Smuda: – Nie można robić z ludzi osłów! No i robi…

redakcja

Autor:redakcja

18 sierpnia 2010, 12:44 • 2 min czytania

Reklama
Smuda: – Nie można robić z ludzi osłów! No i robi…

Odkąd Franciszkowi Smuda – jak mawia Tarasiewicz – zaczęło się w dupce palić, jego słynny upór jakby zmalał, mało tego: zniknęły jakiekolwiek oznaki konsekwencji. Dzisiaj w „Gazecie Wyborczej” jest artykuł o jakimś Dudu Paraibie z Widzewa, którego marzeniem jest zagrać w reprezentacji Polski. Co na to „Franz”? – Nie wykluczam, że mu się przyjrzę. Ale podstawowym warunkiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Skoro Niemcy mogą mieć Turka, Ghańczyka czy Tunezyjczyka, to my możemy mieć Brazylijczyka – powiedział Franciszek Smuda. To jasny dowód – selekcjoner panikuje.
Coraz bardziej Smuda zaczyna przypominać Leo Beenhakkera, z którego tak bardzo lubi się naśmiewać. Tamten też najpierw wychwalał polskie talenty, aż w końcu poprosił o wyrobienie paszportu Rogera Guerreiro. Teraz Franiu – czego pewnie jeszcze sam nie zauważa – upodabnia się do swojego poprzednika. „Nie wykluczam, że mu się przyjrzę”, „Podstawowym warunkiem jest posiadanie obywatelstwa”. „Skoro Niemcy mogą mieć Turka…”. Ł»E-NA-DA. Przecież dopiero co „Franz” kpił z kadry Niemców, mówił o farbowanych lisach. A na temat naturalizacji miał wyrobione zdanie. Pamiętacie jakie, prawda?

Reklama

Smuda o Arboledzie: – Ale gdybym to ja został trenerem kadry, Arboleda reprezentantem Polski nie będzie. Uważam, że w kadrze powinni grać Polacy bądź zawodnicy polskiego pochodzenia. Tacy jak np. Ludwik Obraniak. Bo reprezentacja to wizytówka polskiej piłki.

I dalej: – Szukajmy jednak kolejnych kadrowiczów wśród Polaków. Manuel Arboleda jest Kolumbijczykiem i jestem przekonany, że zasługuje na grę w reprezentacji swego kraju. Ba, jestem przekonany że Kolumbia, która teraz na mundial nie jedzie, przebuduje drużynę na kolejne eliminacje i wtedy Maniek w niej zagra. Powołają go, na pewno. Ł»yczę mu tego.

Jeszcze raz: – Nie ma mowy, by kiedykolwiek u mnie zagrał. On jest Kolumbijczykiem. To fantastyczny chłopak i świetny piłkarz, ale stać nas na stworzenie reprezentacji opartej tylko na Polakach.

I znowu: – Nie będę raczej preferował kolejnych naturalizacji. Lepiej znaleźć młodziutkiego Polaka i go wyszkolić.

Reklama

Teraz lepsze: – Wciskanie ich do kadry to kabaret. Chłopaki może i sympatyczne, ale co mają wspólnego z naszym krajem? Nic!

I uwaga, uwaga: – Nie można robić z ludzi osłów. Lepiej rozejrzeć się po świecie za utalentowanymi piłkarzami, którzy mają lub mieli w rodzinie Polaków albo jakiś konkretny związek z naszym krajem.

Ha! Dudu Paraiba? Nie wykluczam! Coraz bardziej komiczny staje się nasz selekcjoner. Na jego głupie wypowiedzi jest jedno lekarstwo – musi przestać rozmawiać z mediami (no bo przecież nie zacznie nagle mądrze gadać). Wtedy mleko rozleje się dopiero 2012 roku.

Reklama

NA ULICY LEŁ»Y 150 ZفOTYCH,
SCHYLISZ SIĘ PO TAKÄ„ KWOTĘ?
TAK / NIE

*** 50 DOLARÓW ZA DARMO. NIE MA Ł»ADNYCH HACZYKÓW! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama