James najlepszy, Dibu nie trzyma ciśnienia. Udany rewanż Kolumbii za Copa America [WIDEO]

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

11 września 2024, 11:47 • 2 min czytania 0 komentarzy

Kolumbia w meczu eliminacji do mistrzostw świata w 2026 roku pokonała Argentynę 2:1. Najlepszy na boisku był James Rodriguez, a po spotkaniu ciśnienia nie wytrzymał Emiliano Martinez, który zaatakował operatora kamery.

Nowy zawodnik Rayo Vallecano ma za sobą niesamowite Copa America, gdzie był najjaśniejszą gwiazdą. Kolumbijczycy przegrali jednak wtedy w finale z Argentyną. Teraz pozostawali szczególnie zdeterminowani, aby zdobyć trzy punkty.

Na Metropolitano panowała tradycyjnie gorąca atmosfera. Kibice gospodarzy wygwizdali hymn Argentyńczyków, a w powietrzu unosiła się chęć rewanżu za lipcowy finał. Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu Jamesa z lewego skrzydła do Yersona Mosquery.

Zaraz po przerwie Argentyna wyrównała jednak stan spotkania. Nico Gonzalez znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i bez problemu wygrał z nim pojedynek.

Decydującego gola strzelił James Rodriguez. Kolumbijczyk podszedł do jedenastki i oddał silny strzał w prawą stronę bramki Argentyńczyków, zapewniając triumf swojej reprezentacji nad aktualnymi mistrzami świata i Copa America.

Kolumbia jest drugim zespołem w tabeli eliminacji do mistrzostw świata 2026. Na czele pozostaje Argentyna, w której składzie wystąpił Emiliano Martinez. Bramkarz ewidentnie nie wytrzymał ciśnienia po porażce w eliminacjach, czego ofiarą stał się operator kamery. Golkiper Aston Villi uderzył kamerę, którą trzymał przedstawiciel mediów. Wszystko się jednak nagrało, co możecie zobaczyć poniżej.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".