Lechia odbudowała się po porażce w derbach. Ważny triumf z Miedzią

03 grudnia 2023, 15:04 • 2 min czytania 1 komentarz

Biorąc pod uwagę zimową aurę, która nie zawsze sprzyja wielkim widowiskom, trzeba powiedzieć, że Lechia Gdańsk i Miedź Legnica zapewniły dzisiaj publiczności naprawdę przyjemnie spędzony czas. Ostatecznie ze starcia dwóch spadkowiczów górą wyszła ekipa biało-zielonych. Zresztą zasłużenie, choć trzeba zaznaczyć, że także i legniczanie mieli swoje dobre momenty w dzisiejszym spotkaniu.

Chwalić będziemy jednak przede wszystkim gospodarzy, którzy przystąpili do dzisiejszego meczu świeżo po porażce z Arką Gdynia w derbach Trójmiasta. I widać było, że podopieczni Szymona Grabowskiego mają wielką ochotę, by się za przegraną z sąsiadami zrehabilitować. Nie zdominowali może przebiegu gry od pierwszych minut, ale – co do zasady – rywalizacja w pierwszej połowie toczyła się pod ich dyktando. Nie było mowy o zachowawczej postawie, wyczekiwaniu na błąd rywala. Lechia aktywnie poszukiwała otwierającego trafienia i znalazła je tuż przed przerwą, gdy do siatki trafił Tomasz Neugebauer.

Gdańszczanie mogli się podobać zwłaszcza w fazie wyprowadzania ataków z własnej połowy. Robili to bardzo dynamicznie, płynnie i, co najważniejsze, ruszali do ofensywny sporą liczbą zawodników. To nie były desperackie szarże jednego czy dwóch graczy, tylko wyjścia czwórką bądź piątką piłkarzy. Widać, że ten element trener Grabowski mocno ze swoimi podopiecznymi przepracował, bo jest w tym aspekcie duża powtarzalność.

Powtarzalne były też problemy Miedzi z powstrzymywaniem takich szybkich ataków.

Ale trzeba też podkreślić, że i goście byli chwilami blisko trafienia do siatki. Zwłaszcza na starcie drugiej połowy, gdy udało im się zepchnąć Lechię do defensywy. Brakowało jednak kropki nad i, plus – tak po prostu – jakości piłkarskiej, zwłaszcza jeśli chodzi o zmienników. Co inne w zespole z Gdańska. Zresztą to właśnie rezerwowy przypieczętował triumf gospodarzy – Dominik Piła w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 2:0.

LECHIA GDAŃSK 2:0 MIEDŹ LEGNICA