Selekcjoner Danii mógł pracować w Polsce

redakcja

Autor:redakcja

07 lipca 2021, 16:33 • 1 min czytania

Reklama
Selekcjoner Danii mógł pracować w Polsce

Selekcjoner półfinalistów Europy, Kasper Hjulmand, raczej nie będzie narzekał na brak ofert po turnieju, bez względu na to, jaki wynik osiągnie Dania. Ciekawe natomiast, że mógł pracować lata temu w Polsce.

Reklama

Tak przekonuje na WP Sportowe Fakty Maciej Wasyniuk, polski trener pracujący w Danii. Dobrze zna Kaspera Hjulmanda, którego dwukrotnie polecał do Polski. Raz, gdy Franz Smuda przegrał Euro. Raz też Hjulmand był oferowany Lechowi Poznań.

Wasyniuk: – Rozmawiałem ze Stefanem Majewskim, ale w PZPN mieli inną koncepcję. Potem w 2014 roku wysyłałem propozycję zatrudnienia Hjulmanda do Lecha Poznań, ale nie dostałem nawet odpowiedzi. A szkoda, bo to świetny trener.

Hjulmand wtedy był po pracy w Nordjaelland, które prowadził od 2011 do 2014 roku. Wiadomo, że był szkoleniowcem na dorobku, jego wybór nie był jakąś oczywistością. Natomiast warto zwrócić uwagę, że w 2014 zamiast do Lecha poszedł do Mainz. Tam sobie nie poradził, ale warsztat potwierdza teraz.

Fot. NewsPix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank