5,5 roku i koniec. Zasłużony obrońca odchodzi z Lecha

Aleksander Rachwał

27 czerwca 2026, 11:36 • 2 min czytania 6

Reklama
5,5 roku i koniec. Zasłużony obrońca odchodzi z Lecha

Zapowiadało się na to od pewnego czasu, teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. Antonio Milić po ponad pięciu latach spędzonych w klubie opuszcza Lecha Poznań.

Reklama

Obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku kontrakt chorwackiego obrońcy nie zostanie przedłużony – poinformował Kolejorz.

Antonio Milić odchodzi z Lecha Poznań. Spędził w klubie ponad pięć lat

Antonio Milić trafił do Lecha zimą 2021 roku z Anderlechtu. Był jednym z liderów poznańskiej drużyny, która w ostatnich latach trzykrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski i osiągnęła historyczny ćwierćfinał Ligi Konferencji.

– Antonio, nie mówimy „żegnaj”, a „do zobaczenia”. Zawsze będziesz Lechitą i to będzie przyjemność gościć Cię przy Bułgarskiej! Liczymy na to, że spotkamy się na meczu Superpucharu Polski, gdzie razem ze wszystkimi kibicami podziękujemy Ci za duży wkład w historię Kolejorza – czytamy w oficjalnym komunikacie Lecha.

Reklama

Mistrz Polski negocjował przedłużenie kontraktu z Chorwatem, jednak strony nie doszły do porozumienia co do warunków kontynuacji współpracy. W miejsce doświadczonego stopera Kolejorz sprowadził za 3 mln euro Terry’ego Yegbe z FC Metz.

Antonio Milić rozegrał w barwach Lecha Poznań 179 spotkań. Zanotował w nich jedenaście bramek i osiem asyst.

Reklama

Fot. Newspix

6 komentarzy
Aleksander Rachwał

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic ligi hiszpańskiej i angielskiej, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama