Egy Maulana Vikri odchodzi z Lechii Gdańsk

redakcja

Autor:redakcja

30 czerwca 2021, 15:20 • 1 min czytania

Reklama
Egy Maulana Vikri odchodzi z Lechii Gdańsk

Egy Maulana został zawodnikiem Lechii Gdańsk w 2018 r. W ojczyźnie wieszczono mu wielką karierę, określano go mianem: „indonezyjski Leo Messi”. I rzeczywiście stanowił o sile młodzieżowych reprezentacji tego kraju. Jednak okazał się niewypałem transferowym. Rzeczywistość pokazała, że nadzieje względem jego osoby okazały się płonne. Piłkarz w ciągu trzech lat zagrał zaledwie 10 spotkań w Ekstraklasie, a klub postanowił nie przedłużyć wygasającej umowy.

Reklama

Maulana Vikri jest jednym z najbardziej popularnych zawodników w Indonezji. Jego konto na Instagramie obserwuje 1,5 miliona użytkowników. Stąd też w momencie przyjścia do Lechii, social media gdańskiego klubu przeżywały oblężenie ze strony indonezyjskich fanów talentu młodego piłkarza. Jednak nie mieli zbyt wielu okazji do przeżywania jego występów w naszej lidze.

  • Sezon 2018/19: 2 mecze, 12 minut.
  • Sezon 2019/20: 1 mecz, 45 minut + symboliczna minuta w finale Superpucharu Polski.
  • Sezon 2020/21: 7 meczów, 84 minuty

I tak oto kończy się przygoda 20-letniego zawodnika z Ekstraklasą. Na tę chwilę nie są znane jego dalsze losy.

FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 400mm.pl

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank