Zmiana na ławce Rakowa! Klub kończy współpracę z Tomczykiem

Wojciech Piela

03 maja 2026, 20:10 • 2 min czytania 90

Reklama
Zmiana na ławce Rakowa! Klub kończy współpracę z Tomczykiem

Raków Częstochowa poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Łukaszem Tomczykiem. Decyzja zapadła po analizie sytuacji sportowej pierwszego zespołu i – jak podkreśla klub – nie wynika wyłącznie z wyniku finału Pucharu Polski.

Reklama

Tomczyk objął zespół w przerwie zimowej z rąk Marka Papszuna, który postanowił odejść do Legii Warszawa. Poprowadził zespół w 1/8 finału Ligi Konferencji, gdzie Raków odpadł z Fiorentiną. Pokonał Avię Świdnik i GKS Katowice doprowadzając zespół do finału Pucharu Polski. W sobotę 2 maja zdecydowanie lepszy w tym meczu okazał się jednak Górnik Zabrze, który wygrał 2:0.

Klub kończy współpracę z Tomczykiem. Zmiana na ławce Rakowa!

37-latek poprowadził Raków w 12 meczach Ekstraklasy, w których cztery razy wygrał, pięć razy zremisował i trzy razy przegrał. Częstochowianie zajmują aktualnie 5. miejsce w tabeli.

Reklama

Władze Rakowa w oficjalnym komunikacie uznały, że drużyna potrzebuje nowego bodźca oraz świeżego spojrzenia, które ma pomóc w dalszym rozwoju zespołu. Podkreślono, że szkoleniowiec może w przyszłości ponownie odegrać rolę w klubie. Na ten moment Raków życzy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Jednocześnie zapowiedziano, że nazwisko nowego trenera zostanie ogłoszone już w poniedziałek. Do czasu publikacji kolejnego komunikatu klub nie planuje udzielać dodatkowych informacji w tej sprawie.

Następny mecz Raków Częstochowa rozegra 8 maja na własnym stadionie przeciwko Koronie Kielce.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

fot. Newspix

Reklama
90 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama