do kadry wrócił Leo Messi. Jak teraz gra Argentyna? No znowu wszystkie uzależnione jest od zawodnika Barcelony. Problem był taki, że nawet jak była stara gwardia, każdy piłkarz przy Messim zachowywał się jak dziecko. Dobrym przykładem jest Higuain, który w Europie wyczyniał cuda, a grając w reprezentacji dawał ciała. Inna sprawa, że pięciu trenerów nie potrafiło stworzyć duetu Messi – Aguero, który mógłby być zabójczy. Argentyna naprawdę nie miała złych trenerów, a żaden z nich nie miał nawet pół pomysłu na Messiego i Aguero.

Lionel Messi (ARG), June 19, 2019 - Football / Soccer : Copa America 2019, Group B match between Argentina 1-1 Paraguay at Mineirao stadium in Belo Horizonte, Brazil. (Photo by AFLO) COPA AMERYKA PILKA NOZNA MECZ ARGENTYNA VS PARAGWAJ FOT. AFLO/NEWSPIX.PL POLAND ONLY! --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Swoje trzy grosze do tematu dorzucił też Maradona, twierdząc, że Messi nie jest żadnym liderem, a przed każdym spotkaniem dostaje biegunki ze stresu. Nieco ciekawsze z punktu widzenia merytorycznego zdanie przedstawił natomiast Louis van Gaal:

– Popatrzmy na Barcelonę. Jak często ostatnio wygrywali Ligę Mistrzów, mając w składzie zawodnika uważanego za najlepszego na świecie? Spójrzcie na Neymara w PSG. Ile razy wygrał Ligę Mistrzów? Lubię ich, ale jako indywidualistów, a nie graczy zespołowych. Nie ma niczego ważniejszego niż zespół. Właśnie z tego powodu Barcelona cierpi. Messi powinien sam siebie zapytać, jak to możliwe, że tyle lat nie zatriumfował w Champions League. Cenię go, naprawdę. Jest najlepszym piłkarzem na świecie, ma niesamowite osiągnięcia indywidualne. Ale jak to jest, że nie sięgnął po Ligę Mistrzów od prawie pięciu lat? Jako kapitan zespołu musisz zadać sobie pytanie, dlaczego drużyna nie wygrywa w Europie. Mają fantastyczny skład, lecz uważam, że Messi jest również odpowiedzialny za to, co się dzieje w Barcelonie. Nie tylko trener.

Oczywiście „Żelazny Tulipan” odnosił się przede wszystkim do futbolu klubowego, ale i do reprezentacji można te cierpkie uwagi odnieść. – Myślę, że to Messi powinien dostosować się do zespołu, a nie na odwrót. Guardiola sprawił, że Messi grał na korzyść drużyny, ale ostatnio trenerzy zbytnio się do niego dopasowywali, zamiast chronić drużynę jako całość. Team-spirit jest kluczowy.

W opozycji do van Gaala i Maradony ustawił się Fabio Capello.

– Ludzie mówią o nich cały czas jak o równorzędnych postaciach, ale przecież nikt nie odnotowuje, że Maradona miał dużo lepszą drużynę wokół siebie. Tamta Argentyna miała o wiele więcej jakości niż zespoły Messiego. Leo ma wokół siebie ciekawych zawodników jeżeli chodzi o ofensywę, lecz w drugiej linii i w defensywie ten poziom nie jest najwyższy. I tu tkwi problem reprezentacji. Messi sam w sobie jest niezwykłym zawodnikiem. Wydaje mi się, że cały czas żyje futbolem, a nie biznesem, tak jak Neymar – powiedział Włoch. Ostatnia myśl rzucona przez Capello dość ładnie koresponduje zresztą z wywiadem Messiego, którego ten udzielił telewizji Fox Sport. – Chcę zakończyć karierę, mając w swoim dorobku sukces z reprezentacją. Będę próbował to osiągnąć. Będę upadał i będę wstawał. Chcę walczyć o moje marzenie. Nie chcę mieć potem wrażenia, że nie udało mi się przez jakieś grono ludzi, którzy mnie nie chcą w reprezentacji. Albo przez jakieś krytyczne komentarze. W drużynie narodowej jestem jednym z wielu. Powiedział mi to trener, gdy do niej powróciłem.

Z drugiej strony – końcówkę wypowiedzi Messiego jakoś trudno powiązać z pogłoskami płynącymi z argentyńskiego obozu. Wedle nich – Leo dość mocno dokazuje i stara się, zgodnie ze słowami van Gaala, układać grę zespołu pod siebie, nie pomagając trenerowi w budowie autorytetu. Zresztą, ten ponoć i tak już dawno legł w gruzach, a szatnią zarządzają wspomnieni już członkowie sztabu szkoleniowego – Walter Samuel i Pablo Aimar – do spółki ze starszyzną. – Nie patrz na mnie, im się tłumacz, a nie mnie – warknął Messi do Scaloniego, gdy ten rozpaczliwie szukał jego poparcia dla decyzji o odsunięciu Kuna Aguero i Angela Di Marii od pierwszej jedenastki.

Nie był to wyraz szacunku i zaufania. Ale najwyraźniej wobec Scaloniego można sobie pozwolić na bezkarne demonstracje niezadowolenia, bo jego rola ogranicza się już przede wszystkim do świecenia twarzą na konferencjach prasowych. – Po ostatnim meczu dostaliśmy wielkiego, motywacyjnego kopa – opowiadał Scaloni po… wymęczonym 2:0 nad Katarem.

Doszło nawet do tego, że sam Mario Kempes zasugerował, by Messiemu… dać odpocząć od kadry. Choć ten dopiero co zakończył okres rozstania z narodowymi barwami. – Wcześniej widziałem w Messim piłkarza grającego dla drużyny, teraz w jego akcjach widzę zawodnika samolubnego. To na odwrót jak u Ronaldo – kiedyś Portugalczyk myślał tylko o sobie, teraz myśli głównie o drużynie – mówił mistrz świata kilka tygodni temu. Podczas Copa America dorzucił: – Piłkarze czują potrzebę podawania ciągle do Messiego. Brakuje im własnej osobowości. Co by się stało, gdybyśmy wyjęli Messiego z tej reprezentacji? Dlaczego nie oszczędzimy go i nie spróbujemy stworzyć zespołu bez Messiego? Może to pozwoliłoby innym zawodnikom, którzy w klubach grają doskonale, rozkwitnąć też w drużynie narodowej.

Biorąc to wszystko pod uwagę – wydaje się, że rozpadającej się reprezentacji Argentyny nie zdoła już podczas brazylijskich mistrzostw uratować żaden z Lionelów. Nawet Messi. Jedynym atutem Albicelestes podczas Copa America jest nijakość rywali i życzliwy układ rozgrywek. Gdyby faza grupowa była nieco bardziej napięta, pewnie już by Argentyńczyków w turnieju nie było. A i tak nie można wykluczyć, że Wenezuela okaże się dla nich zaporą nie do przełamania.

fot. newspix.pl

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Weszło Extra
25.11.2020

Brawa od Realu i wielka bójka, czyli Maradona w Barcelonie

Argentyński bóg futbolu w Barcelonie? Brzmi znajomo, zwłaszcza, kiedy wspomnimy o noszeniu dychy na plecach. Jeśli jednak pomyśleliście, że chodzi nam o Leo Messiego, to musimy was rozczarować. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał swojego wielkiego prekursora w osobie Diego Maradony. Obydwu panów porównuje się ze sobą zdecydowanie zbyt często, przy czym równie często zapomina się, że […]
25.11.2020
Weszło
25.02.2020

Barcelona na wyjeździe? Papierowy tygrys

Barcelona podczas wyjazdowych meczów fazy pucharowej Ligi Mistrzów od dłuższego czasu straszy głównie nazwą. Dzisiaj katalońska ekipa z bardzo przeciętnej strony zaprezentowała się na Stadio San Paolo i zremisowała starcie z Napoli, choć włoski klub – delikatnie rzecz ujmując – nie przeżywa ostatnio zbyt udanych miesięcy. Ale trudno ten podział punktów traktować jako potknięcie, wypadek […]
25.02.2020
Weszło
25.02.2020

Polacy prawie rozbili Barcelonę, ale prawie robi różnicę

To mógł być jeszcze bardziej „polski” wieczór w Lidze Mistrzów, gdyby nie strzelecka indolencja Jose Callejona. Do dwóch asyst i gola Roberta Lewandowskiego, nasi rodacy z Neapolu mogli bowiem dołożyć dwa ostatnie podania, które pozwoliłby gospodarzom ograć Barcelonę. Ostatecznie skończyło się na jednej asyście i remisie, po meczu, który nikogo pod Wezuwiuszem nie porwał. My […]
25.02.2020
Weszło FM
25.02.2020

Weszło w esport #62

Katowice rozgrzewają się już przed weekendem z Intel Extreme Masters. W audycji porozmawialiśmy z dziennikarzami eweszlo.pl, Szymonem Groenke i Krystianem Terpińskim, którzy są już na miejscu i relacjonują to, co dzieje się w turnieju CS:GO. Zapraszamy do odsłuchu!
25.02.2020
Weszło FM
25.02.2020

Magazyn Lig Egzotycznych #90 – Luksemburg

Ekscentryczny właściciel, Polacy i piłkarze, którzy zarabiają kilka razy mniej, niż ich żony. Adam Kotleszka oraz jego goście: Łukasz Karpiak i Piotr Szymczuk zabierają Was do Luksemburga! PS. Piotr śpiewa na końcu odcinka, zapraszamy do odsłuchu!
25.02.2020
Weszło Junior
25.02.2020

Maciej Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski u-19

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że z dniem 1 marca 2020 roku nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19 zostanie Maciej Stolarczyk. Zastąpi na tym stanowisku Bartłomieja Zalewskiego. 48-letni trener ostatnio pracował w Wiśle Kraków, ale ze względu na słabe wyniki “Białej Gwiazdy” został z niej zwolniony. Stolarczyk w przeszłości prowadził już młodzieżowe reprezentacje Polski. […]
25.02.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Algieria przegrała po raz pierwszy od 2018 roku [WIDEO]

Sensacja stała się faktem – reprezentacja Algierii przegrała 0:1 z Gwineą Równikową. Obrońcy Pucharu Narodów Afryki byli niepokonani od 16 października 2018 roku. W sumie zanotowali passę 35 oficjalnych meczów bez porażki. Algierczyków pogrążył w 70. minucie Esteban Obiang.  Co to oznacza dla układu tabeli w grupie E? Ano obrońcy tytułu mają poważny problem. […]
16.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Piechniczek: „po co nam cieć za dwa miliony euro rocznie?”

Antoni Piechniczek od lat prowadzi krucjatę przeciwko zagranicznym trenerom pracującym w reprezentacji Polski. Tym razem w rozmowie z TVP Sport były selekcjoner biało-czerwonych przejechał się po obcokrajowcach wyjątkowo mocno. – Gdyby to ode mnie zależało, gdyby prezes Cezary Kulesza liczył się z moim zdaniem, zasugerowałbym mu, aby oświadczył, że dopóki on będzie prezesem, selekcjonerem będzie […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

„Sportowe Fakty”: Kulesza zdecydował, ma już selekcjonera

Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty”, klamka zapadła. Cezary Kulesza zdecydował, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes PZPN ostatecznie postawił na Adama Nawałkę. Były trener kadry od początku uchodził za faworyta do objęcia zespołu w kryzysowym momencie. Tym bardziej że nawet od samych zawodników wypływał przekaz, jakoby oczekiwali oni nominacji dla […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Sensacja w Pucharze Narodów Afryki! Kuriozalny gol dla Sierra Leone [WIDEO]

Wielka sensacja w Pucharze Narodów Afryki. Piłkarze Sierra Leone zremisowali 2:2 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Iworyjczycy prowadzili 1:0, potem 2:1, lecz pogrążył ich gol stracony w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Gol, dodajmy, kuriozalny: 🚨⚽️ | Another angle of the Sierra Leone equalising goal by Kamara! What’s the goalie doing! pic.twitter.com/riC1q3zKKi — Football For You […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Everton polował na Jose Mourinho

Jak informują angielskie media, działacze Evertonu już podjęli pierwszą próbę zatrudnienia następcy Rafy Beniteza. Miał nim zostać… Jose Mourinho, obecnie prowadzący AS Romę. Portugalczyk stanowczo odrzucił propozycję The Toffees. Benitez został dziś zwolniony po serii fatalnych wyników w ostatnich miesiącach. Wcześniej szkoleniowcem Evertonu był zaś Carlo Ancelotti, ale Włoch latem zdecydował się na powrót do […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Prezes Stadionu Śląskiego: „A gdybyśmy znów tu awansowali na mundial?”

– Na Stadionie Śląskim trzykrotnie przypieczętowaliśmy awans do mistrzostw świata. W 1977, 1985 i 2001. A czternaście lat temu do mistrzostw Europy. Na razie to tylko marzenie, bo najpierw trzeba ograć Rosję, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy ponownie wywalczyli tu awans? – pyta Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w rozmowie z TVP Sport. Po […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rangnick zaczyna się niecierpliwić?

Jak donoszą brytyjskie media, Ralf Rangnick zaczyna odczuwać zniecierpliwienie postawą władz Manchesteru United. Klubowi działacze nie chcą realizować transferowych zachcianek Niemca, ponieważ jest on tylko szkoleniowcem tymczasowym. Kością niezgody zdaniem dziennikarzy „The Mirror” jest przede wszystkim Amadou Haidary – 23-letni pomocnik RB Lipsk, którego Rangnick chciałby ściągnąć na Old Trafford już w zimowym oknie transferowym. […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Kehl: „Haaland nie może przeciągać tematu w nieskończoność”

Erling Haaland wywołał spore medialne poruszenie – norweski napastnik stwierdził ostatnio, iż władze Borussii Dortmund wywierają na niego presję, aby jak najszybciej podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Do sprawy odniósł się Sebastian Kehl, obecnie działacz BVB. – Byłem trochę zaskoczony komentarzami Haalanda. Niebawem z nim o tym porozmawiam. Chcę wiedzieć, co chodzi mu po głowie, […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Klich górą nad Fabiańskim, Leeds lepsze od West Hamu

Mateusz Klich lepszy od Łukasza Fabiańskiego, Leeds United lepsze od West Hamu United. Podopieczni Marcelo Bielsy zwyciężyli w Londynie 3:2. Bohaterem przyjezdnych został Jack Harrison – 25-letni Anglik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, otwierając hat-trickiem drogę do zwycięstwa dla swojego zespołu. Po stronie „Młotów” bramkami odpowiedzieli Jarrod Bowen i Pablo Fornals. Łukasza Fabiańskiego zdołał […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Joan Jordan opuścił szpital

Jak poinformowała oficjalnymi kanałami Sevilla, jej zawodnik Joan Jordan – ugodzony rzuconym z trybun przedmiotem podczas wczorajszych derbów Andaluzji – opuścił już szpital i obecnie znajduje się pod domową obserwacją lekarzy. – Joan opuścił stadion Benito Villamarin w stanie oszołomienia. Przewieziono go do szpitala, w którym przeszedł serię badań kontrolnych. Finałowa diagnoza lekarzy to urazowe […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rafa Benitez zwolniony z Evertonu

To po prostu musiało się tak skończyć. Po 22 rozegranych spotkaniach Rafa Benitez został zwolniony z funkcji trenera Evertonu. Drużna pod wodzą Hiszpana popadła w olbrzymi kryzys i obecnie plasuje się na 16. miejscu w tabeli Premier League. Nie trzeba chyba dodawać, że oczekiwania były znacznie większe. Everton to – wbrew pozorom – jeden z […]
16.01.2022