Erik Janża ukarany przez Komisję Ligi za nazwanie sędziego frajerem

redakcja

Autor:redakcja

06 grudnia 2023, 20:13 • 2 min czytania

Reklama
Erik Janża ukarany przez Komisję Ligi za nazwanie sędziego frajerem

W miniony weekend jeden z naszych ligowców wyróżnił się dość niecodziennym zachowaniem. Erik Janża z Górnika Zabrze nazwał sędziego frajerem i wyleciał z boiska w meczu z Pogonią Szczecin. Komisja Ligi ukarała Słoweńca dwoma meczami dyskwalifikacji.

Reklama

Piłkarz Górnika został wyrzucony z boiska przy Roosevelta w 70. minucie meczu z Pogonią. Arbiter główny pokazał mu żółtą kartkę za faul, ale po chwili wyciągnął jeszcze kartonik w kolorze czerwonym, bo Janża zaraz po upomnieniu obraził sędziego liniowego, nazywając go frajerem. Choć później w wywiadach tłumaczył, że w Słowenii słowo „frajer” ma wydźwięk pozytywny i oznacza „gość”, to niestety nie spotkało się to ze zrozumieniem Komisji Ligi, która ukarała go dwoma meczami dyskwalifikacji.

Słoweńca będzie czekać jednak nieco dłuższa pauza od gry w piłkę, gdyż w starciu z Pogonią zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Zatem w sumie Erika zabraknie w trzech kolejnych meczach ligowych Górnika. Nie zobaczymy go w potyczkach z Radomiakiem, Wartą i w pierwszym wiosennym spotkaniu z Piastem. Górnik zgromadził do tej pory 22 punkty i aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce zmierzy się w sobotę o 15:00 z sąsiadem z tabeli z Radomia.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank