OFICJALNIE: Rossi będzie grał w Radomiaku

redakcja

Autor:redakcja

24 lipca 2021, 20:28 • 1 min czytania

Reklama
OFICJALNIE: Rossi będzie grał w Radomiaku

Faktem stało się to, o czym pisaliśmy kilka dni temu: Raphael Rossi został wykupiony przez Radomiaka Radom z FC Sion. To świetna informacja dla ekipy beniaminka, bowiem w rudzie wiosennej 30-letni Brazylijczyk był liderem defensywy zespołu Dariusza Banasika i walnie przyczynił się wywalczenia awansu do Ekstraklasy. 

Reklama

Rossi podpisał z drużyną z Radomia trzyletni kontrakt. Jak informowaliśmy wcześniej, trzeba było zapłacić za niego Szwajcarom około pół miliona złotych, co stanowi największy wydatek na piłkarza w historii Radomiaka.

Brazylijczyk z włoskim paszportem ma spore doświadczenie na poziomie League One, dla Swindon Town rozegrał 130 spotkań. Stamtąd trafił do Boavisty Porto, a po udanym sezonie został wytransferowany do Sionu za milion euro. W Szwajcarii wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, ale przez problemy zdrowotne stracił większą część sezonu 2018/19, cały sezon 19/20, a także jesień kolejnego. Do gry wrócił dopiero na wypożyczeniu Radomiaka wiosną poprzednich rozgrywek.

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank