Franck Kessie może wrócić do Włoch. „Byłbym świetnym nabytkiem”

Maciej Piętak

27 czerwca 2026, 20:34 • 3 min czytania 0

Reklama
Franck Kessie może wrócić do Włoch. „Byłbym świetnym nabytkiem”

Franck Kessie przebywa z kadrą Wybrzeża Kości Słoniowej na mundialu w Ameryce Północnej, jednak wciąż nieznana jest jego przyszłość klubowa. Z końcem czerwca wygaśnie jego umowa z saudyjskim Al-Ahli, której zawodnik nie zamierza przedłużyć. Iworyjczyk jest łączony z powrotem do Serie A i sam zaoferował się jednemu klubowi z włoskiej elity.

Reklama

Kessie wróci do Italii?

Kto nie próbował zaimponować kobiecie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Nawet jeśli tym razem chodzi o Starą Damę. W wywiadzie udzielonym La Gazzetta dello Sport poruszono wątek potencjalnego transferu Iworyjczyka do Juventusu. Sam zawodnik zamiast standardowego unikania tematu, zareklamował się.

– Widziałem te plotki o Juventusie. Skupiam się wyłącznie na mundialu, ale chcę powiedzieć jedno: byłbym świetnym nabytkiem. Jestem w dobrej formie, reprezentuję Wybrzeże Kości Słoniowej na mistrzostwach świata, a przede wszystkim jestem wolnym agentem. Czego chcieć więcej? – powiedział Kessie.

– Dlatego tak wiele klubów mnie chce. I mają rację! Natomiast przez te kilka dni nadal jestem jeszcze piłkarzem Al-Ahli. Po następnym meczu możemy spotkać się raz jeszcze i wtedy coś dodam. Mój agent pracuje, odbieramy dużo telefonów. Nawet ja zatrudniłbym sam siebie! – dodał były zawodnik Barcelony czy Milanu.

Kessie świetnie zna włoski klimat. Łącznie rozegrał ponad 200 meczów w Serie A, w których zdobył 41 bramek i zanotował 16 asyst. W Italii występował nie tylko w Milanie, ale i w Atalancie oraz Cesenie. W 2022 roku opuścił Rossonerich na rzecz Barcelony, a od trzech lat gra w Arabii Saudyjskiej. Wystąpił łącznie w 119 meczach w barwach Al-Ahli, strzelając 26 goli i notując 15 asyst. W barwach saudyjskiej ekipy dwukrotnie sięgnął po Azjatycką Ligę Mistrzów.

Reklama

Główną przeszkodą w jego powrocie na Półwysep Apeniński może być wysoka pensja. Na Bliskim Wschodzie zawodnik inkasował aż 14 milionów euro rocznie. Jak podają włoskie media, w Juventusie musiałby zaakceptować gigantyczną obniżkę wynagrodzenia, do poziomu nawet 4-5 milionów euro za sezon.

Historyczny awans na mundialu

Obecnie jednak Kessie koncentruje się na mistrzostwach świata. Po pokonaniu Curacao Wybrzeże Kości Słoniowej zajęło drugie miejsce w grupie, tuż za Niemcami, i po raz pierwszy w swojej historii awansowało z grupy na mundialu. W 1/16 finału zmierzy się z Norwegią, a mecz odbędzie się 30 czerwca o 19:00.

– Dorastałem w Yopougon, oglądając mundial na małych telewizorach z niestabilnym sygnałem. W ostatnich dniach myślałem o Didierze Drogbie, o Yayi i Kolo Toure, a także o innych Iworyjczykach ze złotej generacji naszej piłki. Ten awans jest także dla nich. Byłem dzieckiem, które marzyło o mistrzostwach świata, grając na ulicy. Dotarłem tutaj i teraz idziemy dalej. I nie możemy stawiać sobie żadnych granic. Żadnych. Musimy marzyć, marzyć, marzyć – rzekł Kessie.

W narodowych barwach piłkarz Al-Ahli rozegrał 103 mecze, w których zdobył 15 bramek.

Reklama

Fot. Newspix

0 komentarzy
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Bundesliga

Oskar Wójcik trafi do klubu z Bundesligi. Dołączy do dwóch Polaków

Maciej Piętak
0

Piłka nożna

Reklama
Bundesliga

Oskar Wójcik trafi do klubu z Bundesligi. Dołączy do dwóch Polaków

Maciej Piętak
0