Saganowski odchodzi z Zagłębia Sosnowiec. Mówił mocno o sędziach

Jakub Radomski

05 maja 2025, 15:29 • 2 min czytania 24

Reklama
Saganowski odchodzi z Zagłębia Sosnowiec. Mówił mocno o sędziach

Zagłębie Sosnowiec miało zająć czołową pozycję w II lidze i wrócić na wyższy szczebel, ale zespół gra w tym sezonie poniżej oczekiwań. Jest ósmy w tabeli, ma punkt straty do szóstego miejsca, ostatniego gwarantującego baraże. Pracę stracił właśnie trener Marek Saganowski, który po jeszcze wcześniejszej kolejce w mocnych słowach wypowiedział się o pracy sędziego Rafała Rokosza. 

Reklama

Zagłębie przegrało u siebie 1:3 ze Świtem Szczecin i to najwidoczniej przelało czarę goryczy. Pracę Saganowskiego ciężko ocenić pozytywnie: prowadził zespół w 39 spotkaniach: 11 wygrał, 10 zremisował i 18 przegrał. Średnia? Słabiutkie 1,10 punktu na mecz.

Marek Saganowski personalnie skrytykował sędziego po przegranej Zagłębia

Trenerze, dziękujemy za wykonaną pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze! O dalszych decyzjach Klubu będziemy informować na bieżąco” – czytamy w oświadczeniu Zagłębia.

Już po poprzednim spotkaniu, przegranym na wyjeździe 0:1 z GKS-em Jastrzębie, było widać, że Saganowski nie do końca trzyma ciśnienie. Były napastnik m. in. Legii Warszawa w mocnych słowach skomentował pracę sędziego Rafała Rokosza, która wybitnie mu się nie podobała.

Panie Rafale, pan sobie odpuści sędziowanie. Nie dziwię się, że ten pan, bo to nie jest sędzia, prowadzi tylko trzy mecze w tym roku. Zawsze wypada mu na Zagłębie. To chore, żeby tak krzywdzić zawodników i nasz klub. Pan Rokosz pojedzie sobie do domu, wypije browarka i co? My rozegraliśmy dobry mecz, ale nie da się wygrać przeciwko sędziom, którzy czasami są dramatyczni. Ten pan po prostu nie nadaje się na tę ligę – powiedział wtedy Saganowski.

Reklama

Fot. Newspix.pl

WIĘCEJ O PIŁCE NA WESZŁO:

 

 

24 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
3
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Niższe ligi

Reklama