Upokorzenie Legii. Dlaczego inni w Ekstraklasie są znacznie bogatsi?

Marcin Długosz

Opracowanie:Marcin Długosz

28 czerwca 2026, 18:15 • 1 min czytania 21

Reklama
Upokorzenie Legii. Dlaczego inni w Ekstraklasie są znacznie bogatsi?

Sytuacja finansowa Legii Warszawa jest coraz gorsza, a bezpośrednią odpowiedzialność za to ponosi Dariusz Mioduski. Gdy inni właściciele w Ekstraklasie inwestują potężne kwoty, Legia zmuszona jest do drastycznego cięcia kosztów, oddawania graczy za darmo (jak Kacper Urbański) czy szukania wzmocnień w postaci pierwszoligowych napastników.

Reklama

Jak doszło do tego, że najbogatszy do niedawna polski klub przestał być samowystarczalny i musi dzisiaj liczyć niemal wyłącznie na trenerski geniusz Marka Papszuna? Szymon Janczyk przeanalizował upadek strategii transferowej i biznesowej przy Łazienkowskiej na tle rosnących w siłę ligowych rywali.

21 komentarzy
Marcin Długosz

Serie A, Serie B, Włosi w europejskich pucharach - kocha wszystko, co spod znaku calcio. Za Milanem przemierzył sporo kilometrów, kocha zapach San Siro i będzie płakał przy wyburzeniu (które jest konieczne). Nie zapomina o starej, dobrej Ekstraklasie. Na weszlo.com i w WeszłoTV opowiada głównie o piłce włoskiej i polskiej.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama