Piękne słowa o trenerze PSG. „Jest najlepszy na świecie”

Antoni Figlewicz

Opracowanie:Antoni Figlewicz

30 maja 2026, 22:27 • 2 min czytania 2

Reklama
Piękne słowa o trenerze PSG. „Jest najlepszy na świecie”

Teraz Hiszpan nie będzie mógł się opędzić od wszelkiego rodzaju klakierów. Kiedy jednak wchodzi w taką rolę twój szef… no cóż, trudno słuchać pochwał bez uśmiechu na ustach. Parę ciepłych słów na temat Luisa Enrique powiedział po kolejnym wygranym finale Ligi Mistrzów prezydent PSG, Nasser Al-Khelaifi.

Reklama

Luis Enrique wywołał rewolucję w piłce nożnej, nie tylko dla Paryża, ale dla futbolu jako całości. Jest najlepszym trenerem na świecie – przekonuje działacz na antenie CBS Sport. Miłe są takie pochwały, prawda?

Luis Enrique na szczycie futbolu. Obronił tytuł w Lidze Mistrzów

Sam hiszpański szkoleniowiec też oczywiście zabrał głos po wielkim triumfie swojego zespołu. Na antenie TNT Sports Luis Enrique mówił tak:

Reklama

Arsenal strzelił na początku po szczęśliwej akcji i po tym presja tak naprawdę spoczywała na nich. Wiedzą jak bronić, więc i nam było bardzo trudno, ale jesteśmy przyzwyczajeni do atakowania, gdy wielu rywali angażuje się w działania obronne. Ale przeciwko nim… silni fizycznie, potrafiący zyskać coś dla siebie w każdej akcji. Było ciężko, ale mamy to trofeum – podsumował szkoleniowiec.

Gdy dziennikarze pokazali mu, że znalazł się w zaszczytnym gronie z innymi trenerami, którzy również wygrywali Puchar Europy co najmniej trzykrotnie, Enrique pozwolił sobie na dowcip.

Co? Tylko trzy?

Później sam dodał, że ma nadzieję, że to nie koniec jego sukcesów. – Z tą drużyną? Cztery są możliwe.

Reklama

Fot. Newspix

2 komentarze
Antoni Figlewicz

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
2
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Liga Mistrzów

Reklama