Jędrzejczyk powspominał grę w Koronie. Szkoda, że nic nie pamięta…

redakcja

Autor:redakcja

11 kwietnia 2012, 17:25 • 2 min czytania

Reklama
Jędrzejczyk powspominał grę w Koronie. Szkoda, że nic nie pamięta…

Niektóre wywiady bywają rozbrajające. Na przykład w miesięczniku „Nasza Legia” przepytano Artura Jędrzejczyka, który popisał się iście fotograficzną pamięcią. Oto, jak pogadali sobie „pamiętający tamte chwile” zawodnik z przygotowanym do rozmowy dziennikarzem. Równie dobrze mogliby zapewne prowadzić dyskurs na temat hodowli jedwabników.
NL: Kiedyś – strzelając zwycięskiego gola w meczu z Lechią – pomogłeś Koronie utrzymać się w lidze. Marzysz pewnie, aby zdobyć bramkę dającą Legii mistrzostwo?
A.J.: Byłoby to bardzo miłe. Pamiętam tamte chwile. Było jeszcze kilka kolejek do końca, ale to było przełomowe spotkanie, jak to się mówi, o sześć punktów. Wygrywając, odskoczyliśmy od Lechii w tabeli i to ona ostatecznie spadła. W Legii nie udaje mi się strzelać wielu goli, ale mam nadzieję, że przyjdzie czas i na to, najlepiej w najważniejszych momentach.

NL: Po twojej bramce Lechia spadła do I ligi, a po powrocie… chciała ściągnąć Cię do siebie. Pamiętasz tę historię?

A.J.: Rzeczywiście, były takie zapytania, ale się nie dogadaliśmy.

Reklama

„Pamiętam tamte chwile” – heh, chyba nie do końca. Cały ten fragment jest mocno niedorzeczny, ponieważ… Lechia nie spadła z ligi, co wie każdy, kto chociaż pobieżnie interesuje się rozgrywkami ekstraklasy.

„Pamiętam tamte chwile. Było jeszcze kilka kolejek do końca, ale to było przełomowe spotkanie, jak to się mówi, o sześć punktów. Wygrywając, odskoczyliśmy od Lechii w tabeli i to ona ostatecznie spadła” – wspomina Jędrzejczyk.

Niestety, tabela przed spotkaniem, o którym opowiada, wyglądała tak:

Image and video hosting by TinyPic

Reklama

Panowie – i tu pytanie zarówno do piłkarza, jak i do dziennikarza – wy na ten wywiad przyjechaliście taksówką razem ze Sławkiem Peszką?

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Szymon Janczyk
10
Iran został skrzywdzony na mundialu. Tak jak irańskie piłkarki przez reżim

Weszło

Reklama