Przeciętny bokser, miłośnik kokainy, słaby biznesman. Oto historia „prawdziwego” Rocky’ego

Opublikowane 06.01.2017 15:49 przez

Kamil Gapinski

40 lat. Tyle minęło 21 listopada 2016 od premiery pierwszej części „Rocky’ego”. Kiedy Sylvester Stallone pisał do niego scenariusz, miał na koncie 106 dolarów i perspektywę raczej marnego życia. Ciąg dalszy historii znają już wszyscy. Rocky Balboa tak mocno wrył się w światową popkulturę, że niektórzy byli nawet przekonani, że bokser o takim nazwisku istniał naprawdę. Jak najbardziej prawdziwy był jednak Chuck Wepner, czyli pierwowzór jego postaci. Warto opowiedzieć, kim jest gość, który powalił na dechy Muhammada Alego, walczył w ringu z niedźwiedziem grizzly i ciągał po sądach wspomnianego Stallone’a.       

Podczas oficjalnego ważenia przed walką Muhammad Ali tradycyjnie chlapał jęzorem. Kiedy na sali pojawił się jego rywal Chuck Wepner, próbował go sprowokować, ale ten cały czas tylko głupkowato się uśmiechał. Mistrz świata wymachiwał mu pięściami przed twarzą, krzyczał, ale on tylko zasłaniał się jedną ręką, zupełnie jakby przeganiał natrętną muchę. Zabawny widok jak na pięściarzy wagi ciężkiej. W pewnym momencie prowadzący spotkanie zapytał Wepnera, jak na to wszystko reaguje (wtedy Ali dla żartu zaczął dusić dziennikarza).

– Jest psychiczny, co mogę więcej powiedzieć – wzruszył ramionami bokser patrząc na Alego.

Kiedy jednak 24 marca 1975 r. wyszli do ringu Richfield Coliseum w Ohio na zakontraktowane 15 rund, pajacowanie się skończyło. 36-letni Wepner, który miał być tylko mięsem armatnim dla mistrza świata, owszem, zbierał cięgi, ale walczył bardzo dzielnie. Ali obijał go momentami jak worek, ale ten twardo trzymał się na nogach. W 9. rundzie stało się jednak coś, co nie miało prawa się wydarzyć. W dosyć niepozornej sytuacji pretendent do tytułu wyprowadził prawą ręką cios na korpus i ułamek sekundy później czarnoskóry mistrz leżał już na dechach z głową pod linami. No i z szokiem wymalowanym na twarzy. W tym momencie Wepner podszedł do swojego narożnika, gdzie rzekomo miał powiedzieć swojemu trenerowi: „Idź odpalić samochód, jedziemy do banku. Jesteśmy milionerami”. Ten poradził mu jednak, żeby lepiej szybko się odwrócił, bo Ali wstał i wygląda na mocno wkurzonego. Miał rację. Z każdą kolejną minutą twarz Wepnera była coraz bardziej obita, aż w końcu prawie nie było widać jego oczu. Mimo to wytrwał niemal do końca. Do ostatniego gongu zabrakło niewiele, bo padł na deski 19 sekund przed końcem 15. rundy. Techniczny nokaut. Ring opuszczał jednak jako bohater. „Od teraz nikt już nie będzie śmiał się z Wepnera” – pisał po walce „The New York Times”. 

Chociaż na archiwalnych nagraniach tego dokładnie nie widać, to nokdaun z 9. rundy był jednak ponoć mocno naciągany. Wepner miał w tym momencie przypadkowo nadepnąć na stopę Alego.

https://www.youtube.com/watch?v=-newwOs8-i4

Zamiast prawdziwego domu szopa na węgiel

Ale dla początkującego aktora Sylvestra Stallone’a, który oglądał walkę w telewizji, nie miało to specjalnego znaczenia. Postawa niedocenionego pięściarza zrobiła na nim tak wielkie wrażenie, że wykorzystał to w scenariuszu, nad którym właśnie pracował. To właśnie wtedy miał się „w pełni ukształtować” – jak później mówiono – scenariusz do „Rocky’ego”. Film odniósł niebywały sukces, został obsypany Oskarami, Stallone stał się gwiazdą. Razem z nim ogromnie popularny stał się sam Wepner, który był nawet na premierze. Każdy chciał potem poznać historię życia prawdziwego Rocky’ego. Tym bardziej, że podobnie jak Stallone, nie miał łatwego życia.

– Urodziłem się w Nowym Jorku. Kiedy moi rodzice rozwiedli się, mama zabrała mnie z bratem i przenieśliśmy się do Bayonne. Kiedy przybyliśmy do New Jersey, mama miała w ręku tylko kapelusz. Nie mieliśmy gdzie mieszkać, ale przyjaciel zaproponował nam szopę na węgiel, którą mama zamieniła potem na pokój dla nas. Była dobrą matką. Do 25. roku życia nie znałem ojca (był policjantem i bokserem-sparingpartnerem – red.). Ale matka nigdy nie powiedziała o nim złego słowa – opowiadał Wepner w 2011 r. w wywiadzie dla „River View Observer”.

Ojca poznał podczas jednej ze swoich pierwszych walk po przejściu na zawodowstwo. Jego stary podszedł do niego, przedstawił się i powiedział, że będzie trzymał za niego kciuki. Od tej chwili utrzymywali ze sobą bliskie relacje.   

Pięściarzem był jednak przeciętnym. Debiutował w 1964 r. w swoim rodzinnym Bayonne i długo jego jedynym sukcesem było tylko mistrzostwo wagi ciężkiej stanu New Jersey. Co ciekawe, w 1969 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku zmierzył się z zaledwie 20-letnim wówczas Georgem Foremanem. Potyczkę przegrał przez techniczny nokaut. Z kolei rok później skrzyżował rękawice z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Sonnym Listonem, ale znów przegrał. Kiedy przystępował do walki z Alim, jego bilans był więc raczej kiepski – 30 wygranych, 2 remisy i aż 9 porażek. Po pamiętnej walce o mistrzostwo świata boksował jeszcze z mizernym skutkiem przez trzy lata.     

5510834b8d794.preview-620

„Gdzie tylko nie poszedłem, wszędzie była kokaina”

Chociaż po filmie stał się sławny, to oprócz darmowych drinków w barach nie szły za tym żadne pieniądze od twórców filmu. Sylvester Stallone skontaktował się z nim w 1978 r., kiedy miał już gotowy scenariusz drugiej części „Rocky’ego”. Zaproponował mu krótki epizod. Wepner zagrał co miał zagrać, ale ostatecznie sceny z nim i tak zostały wycięte. Stosunki między panam robiły się coraz bardziej napięte, bo jeden zarabiał górę forsy, a drugi mógł sobie co najwyżej oglądać kolejne części filmu.

Były pięściarz imał się przeróżnych zajęć. Odcinając kupony od swojej popularności po walce z Alim, w 1976 r. przyjął nawet propozycję potyczki z André the Giantem, liczącym 224 cm wzrostu i ważącym blisko ćwierć tony francuskim wrestlerem i aktorem (zagrał później w „Conanie Niszczycielu”). Innym razem na potrzeby telewizji walczył z tresowanym… niedźwiedziem. Niedorzeczną potyczkę reklamowały wielkie banery z napisem „Chuck Wepner vs. Victor The Wrestler Bear”. W latach 80. wpadł też w niezłe tarapaty.

– Miałem dziwnych przyjaciół. Gdzie tylko nie poszedłem, wszędzie była kokaina i alkohol – mówił.

Rozsmakował się w tej kokainie i pewnego dnia przyskrzyniła go policja. Sąd nie patyczkował się z nim i wysłał go do więzienia na 10 lat. Wepner ostatecznie spędził w zamknięciu jednak niecałe dwa. Ale to i tak jeszcze nie koniec. Kilka lat później Wepner, chcąc dorobić, skumał się z niejakim Johnem Olsonem. Jego pomysł na szybki biznes był prosty – sprzedaż na szeroką skalę podrobionych pamiątek z podobizną Muhammada Alego. Oczywiście z lewym autografem, ale że zdjęcia oferował Wepner, czyli jego były rywal, każdy klient to łykał. „Sklep” z pamiątkami prosperował bardzo dobrze, ale do czasu. Kiedy szwindel wyszedł na jaw, były pięściarz znów musiał kajać się przed sądem. Tym razem jednak nie trafił za kratki.         

Chłopak z New Jersey doczekał się swoich filmów

W międzyczasie ciągle nie mógł też doczekać się jakichkolwiek pieniędzy od Stallone’a. Resztki nadziei stracił pod koniec lat 90. Niedaleko jego rodzinnych stron aktor kręcił akurat swój kolejny film „Cop Land”, a i tak nie dał mu żadnej, nawet małej roli. Kto wie, być może właśnie dlatego w 2003 r. zdecydował się pozwać „Sylwka” do sądu domagając się od niego odszkodowania za wykorzystanie w filmowej sadze jego wizerunku i historii. Strony w końcu poszły jednak na ugodę. Stallone wypłacił Wepnerowi odszkodowanie, chociaż nigdy publicznie nie ujawniono, jaka to była kwota.

Wepner w końcu doczekał się jednak i swojego filmu. W 2011 r. stacja ESPN wyemitowała obraz dokumentalny „The Real Rocky”. Z kolei we wrześniu tego roku premierę miał pełnometrażowy „The Bleeder” w reż. Philippe’a Falardeau. Boksera zagrał znany aktor Liev Schreiber, a jego żonę Naomi Watts.

Jego słynna potyczka z 1975 r. znów odżyła w pamięci kibiców i dziennikarzy, kiedy w czerwcu tego roku zmarł Muhammad Ali. Wepner nigdy nie ukrywał, że po walce zostali dobrymi kolegami, bardzo polubił jego dzieci. Ostatni raz rozmawiali ze sobą na uroczystości z okazji 70 urodzin byłego mistrza świata.

– Uwielbiałem tego gościa, był największy. Jestem zdruzgotany – mówił tuż po jego śmierci. 

wepner_old

A co dziś robi pierwowzór jednej z najbardziej kultowych postaci światowej popkultury? Wciąż mieszka w New Jersey, gdzie prowadzi sklep z alkoholami. Chociaż jest już 77-letnim starszym panem, stara się jeszcze w miarę możliwości ruszać. Ale na pewno nie z taką intensywnością jak filmowy Rocky Balboa, który dźwigał na plecach drewniane belki albo łapał kurczaka ćwicząc w ten sposób szybkość.

– Trenowałeś kiedykolwiek w chłodni uderzając w wołowe tusze? – zapytała go kiedyś dziennikarka nawiązując oczywiście do pamiętnej sceny.

– Nie. Stallone dodał tusze. Ale to był dobry pomysł – przyznał Chuck.

RAFAŁ BIEŃKOWSKI 

*Cytaty pochodzą z amerykańskiej prasy, m.in. z „The New York Times”, „River View Observer” i NJ.com.

Siatkówka
23.05.2022

Bosek: ZAKSA zdominowała Trento pod każdym względem

Po finale Ligi Mistrzów porozmawialiśmy z Ryszardem Boskiem. Legendarny polski siatkarz, który w barwach Płomienia Milowice wywalczył Puchar Europy, podzielił się z nami wrażeniami z meczu. W jakim elemencie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywarła na mistrzu olimpijskim z Montrealu największe wrażenie? Jak ocenia grę Marcina Janusza i Kamila Semeniuka? Czy kędzierzynian czeka powtórka sprzed roku […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

PRASA. Podolski: Może będę prezesem, współwłaścicielem lub trenerem?

– Może będę prezesem? Albo współwłaścicielem? A może trenerem? Na razie wciąż czuję w sobie ogień, chcę i mogę jeszcze grać. Uśmiecham się, kiedy wychodzę na boisko, na treningi. A że nie jesteśmy klubem, który może powiedzieć: „gramy o puchary”? No nie gramy. Może za parę lat. Na razie nie, to fakt – mówi Lukas […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Zahavi: – Bayern to historia dla Lewandowskiego

Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, kontratakuje i wytacza ciężkie działa. Twierdzi, że jego klient opuści Bayern Monachium już w letnim oknie transferowym.  – Robert Lewandowski ma szansę przenieść się do klubu, o którym zawsze marzył. Dlaczego Bayern odmawia mu tej możliwości? Faktem jest, że Lewy chce odejść z Bayernu po ośmiu latach współpracy, podczas których […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Polskie kluby nie chcą zapłacić za Castanedę

Maleją szanse na pozostanie Franka Castanedy w Ekstraklasie. Frank Castaneda rozegrał rundę wiosenną w barwach Warty Poznań i zaprezentował się z bardzo obiecującej strony. Kolumbijczyk potwierdził swój potencjał. W skrócie: to dobry piłkarz na warunki polskiej ligi. Od samego początku jego poznańskiej przygody oczywiste było, że raczej nie zagrzeje miejsca w Warcie na dłużej. Piłkarz […]
22.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Bosek: ZAKSA zdominowała Trento pod każdym względem

Po finale Ligi Mistrzów porozmawialiśmy z Ryszardem Boskiem. Legendarny polski siatkarz, który w barwach Płomienia Milowice wywalczył Puchar Europy, podzielił się z nami wrażeniami z meczu. W jakim elemencie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywarła na mistrzu olimpijskim z Montrealu największe wrażenie? Jak ocenia grę Marcina Janusza i Kamila Semeniuka? Czy kędzierzynian czeka powtórka sprzed roku […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

Alessandro Michieletto – złoty chłopiec włoskiej siatkówki chce zrewanżować się ZAKSIE

– Nie spotkałem tak wysokiego gracza z tak dobrym przyjęciem przez 15 lat mojej kariery. Jest jednym z najlepszych siatkarzy we Włoszech – mówił Marko Podrascanin na łamach mozzartsport.com. Osmany Juantorena użył z kolei słowa „fenomen”. Dziennik „Corriere della Sera” określił go symbolem nowej generacji włoskiej siatkówki. Alessandro Michieletto – bo o nim mowa – […]
22.05.2022
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zelka43
zelka43(@zelka43)
5 lat temu

Dobry tekst, propsuje.

Wapner
Wapner
6 miesięcy temu

Niestety straciłem szacunek do Stallone. Okazał się zwykłym cwaniaczkiem i copy writerem z ładną buzią. Coś na skandal jaki miał miejsce w latach 90tych. I dotyczył gwiazd MTV i zespołu milivanily. Chuck Wepner był po prostu niemiłosiernie brzydki, dlatego pozostał w cieniu. A Sly zachował się jak zwykły cinkciarz nie dając Wapnerowi nic od siebie w zamian. Dopiero dla świętego spokoju zaproponował ponoć śmieszna ugodę w wysokości miliona dolarów.

Siatkówka
23.05.2022

Bosek: ZAKSA zdominowała Trento pod każdym względem

Po finale Ligi Mistrzów porozmawialiśmy z Ryszardem Boskiem. Legendarny polski siatkarz, który w barwach Płomienia Milowice wywalczył Puchar Europy, podzielił się z nami wrażeniami z meczu. W jakim elemencie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywarła na mistrzu olimpijskim z Montrealu największe wrażenie? Jak ocenia grę Marcina Janusza i Kamila Semeniuka? Czy kędzierzynian czeka powtórka sprzed roku […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

PRASA. Podolski: Może będę prezesem, współwłaścicielem lub trenerem?

– Może będę prezesem? Albo współwłaścicielem? A może trenerem? Na razie wciąż czuję w sobie ogień, chcę i mogę jeszcze grać. Uśmiecham się, kiedy wychodzę na boisko, na treningi. A że nie jesteśmy klubem, który może powiedzieć: „gramy o puchary”? No nie gramy. Może za parę lat. Na razie nie, to fakt – mówi Lukas […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Zahavi: – Bayern to historia dla Lewandowskiego

Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, kontratakuje i wytacza ciężkie działa. Twierdzi, że jego klient opuści Bayern Monachium już w letnim oknie transferowym.  – Robert Lewandowski ma szansę przenieść się do klubu, o którym zawsze marzył. Dlaczego Bayern odmawia mu tej możliwości? Faktem jest, że Lewy chce odejść z Bayernu po ośmiu latach współpracy, podczas których […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Polskie kluby nie chcą zapłacić za Castanedę

Maleją szanse na pozostanie Franka Castanedy w Ekstraklasie. Frank Castaneda rozegrał rundę wiosenną w barwach Warty Poznań i zaprezentował się z bardzo obiecującej strony. Kolumbijczyk potwierdził swój potencjał. W skrócie: to dobry piłkarz na warunki polskiej ligi. Od samego początku jego poznańskiej przygody oczywiste było, że raczej nie zagrzeje miejsca w Warcie na dłużej. Piłkarz […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Fenomenalny występ Balotellego w lidze tureckiej (wideo)

Mario Balotelli narzekał niedawno, że „stracił kilka szans, by wejść na poziom Messiego i Ronaldo”. Włoch faktycznie miewał niegdyś wielkie mecze, ale faktycznie: wydaje się, że nie wykorzystał pełni swojego potencjału, wielokrotnie błądził i upadał, co nie znaczy, iż nawet teraz, po latach, nie stać go na wspaniałe występy.  Balotelli aktualnie jest piłkarzem tureckiej Adany Demirspor. […]
22.05.2022
Serie A
22.05.2022

Milan wraca na tron!

No i stało się! Milan po przeszło dekadzie niepowodzeń powraca na tron w Serie A. Kiepsko się w okresie tej ligowej niemocy wiodło Rossonerim, oj, kiepsko. Bywały takie okresy, gdy bezpieczeństwo finansowe i generalnie przyszłość całego klubu stały pod olbrzymim znakiem zapytania. Bywały takie momenty, gdy kibice ekipy z San Siro nie mogli patrzeć na […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Mbappe: – Będę kibicował Realowi w finale Ligi Mistrzów

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem letniego okna transferowego Kylian Mbappe dokonał jednego z najważniejszych wyborów na piłkarskim rynku – wybrał grę dla PSG ponad transfer do Realu.  Jak Francuz tłumaczy swoją decyzję? Oto pełne oświadczenie gwiazdora światowej piłki z jego konta na Twitterze (tłumaczenie za RealMadryt.pl): Od kiedy byłem małym chłopcem, zamiast marzyć o życiu, wolałem […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Szaleństwo w ostatniej kolejce Premier League! City z tytułem, Tottenham w Lidze Mistrzów

Co tam się działo! Mogliśmy oglądać euforię radości, ale też łzy rozpaczy. Wszystko zmieniało się z minuty na minuty i w pełni spełniło formę multiligi. Właśnie dla takich historii mecze ostatnich kolejek są rozgrywane o tym samym czasie. Łatwo się było w tym wszystkim pogubić, ale teraz mamy już wszystkie wyniki – wiadomo kto jest […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Grabara został mistrzem Danii

Kamil Grabara rozegrał świetny sezon i został mistrzem Danii w barwach Kopenhagi.  Polski golkiper w rundzie zasadniczej wystąpił w dwudziestu dwóch meczach i zachował aż dwanaście czystych kont. W grupie mistrzowskiej nie dał się pokonać rywalom w sześciu spotkaniach. FC Kopenhaga zdobyła czternaste mistrzostwo Danii. Dwudziestotrzyletni bramkarz, który we wszystkich tegorocznych rozgrywkach dwadzieścia trzy razy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Klich utrzymuje się w Premier League

Leeds United pokonało Brentford 2:1 i utrzymało się w Premier League.  Mateusz Klich rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. W osiemdziesiątej piątej minucie zmienił Sama Greenwooda, a chwilę później – w doliczonym czasie gry – Jack Harrison strzelił gola na 2:1 i przypieczętował utrzymanie Leeds. W tym sezonie Premier Legaue reprezentant Polski rozegrał trzydzieści dwa […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Niedźwiedź: – Kibice Widzewa są niesamowici

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Janusz Niedźwiedź, szkoleniowiec drugiej siły tego sezonu I ligi, rozwodził się na temat wspaniałego dopingu, jaki jego drużynie zafundowali kibice łódzkiego zespołu.  – Wiele osób miało wpływ na to, jak to wszystko się potoczyło. Jak to w piłce, czasem trzeba było cierpieć. Były piękne chwile. Wymarzyłem sobie to, żeby […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Kiedy odbędą się baraże o awans do Ekstraklasy?

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Układ czołówki po ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 pozostał taki sam jak przed weekendem. W […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Prezes Widzewa: – To dopiero początek naszej drogi do sukcesu

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Mateusz Dróżdż, prezes klubu, napisał emocjonalne przemówienie, w którym zasugerował, że wywalczenie promocji do elity to tylko początek drogi ku realizacji większych ambicji. Oto treść przemówienia prezesa Dróżdża: Widzew awansował do Ekstraklasy. Po długich ośmiu latach, dokładnie dwustu siedemdziesięciu czterech spotkaniach poza piłkarską elitą. Zajęcie drugiego miejsca w I […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Frydrych: – Kibice Wisły Kraków mają prawo czuć wściekłość i gniew

Wisła Kraków z hukiem zleciała z ligi. Zaczynają się tłumaczenia i rozliczenia.  Wczoraj Jakub Błaszczykowski mówił w emocjonalnym przemówieniu: „zdaję sobie sprawę z tego, że zajebałem”. Dzisiaj na łamach Interii wypowiedział się Michal Frydrych, stoper ekipy Białej Gwiazdy. – Jestem bardzo smutny i przygnębiony. Muszę powiedzieć, że to jest najgorszy sezon w mojej karierze. Każdy […]
22.05.2022