post

Opublikowane 18.04.2019 14:28 przez

redakcja

Zakończyła się faza zasadnicza Ekstraklasy. Jesienią rozegrano kolejek 20, a wiosną 10, co bardzo ułatwia niektóre liczbowe podsumowania. Na przykład dotyczące tego, jak dana drużyna punktowała w obu rundach. W niektórych przypadkach widać duże zmiany – zarówno na plus, jak i na minus.

Totolotek oferuje kod powitalny za rejestrację dla nowych graczy!

Zajmijmy się najpierw tymi, którzy w tym roku są w zdecydowanie lepszej formie niż kilka miesięcy wcześniej. Najbardziej jaskrawe przykłady dotyczą przede wszystkim ekip, które zaczynały wiosnę w środku tabeli lub w dolnej części. Jeżeli ktoś już wcześniej bardzo dobrze punktował i dziś również jest w czołówce, różnice siłą rzeczy są niewielkie – i to prędzej na mały minus. Przykładowo Lechia Gdańsk jesienią zdobywała średnio 2,1 punktu na mecz, a wiosną 1,8.

Kto więc najbardziej poszedł do przodu?

NA PLUS

Zagłębie Lubin
jesienią: 24 punkty (1,2)
wiosną: 23 punkty (średnia 2,3)

Ben van Dael może triumfować. W 2019 roku nikt nie punktuje lepiej niż Zagłębie Lubin. W dziesięciu wiosennych kolejkach „Miedziowi” wywalczyli tylko punkt mniej niż w dwudziestu jesiennych. Mieli różne fazy, rundę zaczęli efektownie i efektywnie, ale potem zdarzały się mecze z bardzo toporną grą (np. 1:0 w Płocku). Ostatnie spotkania to jednak znów powrót do lepszego stylu przy zachowaniu najważniejszego. Zagłębie wiosną wygrało aż siedem razy, za to przegrało jedynie derby Dolnego Śląska we Wrocławiu. W aktualnej formie można myśleć nawet o podium, a już na pewno o czwartym miejscu, do którego strata wynosi jeden punkt. Jeżeli Puchar Polski zdobędzie Lechia Gdańsk i nie wyleci z pierwszej trójki – co jest prawie niemożliwe – wówczas również czwarta lokata da prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

ZAGŁĘBIE FAWORYTEM MECZU Z POGONIĄ. WYGRANA GOSPODARZY – KURS 2,35 W TOTOLOTKU

Cracovia
jesienią: 27 punktów (średnia 1,35)
wiosną: 21 punktów (średnia 2,1)

„Pasy” łatwo Zagłębiu nie odpuszczą, bo punktują tylko minimalnie gorzej. Eksplozja formy nastąpiła jeszcze w grudniu, Cracovia zakończyła 2018 rok czterema zwycięstwami z rzędu. Po przerwie zimowej nie wyhamowała: odniosła siedem zwycięstw i trzy razy przegrała. Podopieczni Michała Probierza od dawna nie idą na kompromisy. Po raz ostatni zremisowali w 16. kolejce (24 listopada) ze Śląskiem Wrocław. U siebie stworzyli twierdzę, wygrywając siedem kolejnych meczów. Gorzej z wyjazdami, wszystkie wiosenne porażki dotyczą delegacji. W tym kontekście fakt rozegrania czterech spotkań w fazie finałowej przed własną publicznością może być kluczowy.

CRACOVIA PODBIJE STADION LEGII, TOTOLOTEK PŁACI PO KURSIE 4,65. REMIS – 3,60

Piast Gliwice
jesienią: 31 punktów (średnia 1,55)
wiosną: 22 punkty (średnia 2,2)

Piast zimował na szóstym miejscu, więc takie pójście do przodu względem tamtego okresu musi budzić respekt. Gliwiczanie doznali zadyszki w drugiej części rundy jesiennej (tylko dwa zwycięstwa w dziesięciu ostatnich meczach), ale wiosną po inauguracyjnej porażce z Cracovią zaczęli zachwycać. Wygrali pięć meczów z rzędu, a po pechowej porażce w Gdańsku nie załamali się i w następnych trzech kolejkach dołożyli siedem punktów. Jak na polską ligę, to dziś drużyna kompletna. Nawet napastnicy się przełamali i w dziesięciu kolejkach zdobyli już sześć bramek (Parzyszek cztery, Papadopulos i Tomczyk po jednej), czyli tyle samo, ile przy dwa razy większej liczbie meczów jesienią.

PIAST TYM RAZEM WYGRA W GDAŃSKU? KURS W TOTOLOTKU WYNOSI 3,55

Górnik Zabrze
jesienią: 17 punktów (średnia 0,85)
wiosną: 14 punktów (średnia 1,4)

Górnik wykonał bardzo duży postęp zarówno jeśli chodzi o wyniki, jak i jakość gry. W tabeli za 2019 rok zajmowałby szóste miejsce. W tym czasie odniósł cztery ligowe zwycięstwa, podczas gdy jesienią zaledwie trzy. Pomogły zimowe transfery, zwłaszcza Waleriana Gwilii. Wzmocnieniem okazał się także Mateusz Matras, przebłyski mieli już też Boris Sekulić i Giannis Mystakidis. Fatalnie w bramce zaczął Martin Chudy, ale trzeba mu oddać, że od meczu z Lechem w Poznaniu uspokoił się. Przestał popełniać poważniejsze błędy, a od czasu do czasu obroni coś ponad standard.

W Zabrzu mogą być optymistami w kontekście utrzymania. Z ekip zagrożonych spadkiem zawsze ktoś w danym momencie znajduje się w gorszej formie niż Górnik (aktualnie Śląsk Wrocław), więc przy utrzymaniu dotychczasowej średniej punktowej z wiosny pozostanie w Ekstraklasie w praktyce byłoby pewne. Marcina Brosza na pewno jednak wciąż martwi forma zespołu na swoim stadionie (łącznie 15 punktów). W całej stawce tylko Arka Gdynia słabiej wykorzystuje atut własnego boiska.

GÓRNIK ZABRZE WYGRA Z ARKĄ U SIEBIE? KURS W TOTOLOTKU NA TAKI SCENARIUSZ – 2,30

Zagłębie Sosnowiec
jesienią: 12 punktów (średnia 0,6)
wiosną: 12 punktów (średnia 1,2)

Startowano z bardzo niskiego pułapu, ale fakty są takie, że beniaminek powiększa swój dorobek dokładnie dwa razy częściej niż jesienią. To efekt czterech zwycięstw, udało się nawet przełamać na wyjeździe kosztem Miedzi Legnica. Choć żadnego z zimowych transferów nie można na razie uznać za strzał w dziesiątkę, ogólnie rewolucja kadrowa wyszła zespołowi na dobre.

Podobnie jak Cracovia, Zagłębie Sosnowiec od 16. kolejki ani razu nie zremisowało. Rzecz w tym, że oczywiście znacznie częściej przegrywało (10 razy). Mimo wyraźnego pójścia do przodu szanse na utrzymanie po porażkach z Jagiellonią i Wisłą Płock są minimalne. Zakładając optymistycznie, że identycznie jak w zeszłym sezonie do zajęcia czternastej lokaty potrzebnych będzie zaledwie 37 punktów, sosnowiczanie w grupie spadkowej musieliby zacząć punktować w granicach średniej 1,9, co przy zaledwie trzech domowych meczach stanowi potężne wyzwanie.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC WRESZCIE ZREMISUJE? TOTOLOTEK REMIS W LEGNICY WYCENIA Z KURSEM 3,65

NA MINUS

Arka Gdynia
jesienią: 25 punktów (średnia 1,25)
wiosną: 4 punkty (średnia 0,4)

Zdecydowanie najsłabszy zespół wiosny – i liczbowo, i wizualnie. Już jesienna średnia nie imponowała, a i tak teraz jest trzy razy gorsza! Pewną nadzieję daje fakt, że gdy ogłoszono odejście trenera Zbigniewa Smółki, Arka nie przegrała trzech kolejnych meczów. Na zwycięstwo czeka jednak od 16. kolejki (wychodzi, że był to jakiś przełomowy weekend, bo znów o niej wspominamy).

ARKA SPRAWI NIESPODZIANKĘ W ZABRZU? ETOTO PŁACI PO KURSIE 3,10

Lech Poznań
jesienią: 33 punkty (średnia 1,65)
wiosną: 10 punktów (średnia 1)

Teoretycznie jeszcze nie wszystko stracone. Lech do czwartego miejsca traci raptem pięć punktów, a istnieje spore prawdopodobieństwo, że ono też da pucharową przepustkę. W Poznaniu zdają się jednak nie mieć już żadnych oczekiwań, skoro Dariusz Żuraw mówi, że „trzeba jakoś dograć ten sezon”, a klub już w tym tygodniu ogłosił rozstanie latem z dziesięcioma zawodnikami. „Kolejorz” wiosną średnio zdobywał punkt na mecz, co należy uznać za katastrofalny wynik. Z czterech tegorocznych wyjazdów przywieziono jedno marne „oczko”, w trzech z nich nawet nie strzelono gola. Olbrzymia zapaść.

Z KURSEM 3,55 ZA WYGRANĄ LECHA W BIAŁYMSTOKU PŁACI ETOTO

Jagiellonia Białystok
jesienią: 33 punkty (średnia 1,65)
wiosną: 14 punktów (średnia 1,4)

O ile w Lechu zimą zabrakło większych zmian, o tyle w Jagiellonii zmian było chyba aż za dużo i zaburzono pewne proporcje. Odeszli Przemysław Frankowski i Karol Świderski, ale pożegnano znacznie więcej zawodników i był to świadomy wybór trenera Ireneusza Mamrota. Na razie obranie tego kierunku się nie obroniło. „Jaga” zaczęła od 3:0 w Legnicy, ale wszystkie gole sprezentowali jej rywale, sama z siebie prawie nic nie wypracowała, jakości w jej grze zauważyliśmy bardzo mało. Jak się okazało, nie był to przypadek. Z Wisłą Płock cudem jeszcze udało się wygrać, lecz później nadeszła passa sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa. Najgorsze chyba jednak minęło. Ostatnio białostoczanie wygrali w lidze z Zagłębiem Sosnowiec i Lechem oraz awansowali do finału Pucharu Polski. Zapewne przed startem rundy zakładali walkę o mistrzostwo, ale sezon jeszcze mogą uratować. Czytaj: wejść do pucharów. Jeśli przegrają finał PP, mogą powalczyć w Ekstraklasie. Strata do czwartej Cracovii to zaledwie punkt.

JAGIELLONIA WYRAŹNYM FAWORYTEM MECZU Z LECHEM. ETOTO JEJ ZWYCIĘSTWO WYCENIA PO KURSIE 2,10

Korona Kielce
jesienią: 31 punktów (średnia 1,55)
wiosną: 9 punktów (średnia 0,9)

Olbrzymi spadek formy, który trudno jednoznacznie wyjaśnić. Nikt wiosną tak często spektakularnie nie dostawał w łeb: 1:4 w Sosnowcu, domowe 2:6 z Wisłą Kraków, teraz 0:4 w Gliwicach. Początek roku nie zapowiadał tragedii, bo zaczęto od wygranej w Gdyni i dwóch remisów, ale z tygodnia na tydzień gra zespołu wyglądała coraz gorzej – z przerwą na triumf w Białymstoku. Gino Lettieri ewidentnie traci kontrolę nad wydarzeniami, a atmosferę dodatkowo zagęszczają takie historie jak zwolnienie powszechnie lubianego i mocno związanego z klubem rzecznika Pawła Jańczyka. Korona ma szczęście, że jej zapas punktowy w zasadzie już dziś zapewnia utrzymanie. W innym razie kielczanie mogliby drżeć o swój los.

KORONA NAWET U SIEBIE W MECZU Z DOŁUJĄCYM ŚLĄSKIEM NIE JEST FAWORYTEM! KURS W ETOTO NA JEJ WYGRANĄ TO 2,80. ŚLĄSKA – 2,60

Pogoń Szczecin
jesienią: 31 punktów (średnia 1,55)
wiosną: 12 punktów (średnia 1,2)

To zdecydowanie najmniej drastyczny przypadek z całej piątki, ale fakty są takie, że Pogoń jednak zauważalnie spuściła z tonu. Gdyby jesienią punktowała z taką intensywnością jak w tym roku, zgromadziłaby po dwudziestu kolejkach aż o siedem punktów mniej. Paradoksalnie „Portowcy” najbardziej obniżyli loty po przedłużeniu kontraktu przez Kostę Runjaicia i rozpoczęciu prac pod budowę nowego stadionu. Po zaskakującym 0:3 z Zagłębiem Lubin zdołali się odkuć w Płocku, tyle że potem w czterech spotkaniach dopisali marne dwa „oczka”. Jeszcze chwila i wypadliby z grupy mistrzowskiej. Pogoń teraz jest w niej chyba największą niewiadomą.

TRUDNE ZADANIE POGONI W LUBINIE. ETOTO ZA JEJ ZWYCIĘSTWO PŁACI Z KURSEM 3,05

Fot. Jakub Gruca/400mm.pl

***

Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
30.11.2021

Włoski dziennikarz umieścił Lewandowskiego poza podium

W Internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat głosów oddawanych w plebiscycie Złotej Piłki, którą wygrał wczoraj Leo Messi. Tym razem swoimi głosami na Twitterze podzielił się włoski dziennikarz Paulo Condò. W głosowaniu brało udział 185 dziennikarzy z całego świata. Condò był jedynym włoskim dziennikarzem uprawnionym do oddania głosów. Na co dzień pracuje dla […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Ronaldo odpowiada redaktorowi naczelnemu France Football

Cristiano Ronaldo uderzył w redaktora naczelnego France Football, który stwierdził wcześniej, że jedynym celem Ronaldo jest posiadanie większej liczby Złotych Piłek od Leo Messiego, co rzekomo usłyszał od samego Portugalczyka. Ronaldo zabrakło na wczorajszej gali Złotej Piłki, którą wygrał Argentyńczyk. Piłkarz Manchesteru United zajął szóste miejsce w głosowaniu. – Ronaldo ma tylko jedną ambicję i […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Introwertyczność dyrektora Kucharskiego nie pomaga Legii

We wtorkowej prasie kolejny ciekawy tekst o sytuacji w Legii Warszawa, interesująca debata o wysiłku sportowców i sporo ligowych spraw. PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, gdyby nie Copa America, Messi nie miałby szans na zdobycie Złotej Piłki za 2021 rok. Myślę, że Złota Piłka należała się Robertowi Lewandowskiemu. Za rekordy, które pobił. Zdobycie 41 bramek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Boniek o Złotej Piłce: Formuła się wyczerpała i trzeba ją zmienić

Mnóstwo ludzi ze świata futbolu komentuje wczorajsze wydarzenia z gali Złotej Piłki. Swoimi refleksjami na ten temat podzielił się również były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Już wczoraj na antenie Kanału Sportowego wspominał, że jego zdaniem Leo Messiego nie powinno być w czołowej trójce plebiscytu. Po zwycięstwie Argentyńczyka dodał, że jego formuła się wyczerpała.  Wczoraj Boniek […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Maciej Iwański wskazał Messiego dopiero na trzecim miejscu

Złotą Piłkę za 2021 rok zdobył wczoraj Leo Messi, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego o 33 głosy. W tym roku w głosowaniu brało udział 185 dziennikarzy z całego świata. Polskę reprezentował dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański, który od wielu lat głosuje w plebiscycie Złotej Piłki.  Iwański był jednym z komentatorów wczorajszej gali na antenie TVP. Pod […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Lineker: Lewandowskiemu powinna być przyznana nagroda za 2020 rok

Pojawia się coraz więcej komentarzy w związku z wczorajszą galą Złotej Piłki, na której po najcenniejszą nagrodę sięgnął Leo Messi. Argentyńczyk w swojej przemowie zwrócił się do Roberta Lewandowskiego i powiedział, że Polak zasługuje na Złotą Piłkę za 2020 rok i ma nadzieje, że jeszcze ją dostanie. Na Twitterze swoją zgodę z tą opinią wyraził […]
30.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021