Wściekłość w Iranie: Zrobili wszystko, aby nas wyrzucić

Mikołaj Duda

28 czerwca 2026, 11:32 • 3 min czytania 16

Reklama
Wściekłość w Iranie: Zrobili wszystko, aby nas wyrzucić

Iran, żeby awansować do następnej fazy musiał liczyć na korzystny dla siebie wynik w meczu Algierii z Austrią. W kraju mieli dość ciekawy sposób na to, by zmotywować piłkarzy z Afryki do zwycięstwa. A jednak, mimo ich starań padł remis, który oznacza, że obie reprezentacje grają dalej, a zespół prowadzony przez Amira Ghalenoeiego wraca do domu. W mediach nie brakuje komentarzy przede wszystkim odnoszących się do trudnych warunków, w jakich musieli funkcjonować Irańczycy.

Reklama

Iran, żeby znaleźć się w fazie pucharowej potrzebował zwycięstwa obojętnie którego zespołu. Tylko remis sprawiał, że żegna się z turniejem. W azjatyckim kraju bardziej liczono na wygraną Algierii i nawet z tego względu wystosowano specjalny apel. W publicznej telewizji powołano się na wyznawanie wspólnej wiary i tych samych wartości, prosząc, by piłkarze z Afryki zagrali najlepiej jak potrafią i pokonali Austriaków.

„Zrobili wszystko, by nas wyrzucić”. Piłkarz Iranu zły po odpadnięciu z mundialu

Jednym z pierwszych przedstawicieli reprezentacji Iranu, który zabrał głos po pożegnaniu się z turniejem jest piłkarz Ramin Rezaian, występujący w rodzimym Esteghal. Jest niezadowolony i twierdzi, że według niego zrobiono wszystko, by jego kadra jak najszybciej odpadła z mundialu. Podziękował też Meksykowi za ugoszczenie Irańczyków, deklarując, że to właśnie tej reprezentacji będzie kibicował w dalszej części mundialu.

Reklama

Zrobili wszystko, co mogli, aby wyrzucić Iran. Zrobili wszystko, co mogli, aby wyrzucić Iran – skwitował piłkarz w swoich mediach społecznościowych.

Z kolei irańscy kibice dziękują swoim zawodnikom za dobrą postawę na całych mistrzostwach, przy czym nie zostawiają suchej nitki na działaniach FIFA oraz organizatorów turnieju.

– Team Melli miał wszelkie możliwości, by awansować, jednak został zmuszony do rywalizacji w warunkach, które wydawały się niesprawiedliwe, niespójne i nieprofesjonalne. Pomiędzy wątpliwym sędziowaniem, kontrowersyjnymi decyzjami VAR oraz przeszkodami stawianymi na ich drodze, trudno mi patrzeć na ten turniej z takim samym szacunkiem do FIFA, jaki kiedyś miałem.

– Dla wielu fanów FIFA nie sprawia już wrażenia organizacji oddanej wyłącznie piłce nożnej, lecz takiej, którą kierują polityka, faworyzowanie wybranych i własny interes. To, co powinno być najbardziej szanowaną instytucją sportową na świecie, coraz częściej wydaje się skorumpowane, nieprofesjonalne i oderwane od kibiców, którzy nadają temu sportowi jego duszę – napisał jeden z kibiców.

Reklama

Jeszcze przed poznaniem ostatecznego wyniku głos na konferencji prasowej zabrał selekcjoner Iranu. Amir Ghalenoei był dumny z postawy swoich podopiecznych, a także wystosował specjalny apel do FIFA.

– Moim zawodnikom i drużynie chcę powiedzieć, że jestem z nich dumny. To, co zrobili ci młodzi ludzie, powinno zapisać się w historii, ponieważ gospodarze potraktowali nas bardzo niesprawiedliwie. Może Bóg wystawia mnie na próbę? Pomimo wszystkich tych problemów, udało nam się dobrze zaprezentować, a świat jest dumny z Irańczyków i naszej drużyny. Apeluję do FIFA: nie pozwólcie, aby gospodarze traktowali zawodników i drużyny w ten sam sposób na przyszłych mistrzostwach świata.

Iran pożegnał się z mistrzostwami z trzema punktami na koncie i jest jedynym zespołem, który odpadł bez porażki na koncie. Z grupy G dalej grają Egipt oraz Belgia.

Reklama

Fot. Newspix

16 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Mundial 2026

Reklama