Cana: Albania ma nad Polską przewagę. Nazywa się „presja”

redakcja

Autor:redakcja

12 października 2021, 17:30 • 2 min czytania

Reklama
Cana: Albania ma nad Polską przewagę. Nazywa się „presja”

Lorik Cana to legenda reprezentacji Albanii. Przez 13 lat zanotował dla tej kadry 93 mecze, strzelił też jednego gola. W rozmowie z „WP Sportowymi Faktami” były zawodnik Paris Saint-Germain, Marsylii czy Galatasaray, zapowiada starcie jego rodaków z reprezentacją Polski.

Reklama

Były piłkarz zauważa, że spotkanie z biało-czerwonymi cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jego rodacy wykupili wszystkie dostępne bilety na ten mecz. Oczywiście wierzą w to, że Albania może sprawić niespodziankę. – Rzadko kiedy na tym etapie eliminacji dużej imprezy wciąż mamy los w swoich rękach. Jeśli wygramy z Polską, to będziemy już bardzo blisko play-off. Wystarczy wtedy wygrać ostatni mecz z Andorą. A w tak korzystnej sytuacji reprezentacja Albanii bywała bardzo rzadko. Tak było jeszcze w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014, choć ostatecznie wtedy się nie udało. I w 2016 roku, gdy pojechaliśmy na finały EURO – przyznaje Cana.

Zdaniem byłego zawodnika francuskich klubów atutem Albańczyków jest mentalność. Konkretniej jedna rzecz. – Myślę, że mamy nad wami jedną przewagę. Nazywa się presja. To jednak Polska była i jest faworytem do zajęcia drugiego miejsca w grupie. Czyli na zasadzie, wy musicie, my możemy. To może zadziałać na naszą korzyść, choć nie ma co ukrywać: emocje i nadzieje będą w Albanii ogromne.

ANALIZA REPREZENTACJI ALBANII

Lorik Cana zapytany o wynik meczu wytypował 2:1 dla reprezentacji Albanii. Przyznał jednak, że kierował się emocjami kibica. Jego zdaniem sukces jest jednak możliwy, zwłaszcza że Albańczycy mają na ławce rezerwowych niezłego magika. To Edoardo Reja. – On też wie, że to dla niego ostatnie trenerskie wyzwanie. Ma 76 lat i wizja awansu na mistrzostwa świata jest dla niego na pewno kusząca. Reja nie został wybrany przypadkowo na tę funkcję. Zadecydowało doświadczenie, ale przede wszystkim to, że jest przedstawicielem włoskiej piłki. A praktycznie cała nasza defensywa, zaczynając od bramkarzy, gra we Włoszech. Wielu albańskich kadrowiczów mówi w tym języku, więc nie ma też problemu z komunikacją.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank