Nitot: – Stadion z punktu widzenia strategicznego Polonii jest niezbędny

redakcja

Autor:redakcja

06 października 2021, 09:21 • 1 min czytania

Reklama
Nitot: – Stadion z punktu widzenia strategicznego Polonii jest niezbędny

Dużego wywiadu Interii Sport udzielił Gregoire Nitot, który jakiś czas temu przejął Polonię i chce ją odbudować. Najważniejsza na ten moment dla niego i Polonii jest kwestia stadionu, którego temat co jakiś czas powraca, a w którego budowie bardzo mocno miałoby się zaangażować miasto.

Reklama

Nitot: –– Stadion z punktu widzenia strategicznego jest niezbędny, żeby klub odnosił sukcesy i mógł zarabiać na siebie. W dalszym ciągu podtrzymuję chęć inwestycji w stadion 300 milionów złotych pod warunkiem, że będę dzierżawcą stadionu i terenu przy nim z m.in. halą do gry w koszykówkę przez minimum 40 lat. Chciałbym, żeby cały teren był miejscem, gdzie, gdy nie ma meczu, każdy może przyjść i skorzystać na przykład z gastronomii. Chciałbym, żeby odbywały się tutaj koncerty, tętniło życie kulturalne. Jesteśmy cały czas w kontakcie z miastem, piłka leży po ich stronie. Dzięki temu, że na nowoczesnym stadionie będą funkcjonować chociażby loże biznesowe, obiekt będzie w stanie na siebie zarabiać. Na razie miasto chce być partnerem w biznesie publiczno-prywatnym. Czekamy na rozstrzygniecie przetargów, kto zaprojektuje i wybuduje nowy stadion wraz z całym kompleksem sportowym.

Plan Nitota na Ekstraklasę? 2029 rok. Jak twierdzi szef Polonii, do tego czasu będzie musiał zainwestować 25 milionów złotych.

Cała rozmowa z Gregoire’m Nitotem na Interia.sport.pl

Reklama

Fot. NewsPix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank