Jak grać przeciwko Realowi?

redakcja

Autor:redakcja

09 września 2011, 10:46 • 5 min czytania

Reklama
Jak grać przeciwko Realowi?

No, w końcu hiszpańscy dziennikarze przestają nas zawodzić. W zeszłym tygodniu mieliśmy bardzo ciekawą rozmowę z Fabregasem, teraz mamy niezłe wywiady z Ronaldo i Luisem Garcią. Plus interesujący bonus z Portugalii…
ŚRODA – 7 września

Reklama

41 wygranych, jeden remis i pięć porażek – tak wygląda bilans Vicente Del Bosque z reprezentacją Hiszpanii po okazałym zwycięstwie 6:0 nad Liechtensteinem, które notabene dało jej awans na Euro 2012. „Hiszpania tańczy sama” – tytułuje relację meczową dzisiejszy „El Pais”. Jednym z bohaterów starcia był strzelec dwóch goli, Alvaro Negredo. Na uwagę zasługuje też występ Thiago Alcantary, o którym reprezentacja Brazylii może już tylko pomarzyć i 103. mecz w kadrze Xaviego (wyprzedzają go już tylko dwaj bramkarze Zubizarreta – 126A i Casillas – 124A).

Image and video hosting by TinyPic

A tak w gazecie przedstawiono bramki Negredo.

Image and video hosting by TinyPic

Reklama

Zgadnijcie, kto na okładce “Marki”. Brawo, trafiliście 🙂 W rozmowie z madryckim dziennikiem Neymar narzeka, że ma dość codziennego wypowiadania się na temat swojej przyszłości. – Kupowano mnie już tysiąc razy. Wygląda na to, że wszyscy znają moją przyszłość lepiej niż ja – mówi Brazylijczyk.

Image and video hosting by TinyPic

Na treningu dorosłego zespołu Realu pojawił się po raz pierwszy najstarszy syn Zidane’a, Enzo. Co ciekawe, 16-latek jest podpisywany we wszystkich dokumentach nazwiskiem matki, jako Enzo Fernandez. Dlaczego? Ł»eby nie skupiać na sobie większej uwagi mediów.

Image and video hosting by TinyPic

Reklama

Plus wideo.

Dziewięć dni po odejściu z Atletico, Diego Forlan w dyskretny sposób, ale jednak, wylewa żale na temat swojego byłego trenera, Quique Floresa. – Nie miałem z nim żadnego problemu, to on miał jakiś problem. Wszyscy wiedzą, jaką osobą jest Quique, a jaką Forlan. Mam 32 lata i pracowałem z wieloma trenerami i nie miałem żadnych konfliktów. A ten pan miał problemy w każdym klubie, w którym pracował – opowiada Urugwajczyk.

Image and video hosting by TinyPic

Reklama

“Bracia Babunski mają swój klasyk w domu” – czytamy w â€œMarce”. 17-letni David gra w młodzieżowych kategoriach Barcelony, a 15-letni Dorian w… Realu Madryt. – Rywalizacja między nimi przekształciła się w życzliwość. Obaj śledzą swoje losy, komentują swoje mecze i tęsknią za sobą. Dorian zawsze powtarza, że jego najlepszym trenerem jest brat – opowiada ich ojciec, Boban Babunski, były reprezentant Macedonii.

Image and video hosting by TinyPic

CZWARTEK – 8 września

“25 milionów euro rocznie? Nie, dzięki”. Jose Mourinho nie skusił się na ofertę stulecia z Anży Machaczkała. To temat na okładkę dzisiejszej „Marki”.

Reklama

Image and video hosting by TinyPic

Ciekawa rozmowa z trenerem Getafe, Luisem Garcią.

Wie pan już, w jaki sposób zagracie z Realem? Ruszycie do przodu czy się zamkniecie i… niech się dzieje wola nieba?
Nie wiem, co jest gorsze. Jeśli chcesz szukać szczęścia z przodu, mogą wbić ci pięć goli lub… osiem, jak przed rokiem w pucharze. Jeżeli się zamkniesz w obronie, możesz stracić sześć, jak Saragossa. (…) Nie jestem głupi i wiem, że w innych meczach możemy pokazać się z lepszej strony. Piłkarze Realu są bardzo dobrzy i udowodnili to nawet w tym tygodniu. Kto był najlepszy w reprezentacji Francji? Benzema. W Niemczech? Ozil. W Portugalii? Cristiano.

(…)

Reklama

Nie da się grać jak Barcelona, jeśli nie jesteś Barceloną. (…) Zawsze powtarzam, że Guardiola jest wielkim trenerem, ale z Levante nie mógłby grać w taki sam sposób. Xavi i Iniesta nie zagrywają niecelnie. I Messi, który robi to, co robi…

Image and video hosting by TinyPic

Tak prezentuje się sytuacja reprezentacji Hiszpanii na niecały rok przed Euro. Czerwony – pewny punkt, pomarańczowy – bardzo prawdopodobny, szary – możliwy, czarny – wątpliwy.

Image and video hosting by TinyPic

Reklama

PIÄ„TEK – 9 września

Ostatni tydzień w hiszpańskiej prasie to prawdziwy urodzaj, jeśli chodzi o wywiady. I to takie ciekawe, a nie poobcinane przez biura prasowe lub dyrektorów PR. W zeszłym tygodniu Fabregas i Mata, teraz Luis Garcia i… w końcu Ronaldo. I to w ekskluzywnej, długiej rozmowie z „Marką”. Super, takie teksty lubimy najbardziej.

Nie zgadzam się, że tylko Real i Barcelona mają szansę na wygranie ligi. Valencia w tym roku też jest bardzo silna.

Ale pierwsza kolejka była przykładem tego, jak może wyglądać liga. Zwycięstwa różnicą pięciu i sześciu goli. Boi się pan, że to wszystko będzie nudne?
To dopiero początek. Nie zawsze będziemy w stanie zdobywać sześć bramek. Będziemy mieli trudne chwile, na pewno przegramy jakieś mecze.

Reklama

(…)

Naciski kibiców nie mają dla mnie znaczenia, bo sam sobie nakładam swoją presję. Po prostu staram się cieszyć swoją grą i jeśli strzelam, świetnie. Jeśli nie strzelam, a drużyna wygrywa, też fenomenalnie.

(…)

Przypuszczam, że to wszystko, co działo się wokół Ricardo Carvalho, Pepe i Paulo Bento w waszej reprezentacji, nie było przyjemne. Jak pan do tego podchodzi?
Dobre pytanie (śmiech). Wszyscy mamy prawo do błędu. Nie tylko Ricardo. On się myli, ja się mylę, wszyscy się mylimy.

Reklama

(…)

Co sądzi pan o młodej gwieździe niemieckiego futbolu, Mario Goetze?
Przykro mi, ale go nie znam. Dla mnie najlepszym niemieckim piłkarzem jest Mesut Oezil.

(…)

Są dni, kiedy nie jest łatwo być Cristiano, bo chciałbym robić normalne rzeczy, a nie mogę. Ale potrafię tak żyć i nie sprawia mi to problemu.

Reklama

Image and video hosting by TinyPic

Bilans zawodników Realu, od kiedy do klubu przyszedł Jose Mourinho. Na fioletowo minuty w oficjalnych meczach, na szaro – w sparingach. Niespodzianek nie ma, ale fajna ciekawostka.

Image and video hosting by TinyPic

Pierwszy buntownik ligi hiszpańskiej, Jose Maria Del Nido, nie zwalnia. Na pierwszym spotkaniu prezesów klubów La Liga nie pojawili się sternicy Barcelony i Realu, ale już na drugim zebraniu ma się to zmienić. Celem jest debata na temat sprawiedliwszego podziału pieniędzy od telewizji.

Reklama

Image and video hosting by TinyPic

Na koniec bonus, czyli rozmowa z Jose Mourinho. Co prawda nie przeprowadzona przez hiszpańskie media, tylko przez portugalskie, ale parę kwestii warto odnotować.

O konflikcie Carvalho z Paulo Bento: – Real tego nie komentuje, Real nie kontaktuje się z nikim na ten temat, Real nie oczekuje, że ktoś się z nim skontaktuje, Real jest odizolowany od problemu, który wydarzył się poza Realem.

O rywalizacji Marcelo z Fabio Coentrao: – Coentrao nie przyszedł do Realu, bo potrzebowaliśmy lewego obrońcy. Już takiego mamy i to prawdopodobnie najlepszego na świecie. Coentrao został zakontraktowany, bo daje bardzo dużo możliwości na najwyższym poziomie.

Reklama

O sezonie 2010/11: – Mają rację ci, którzy mówią, że to był pierwszy raz, kiedy nie zdobyłem mistrzostwa, ale to był mój najlepszy sezon w karierze. Zdobyłem najwięcej punktów, wygrałem najwięcej meczów, strzeliłem najwięcej goli, to był bardzo, bardzo, bardzo dobry sezon.

TOMASZ ĆWIĄKAفA

Najnowsze

Reklama

Weszło

Reklama