Radomiak ma nowego napastnika

redakcja

Autor:redakcja

24 lipca 2021, 18:52 • 1 min czytania

Reklama
Radomiak ma nowego napastnika

Wczoraj Radomiak Radom rozegrał swój pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Banasika bezbramkowo zremisowali z Lechem Poznań, co oczywiście jest dla nich przyzwoitym wynikiem, ale w dalszej części sezonu do wywalczenia utrzymania przydadzą się gole. Te może dać Maurides – napastnik, który dziś podpisał kontrakt z klubem z Radomia. Choć nie ma co kryć – jest to zawodnik do odbudowania. 

Reklama

27-letni Brazylijczyk podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy długi, trzyletni kontrakt. Jaka jest jego przeszłość? W ostatnich miesiącach pozostawał bez klubu. Do listopada poprzedniego roku był piłkarzem FC Anyang, klubu z drugiej ligi koreańskiej. Ostatni mecz w jego barwach rozegrał na początku sierpnia poprzedniego roku. W 12 występach strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę.

Wcześniej grał dla takich klubów jak: Changchun Yatai, CSKA Sofia, Belenenses, Figueirense, Internacional Porto Alegre, FC Arouca. W Radomiu zapewne liczą, że uda się go doprowadzić do takiej formy, którą prezentował choćby w sezonie 2017/18, gdy strzelił 8 goli i zaliczył 2 asysty w portugalskiej ekstraklasie. Ewentualnie do dyspozycji z Bułgarii, gdy trafił 13 razy i zanotował 4 asysty dla CSKA w ciągu rundy jesiennej, po czym został sprzedany do Chin za około 3 miliony euro.

Fot. newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank