Vrdoljak: – Do rozstania z Vesoviciem nie doszło z przyczyn finansowych

redakcja

Autor:redakcja

20 maja 2021, 13:12 • 2 min czytania

Reklama
Vrdoljak: – Do rozstania z Vesoviciem nie doszło z przyczyn finansowych

Nie milkną echa rozstania Legii Warszawa z Marko Vesoviciem. Czarnogórcowi wraz z końcem czerwca wygasała umowa z mistrzem Polski i nie dostał propozycji jej przedłużenia, choć przed kontuzją należał do czołowych graczy ekipy ze stolicy i wyrażał chęć pozostania w Ekstraklasie. Teraz sprawę na łamach portalu legia.net skomentował Ivica Vrdoljak. 

Reklama

Były chorwacki piłkarz reprezentował Vesovicia w rozmowach z klubem. Nie chciał komentować głośnego zachowania żony piłkarza, ale dość jasno dał do zrozumienia, że to ono było kluczem do tego, że jego klienta w warszawskiej drużynie już oglądać nie będziemy: – Po wydarzeniach jakie miały miejsce po spotkaniu ze Stalą otrzymałem informacje, że współpraca Legii z Marko nie będzie kontynuowana i dalej na temat przyszłości Marko w Warszawie już nie rozmawialiśmy. 

Wcześniej były gracz Legii zdementował pogłoski o tym, że Vesović miał zbyt duże oczekiwania finansowe i to uniemożliwiło dalszą współpracę. Według Vrdoljaka nawet nie doszło do konkretnych rozmów na temat warunków. Te warszawski klub miał przedstawić dopiero po wspomnianym meczu ze Stalą Mielec, bo wcześniej Legia podobno wykazywała chęć przedłużenia umowy.

– Marko był gotowy na to, że propozycja nowej umowy będzie niższa. Myśleliśmy o krótkiej umowie z mniejszą podstawą plus opcja podwyżki gdyby Marko wrócił do dyspozycji sprzed urazu. Ale do takich konkretów nie doszliśmy – zapewnia Vrdoljak na łamach legia.net.

Agent wytłumaczył również to, dlaczego Vesović nie był do dyspozycji Czesława Michniewicza przez całą rundę wiosenną, a tylko w jej końcówce, w trakcie której i tak nie dostawał szans na grę, co nie poprawiało atmosfery negocjacji. – W Dubaju Marko miał jakieś dolegliwości, po powrocie do Polski, zmianie klimatu i nawierzchni, coś się pogorszyło. Nie pojawiał się na części treningów, nie był do dyspozycji trenera. Pojawiło się lekkie rozczarowanie. Marko chciał grać, wiedział jak wygląda jego sytuacja z kontraktem, chciał się pokazać, a konieczne było dodatkowe leczenie, brał zastrzyki. 

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank