post

Opublikowane 21.08.2018 18:35 przez

Kacper Bartosiak

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie pokazały, że do nastolatków należy nie tylko przyszłość, ale coraz częściej także teraźniejszość. Najbardziej w tej kategorii wyróżniły się dwie postacie o skandynawskich korzeniach – 17-letni Jakob Ingebrigtsen (złoty medalista na 1500 i 5000 metrów) oraz niewiele starszy Armand Duplantis. Triumf tego drugiego w konkursie skoku o tyczce zaskoczył ekspertów i kibiców, bo w powszechnej opinii za zdecydowanego faworyta uchodził Renaud Lavillenie. Rywalizacja długimi chwilami stała na kosmicznym poziomie, a wygrana Szweda często bywa przedstawiana jako początek nowej ery.

Znają się i przyjaźnią nie od wczoraj. Do mistrzostw Europy przygotowywali się nawet wspólnie trenując we Francji. Lavillenie jeszcze rano w dniu finału motywował SMS-ami nieśmiałego młodszego kolegę. Pisał mu między innymi, że bez względu na okoliczności, w jakich przyjdzie im rywalizować, chce stanąć razem z nim na podium. Nawet on nie mógł chyba jednak przypuszczać, że na koniec to 18-latek będzie paradował w blasku fleszy z wywalczonym w rewelacyjnym stylu złotem.

Kulisy tego wyczynu są naprawdę imponujące. Wygrywając z wynikiem 6,05 metra Duplantis nie tylko pobił rekord życiowy o – bagatela – 12 centymetrów, ale ustanowił również nowy rekord świata w kategorii U-20 (śrubując naturalnie swój wynik sprzed kilku miesięcy) oraz nowy rekord mistrzostw Europy. Zupełnie przy okazji został też liderem tegorocznych światowych tabel oraz najmłodszym zawodnikiem w historii, który pokonał granicę sześciu metrów. W tej ostatniej kategorii zdystansował słynnego Siergieja Bubkę, który miał dopiero 21 lat, gdy dokonywał tej sztuki.

„Ofiarami” kosmicznego poziomu konkursu w Berlinie zostali Polacy. Paweł Wojciechowski z najlepszym w tym sezonie wynikiem 5,80 m był piąty. Piotr Lisek skoczył o 10 cm wyżej, ale ten świetny w każdych warunkach wynik zapewnił mu dopiero czwarte miejsce. Duplantis i Lavillenie zostali jeszcze rozdzieleni przez 21-letniego Timura Morgunowa – kolejnego przedstawiciela młodego pokolenia, który sięgnął po pierwszy medal wielkiej imprezy.

Uwaga wszystkich była jednak skierowana na sensacyjnego triumfatora. Lavillenie nie poprzestał tylko na wylewnych gratulacjach i wykonanym tuż po zakończeniu zawodów wspólnym selfie, ale również chętnie komplementował swojego pogromcę w mediach. Po zaliczeniu przez rywala wysokości 6,05 m nie było w nim złości. Wręcz przeciwnie – podbiegł do Duplantisa i serdecznie go wyściskał.

„Traktuję go jak brata. Nigdy nie cieszyłem się tak z tego, że ktoś lepiej ode mnie skoczył! Czy to początek nowej ery? Tego nie wiem, ale na pewno wygląda to na start nowego rozdziału. Więcej będziemy wiedzieć po kolejnych wielkich imprezach” – ocenił w szwedzkich mediach słynny Francuz. Wspólną radość obu zawodników interpretowano jako symboliczne przekazanie pałeczki – Lavillenie ma 31 lat i przed sobą prawdopodobnie ostatnie igrzyska.

Między Ameryką a Szwecją…

W jednym młody wilk na pewno bardzo przypomina utytułowanego kolegę: bicie rekordów to także i dla niego chleb powszedni. Pierwszy raz skoczył o tyczce gdy miał 4 lata. Tamtej próby dokładnie nie pamięta, ale od najmłodszych lat mógł się wykazywać do woli. Gdy trochę podrósł, zaczął korzystać z przerobionego kija od szczotki, a za miejsce lądowania służyła odpowiednio ustawiona kanapa. Jego ojciec Greg Duplantis sam skakał o tyczce – wyśrubował nawet rekord życiowy do solidnego poziomu 5,80 m. Matka – Helen – to z kolei wieloboistka i siatkarka.

Armand ma także dwóch starszych braci, którzy od najmłodszych lat są związani ze sportem. On sam jest bardziej znany jako „Mondo”. Choć startuje pod szwedzką flagą, to wcale nie było to takie oczywiste. Ojciec jest rodowitym Amerykaninem, a on sam wychował się w Luizjanie i od najmłodszych lat uczył się w amerykańskich szkołach. Mimo wszystko w 2015 roku zdecydował się reprezentować kraj pochodzenia matki. Zdecydowały o tym głównie intensywne starania Szwedów, którzy szybko odkryli potencjalny talent, ale też być może… zwykły sportowy pragmatyzm. Fakty są bowiem takie, że jako reprezentant USA Duplantis musiałby zdobywać kwalifikację do największych światowych imprez podczas corocznych mistrzostw kraju. Skacząc pod szwedzką flagą startuje z zupełnie innej pozycji i może liczyć na mniejszą konkurencję na krajowym podwórku.

„Rozmawialiśmy z Armandem i jego rodzicami od dłuższego czasu. Doskonale znali nasze podejście i plany wobec niego. Od dawna mamy z nimi dobre relacje. Ten chłopak to niesamowity talent – już skacze na poziomie 5,30 m. Nie mam wątpliwości, że w przyszłości pokona barierę sześciu metrów” – przewidywał w mediach w 2015 roku Jonas Ashelm, kierownik młodzieżowej reprezentacji Szwecji.

Trafił bez pudła – choć chyba sam nie spodziewał się, że Duplantis zacznie osiągać takie wyniki jeszcze jako nastolatek. Faktem jest, że do bicia rekordów przyzwyczaił już dawno – wciąż należą do niego najlepsze wynik w kategorii od lat siedmiu do dwunastu oraz od piętnastu do osiemnastu. O jego talencie w tej dziedzinie świadczy też wydarzenie, do którego doszło tydzień przed niedawnymi mistrzostwami Europy seniorów. Szwed wziął wtedy udział w mistrzostwach świata U-20 i oczywiście zgarnął złoto, a jego wynik (5,82 m) to rekord imprezy.

W USA Duplantis był traktowany jak fenomen na długo przed ostatnimi sukcesami. „Chłopak jest poza jakąkolwiek skalą. Nikt wcześniej tu czegoś takiego nie widział. To Tiger Woods skoku o tyczce” – zachwalał go już przed rokiem w rozmowie z CNN Earl Bell – brązowy medalista igrzysk olimpijskich w 1984 roku i przez moment rekordzista świata, a dziś trener.

Duplantis skakał tak wysoko, ten fakt stał się nawet przyczyną… kłopotów. Szkolny sprzęt zwyczajnie nie był na to przygotowany – obawiano się, że chłopak przez przypadek może zrobić sobie krzywdę. Na szczęście bezpieczna alternatywa czeka na niego od dawna w domu, gdzie w ogródku ma swoje prywatne miejsce do ćwiczeń z tyczką. W 2016 roku zamieścił na Instagramie wideo, na którym przed podjęciem próby skoku rozpędza się… dojeżdżając na elektrycznej deskorolce.

Gwiazdorskie kontrakty muszą zaczekać

Choć nastolatek doskonale wie, jak wzbudzić wokół siebie zainteresowanie, to na co dzień jest spokojnym chłopakiem. Trenerzy podkreślają, że jest chodzącą encyklopedią swojej dyscypliny – zna medalistów wszystkich najważniejszych imprez, a w wolnych chwilach m.in. podgląda na YouTubie technikę zawodników sprzed lat i znajduje tam sporo inspiracji. Oprócz tego jest także pewny siebie i głośno mówi o swoich planach – w 2020 roku zamierza być zdecydowanie najlepszy na świecie i planuje pojechać na igrzyska po złoto.

„Wiemy, że w kolejce czekają już potencjalni sponsorzy z milionowymi kontraktami, ale nasz plan jest bardzo konkretny. Armand jeszcze przynajmniej przez rok będzie studiował na stanowym uniwersytecie w Luizjanie. Tę uczelnie wcześniej kończyłem ja, moja żona i jeden z braci Armanda – jego też to czeka” – stwierdził po wywalczeniu przez syna złotego medalu Greg Duplantis. W USA w sporcie uniwersyteckim podpisywanie kontraktów sponsorskich – podobnie jak jakiekolwiek czerpanie z niego finansowych korzyści – jest zabronione. To będzie pierwszy test dla młodego gwiazdora, ale gra może się okazać warta świeczki – jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to kolejne jeszcze lepsze oferty będą tylko kwestią czasu.

W Berlinie Duplantis przy ostatnich próbach skakał na nowej tyczce, której nigdy nie zdążył wcześniej przetestować w trakcie zawodów. „Żadne słowa nie są w stanie oddać mojej radości. Ten medal chcę zadedykować mojemu trenerowi i mojej mamie, która ogląda każdy mój trening i zawsze ze mną jest” – przyznał 18-latek. Złoto miało jednak także mniej przyjemne konsekwencje – nie tyle dla samego zwycięzcy, co dla kogoś z jego najbliższego otoczenia. Jonas Anshelm – wspominany już kierownik młodzieżowej reprezentacji, który namawiał Armanda i jego rodziców na wybranie Szwecji – chciał podczas konkursu zmotywować podopiecznego w bardzo nietypowy sposób. Powiedział, że jeśli Duplantisowi uda się pokonać barierę sześciu metrów i wygrać złoto, to on… publicznie zje swoje majtki.

„To poważne zobowiązanie i z niczego się nie wycofuję. Wszystko odbędzie się komisyjnie, a ja już zaczynam się zastanawiać nad menu mojej złotej kolacji. Wstępny plan jest taki, by pokroić majtki na drobne kawałki i część dodać do zupy, a resztę zjeść z sosem dodanym do ryżu lub makaronu” – tłumaczył mimo wszystko dumny z siebie Anshelm. Cóż – smacznego!

KACPER BARTOSIAK

Fot. Newspix.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Inne sporty
26.10.2021

Siedem najważniejszych walk w historii polskiego MMA

Gdybyśmy tworzyli taką listę jeszcze dekadę temu, pewnie trudno byłoby ją skompletować. Ba, jeszcze przed pięcioma laty mogłoby to być wymagające zadanie. Dziś jednak polskie MMA ma się znakomicie i przeżywa swój złoty okres. KSW stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, w UFC mamy swojego mistrza i byłą mistrzynię, a kolejni zawodnicy zapowiadają, że […]
26.10.2021
Tenis
25.10.2021

Andy „Braveheart” Murray ograł Huberta Hurkacza w Vienna Open!

Hubert Hurkacz nie grał dziś z zaledwie sto pięćdziesiątym szóstym zawodnikiem rankingu ATP. Po drugiej stronie siatki nie biegała żadna przebrzmiała legenda, po której zostało wyłącznie nazwisko. Co to, to nie. To był – dosłownie i w przenośni – stary, dobry Andy Murray. Gość, który tak bardzo imponował walecznością, że gdyby Mel Gibson postanowił nakręcić […]
25.10.2021
Inne sporty
25.10.2021

Najbardziej oczekiwany powrót w NBA coraz bliżej. Jest tylko jeden Klay Thompson

Na parkiecie nie było go ponad dwa lata, ale czasu wcale nie marnował. Znajdował coraz to nowsze hobby: spędzał czas w łódce, którą nazywa Nordyckim Nożem, prowadził dziennik, grał w szachy i oczywiście odpoczywał ze swoim psem Rocco. Nie są to typowe rozrywki dla gwiazdy NBA, ale to cały Klay Thompson. Ten żyjący we własnym […]
25.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Formuła 1: Max Verstappen zaskoczył Hamiltona w USA

Wiele argumentów miał dzisiaj po swojej stronie Lewis Hamilton. Przede wszystkim – w Grand Prix USA od lat radził sobie świetnie. Podobnie jak jego zespół. Znakomicie zaczęło się dla niego też niedzielne ściganie. Łatwo wyprzedził Maxa Verstappena na starcie i objął prowadzenie. Ale ostatecznie to nie jemu na podium najmocniej gratulował Shaquille O’Neal, wielki (w […]
24.10.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul „Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

„American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

„Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin „Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie „Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pep pep
pep pep (@pep-pep)
3 lat temu

,,Szwed wziął wtedy udział w młodzieżowych mistrzostwach świata i oczywiście zgarnął złoto”
Nie rozgrywa się mistrzostw świata w kategorii młodzieżowców (zresztą to i tak jest jedyna kategoria wiekowa która ma nie tylko górny ale i dolny limit wieku), a jedynie mistrzostwa Europy.
Duplantis zaś w 2018 wygrał po prostu mistrzostwa świata JUNIORÓW , będąc juniorem ostatni rok, co przy jego ogromnej przewadze nie było żadną sztuką i niczego nie potwierdziło

pep pep
pep pep (@pep-pep)
3 lat temu

a jego zwycięstwo w Berlinie nie było żadną niespodzianką.

Suche Info
28.10.2021

Sport: Xavi dogadany z Barceloną

Katalońskie media są już niemal pewne – Ronalda Koemana na stanowisku trenera FC Barcelony zastąpi wychowanek i legenda tego klubu, Xavi Hernandez. Trener obecnie pracuje w Katarze, gdzie prowadzi Al Sadd. O tym, że piłkarz wstępnie porozumiał się z nowym klubem poinformował „Sport”.  Całość rozgrywa się błyskawicznie, bo też zapewne nikt nie spodziewał się, że […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Kibice z Bredy oddali hołd polskim bohaterom

Kibice NAC Breda jak co roku uczcili pamięć polskich bohaterów, którzy wyzwalali Holandię w trakcie II wojny światowej. Okolicznościowe oprawy odnoszące się do herosów z 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka to już tradycja – tradycja, która ma na celu również edukowanie holenderskiego społeczeństwa.  O tym, w jaki sposób fani NAC traktują Polaków, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Radomiak bez Miłosza Kozaka. Piłkarz pozostanie odsunięty od zespołu

Od dłuższego czasu w Radomiaku Radom ciągnie się sprawa Miłosza Kozaka. Skrzydłowy został odsunięty od zespołu za niestosowne zachowanie wobec kolegów z zespołu oraz trenera. W ostatnich dniach trwały narady drużyny, sztabu i zarządu w związku z tą sytuacją. Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy decyzję w tej sprawie. Temat Kozaka przeciągał się od […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Bild: Gwiazdy Bayernu uciekły przed mediami

Zmieniają się ligi, zmieniają się drużyny, nie zmienia się jedno: nie jest łatwo wyciągnąć przed kamery piłkarzy faworyzowanego klubu po bezprecedensowej porażce. Tym razem ucieczkę przed dziennikarzami mieli zorganizować piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie stanęli do tłumaczeń po kompromitującym 0:5 z Borussią Moenchengladbach.  Wyjątkiem był oczywiście Thomas Mueller, który wziął na siebie cały ciężar rozmowy […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Napoli obawia się podróży do Rosji

Jak informuje Corriere dello Sport, władze Napoli obawiają się lotu do Moskwy na mecz ze Spartakiem w Lidze Europy. Przyczyną nie jest oczywiście aktualna tabela grupy czy też lęk przed samolotami, ale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w rosyjskiej stolicy. We środę, 27 października, Rosja poinformowała o blisko 40 tysiącach nowych infekcji, zmarło ponad 1000 osób. […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Johansson: Michniewicz mówił na mnie „IKEA”!

– Zostaliśmy niesprawiedliwie oskarżeni. Nie puścimy tego płazem. To są sprawy, które muszą ujrzeć światło dzienne. Trener nazywał mnie „szwedzkim turystą”, bo doznałem kontuzji. Mówił też na mnie „Ikea” – mówi w rozmowie dla Sport Expressen szwedzki zawodnik Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed jest oburzony i raz jeszcze przekonuje, że nie było żadnej grupy bankietowej. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021