post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 15.05.2017 13:51 przez

Krzysztof Stanowski

Umówmy się – kiedy wszelkie grupy kibicowskie wydają oświadczenie to wiadomo, że czeka nas nieprawdopodobna beka. A gdy już uderzają w podniosłe tony, to żenometr zaczyna wariować ponad skalę. Nie inaczej było tym razem. Do klawiatur zasiadły grupy kibicowskie Ruchu Chorzów. Zacytujemy całość wraz z naszymi komentarzami.

*

Nasza ukochana drużyna zaczyna za chwilę walkę o utrzymanie w lidze. W Niebieskich szeregach pełna mobilizacja – na pokład ręce położyli wszyscy: piłkarze, nowy sztab szkoleniowy, działacze i my Kibice. Wszyscy poza jednym niewdzięcznym osobnikiem…

Ale jak to poza jednym? I dlaczego nowy sztab szkoleniowy? Czy nie dlatego, że poprzedni dał nogę? Zaraz, zaraz. Gdzie jest Waldemar Fornalik, bo się pogubiliśmy? Nie prowadzi drużyny, bo ma grypę? Wyrzucono go na bruk z powodu złych wyników? Czy zwiał z domu wariatów, nie chcąc się tam dłużej męczyć – zupełnie jak Lipski? Dlaczego więc piszecie o Lipskim jako o jednym osobniku? No gdzie ten Waldek King? Gdzie Mazek, który czmychnął do Zagłębia, bo mu nie płacono? Gdzie Piotr Ćwielong, chłopak urodzony w Chorzowie? U niego pełna mobilizacja, czy też mecze w Magdeburgu?

Z Ruchem jest ten problem, że ciągle chce brać innych na litość: o Boże, prawie spadamy, straszny moment, wszystkie ręce na pokład, ratunku! Problem w tym, że to akurat żadna wyjątkowa sytuacja dla tego klubu, tylko smutna norma. Raz nawet by spadł, gdyby nie to, że licencji nie dostała Polonia.

Ale idźmy dalej…

Osobnikiem, który Ruchowi zawdzięcza wszystko. To Klub z Cichej wyciągnął go z zachodniopomorskiej prowincji, zbudował jako piłkarza, dał szansę i wypromował. To dzięki Niebieskim trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski. Ruchowi i ludziom z Cichej zawdzięcza niemal całe swoje piłkarskie życie, by na koniec ten Klub zdradzić. 

Hola, hola. Patryk Lipski osobnikiem, który zawdzięcza Ruchowi wszystko? A może to Ruch zawdzięcza Lipskiemu, że za grosze miał w swoich szeregach niezłego piłkarza, dzięki któremu zdobył kilka punktów? Skąd pomysł, że gdyby nie Ruch to Lipski nie byłby piłkarzem na poziomie ekstraklasy? To tak jakby – trzymając się proporcji – grupy kibicowskie Barcelony napisały Inieście: wyciągnęliśmy cię z Albacete, gdyby nie Barcelona gniłbyś tam do dzisiaj. Otóż nie. Gdyby nie Barcelona, to byłby Real. I z Lipskim to samo. Gdyby nie grał w Ruchu, to by grał gdzieś indziej, niewykluczone że za więcej i o więcej.

„Ten klub dał mu wszystko” – fajna gadka. Ale gdyby piłkarz źle grał to zostałby kopnięty w dupę przy pierwszej okazji. Więc klub niczego nie dawał, ale inwestował. A że po raz kolejny inwestował nieudolnie i nie zdołał swojej inwestycji spieniężyć – to już problem władz.

Ale jest coś jeszcze zabawniejszego – kibice Ruchu uważają, że chorzowski klub wyciągnął chłopaka z „zachodniopomorskiej prowincji”. Musimy chyba dodać, że ta prowincja nazywa się Szczecin i mieszka w nim 400 000 ludzi, czyli cztery razy więcej niż w Chorzowie. Panowie, już was mieliśmy wysłać na wykłady z ekonomii, ale tu trzeba zacząć od lekcji geografii.

Patryk, gdy zacząłeś grać w pierwszej drużynie, szybko stałeś się naszym idolem. Twoja gra często prowadziła drużynę do zwycięstw. Cieszyliśmy się, że drużyna oparta jest na młodych, ambitnych chłopakach, takich jak ty. Ci młodsi kibice uważali cię za gwiazdę, chcieli się na tobie wzorować, dumnie chodzili w koszulkach z twoim nazwiskiem. Ci starsi nosili cię na rękach po wygranych Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem, wspieraliśmy cię i całą drużynę, gdy przegrywaliście mecz za meczem wiosną ubiegłego roku. Sam wielokrotnie podkreślałeś, jak ważni są dla ciebie kibice, czuliśmy, że jesteś jednym z nas. Pomyliliśmy się. 

O proszę, czyli jednak! Jego gra prowadziła do zwycięstw! I to „często”! A więc to nie tylko Ruch coś dał Lipskiemu, ale też Lipski Ruchowi. Zapewne warunki tej współpracy zostały też spisane na papierze: Ruch miał coś dać Lipskiemu (pieniądze), a Lipski miał dawać zwycięstwa. Kibice w oświadczeniu napisali, że Lipski ze swojego zadania się wywiązywał i to często, z kolei odpowiednia komisja stwierdziła, że Ruch ze swojego niestety nie.

Fajnie – drodzy kibice – że młodsi kibice uważali Lipskiego za gwiazdę, ale w ten sposób nie kupi się domu, nie opłaci leasingu za auto.

Przepraszam, jakie ma pan przychody?
– Proszę pani, generalnie jestem idolem dla młodszych kibiców.

Tak samo czuła drużyna, która widziała w tobie partnera, dobrego piłkarza, który dużo znaczy na boisku i może go pociągnąć w trudnych chwilach. Nie kryłeś się z marzeniami o zrobieniu kariery, wyjeździe za granicę. To normalne, każdy ma swoje ambicje. Ale wskazywałeś też, że chcesz ze wszystkich sił pomóc Ruchowi. Teraz jednak, gdy Niebiescy najbardziej potrzebują pomocy, ty się od nich odwróciłeś. 

ZDRADZIŁEŚ WSZYSTKICH! 

Zdradziłeś kolegów z szatni. Pewnie każdy z nich mógł złożyć podobny wniosek do PZPN, ale – co pewnie cię dziwi, nas w ogóle – żaden tego nie zrobił. Wszyscy, poza tobą, mają bowiem świadomość jak ważny czas nadszedł dla tego Klubu. Teraz to na boisku ważą się jego dalsze losy. Wszyscy się mobilizują, myślą o ratowaniu ekstraklasy, czują więź z Niebieskimi barwami i wielką odpowiedzialność. Ty masz to wszystko gdzieś. Wbiłeś im nóż w plecy, myśląc tylko o sobie i swojej „karierze”. Możemy ci zapowiedzieć – z takim podejściem kariery nie zrobisz nigdzie. Wspomnisz kiedyś nasze słowa. 

No niesamowite, chłopak z zachodniopomorskiej prowincji ze Szczecina nie czuje się częścią niebieskiej rodziny, za to cała reszta… Oj, cała reszta się mobilizuje, czuje więź z barwami i odpowiedzialność. Ostatnio świadkami tej niebywałej mobilizacji byliśmy we Wrocławiu, gdzie Śląsk wygrał z Ruchem 6:0. Powiemy szczerze – aż się paliło na boisku! To co za przeproszeniem zapierdalali piłkarze z Chorzowa… To było wręcz nieprawdopodobne. Gryźli trawę tak jak nikt nigdy nie gryzł. Mobilizacja, więź z barwami, odpowiedzialność.

Zdradziłeś trenerów – zarówno tych, którzy jeszcze przed chwila pracowali przy Cichej, jak i tych nowych, którzy pewnie liczyli na twoją pomoc w zbliżającej się walce o przetrwanie. 

Panowie, nie chcemy podważać waszej wiedzy o Ruchu, ale Patryk Lipski nie mógł zdradzić trenerów, którzy „jeszcze przed chwilą pracowali na Cichej”, bo stosując waszą logikę ci właśnie trenerzy najpierw zdradzili jego. Też dali nogę.

Zdradziłeś nas kibiców. Tych starszych i młodszych. Jak wytłumaczyć teraz dzieciom zapatrzonym w ciebie, że wypiąłeś się na ich ukochany klub? Jakoś im to wyjaśnimy, ale nie obejdzie się bez słów: zdrajca, judasz, człowiek bez honoru. Bo ty honoru nie masz za grosz, swoim jednym ruchem straciłeś cały nasz szacunek. Ruch dał ci wszystko, a ty – wiemy, że już od jakiegoś czasu – szukałeś okazji, żeby go po prostu wydymać. Okłamałeś nas kilka dni temu, kiedy zarzekałeś się, że chcesz zostać i pomóc. 

Proponujemy wytłumaczyć dzieciom dokładnie tak samo jak wtedy, gdy zostanie wam odcięty prąd w mieszkaniu – zapomnieliśmy zapłacić! Generalnie to może wyjść dzieciakom na dobre – dowiedzą się, że w dorosłym życiu reguluje się rachunki, a pracownikom wypłaca pensję. W innym razie dostęp do (nie)opłaconych usług może zostać odcięty.

Czas pokazał, że nie zasługiwałeś na nr 10 na koszulce. W przeszłości grało z nim wielu wybitnych zawodników, Niebieskich legend, którym ty nie dorastasz nawet do pięt. Dlatego oddaj swoją koszulkę! Nie jesteś godny ani noszenia „10” na plecach, a w szczególności eRki na piersi. DLA NIEWDZIĘCZNYCH ZDRAJCÓW NIE MA U NAS MIEJSCA!

To nawet niezłe.
– Z nami koniec – mówi chłopak.
– Nie, to ja zrywam! – krzyczy dziewczyna.

Nie musicie pisać, że dla Patryka Lipskiego nie ma u was miejsca, bo – przecież to wiecie – Patryka Lipskiego już u was nie ma. I to logiczne, że już nie będzie nosił koszulki Ruchu z numerem 10, bo sam poprosił PZPN, by mu tego oszczędzić. Nie zakumaliście?

Dla umotywowania naszej decyzji przytoczyć możemy propozycję, że My jako kibice chcieliśmy uregulować zaległości, jakie w płatnościach miał Patryk. Otrzymaliśmy od niego jednoznaczną odpowiedź, że nie chodzi o pieniądze. Skoro nie o pieniądze, o które toczył się spór, który rozstrzygał PZPN to o co w takim razie… Czyżby jakieś inne plany i propozycje!? 

Panowie, skoro z was tacy rzutcy biznesmeni, to może zapłaćcie tym siedmiu piłkarzom (czy ilu ich tam było), którzy walczą o należne im pieniądze już kilkanaście lat? A tak w ogóle to gratulacje dla pomysłodawcy: brzmi to jak przepis na niezwykle zdrowy układ – wziąć pieniądze od kibiców. Zakończenie tej bajeczki byłoby na pewno bardzo szczęśliwe.

Apelujemy również do Klubu, aby w przyszłości bardziej się zastanowił zanim pozwoli jakiemuś zawodnikowi na grę z numerem 10. Ten numer nie zasługuje na to, by nosił go kolejny pseudograjek bez honoru. Patryk, Ruch sobie bez ciebie poradzi, ty bez Ruchu już niekoniecznie… 

Zastanówmy się, kto skończy wyżej następny sezon ekstraklasy – Patryk Lipski czy Ruch Chorzów? Ponadto sytuacja jest trochę inna – aktualnie to zawodnicy zastanawiają się, czy chcą grać w Ruchu, a nie Ruch się zastanawia, czy są godni jakichś numerów.

Apelujemy także, aby koszulki z nazwiskiem Lipski pozostały jedynie smutną pamiątką w domowej szafie. Na Cichej już nie ma dla nich miejsca. 

Jedno jest pewne, można zyskać bezgraniczną sympatię kibiców Ruchu, o czym wielu piłkarzy może zaświadczyć. Jednak jak to z szacunkiem bywa, ciężko go zdobyć, jednak stracić bardzo łatwo. Szkoda, że wybrałeś ciemną stronę mocy…

Ale za to może będzie mógł zapłacić za prąd i włączyć światło.

Opublikowane 15.05.2017 13:51 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 165
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Buncol
Buncol

Miejsce takich drużyn które poza dawnymi sukcesami nie mają nic do zaoferowania jest 3 liga.
Sorry Gregory

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mats Roslaniec
Mats Roslaniec

Buncolu, dziwnie piszesz „B-klasa”.

kRisbaum
kRisbaum

No rzeczywiście, Ruch nic nie wniósł ostatnimi laty dla dobra polskiej piłki, np całej masy młodzieży, która ogrywała się pod okiem Fornalika i jest wartością dodaną reprezentacji U-21 czy takiego Zagłębia Lubin. Jedynym problemem tego klubu jest notoryczny brak kasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michuu
Michuu

Lewczuk był zdaje się tylko wypożyczony z Jagi. Z pozostałymi uwagami się zgadzam. Osobiście widziałbym Fornalika nie w Śląsku, ale właśnie w Jagielloni jako następcę Probierza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michuu
Michuu

Jeszcze o Cracovii myślałem, ale tam pewnie Czesław wyląduję 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01
gryf01

Aż dziwne, że chciało się wam to komentować i to jeszcze takim długim artykułem.

Laki
Laki

Dokładnie, mogli wkleić całość i na dole napisać:

xDDD

baran
baran

Chyba już nie ma sensu pastwić się nad Ruchem, drodzy redaktorzy z weszło, i komentować wpisy na jakimś portalu. Po prostu znaleźli sobie kozła ofiarnego na którego kierowana jest cała złość za decyzje osób zarządzających klubem. Lipski to ten przez którego Ruch przestanie istnieć w aktualnej formule.

Mario
Mario

Stanowski oddycha z ulgą, że to nie on jest grabażen Ruchu

baran
baran

Podejrzewam, ze Stanowski ma w poważaniu Ruch i jego klopoty, popijając drina w Barcelonie. No ale z centrali przyszło zlecenie na przygotowanie kibiców do nieprzyznania licencji Ruchowi. Dlatego tak grzeją temat na weszlo. Trzeba przekonac większość, że Zibi nie mogl absolutnie nic zrobić. Tylko ze Ruch glupa pali już od kilku lat i jakos dawal radę przekonac komisje licencyjną.:-)

Szczepek
Szczepek

Licencje o dziwo przyznali. Tyle z twojej teorii spiskowej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Nie wiem czy by sie do kadry meczowej miescil. Z reszta on raczej wyjechac chcial chyba.

Poss
Poss

Wyjechać chciał? Sorry, z całym szacunkiem, ale chyba maksymalnie do Bielefeld czy innego Bochum.

Bong0
Bong0

To źle? Poziom Lecha mniej więcej

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Organizacyjnie i finansowo to i Legii.

N.
N.

Przecież on nie przebije się do składu.

Peter Lisek
Peter Lisek

Może w Jagielloni? 🙂

sandman
sandman

Jakby zasłużony nie był klub, to jeśli ma u steru ludzi, którzy nie potrafią zadbać o jego podstawy (vide płacenie zawodnikom), to ja bardzo przepraszam, ale w niższych ligach wymagania finansowe są znacznie niższe i łatwiej je ogarnąć. Drogie Grupy Kibicowskie, pogadajcie lepiej z działaczami, którzy choć wielokrotnie dostawali zapomogę od Miasta, to nie potrafili uporządkować spraw finansowych.
W życiu jak się ma długi, to pojawia się komornik. W klubach pojawiają się komisje. Takie proste.

LukasJot
LukasJot

No dobra, jestem kibicem Ruchu, ale tak żenującego oświadczenia dawno nie czytałem. Nie wiem kto napisał te słowa, ale powinien się mocno zastanowić. Nie dla każdego piłkarza Ruch jest spełnieniem marzeń, w odróżnieniu od kibiców Ruchu. Kibice Ruchu jeśli są „normalni” to kibicują Ruchowi, a piłkarze grają zawodowo w piłkę nożną. Czas Gerarda Cieślika czy Krzysztofa Warzychy się skończył. Szkoda, że moi koledzy po szalu myślą, że dla zwykłego piłkarza Ruch to będzie całe życie.

Samozaoranie. Przykre. Chociaż z drugiej strony ten miesiąc czy dwa w Ruchu by Lipskiego nie zbawił. I to może odrobinę dziwić, ale to nie powód pisać aż takie oświadczenia…

m1025
m1025

czy uwarzasz, ze Warzycha gral dla idei , czy dla kasy. A w ogole to wk…a mnie takie stawianie sarych pilkarzy za wzor wiernosci. Nie odchodzili bo inne byly pieniadze w pilce i nie oplacalo sie zmieniac klubu.

LukasJot
LukasJot

Nie wiem dlaczego grał, ale w Polsce grał tylko dla Ruchu. I w sumie o to mi chodziło. I takie czasy się skończyły.

m1025
m1025

jak kazdy gral dla kasy, bo tez musial oplacic rachunki icos zjesc, a jkaby sie cos dalo odlozyc na pozniej to jeszcze lepiej.

M.
M.

uwaga -> uważasz

wojsal
wojsal

Warzycha potrafił opuścić Ruch dla Grecji. Więc chyba piłka była nie tyle jego hobby co zawodem. Podobnie jak dla Lipskiego czy innych piłkarzy.

wiochman mówię pierwszy dzień dobry żulom
wiochman mówię pierwszy dzień dobry żulom

Po Górniku Ruch ! mota niemiaszki

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaximTsigalko
MaximTsigalko

Badam-tss

david-caruso-gif-sunglasses-1.gif
cobytu
cobytu

Te grupy kibicowskie to bandy debili (ostatnio Śląsk ‚przetłumaczcie zagranicznym’ Wrocław się również popisał), a najgorsze jest to, że często i zbyt łatwo się o tym zapomina.

szumiq88
szumiq88

Kto przetłumaczył list z niemckiego?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Poszło gładko, kibice władają też plebejskim, z tego łatwo już było na polski.

Voitcus
Voitcus

To było skierowane do chłopaka z „zachodniopomorskiej prowincji”, więc napisali po zachodniopomorsku.

marjush-zet
marjush-zet

Kibicowanie kibicowaniem, ale każdy ma prawo pracować gdzie chce i co oczywiste za swoją pracę oczekiwać wynagrodzenia zgodnego z umową. Gdyby myśleli rozsądnie, to powinni mieć pretensje do władz klubu, że nie szanują zawodników, nie respektują umów i że po frajersku wypuścili jednego z najzdolniejszych zawodników za friko. Pewnie z wiekiem wielu z tych kibiców zmądrzeje, bo na razie brzmi to jak typowa dziecinada.

DrMabuse
DrMabuse

W sumie fajny artykuł, jedna uwaga do tej prowincji – im chyba chodziło nie o Szczecin tylko o Salos Szczecin. Co nie znienia faktu, ze zawodnika z talentem Lipskiego predzej czy pozniej ktoś by dostrzegl.
Najfajniejszy jest ten fragment, ze Lipski sobie bez Ruchu nie poradzi. No z pewnością

N.
N.

Z całym szacunkiem dla mieszkańców Hanysowa – piłkarską prowincją staje się pomału właśnie Górny Śląsk. Ruch , Polonia Bytom, Górnik to bankruci, za chwilkę zostanie tylko Piast Gliwice. Tychy sportowo też słabo, GKS Katowice znów zaprzepaści awans.. Biednie ten region zaczyna wyglądać…

Czacha
Czacha

Tak to jest jak jakiś gimbus zabierze się za pisanie oświadczeń. Specjalnie piszę gimbus bo nie przychodzi mi do głowy żeby jakiś starszy osobnik mógł się tak zbłaźnić.
Kto pisze ten wie że po napisaniu , warto przeczytać swój tekst w celu uniknięcia kompromitacji.

Fidel
Fidel

Już widzę jak prawilni kibice Ruchu zasuwają na budowie albo w korpo za friko przez parę miesięcy i boją się złożyć wymówienie bo szef nawrzuca im od judaszy i zdrajców.

wojsal
wojsal

Prawdziwy kibic Ruchu (tzn. z tych którzy spłodzili to pismo) powinien zarobione pieniądze przynosić do klubu. Z miłości do swojego klubu i z obrzydzenia do pieniędzy.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Jacy oni tam prawilni? Skoro nie uznają zasady wolnego rynku i nie szanują wartości kapitalistycznych, to są „lewakami”, „komuchami” itd. I jeszcze głoszą wyższość idei nad pieniądzem, żądają poświęcenia własnych zysków dla dobra jakiejś tam społeczności klubowej. Socjalizm jak cholera.

Typowe dla wielu Sebixów, którzy uważają się za prawicowców, a tak na prawdę w najważniejszych kwestiach, takich jak gospodarka, mają lewicowe poglądy.

ein
ein

„Lewicowe” w tym przypadku to bardzo łagodne określenie 😉

Malachitowy Amulet
Malachitowy Amulet

Większość kibiców jest ,,prawicowa”, bo Żołnierze Wyklęci, bo Powstanie Warszawskie, bo ,,jebać Żydów, pedałów i lewaków”. Gospodarka ich w ogóle nie interesuje, są tak samo „prawicowi” jak PIS. Bóg, honor i ojczyzna, to jest ich prawica. Gdybym np. był 100% zwolennikiem wolnego rynku i popierał związki partnerskie albo rozdział kościoła od państwa, to w ich mniemaniu jestem jebanym lewakiem. Większość z tych prawdziwych patriotów to pachołki grup decyzyjnych. Gdyby wszyscy byli na trybunie komunistami, to taki młody szczur wchodzący do młyna, też by był. Psychologia tłumu. Nie interesuje ich ani Polska ani Żołnierze Wyklęci. Interesuje ich aprobata koleżków po szalu. Czują się ważni. Gdyby gniazdowy kazał śpiewać pieśni wychwalące Stalina połowa tych bezrefleksyjnych baranów, by to zrobiła, no bo przecież prowadzący kazał przez megafon, to trzeba.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Blizbor
Blizbor

Przecież to właśnie antylewicowe poglądy. Lewicowe byłyby wtedy, gdyby kibice Ruchu chcieli, żeby piłkarze dostawali kasę za nic i po równo. A oni chcą, żeby piłkarze grali za friko ku chwale organizacji, która płaciłaby im według uznania.

To gimbo-kapitalizm im. Jonasza Korwina-Mekki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hala Madryt
Hala Madryt
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sri_Jayawardenepura_Kotte
Sri_Jayawardenepura_Kotte

Dobry trolling

Janusz Kibol
Janusz Kibol

WESZ LOnowa 2
1. Cisnę bekę jakbyś nie zauważył bystrzacho…
2. Przyznaję, tak zwane prawicowe poglądy w sferze gospodarki są dość niejasne.
3. Lewicowe poglądy na gospodarkę są jaśniejsze. Socjalizm, duży udział państwa itd.
4. Nie moja wina, że tak zwana prawica w Polsce ma takie same poglądy na gospodarkę co lewica 🙂
5. Sam Wódz Jarosław przyznał kiedyś w kampanii, że ta jego prawica jest lewicowa. Przynajmniej jeden odważny. I to dlatego on rządzi eunuchami, bo ma jaja.
6. Mam niezły ubaw z czopków, którzy panicznie boją się słowa „lewica” i robią szpagaty aby udowodnić, że nie mają z nią nic wspólnego.
7. Korwin by cię zastrzelił na miejscu ze swojej legalnej broni, nie słuchając nawet twoich pokrętnych tłumaczeń.
8. Dlaczego „WESZ LOnowa 2”? Czyżby lewacy z weszlo zbanowali twoje poprzednie prawilne konto? Nie bój się, tego już nie zbanują 🙂
9. Jarek, ten co rzucał hasła o lewicowości PIS, przecież siedzi właśnie przy korycie i żre aż mu się uszy trzęsą.
10. Następnym, który to powtarza jest Korwin, ale on chudzina bardzo dawno nie siedział przy korycie, więc ciężko mówić o tym, aby był od niego ostatnio oderwany…

Amen

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

eduardo
eduardo

4. Tak, lewica w RP ma prawicowe poglądy, bo w III RP nigdy nie było lewicy. SLD na początku przez chwilę przejawiało jakieś lewicowe przebłyski, ale szybko przeszli bliżej centrum. PO jest centroprawicą, tak samo jak PiS.

Ale rozumiem twój dysonans poznawczy. Nie rozumiesz, że istnieją obecnie dwa nienakłądające się na siebie poziomy podziału na prawicę/lewicę: gospodarczy i obyczajowy. Prawica gospodarcza to kapitalizm wolnorynkowy, prawica obyczajowa to konserwatyzm, i na odwrót: lewica gospodarcza to państwo opiekuńcze, a lewica obyczajowa to liberalizm obyczajowy. Dodatkowo te terminy nie są stałe, a definicja prawicy i lewicy w obu przypadkach jest zmienna w czasie. Jeżeli uważasz PO za lewicę, to jesteś tak jakoś 100 lat do tyłu w swoich definicjach.

Marek Bielski
Marek Bielski

To takie nasz rodzime standardy. Wielu się wydaje że piłkarz który gra zawodowo, powinien to robić za jajka i kury. Chociaż patrząc na niektórych piłkarzy, to jajka by wystarczyły, bo dodać kury… to tak jakby przepłacić.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Czacha
Czacha

Weszło banujcie takich jełopów .

Phelek
Phelek

Wiśle gratulujemy przyjaciół, świetny wybór!

Janusz Kibol
Janusz Kibol

A propos Wisły i Ruchu… Przypomnę, że jakieś 9 miesięcy temu w Krakowie odpierdalały się jeszcze lepsze cyrki. Beki z Jakuba M. już chyba nic nie przebije. Chociaż ręki nie dam sobie za to uciąć, bo to ekstraklasa. Mimo wszystko Biała Gwiazda żyje i o dziwo ma się lepiej niż za końcówki Telefoniki. Sponsor na koszulkach, Nowy wypasiony autobus klubowy, Zakontraktowanie zimą 10 nowych zawodników itd. Z jednej strony nic wielkiego, ot normalność. Z drugiej, mając na uwadze to co jeszcze niedawno działo się przy Reymonta, ta normalność dla kibiców Wisły jest chyba cenniejsza niż niejeden tytuł mistrzowski za Cupiała.

Wiślacki trup został wskrzeszony. Jak widać cuda się zdarzają. Jednak trzeba im zawsze jakoś dopomóc. TS zdecydował się na desperacki krok. Przejęli w ciemno spółkę z długami od oszusta i nie mieli pojęcia ilu nieboszczyków wypadnie im jeszcze z szaf. Pamiętam tamtą konferencję prasową. Widać było, że nowi właściciele mieli pełno w gaciach. Ale adrenalina i konieczność walki o własne dupy sprawiła, że wzięli się do roboty. W kilka miesięcy udało się załatwić rzeczy, które leżały i kwiczały przez lata. Jak się robi coś na własny rachunek to się ogląda każdą złotówkę dwa razy i się zapierdala, bo nie stać cię na porażkę.

W Ruchu jest trochę podobny problem, co przez lata w Wiśle Cupiała. Nie szanuje się pieniędzy, bo zawsze można poprosić o dotację, sięgnąć do zewnętrznej skarbonki. To rozleniwia i przyczynia się do patologii. Tylko że kasa Cupiała była prywatna i jednak doprowadziła klub do wielkich sukcesów, generując też spore przychody. Do Ruchu dokładają podatnicy a środki te idą na przejedzenie i spłatę poprzednich zobowiązań.

Sytuacja Niebieskich jest o tyle gorsza niż Białej Gwiazdy po Jakubie M., że raz nie ma gospodarza, który odpowiadałby finansowo. Kasa miejska traktowana jest jak niczyja. Dwa, Wisła miała cały sezon żeby wyjść z dna tabeli. Chorzowianie tego czasu nie mają. Trzy, długi obu klubów były porównywalne, ale jednak potencjał do generowania przychodów ze strony Wisły jest większy. Jest porządny stadion, W pamięci kibiców wciąż żyją niedawne sukcesy. Kraków to drugie największe miasto w Polsce. Wystarczy tym mądrze zarządzać i zadłużenie rzędu 20-30 baniek da się jakoś przełknąć przy sporych obrotach. Ruch nie ma za bardzo czym obracać,

zdyrman
zdyrman

Zajebisty post – gratuluje z jedna tylko uwaga: faktycznie Wisla ma wiekszy potencjal do generowania przychodow ale to tylko ………potencjal. Przede wszystkim wzieli sie do roboty i zapierdalali. W Chorzowie patrzy sie tylko w historie i w strone ratusza.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Dodałbym jeszcze kwestię decyzyjności. To ważne w zarządzaniu. Za Cupiała byli malowani prezesi, dwór doradców, ludzie z Telefoniki i każdy sobie coś tam dzióbał. Ostateczna decyzja niby należała zawsze do bossa. Ale weź tu człowieku przeforsuj jakiś pomysł przez całą tę machinę formalnych i nieformalnych ośrodków władzy. Jeżeli nawet jakiś Zdzichu po drodze tego nie storpeduje, to i tak sprawa trwa dość długo. Ogólnie paraliż. Apogeum tego było chyba przy próbie wykupienia Wolskiego z Fiorentiny. Biedny prezes Dunin już sam nie wiedział czy się coś dzieje w tej kwestii czy nie i na ile wolno mu składać samemu jakieś oferty. Nic dziwnego, że rzucił to w pizdu, nie chcąc firmować własnym nazwiskiem tego cyrku.

Podobnie może być w Ruchu, albo nawet gorzej. Klub ma kilku właścicieli. Jednym z nich jest miasto. Miastem rządzą politycy, a politycy wiadomo -szkoda gadać. Kręci się tam niejedna grupa interesów.

Nawet na przykładzie Legii widać jak ważna jest sprawność w podejmowaniu decyzji i jasna odpowiedzialność za konkretne rzeczy. Tercet właścicielski musiał się rozstać dla dobra klubu. Gdyby tkwili w pacie, z czasem nieporozumienia tylko by się nawarstwiały.

Teraz w Wiśle jest kilka osób zarządzających wspólnie, jednak jest to skuteczniejsze niż teoretycznie jednoosobowa władza Cupiała. Prawniczka kiboli, menedżer kiboli i hiszpański dyrektor Junco dają jak na razie radę. To była na początku trochę taka partyzantka. Jeden się zna na tym drugi na tym, to sobie pomożemy. Ale to się cholera sprawdziło. Na tym polega współpraca. Czy na dłuższą metę ten model funkcjonowania przetrwa? Zobaczymy. Inaczej pracuje się z nożem na gardle i inaczej gdy jest względny spokój.

SmyQ
SmyQ

W głowie kibola jest tylko jedno – niewiele.

N.
N.

Od Wiślaków szybko nauczyli się jednego. Pisania kretyńskich oświadczeń.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

To w takim razie zmarnowali czas. Zamiast uczyć się głupot, mogliby podłapać od Wiślaków sposób jak szybko wyjść z dna sportowego i finansowego. A może oni chcą wszystko dokładnie skopiować? Skoro w Krakowie zaczęli od kretyńskich oświadczeń to i w Chorzowie tak robią. Tylko że tym razem plan może nie wypalić, bo Wiśle zajęło jednak kilka miesięcy zbieranie się do kupy, Ruch tyle czasu nie ma. Za późno zaczęli małpować…

N.
N.

W Chorzowie nie dalej jak rok temu wydali oświadczenie, że kosztem stadionu akceptują pożyczkę miasta dla klubu (te pierwsze kilkanaście mln zł). Ktoś nawet tu mi wykłady z Chorzowa dot. ekonomii robił. Widzew się odrodził, mają stadion, Ruch za chwilę będzie musiał się odradzać BEZ nowoczesnego stadionu. A na czym grają – widać w każdej transmisji TV.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

A powinni wtedy spiąć dupy, posprzedawać co się da i nawet spaść do 1 ligi, byleby tylko przyspieszyć budowę stadionu. Często jest tak, że trzeba zrobić jeden krok w tył aby później móc zrobić dwa do przodu. W Ruchu za wszelką cenę chciano mieć tą ekstraklasę, a nawet coś więcej, bo Waldek Fornalik potrafił nieraz z gówna kręcić niezły bicz. Kibicom i działaczom fajnie się tę drużynę przez lata oglądało. Weekend, piwko, meczyk z Legią, Lechem, Wisłą, dobra rzecz. Załatwiając kolejnymi pożyczkami i sztuczkami doraźne cele, tracili z oczu ważniejsze, długofalowe kwestie.

adrian92
adrian92

Śląskie kluby ogólnie rzec biorąc spieprzyły sprawę nowych obiektów. Kiedy w całej Polsce, w „szale” budowania nowych aren (związanym z Euro 2012) rząd centralny i samorządy hojnie sypały kasą na nowe areny, na Górnym Ś. trwały jakieś dziwne przepychanki na linii kluby-samorząd. W końcu udało się zbudować (częściowo) nowy stadion Górnika, ale patrząc po reszcie regionu- bida z nędzą. Niby „zaraz” powstaną kolejne nowe obiekty, ale ich finansowanie nie jest już tak pewne, a rozmiary docelowe mniejsze niż dawniej planowano (chociażby GKS Katowice ma mieć 12-15k zamiast 22k). Zresztą większość klubów z regionu i tak będzie grała na kurnikach…
Tymczasem wiadomo co oznacza nowy obiekt: to najprawdopodobniej większa frekwencja, przychód z dnia meczowego, a co za tym idzie możliwość pozyskania nowych sponsorów….
Do tego dochodzi zarządzanie tym co już jest rodem z PRL-u. Nie ma co się dziwić, że region GOP-u przestał być futbolową stolicą Polski.

np jlw
np jlw

nie nie no spokojnie. W Tychach piękny obiekt jeszcze.No i moze Śląski w koncu zrobia po mistrzostwach w Katarze

Vinnie
Vinnie

Generalnie według kibiców niemieckiej gminy Königshütte, Patryk Lipski to dobry piłkarz, tyle tylko, że ma jeden feler – nie chce grać za darmo. Historią dłużej żyć nie można, dlatego lecicie w otchłań, szkoda tylko, że ze cztery lata za późno. Waldek King wyjebał na was jaja po całości, a wy czepiacie się mlodego chłopaka na dorobku. Trochę powagi golasy, mieliscie zaszczyt, by gościć Pana Patryka u siebie. Na waszą historię cała Polska chuj już kładzie, dlatego frytki to za mało, by w tej waszej poniemieckiej, brudnej wiosce, utrzymać piłkarzy pokroju Lipskiego.

werseo
werseo

za darmo? Przez prawie 6 lat miał płacone regularnie. Nie pierdol głupot kretynie.

Vinnie
Vinnie

A co mnie obchodzi co było kilka la temu? Dla tak rozwojowego piłkarza liczy się tu i teraz, a teraz wszyscy w Chorzowie chcieliby by Patryk chciał grać za darmo. Macie w waszym klubie większe ikony do jebania niż on, Fornalik, Ćwielong, od nich więcej wymagajcie, a najemnika zostawcie w spokoju, bo gdyby nie on to spjerdolilibyście się z ligi dużo wcześniej. Przedłużył waszą agonię o jakieś dwa lata, na wasze szczęście i nieszczęście reszty Polski, czy właściwie Polski.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Oni nie mieli kasy aby wypłacić za zaległe 2 m+ce i nawet przy takich drobniakach kombinowali. Zobaczymy czy licencję dostaną.

N.
N.

Przecież w listu Lipskiego wynika, iż nie o pieniądze chodziło (co też potwierdza to oświadczenie SharkoFanów) a o sposób traktowania, zwodzenie oraz oszukiwanie. Gdyby chłop chciał odejść, to by to zrobił już wcześniej. Zwyczajnie chciał zachować się fair wobec Ruch, podpisać kwity, a cały czas był zwodzony i były zmieniane warunki. Patrząc na sytuację Ruchu, to w jego interesie było zatrzymać chłopaka, a nie w interesie Lipskiego w nim grać za kolejne obietnice, czyli praktycznie za uśmiech.

egzekutor_77
egzekutor_77

…w punkt krajan… :>

Swoją drogą tematu by nie było, gdyby nasze pierdoły z zajebistego działu skałtingu potrafiły na bok odłożyć animozje z salosem i szybciej zadziałać :>

werseo
werseo

A to, że Lipski odchodzi w najważniejszym momencie dla klubu który go de facto wykreował jest fair? Mógłby dalej grać w podstawowej jedenastce, przygotować się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Polsce i przy okazji odwdzięczyć się klubowi bramkami/asystami który dał mu poważną szansę. A tak pozbawił się regularnej gry, a Ruch ok. półtora miliona złotych z transferu.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

a teraz jeszcze dodaj coś na temat jak ruch był mu wdzięczny i jak płacił…

werseo
werseo

przez 5,5 roku nie zapłacił mu dwóch pensji (ok. 15 tysięcy) i premii za awans do ósemki (grosze). Faktycznie, za darmo grał xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Leon Kameleon
Leon Kameleon

„nie zapłacił” – dziękuję – pozamiatane

werseo
werseo

Tak, i z powodu 2 pensji opuszcza za frajer klub bez którego by teraz kopał w Salosie za paczkę frytek. Logiczne kurwa, nie ma co…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

werseo
werseo

Kolejny zjeb…

egzekutor_77
egzekutor_77

W piździe by kopał, a nie w salosie 🙂

wojsal
wojsal

A Ty z powodu niezapłaconych pensji zostałbyś w firmie czy poszedł tam, gdzie płacą?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

danielmleczko
danielmleczko

Skąd wiesz że tylko 2 miesiące nie zapłacili? Może jest tego więcej i tak jak w wielu przypadkach piłkarz podpisuje coś żeby klub dostał licencję w zamian za obietnice że „wszystko będzie zapłacone”. Tam jest taki burdel że się nie dziwię że chciał odejść.

Kielbi
Kielbi

Widać, że pracą się jeszcze nie skalałeś? Skoro dla Ciebie dwa miechy bez pensji to luzik. Taka rada, nie zaglądaj innym w portfel, dla mnie czy dla Ciebie przy zarobkach ok.10 tys. miesięcznie byśmy odłożyli i przeżyli, ale dla kogoś u kogo taka wypłata to norma, niekoniecznie musi być fajnie bez wypłaty – zobowiązania się ustawia pod wysokość zarobków, nie płaci na czas albo wcale, to nara… zresztą skąd wiesz w jakiej regularności spływały te pensje? Uwierz mi, że bank nie interesują Twoje problemy z pracodawca i nieregularnymi przelewami.

Fidel
Fidel

Jak miałby biegać za frajer i narażać się, że tuż przed mistrzostwami jakiś rzeźnik go połamie to dla niego lepiej, że dał sobie siana.

N.
N.

Przede wszystkim Lipski jest kontuzjowany i przez te kilka kolejek raczej już by nie zagrał. Czy to Lipski był winien coś Ruchowi, czy Ruch Lipskiemu? Lipski spotkał się, uzgadniał (choć nie musiał), więc chciał zostać, ale z racji warunków, które na piśmie odbiegały od ustaleń podziękował. Pretensje niebiescy powinni mieć do włodarzy, nie do zawodnika.

werseo
werseo

Chuja wiesz, kto z kim się spotykał. Negocjowali 5 czy 6 godzin a Lipski siedział jak pizda, bo menager zwyczajnie chce zgarnąć większą prowizję kosztem dobra piłkarza…

N.
N.

Pewnie i nawet menago chciał oszukać tego biednego Lipskiego. Czy ty czytasz swoje komentarze przed kliknięciem „Opublikuj..”? Raz zadam jeszcze pytanie – to Lipski był Ruchowi winien $, czy Ruch jemu? Gdyby Lipski miał w dupie Ruch, to by podziękował po pierwszym rozpatrywaniu sporu w PZPN. Chciał chłopak dogadać się – pretensje do działaczy – po kiego taki kontrakt mu oferowali, skoro nawet tych 8 koła miesięcznie nie byli w stanie płacić? Skoro na chłopie chcieli zarobić, należało mu te pensje płacić. Takie są zasady. Działacze Ruch to frajery, broniący ich partactwa jeszcze więksi.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Zalegali za 2 miechy i nie było ich stać na uregulowanie kwoty 16.000. LOL Jak dostana licencję to niezłe jaja. Nawet jak dostana kasę z C+ to nie są w stanie wypłacić kasy za kontraky. Nie wiem kto liczy kasę ale jak oni nie policzyli tego w okienku zimowym i Lipskiego nie sprzedali.

Rolski
Rolski

I brawa dla Lipskiego

Rolski
Rolski

Spokojnie jeszcze tylko 4 kolejki i ludzie odpoczna troche od Ruchu.Minimum na 1 sezon

ein
ein

Niestety w I Lidze też są kluby i kibice…

Rolski
Rolski

Ale glownie czytamy o zespolach z ekstraklasy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

N.
N.

Przeczytaj pismo Lipskiego, nie chodzi o pieniążki, nie bezpośrednio o nie, tylko o styl i podpuchy działaczy. Jak się umawisz ze swoim dłużnikiem na spłaty w ratach, to w tych ratach wypadłoby płacić wedle umowy. A nie czarować, gdy przychodzi do spłaty raty…

Kielbi
Kielbi

Tak, przecież nigdy nie chodzi o pieniądze… serio, ktoś w to jeszcze wierzy :D? Nie mam pojęcia, jak się dogadali i co poszło nie tak, ale nie grało już od dłuższego czasu, a analizując tematykę Ruchu zdecydowanie kluczową rolę odgrywają właśnie pieniądze 🙂

N.
N.

Gdyby chodziło tylko i wyłącznie o $$,to Lipski rozwiązałby dawno kontrakt i podpisał z kimkolwiek z ligi, kasując gruby $$ za sam podpis bez sumy odstępnego. Wystarczy pomyśleć – jeśli zarabiał 8 koła miesięcznie w Ruch, to wszędzie za sam podpis skasowałby z 20 -50 koła.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Shteef
Shteef

Identyczne pytanie można zadać weszlo.
Brakło odwagi jakiemuś kmiotkowi, żeby się podpisać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

egzekutor_77
egzekutor_77

…jak nie do 4 :> Bo coś czuję, że tak się skończy… i zapewne tylko furtką „dla zasłużonych”, bo inaczej spierdoliliby ich w niebyt jakichś okręgówek….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Wójcik
Janusz Wójcik

Weszło, jak Wy mnie zaimponowaliście w tej chwili!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Viva la Libertad
Viva la Libertad

W następnym klubie dostanie minimum 5 razy więcej więc to grosze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

To jest takie ślizganie się od lat.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Kibic, który to pisał jest skończonym debilem i tyle.
Ruch jest zarządzany jak jakiś warzywniak, u steru są same Janusze biznesu i managementu, a Łysi obwiniają zawodnika, czym utwierdzają tych pacanów na górze, że cokolwiek by nie zrobili to Kibole i tak znajdą sobie kozła ofiarnego w postaci zawodnika!

Zamiast obsmarować zarząd, że nie potrafili ustalić priorytetów, tzn pensje mają być płacone w pierwszym rzędzie tym na których można zarobić! Wiem, że brutalne ale to się nazywa ograniczanie strat i zarządzanie kryzysowe. Jak odejdzie taki Grodzicki, to raczej nic się nie stanie, bo o ile wartość sportowa spadnie, to finansowo strat nie będzie – jego i tak nikt by nie kupił. Lipski był wart może nawet i 500 tysięcy Euro. W klubie mogłoby pewnie zostać z 2 bańki – no to przecież to jest z 10% rocznego budżetu Ruchu. I oni te 10% wyrzucili za okno, bo nie potrafili zapłacić kilkunastu tysięcy złotych.

A Ci którzy piszą, że Lipski zarabiał dużo – Ekstraklasowych zawodników jest około 500. Można śmiało założyć, że Lipski jest w TOP100 jeśli chodzi o umiejętności. Pokażcie mi zatem zawód, który wykonuje 500 ludzi w całym kraju, a najlepsza setka zarabia mniej niż 10k złotych. Będąc naprawdę dobrym glazurnikiem, nawet nie w TOP100 kraju, to się tyle zarobi!
Nauczcie się pacany, że pensja nie jest uzależniona od tego jak mocno się napracujesz, tylko od tego jak łatwo jest Cię zastąpić.
Żeby zastąpić Lipskiego, musieliby w tym momenci temu komuś dać ze 3-4 razy tyle ile miał on.

Kunta Kinte
Kunta Kinte

Lipski nie musi się Śmierdzielami przejmować… Nie sądzę, aby miał okazję zagrać jeszcze kiedykolwiek w Chorzowie, nawet jeśli całą karierę spędziłby w Ekstraklapie(ewentualnie w PP)… Ruch poleci… Daleko, głęboko i długo nie wygrzebie się o ile w ogóle…

M.S.
M.S.

Ogólnie, to niezłe jajca.

Kondredd
Kondredd

Świetny tekst

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Który? Ten kiboli na niebiesko, czy komentarz weszlo na czarno?

O kurwa, jakaż metafora w tych obu kolorach… Dopiero teraz to zauważyłem. Autor tego tekstu to poeta

Kondredd
Kondredd

Tekst Weszło dobry, wypunktowali, jak profesor przedszkolaka

Urkides
Urkides

Ale który, bo są 2 w jednym?
Za każdym razem jak grupy kibicowskie coś wysmażą to udowadniają że umysłowo zatrzymali się na wieku nastolatka i to niezbyt rozgarniętego.
A przecież są „zdrowom siłom narodu”. Nich Bóg ma w opiece Polskę jesli to ma być nowa siła patriotyczna.

Widziałem Orła Cień
Widziałem Orła Cień

Rozwiązać ten śmieszny klub. Stadion zburzyć i zaorać, posadzić coś – przynajmniej pożytek z terenu będzie. I wymazać z historii ten śmieszny komunistyczno-robolski klubik.

adrianL
adrianL

Skończmy w piłce z patologią lat 80,90-tych.Kluby zarządzane amatorsko powinny spadać z ligi,a w ich miejsce wchodzić kluby profesjonalne.Tylko tak podniesiemy poziom ligi,a nie jakimiś kroplówkami podawanymi za zasłużenie.Nie ma miejsca w Ekstraklasie dla tak zarządzanych klubów jak Ruch.Do widzenia za parę lat jak się ogarniecie.Wnioskując jednak po oświadczeniu i wyciąganych przez was wnioskach zobaczymy się raczej za lat kilkanaście.

Kolejosz
Kolejosz

Wszelki komentarz jest tutaj zbędny.
Nie wiem, kto im to napisał i w jakim stanie świadomość się jegomość znajdował. Autor zdaje się być skrajnym grafomanem do tego mentalnie tkwiącym gdzieś w okolicach szóstej klasy szkoły podstawowej.
Klub Ruch Chorzów nie powinien grać w ekstraklasie, gdyż praktykuje haniebny moralnie oraz niezgodny z prawem proceder oszukiwania pracowników. Kibice, którzy często identyfikują się głęboko z nauką Kościoła, również powinni uwzględnić, co teologia mówi na temat „zatrzymania zapłaty za wykonaną pracę”.

Momo1100
Momo1100

Autorze, prościej jest zadać pytanie kibicom, czy gdyby pracodawca nie wypłacał im pieniędzy to oni nadal by trwali w tej firmie, nie mając na chleb. Krótka piłka. Albo i mocniej że skoro kopalnie są nierentowne to wstrzymać wypłacanie pensji do czasu aż kopalnia zacznie zarabiać, górnik powinien zrozumieć problem kopalni i jej pomóc go przezwyciężyć nie pobierając pensji. Ale przy obu pytaniach odpowiedzi sensownej się nie uzyska, bo piłkarz ma pracować choćby za darmo, ale kibic już nie.

Lechowy
Lechowy

Wszystkie przedstawione argumenty wręcz rozjebało całe te śmieszne oświadczenie.
Ps. Kiedy będzie decyzja w sprawie nie przyznaniu licencji Ruchowi?

N.
N.

Ruch ponoć spłacił zadłużenie – mieli termin do dziś i to zrobili.

Wicher
Wicher

Z góry powinni być wyjebani z ligi za notoryczne nie spłacanie zobowiązań i brak planu na przyszłość. Po to powstała jakaś komisja licencyjna żeby takie kluby kasować z poważnej piłki, a nie dawać jakieś kurwa zmyślone licencje warunkowe, gdzie trzeba się nazywać np. Ruch a nie spełniać jakieś warunki. Jaki poważny klub zatrudnia lipinie piłkarzy jako specjalistów od chuj wie czego żeby pozbywać się części zobowiązań i przenosić je np funkcje czy coś tam. Paranoja.
Także co kogo obchodzi że Ruch coś spłacił skoro na 100% nie zapłacił komuś innemu o czym dowiemy się za parę miesięcy? A zapłacił tylko dlatego, że Lipski narobił im koło dupy i musieli to spłacić. Tak to funkcjonuje. Nie upomnisz się, nie wypniesz się na klub to nie dostaniesz uczciwie zarobionych pieniędzy. Klub podburza durnych kibiców i potem jadą z piłkarzami. Cóż nie każdy z tych tępych strzał (kibiców) rozumie, że nikt za darmo pracował nie będzie bo i oni nie pracują za darmo. Jakby to wyglądało jakby jeden kolo pracował na zmywaku w restauracji, ale ona nie zapłaciłaby mu przez dwa miesiące? Ano zaraz by sie burzył, nie przychodził do roboty bo za darmo robił nie będzie. Pracodawca może zapytać „a dlaczego nie będziesz pracował za darmo? mało mi zawdzięczasz? czy twoje dzieci miały co jeść jak ci płaciłem?” Wszystko w temacie.

N.
N.

Masz dziś felieton Stanowskiego w tej sprawie – by otrzymać licencje na sezon 2017/2018, Ruch musiał uregulować zaległości za rok, tj. długi z 2016 r. Takie przepisy.

Pussycocaine
Pussycocaine

Myślę, że przedstawione oświadczenie dotyczy jakiś 20% fanów Ruchu. Niestety często przez głupotę tych najbardziej wyszczekanych (co niestety najczęściej nie idzie w parze z inteligencją) łatkę dokleja się również kibicom, którzy mają nieco więcej w głowie i podchodzą do sprawy normalnie.

I to jest powód, dlaczego nasza liga, nasi kibice i podejście Polaków do polskiej piłki jest takie, a nie inne. Przez uogólnienia, które w naszym kraju są wszędzie. Potem dziwimy się dlaczego słyszymy od ludzi, że stadion to miejsce dla kryminalistów, o burdach, o piłkarzykach-wkładach, o niskim poziomie i ogólnej żenadzie.

Cóż. Oto Polska właśnie.

AS
AS

Autorami tego oswiadczenie musza byc osoby nastoletnie, ewentualnie troche starsze takie, ktore w dalszym ciagu mieszkaja na garnuszku u rodzicow i nie maja pojecia o samodzielnym zyciu, o pracy, zobowiazaniach itd.
Zadna osoba, ktora jest dorosla i samodzielna nie bylaby w stanie popelnic takiego stosu bzdur.

Dlaczego oswiadczenie nie jest skierowane do winnych sytuacji w ktorej jest Ruch a do Lipskiego, ktory mial pelne prawo byc wkurwiony na wieczna amatorke.
To ze Lipski odchodzi to jest efektem „pracy” nieudacznikow z zarzadu. Czy w grupach kibicowskich Ruchu nie ma ani jednej doroslej osoby, ktora skierowalaby gniew kibicow na winowacjcow a nie na ofiary?

Wicher
Wicher

Nas miejscu kibica Ruchu najpierw zdałbym sobie sprawę jakiemu klubowi kibicuję. A tu już kolorowo nie jest. Piłkarski trup, który utrzymuje się w Ekstraklasie TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki machlojom licencyjnym i tyle. Spor5towo jest to II czy III liga. Kibicowsko max I liga. Ruch zawdzięcza tyle Lipskiemu że powinni powiedzieć „Przepraszam” i przestać gadać głupoty. Gdyby nie Lipski już dawno byliby na dnie bez szans na utrzymanie, a na jednym spadku się nie skończy. Podejrzewam nawet, że jeśli w tym roku spadną to kolejnego sezonu nie dograją w I lidze o ile w ogóle takie padło przystąpi do rozgrywek I ligi bo będzie 100% chłopcem do bicia i pewniakiem na 3 pkt. dla Kluczborka (jeśli ten się utrzyma). Takie realia. Piłkarsko już dawno w Polsce nic nie znaczą, a kibicowsko właśnie osiągnęli poziom sportowy…

Malachitowy Amulet
Malachitowy Amulet

Pytanie do kibiców Ruchu. Jak pracodawca przestanie wam płacić, to powiecie wtedy. ,,Tak wiele wam zawdzięczam, dostałem od was szanse rozwoju, co z tego, że lecicie ze mną w kulki i nie płacicie wynagrodzenia. Najważniejsze jest dobro firmy” ??? Myślę, że spakujecie manatki, trzaśniecie drzwiami i będziecie latać po sądach pracy.

ein
ein

Za głupi są na sądy. Max to przebijanie opon i rysowanie karoserii gwoździem.

megozn1k
megozn1k

Ja się dziwię, że tak jednoznacznie wszyscy to oceniają. Podejrzewam, że w Wiśle Głowacki czy Brożek też mogli wcześniej rozwiązać kontrakty w pewnym momencie, ale tego nie zrobili. Lipski mógł dograć sezon, uratować Ruch (albo przynajmniej spróbować) i odejść latem.
Wolał wybrać najlepsze wyjście dla siebie niż spróbować poszukać kompromisu. A, że mu spóźniali pensje – wiadomo, tylko, że on nie grał tam za parę, a za paręnaście (dziesiąt?) tysięcy. Także nie jest tak, że nie ma za co żyć.

Ja wiem, że dla niektórych liczy się tylko i wyłącznie kasa, ale nie zdawałem sobie sprawy, że dla takiej ilości ludzi (piszący i czytający). Współczuję wam.

PS. nie jestem kibicem Ruchu, a Wisły Kraków. Ruch generalnie mi loto koło wacka.

Bong0
Bong0

A czy Lipski nie miał czasem jednej z najniższych pensji w zespole?

m1025
m1025

jak ktoregoś dnia zaczniesz się utrzymywać sam, to zrozumiesz, że dla idei to możesz zasadzić drzewko na osiedlu, a nie pracować. Zrozumiesz, że aby mieć mieszkanie, ubranie, zatankowany samochód to potrzebne są pieniądze, a nie szacunek kibiców /z czym bywa różnie/ . Jak Ruch przez próbę robienia go w ch…a otworzył mu drogę do zarobienia dodatkowej kasy kosztem Ruchu to wina zarzadu , a nie piłkarza. Niby czemu ma przedkładać interes Ruchu nad swój własny?

Janusz Kibol
Janusz Kibol

m1025 Jasne że Lipski miał pełne prawo postąpić tak a nie inaczej. Ale proszę, nie miotajmy się od ściany do ściany, zawsze w tego typu przypadkach. Nie traktujmy Piłkarzy jak niewolników. Jednak nie traktujmy też idei w sporcie i przywiązania do barw jak starożytnego gówna wziętego z kosmosu. Weź pod uwagę, że piłkarze zarabiają taki a nie inny szmal dzięki zainteresowaniu kibiców. A kibice są zainteresowani piłką, bo dla wielu jest to coś więcej niż rozrywka za pieniądze, to pasja. Jak pozbawimy kibiców złudzeń, to interes mocno podupadnie. Weź zamień reklamy z Messim i Ronaldo całującymi herby klubowe, na takie w których całują pieniądze. I jak myślisz, czy sprzedaż ich koszulek wzrośnie czy zmaleje?

m1025
m1025

Janusz Kibol. Doskonale zdaję sobie sprawe, ze niektorzy przyzwyczajaja sie do klubu miasta etc i aby ich wyciagnac trzeba dac im znaczna podwyzkę. Kibicow zludzen nie pozbawimy bo oni chca w nie wierzyc. Jak ktos z czegos zyje , a do tego wie, ze zarabia dobrze przez kilka lub kilkanascie lat to wie, ze ten okres trzeba wycisnac jak cytrne.

megozn1k
megozn1k

Prowadzę działalność gospodarczą i wiem co nieco więcej o zarabianiu na siebie niż przeciętny Kowalski. Także wybacz. Kasa to nie wszystko. Ale widzisz ja nigdy nie byłem zachłanny, są ważniejsze rzeczy w życiu niż to jakim samochodem się wozisz.

zajonc.poziomka
zajonc.poziomka

tylko dawanie kolejnych szans tym geniuszom, to jak liczenie na Meresia,
ze dotrzyma zobowiazan ( jako wislak chyba wiesz o czym pisze)

megozn1k
megozn1k

doublepost

megozn1k
megozn1k

To nie chodzi o dawanie szans zarządowi, tylko raczej ukłon w stronę tradycji i kibiców Ruchu. Mógł odejść po sezonie. Tyle.

m1025
m1025

megozn1k oczywiście, że mógł zamiast samemu zarobić za podpis dać Ruchowi zarobić, mógł dograć za obietnice. Nie uważam tego za zachłanność , a raczej skorzystanie z okazji , która powstała wskutek pogrywania w ch…a przez zasłużony klub z tradycjami. Od ukłonów to są dystyngowane panienki, a nie piłkarze. RAczej każdy dba a swoje interesy , a nie przejściowego i do tego nie solidnego pracodawce. Poza tym rozumiem, że jakby przycinała na kasie Termalica to mógłby takpostapić, ale jak Ruch to już nie.

megozn1k
megozn1k

Mógł zaproponować wpisanie niskiej kwoty odstępnego za dogranie sezonu. Na pewno by się dogadał i wtedy więcej kasy by było dla niego za podpis. Wystarczyło chcieć, bo raczej wątpię, że Ruchowi się opłacało się przegrać proces, stracić piłkarza i opłacać go do końca kontraktu jednocześnie.

Chyba, że faktycznie Ruch nie chciałby na coś takiego pójść (w co mimo wszystko mocno wątpię).

m1025
m1025

megozn1k oczywiście mógł , ale nie musiał. Nie mozna mieć jakichkolwiek pretensji , że swój interes postawił nad interesami Ruchu. Poza tym to Ruch się zachował nielojalnie. A nawet jak miał wątpliwości to wierni kibice je rozwiali.

Wicher
Wicher

A może sam nie chciał aby taka patologia grała w najwyższej klasie rozgrywkowej i postanowił, że jeśli chce być poważnym piłkarzem to trzeba się z tego bagna wyrwać i spróbować ją pogrążyć? Co miał strzelać samobóje? Klub który nie płaci nie ma racji bytu w najwyższych klasach rozgrywkowych. Od lat ratują ich tylko licencje warunkowe, które dostają za nazwę.
P.S. Mi też Ruch loto koło wacka.

emperor
emperor

List kurwiozalny, Ruch się po prawdzie cały XXI wiek ślizga, ale…
… nie ma co ukrywać, że drużyna po lutym weszła w tryb „nie ma sianka, nie ma granka”. Nie można dobrze wejść w grę, przez 5 kolejek grać ponad stan, a potem piach. I tu sobie sami panowie piłkarze strzelają w kolano, bo nawet latem by meli lepszą pozycję przetargową jako zawodnicy, którzy utrzymali Ruch.

Prejuce Nakoulma
Prejuce Nakoulma

No i po co taki klub istnieje ja się pytam? No po co? Siedlisko patologii na każdym poziomie, od kibiców po prezesa. Nic tylko zamknąć ten burdel i wyrzucić klucz.

Wodzu_L
Wodzu_L

„Patryk, Ruch sobie bez ciebie poradzi, ty bez Ruchu już niekoniecznie”
Tak Patryk w Ekstraklasie, może nawet Legia, Lech a Patologi Chorzów może zatrzyma się na IV lidze jak nie dostana licencji na Ekstraklasę. I mam nadzieję iż tak się stanie- Niech gra Sandecja, Chojniczanka albo nawet Wigry w tej ekstraklasie, niech gra i płaci.

Matinho88
Matinho88

po 3 akapitach chorzowskich wypocin odpuściłem. Mam nadzieje, że ruch spadnie do IV ligi

bytrek
bytrek

O Boże gdzie ja trafiłem. Szukam portalu, który nie bedzie mi mówił co mam myśleć, a przekaże mi wszystkie najsmaczniejsze kąski o Piłce nożnej. A trafiłem chyba na najgorszy możliwy portal w tej kwestii, dziennikarska porostu pornografia.

m1025
m1025

Stano ma kwity na Ciebie i zmusił Cię do czytania i komentowania? Czy tata zniósł karę na kompa?

Kausz
Kausz

„Uchwała nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej

Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej
piłki nożnej”
(…)
ART. 10.

SANKCJE PRAWNE ZA NIEUZSADNIONE NARUSZENIE STABILNOŚCI
KONTRAKTOWEJ PRZEZ KLUB
(…)
5.
Klub jest zobowiązany także do zapłaty Zawodnikowi odszkodowania w wysokości
utraconego przez niego wynagrodzenia należnego za okres, na który został zawarty
Kontrakt, pomniejszonego o dochody uzyskane z uprawiania piłki nożnej w innym Klubie.

Weszło
03.12.2020

Pozytywów brak. Lechici słabi, bardzo słabi i fatalni (NOTY)

Każdy z piłkarzy Lecha Poznań został oceniony przez nas poniżej noty wyjściowej. Jeśli chcemy dostrzec w występach poszczególnych zawodników jakieś pozytywy, musimy użyć naprawdę dobrej lupy. FILIP BEDNAREK – 4 Świetna interwencja przy strzale Pizziego. Miał świadomość tego, że długi róg bramki jest odsłonięty i poszedł tam chyba w ciemno, broniąc setkę. Wykazał się też […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Jeżeli Liga Europy miała być oknem wystawowym, to Marchwiński przez nie wypadł w złą stronę

Lech Poznań w ostatnich latach w modelowy sposób wypromował wielu zawodników. Czasami wręcz mieliśmy wrażenie, że niektórych nawet sprzedawał lekko powyżej wartości, korzystając już z renomy solidnego dostawcy, którą wyrobił sobie na Starym Kontynencie. Jak tak dalej jednak pójdzie, z Filipem Marchwińskim będzie problem.  Nie chodzi tylko o mecz w Lizbonie, choć on jest kropką […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Ostateczna weryfikacja tezy o szerokiej kadrze Lecha

Wyobraźcie sobie, co byłoby, kiedy cała europejska przygoda Lecha wyglądałaby tak, jak drugi mecz poznańskiej ekipy z Benfiką. Jakby ta cała impotencja, bezzębność, pasywność, żałość, toporność trwała przez całą fazę grupową. Przecież można byłoby się załamać. Stracić wiarę w sens polskiego futbolu. A tak, choć wicemistrz Polski zagrał słabiutko, to tego właśnie można było się […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Liga Europy odhaczona, można się skupić na Podbeskidziu!

Poważnie rozważaliśmy odpuszczenie oglądania meczu Lecha z Benfiką, gdy zobaczyliśmy skład Kolejorza na to spotkanie. Bo skoro sam Kolejorz nie traktował tego meczu poważnie, to dlaczego my mielibyśmy podchodzić do niego na galowo? Ale obejrzeliśmy. Choć jakim kosztem. Jeśli ktokolwiek się jeszcze łudził, że poznaniacy mają szansę na wyjście z grupy, to dzisiaj został odarty […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Widzew jak to Widzew – dwóch dobrych meczów z rzędu nie zagra

Remis, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka. Wyniki Widzewa w ostatnim czasie wyglądają, jakby brały się z maszyny losującej. Ekipa z Łodzi ma wiele, by być jednym z kandydatów do top6 na koniec ligi, ale jeśli nie ustabilizuje formy, nie będzie o czym rozmawiać. Tylko raz w tym sezonie zdarzyło się, by łodzianie wygrali dwa mecze z […]
03.12.2020
Anglia
03.12.2020

Bednarek z nowym kontraktem. Ostatnim przed przenosinami wyżej?

Jan Bednarek to właściwie modelowy przykład, jaki chcielibyśmy oglądać częściej przy przenosinach polskiego zawodnika do Premier League. Wiadomo, że to cholernie wymagająca liga, jakieś miliard razy bardziej niż polska, więc przeskok jest – trzeba się wdrożyć, okrzepnąć i tak dalej. Problem polega na tym, że nasi piłkarze na tym etapie już toną i potem albo […]
03.12.2020
Live
03.12.2020

LIVE: Trzymajcie się w tej Lizbonie…

Dejewski, Muhar, Kaczarawa. To tylko trzech spośród jedenastu piłkarzy, którzy wybiegną dziś na murawę w Lizbonie, by dać odpór potężnej Benfice. Czy wierzymy? Nie wierzymy. Czy się łudzimy? Nie łudzimy się. Panowie, po prostu się pokażcie z dobrej strony, a nuż Dariusz Żuraw jednak dowie się, że jego krótka ławka i wąska kadra wcale nie […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

„Zakładam, że telewizja wyciągnie konsekwencje z przełożenia meczu w Gdyni”

Gościem dzisiejszej audycji pt. „Trójmiasto jest nasze” w radiu Weszło FM był prezes I ligi piłkarskiej – Marcin Janicki. Odpowiedział on na pytania dotyczące wczorajszych odwołanych meczów z powodu złego stanu murawy na kilku stadionach. W głównej mierze prezes Janicki ustosunkował się do sytuacji zaistniałej w Gdyni. Tamtejszy stadion posiada bowiem podgrzewaną murawę, a mimo […]
03.12.2020
WeszłoTV
03.12.2020

QUIZ: Kokosiński, Paczul, Rokuszewski, Białek, Olkiewicz

To co, gotowi na kolejny quiz? Lecimy dziś mocno – nagrodą jest zdjęcie Patryka Lipskiego z autografem. Nigdzie indziej nie można tego wygrać. Bo w sumie i po co? Zapraszamy! 
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Grzeszny portret Jesusa

Uważa się za najlepszego trenera na świecie, w czym utwierdzają go słowa Julio Cesara, który stwierdził kiedyś, że ceni go wyżej niż samego Jose Mourinho. Jest przekonany, że posiadł całą taktyczną wiedzę świata. Mają go za prostaka, a swoją pracę tłumaczy za pomocą obrazów Pauli Rego. Potrafił bezwstydnie obrażać matkę trenera Tottenhamu, szarpać się ze […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Filipiak na tropie spisków. Sędziowie sprzyjają Legii i gnębią Cracovię

Jeszcze wcale nie tak dawno ważyły się losy tego, jak wyrok za kupowanie meczów przez Cracovię w ogóle wyegzekwować w Ekstraklasie. Skończyło się na ujemnych punktach. Kurz nie opadł, a Janusz Filipiak postanowił włożyć kij w mrowisko i wskazuje palcem, że ktoś inny mataczy. Tym razem właściciel Cracovii sugeruje, że w polskiej piłce istnieje jakiś […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jestem z rocznika 1988, więc Diego Armando Maradony „nie znałem”, czyli nie żyłem w czasach, gdy świat piłki był w jego cieniu. Nie załapałem się na to coś pomiędzy jednoosobowym Hollywoodem, a argentyńskim Twin Peaks. Gdy więc zmarł, znałem trochę ogólnodostępnych frazesów, a także miałem poczucie, że z piłkarzy przeszłości, to jego chciałbym obejrzeć na […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Gdzie będzie polska piłka w 2030 roku? Testujemy Football Managera 2021

Football Manager wciąga na różne sposoby. Jeden lubi awansować z czwartej ligi do ekstraklasy. Inny dokłada sobie warunki – chce zbudować potęgę, ale korzystając tylko z piłkarzy rodzimych, nie ściąga zawodników z zagranicy. Ale koniec końców chodzi o to, by wykreować w grze rzeczywistość przyszłości. Uznaliśmy, że warto sprawdzić jak w przyszłości będzie wyglądała Polska. […]
03.12.2020
Inne sporty
03.12.2020

Głowacki przegrał przed czasem. Koronawirus odebrał mu szansę na zdobycie tytułu

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) ma pozytywny wynik badania na COVID-19 i wypada z walki z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO) w następną sobotę. Nowy rywal Brytyjczyka jeszcze nieznany. Dla Polaka miała to być pierwsza walka od pamiętnego starcia z Mairisem Briedisem w połowie 2019 roku. Z powodu pozytywnego wyniku testu na swój kolejny pojedynek […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Czy warto było na ten mecz czekać?

Ach, cóż to był za cios w serca wszystkich prawdziwych fanów futbolu. Wczoraj wieczorem wielu z nas miało już przyszykowane czipsy i batony, by poza zmysłami wzroku i słuchu, pieszczonymi przez transmisję z meczu Arka Gdynia – Korona Kielce, rozkosz przeżyły też smak i powonienie. Niestety, w wyniku zmrożonej murawy w Gdyni, na te piłkarskie […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Niezasypana dziura po Jóźwiaku. Lech wciąż czeka na Sykorę

Wydawało się, że najtrudniejszym wyzwaniem stojącym przed Lechem Poznań w kontekście letniego okna transferowego będzie zastąpienie Christiana Gytkjaera. Duńczyk regularnie strzelał gole, został w poprzednim sezonie królem strzelców, był napastnikiem trzymającym wysoki poziom przez trzy pełne sezony. Ale tę lukę udało się załatać – i to może nawet z nadwyżką – Mikaelem Ishakiem. Ale nieoczekiwania […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Wspomnienie wielkich dni i polskie akcenty

Dla wielu może się to wydawać szokujące, ale dzisiaj jest więcej meczów niż tylko Arka – Korona o 12.00 i Benfica – Lech o 21.00. Choć z polskiej perspektywy nie ma niczego ważniejszego od boju poznaniaków o kolejne pieniądze z UEFA, to jednak Liga Europy dzisiaj przygotowała aż 23 inne spotkania, z których przynajmniej trzy […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Błaszczykowski uspokaja: „Niebawem zostanie nam maksymalnie czterech trenerów na utrzymaniu”

Rozmaici trenerzy mentalni i inni tego typu szamani od lat wbijają ludziom do głowy, że najważniejsze jest pozytywne myślenie. I zdaje się, że właśnie tym tropem postanowił pójść Dawid Błaszczykowski. Prezes Wisły Kraków zapewnił optymistycznie kibiców, że już za dwa-trzy miesiące klub będzie miał na utrzymaniu zaledwie dwóch byłych trenerów. No, może trzech. A tak […]
03.12.2020