LIVE: Srebro Klaudii Zwolińskiej wydarzeniem dnia igrzysk, ale ten wciąż trwa. Finiszujemy!

Szymon Szczepanik

Autor:Szymon Szczepanik

28 lipca 2024, 09:02 • 1 min czytania 36 komentarzy

Dzień dobry drugiego dnia na igrzyskach olimpijskich! Cała impreza powoli się rozkręca, zatem i dziś powinniśmy zobaczyć kilka ciekawych wydarzeń. Na początek skupimy się na strzelectwie sportowym, a także szermierce, w której zawalczą aż trzy nasze zawodniczki. Po godzinie 11:15 na ring olimpijski wyjdzie Damian Durkacz, a o 13:00 pierwszy mecz w Paryżu zagrają polskie siatkarki. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie oglądać tych zmagań, to zostańcie z nami, by być na bieżąco. Przez cały dzień nie zabraknie tu bowiem rzeczy ważnych, ciekawych, ale też tych z gatunku humorystycznych, które wydarzyły się na igrzyskach.

Transmisja Live

22:43
Zakończyła się ostatnia dzisiaj konkurencja medalowa - Japończyk Kano Koki zdobył złoto w szermierce - więc kończymy i my. Tradycyjnie zostawiamy was z rozpiską najciekawszych wydarzeń jutrzejszego dnia. Szans medalowych w teorii nie ma, ale. to nie znaczy, że będzie nudno. A poza tym kto wie, może coś urodzi się w ciągu dnia?
22:11

Słoweński zawodnik zszedł z boiska z - wydawało się - poważną kontuzją. Ale jeszcze w tym samym mecz na nie wrócił! Robocop who?

21:49

Bez Polaka w finale...

Niestety, jedna z naszych nadziei medalowych, Ksawery Masiuk, był dopiero 12. w półfinale wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Polaka zabraknie w jutrzejszym finale.
21:33
Zakończył się Stan Igrzysk, w którym rozmawialiśmy między innymi z trenerem Klaudii Zwolińskiej, Jakubem Chojnowskim. Ale wy obejrzeć możecie go w dowolnym momencie W TYM MIEJSCU.
21:26

Ależ mecz w turnieju piłki nożnej kobiet!

Australijki pokonały 6:5 Zambię, mimo że przegrywały już 2:5! Decydujący gol padł w 90. minucie.
21:11

W Stanie Igrzysk rozmawialiśmy z trenerem Klaudii Zwolińskiej

20:49

W boksie już bez Polaków

Mateusz Bereźnicki przegrał swoją walkę z Irlandczykiem Marleyem. Pozostają nam jednak trzy reprezentantki Polski, z czego jedna - Aneta Rygielska - już wygrała swój pojedynek.
20:45

Co za mecz!

Andy Murray i Daniel Evans obronili PIĘĆ piłek meczowych i awansowali do kolejnej rundy turnieju debla! Przypomnijmy, że dla Murraya, legendy tenisa, to ostatni występ w karierze.
20:40
Leon Marchand, czyli jedna z największych medalowych nadziei gospodarzy, już dostarcza medale. Zaczął od złota na 400 metrów zmiennym. A dalej powinien dostarczyć Francuzom tylko więcej radości.
20:36
Ruszyliśmy ze Stanem Igrzysk! Wpadajcie TUTAJ.
20:23

Ale zanim już się całkiem z Klaudią rozstaniemy... przeżyjmy to jeszcze raz!

20:19
No dobrze, ochłonęliśmy po medalu Klaudii Zwolińskiej, ale igrzyska nie zwalniają. Co jeszcze dziś przed nami, jeśli o Polaków chodzi? Przede wszystkim - półfinał jednego z naszych kandydatów do medalu na pływalni, Ksawerego Masiuka, który o 21:37. Wcześniej w ringu zaprezentuje się z kolei Mateusz Bereźnicki. Jego walka powinna rozpocząć się o 20:32.
19:50
Niestety, Magdalena Fręch odpadła z turnieju singlowego. Polka przegrała z Bułgarką Tomową 2:6, 6:7.
19:50

Koleżanka Zwolińskiej z kadry: "Co tu dużo mówić - zajebiście!"

Co tu dużo mówić – zajebiście!

Tak srebrny medal Klaudii Zwolińskiej komentuje w rozmowie z Weszło jej starsza koleżanka z kadry, Natalia Pacierpnik. Naszą rozmowę znajdziecie TUTAJ

19:36
Magdalena Fręch się nie poddaje! Polka przegrywała już 2:5 w drugim secie z Tomową, ale doprowadziła do stanu 5:5.
19:33

Dzieje się w sprawie Przemysława Babiarza. Też to pochwalamy

19:30
W męskim turnieju tenisowym dalej gra Stan Wawrinka. Weteran, 39-letni Szwajcar, który dziewięć lat temu wygrywał w Paryżu French Open, pokonał zdecydowanie 6:1, 6:1 Rosjanina Pavela Kotova.
19:17
Kevin Durant po meczu Amerykanów: To jest coś niesamowitego. Atmosfera w hali była fantastyczna. A my? Pokazujemy wielkość na parkiecie. Mistrzowie, zdobywcy nagród MVP, zebrali się w jednym miejscu, z jednym celem - zdobycie złota igrzysk. Wszystko idzie w dobrym kierunku.
19:13
Magdalena Fręch przełamana. W drugim secie Bułgarka Tomowa prowadzi 3:2 i za chwilę będzie serwować.
19:11
A w koszykówce - Amerykanie pewnie pokonali Serbów 110:84.

18:59

Zwolińska: "Dziękuję tym, którzy mi pomagali. I tym, którzy mi przeszkadzali"

Klaudia Zwolińska w TVP: Starałam się skupić na finale, bo wiedziałam, że to po finale rozdają medale. Chciałam podziękować wszystkim tym, którzy mi pomagali. I wszystkim tym, którzy mi przeszkadzali, bo też dzięki nim tutaj jestem. Jeszcze nie wierzę w to, że jestem srebrną medalistką.
18:57
Tymczasem Magdalena Fręch przegrała pierwszego seta 4:6 z Bułgarką Tomową.
18:52
Grzegorz Hedwig, kajakarz górski (startuje jutro), a prywatnie partner Zwolińskiej, jest dumny z ukochanej. Ale w wywiadzie z TVP powiedział też: Klaudia przegrała złoto na ostatnich czterech bramkach.
18:47

I jeszcze taki obrazek. Nacieszmy się nim:

18:44

Polka przegrała tylko z wielką australijską legendą

18:38
Podczas poprzednich igrzysk, w Tokio, Klaudia Zwolińska zajęła piąte miejsce i nie była w pełni szczęśliwa. Przekonywała, że stać ją na więcej.

Dziś to ona jest zdobywczynią pierwszego medalu tych igrzysk dla Polski.
18:27

KLAUDIA ZWOLIŃSKA SREBRNĄ MEDALISTKĄ OLIMPIJSKĄ!

Niemka Ricarda Funk popełniła bardzo poważny błąd.

Klaudia Zwolińska wywalczyła SREBRNY medal igrzysk w Paryżu, co jest gigantycznym sukcesem!
18:23

Wielki sukces Klaudii Zwolińskiej!

Polka zajmuje w tym momencie drugie miejsce, co oznacza, że na pewno będzie medalistką.
18:20

Rusza Klaudia Zwolińska

Jeżeli po swoim występie Polka będzie pierwsza lub druga, to na pewno mamy pierwszy olimpijski medal w Paryżu. Po niej zostanie już tylko Niemka Ricarda Funk.
18:15
Magdalena Fręch nie zaczęła najlepiej swojego pierwszego meczu w Paryżu. Polka została przełamana przez Bułgarkę Wiktorię Tomową i przegrywa 1:2 w pierwszym secie.
18:11
Zostało pięć kajakarek. To oznacza, że za jakieś siedem, osiem minut do boju po medal rusza Klaudia Zwolińska.
18:01
Trwa finał kajakarek górskich. Kapitalnie popłynęła właśnie główna faworytka do złota, Australijka Jessica Fox.

Czekamy na odpowiedź Klaudii Zwolińskiej.
17:59

Będzie wielki mecz Nadala z Djokoviciem w kolejnej rundzie

Hiszpan pokonał właśnie w trzech setach Węgra Martona Fucsovicsa, zwyciężając 6:1, 4:6, 6:4.
17:56

Polska pływaczka, Dominika Sztandera, odpadła dziś w eliminacjach. A kilka godzin później:

17:47

Znamy rywalkę Igi Świątek!

Liderka światowego rankingu w kolejnym spotkaniu zmierzy się z reprezentantką Francji - Diane Parry, która  w dwóch setach ograła Nadię Podoroską.

Co wiemy o rywalce Igi? Sparafrazujemy słowa Charlesa Barkleya z igrzysk w Barcelonie, którego spytano o nadchodzący mecz z Angolą.

Nie wiemy zbyt wiele o Parry. Ale Parry ma problem.
17:44

Magda Linette gra dalej

Polka pokonała Mirrę Andriejewą w dwóch setach i w kolejnej rundzie zagra z Jasmine Paolini, która grała w tym roku w dwóch wielkoszlemowych finałach.

Faworytką oczywiście będzie rywalka.
17:43
A jak tam amerykańscy koszykarze z gwiazdami NBA w składzie? Adam Romer, wczoraj, w drugim odcinku "Stanu Igrzysk" (obejrzycie go TUTAJ), mówił, że tylko Serbowie i Kanadyjczycy mogą im się postawić.

Serbowie próbują, ale pierwszą kwartę przegrali 20:25.
17:39
Turniej siatkarski rozpoczęli jedni z faworytów - obrońcy trofeum, Francuzi. Na początek niespodzianka: przegrali pierwszego seta 23:25 z przeciętnymi Serbami. Ale teraz sytuacja już wraca do "normalności" - w drugim jest 10:5 dla Francji.
17:37

A tutaj trochę więcej o szansach Zwolińskiej

17:33

Za chwilę Zwolińska powalczy o medal

Już o 17.45 rozpocznie się wydarzenie, które będzie elektryzować sportową Polskę. W finale konkurencji K-1 w kajakarstwie górskim wystąpi Klaudia Zwolińska. 12 najlepszych zawodniczek, Polka popłynie jako przedostatnia. Zwolińska zarówno w eliminacjach, jak i w półfinale, osiągnęła drugi wynik, więc... sami wiecie, co się szykuje.

Kiedyś była wybuchowa, a teraz stała się dojrzałą i świetną zawodniczką. Zresztą przeczytajcie nasz tekst o Klaudii autorstwa Błażeja Gołębiewskiego. Znajdziecie go TUTAJ
17:28

Linette coraz bliżej zwycięstwa

Tymczasem Magda Linette w drugim secie prowadzi z Mirrą Andriejewą 4:2. Wygrana Polki, która byłaby niespodzianką, jest coraz bliżej!
17:24
Krytyka Joanny Wołosz była zwyczajnie niesprawiedliwa. Asia wracała po kontuzji i to nie ona trzymała siebie na boisku, tylko robił to trener, mając ku temu konkretne powody. Wielokrotnie powtarzam, że ludziom łatwo jest mówić pewne rzeczy z zewnątrz, ale oni nie mają pojęcia, jakie są relacje wewnątrz grupy i co tam dokładnie się dzieje. Cieszę się, że Asia obroniła się kapitalną grą i jest w takiej formie. Niby każdy ma prawo powiedzieć, co chce, ale czy można aż tak mocno kogoś krytykować? Teraz te same osoby będą pewnie mówić, że Wołosz jest świetna - powiedziała nam po wygranej polskich siatkarek 3:1 z Japonią była reprezentantka, Aleksandra Jagieło.

Całą rozmowę z Jagieło, która miała duży wpływ na wybór Stefano Lavariniego na selekcjonera kadry w 2022 roku, znajdziecie TUTAJ .
17:11
Rafa Nadal przegrał drugiego seta z Węgrem Martonem Fucsovicsem. W setach jest 1:1, a w trzeciej partii 1:1 w gemach.

Przypomnijmy, że zwycięzca tego meczu zagra w kolejnej rundzie z Novakiem Djokoviciem.
17:04

Partnerem naszej relacji live jest ORLEN

16:56

Jest pierwszy set dla Magdy Linette!

Polska tenisistka poradziła sobie z Mirrą Andriejewą w premierowej odsłonie meczu i wygrała 6:3.
16:49
A Magda Linette prowadzi już 5:2 w pierwszym secie.
16:45
Ato Plodzicki-Faoagali to pięściarz reprezentacji Samoa, który na igrzyskach przeżył ogromną tragedię - w wiosce olimpijskiej zmarł jego trener. Dziś mający polskie korzenie zawodnik przegrał w walce z Victorem Schelstraete, ale rywal podniósł jego rękę i przez dłuższą chwilę pocieszał Ato. Świetna postawa Belga i wzruszające obrazki z paryskiego ringu.
16:36
Dużo słabiej niż Klaudia Zwolińska poradziła sobie ostatnia z zawodniczek w przejeździe półfinałowym, Jessica Fox, lądując na ósmej pozycji. Oznacza to, że polska kajakarka kończy bieg na drugim miejscu i ma ogromną szansę na medal w finale, który już o 17:45!
16:34

Duża niespodzianka w tenisie kobiet!

Z turniejem olimpijskim pożegnała się Jelena Ostapenko, która nieoczekiwanie przegrała z Camilą Osorio 0:2.
16:32

Jest awans Klaudii Zwolińskiej do finału slalomu K-1!

Świetny, czysty przejazd Klaudii Zwolińskiej i jest awans do finału w slalomie K-1! Polka jest druga, startuje jeszcze tylko Jessica Fox.
16:30

Na starcie toru K-1 czeka już Klaudia Zwolińska!

Polka to nasza ogromna nadzieja medalowa. Jak poradzi sobie w przejeździe półfinałowym? Na razie prowadzi Ricarda Funk.
16:26
Swój mecz w tenisie w grze pojedynczej kobiet zaczęła tymczasem Magda Linette. Polka wygrała pierwszego gema w spotkaniu z Mirrą Andriejewą.
16:21

Sensacja w kat. 71 kg mężczyzn w boksie.

Dość nieoczekiwanie Zeyad Eashash z Jordanii pokonał faworyzowanego mistrza świata Arslanbeka Szymbergenowa w boksie w kategorii wagowej 71 kg. Startował w niej też Damian Durkacz, ale przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach, o czym piszemy TUTAJ.
16:06
Tymczasem Rafael Nadal bez większych problemów poradził sobie z Martonem Fucsovicsem w pierwszym secie. Hiszpan wygrał przekonująco, bo aż 6:1.
15:54

Zheng Haohao jest olimpijką i ma... 11 lat i 11 miesięcy.

15:34

A tak wyglądała końcówka meczu Polski z Japonią:

15:31
I wystartowała rywalizacja w K-1 w kajakarstwie górskim! Klaudia Zwolińska startuje jako przedostatnia, a w stawce znajdują się łącznie 22 zawodniczki.
15:16

A już o 15:30 rozpocznie się półfinał slalomu K-1 z Klaudią Zwolińską w stawce.

Polska kajakarka górska ma za sobą bardzo dobre występy w biegach eliminacyjnych, szczególnie w drugim przejeździe, gdzie przegrała jedynie z Jessicą Fox. O naszej wielkiej nadziei medalowej szerzej pisaliśmy TUTAJ.
15:03

Niekorzystna dla Polek korekta wyniku w żeglarstwie.

15:02

14:56

Sprawdźcie nasz tekst o tym, jak zmieniła się kadra pod wodzą Stefano Lavariniego:

14:52

Zrobiły to! Polki wygrywają z Japonią 3:1!

Powrót na igrzyska po 16 latach naszej kadry siatkarek można uznać za bardziej niż udany! Wygrywamy z reprezentacją Japonii 3:1 po trudnym meczu i robimy ogromny krok w kierunku ćwierćfinału! Ogromne emocje zafundowały Biało-Czerwone w końcówce czwartego seta!
14:46
A podopieczne Stefano Lavariniego znów dbają o dostarczenie emocji w końcówce seta. Wkradły się nerwy, ale jest już 23:21!
14:44

Justyna Walczyk-Klimaszyk przegrywa swój pojedynek!

Eleanor Harvey okazała się zbyt trudną rywalką w 1/8 finału floretu kobiet i Polka odpada.
14:37
Justyna Walczyk-Klimaszyk przegrywa na razie 4:9...
14:36

Przerwa techniczna. A Polki prowadzą!

Nasze siatkarki coraz bliżej zwycięstwa z Japonią! Jest już 16:13 dla Biało-Czerwonych!
14:32
Podopieczne Lavariniego wzięły się w garść i doprowadziły do remisu 11:11 w czwartej partii.
14:31

Fatalna pomyłka organizatorów. Puścili nie ten hymn...

14:24
Tymczasem nasze siatkarki fatalnie weszły w czwartego seta, Japonki prowadzą 3:0.
14:23

Justyna Walczyk-Klimaszyk pojawiła się na planszy!

Polka niebawem rozpocznie pojedynek o ćwierćfinał turnieju olimpijskiego we florecie.
14:20

Jest set dla Polek! Już 2:1 w meczu z Japonią!

W grę reprezentacji Polski wkradło się trochę nerwowości w końcówce seta, a nabierające wiatru w żagle Japonki były coraz groźniejsze. Ale ostatecznie to Biało-Czerwonym udało się zamknąć partię 25:23!
14:15
Próbują wrócić w końcówce partii Japonki, ale reprezentacja Polski wciąż wysoko prowadzi - jest 22:18 dla naszych siatkarek.
14:08
17:10 dla zawodniczek Lavariniego i chyba nie damy już sobie wydrzeć tego trzeciego seta!
14:04
Utrzymują Polki impet w trzeciej odsłonie meczu z Japonią. Jest już 12:7 dla Biało-Czerwonych.
14:03
Duet Aleksandra Melzacka/Sandra Jankowiak wygrał drugi z trzech wyścigów w żeglarstwie w klasie 49er FX kobiet!
13:58
Początek trzeciej partii dla Polek! Jest już 4:1 dla Biało-Czerwonych.
13:55
Tymczasem już o 14:05 florecistka Justyna Walczyk-Klimaszyk rozpocznie walkę o ćwierćfinał turnieju w Paryżu. Polka w 1/8 finału zmierzy się z reprezentantką Kanady, Eleanor Harvey.
13:52

Mamy to! Set dla reprezentacji Polski!

Podopieczne Stefano Lavariniego złapały rytm w końcówce drugiej odsłony, poprawiły skuteczność w ataku i wygrały 25:22! I mamy remis 1:1 w całym spotkaniu.
13:46
As serwisowy Natalii Mędrzyk i mamy 20:18 w końcówce drugiego seta!
13:41
Polki prowadziły już 13:10, ale znów zgubiły koncentrację i jest 14:14.
13:36
Fenomenalna, długa wymiana zakończona świetnym atakiem Magdy Stysiak i mamy 10:10!
13:31
Podobnie jak w pierwszej partii, druga też rozpoczęła się od wyrównanej gry. 6:5 dla Polek.
13:24

Pierwszy set dla Japonii.

Po wyrównanej walce to Japonkom udało się wygrać w premierowej odsłonie meczu 25:20. W całym meczu jest tym samym 1:0 dla dzisiejszych rywalek reprezentacji Polski.
13:22
I piłka setowa dla rywalek. 24:19
13:21

Druga przerwa dla Stefano Lavariniego.

Muszą się wziąć w garść Polki, bo oddala się wygrana w pierwszym secie. Jest 22:19 dla Japonek.
13:20

13:19
W końcówce wyrównanego pierwszego seta Japonki prowadzą już 21:19.
13:19
Co za emocje! Na 14 sekund przed końcem trzeciej rundy arbiter ringowy upomniał Anetę Rygielską odjęciem punktu. Mimo to, Aneta triumfowała u trzech z pięciu arbitrów, dzięki czemu wygrała pojedynek!
13:11
Bardzo wyrównana walka Rygielskiej. W pierwszej rundzie sędziowie punktowi orzekli wygraną Eccles 3:2. Ale w drugiej 3:2 triumfowała Polka. Trzecia runda zadecyduje o wszystkim.
13:09
Prowadziły już Japonki dwoma punktami, ale złapały rytm Polki i jest już 11:9 dla Biało-Czerwonych!
13:06
Nieco nerwowo zaczęły Polki, ale mylą się też rywalki i na razie mamy 6:6.
13:03
Aneta Rygielska zaczyna pojedynek! Jej rywalką jest Rosie Eccles. Pięściarka solidna, która była rozstawiona w drabince, ale z pewnością będąca w zasięgu Polki.
13:00
I zaczynamy mecz Polek z Japonią!
12:54

Skład reprezentacji Polski na mecz z Japonią

12:48

Już za kilkanaście minut rozpocznie się mecz polskich siatkarek.

Aż 16 lat przyszło nam czekać na występ żeńskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich. Czy w tym roku Polki powalczą o medale? Mogą być czarnym koniem turnieju, o czym mówiła nam Aleksandra Jagieło w obszernym materiale o przemianie Biało-Czerwonych pod wodzą Stefano Lavariniego. Początek meczu z Japonią o 13:00.
12:41
O 12:52 na olimpijskim ringu zaprezentuje się Aneta Rygielska.
- Gdyby trener Dylak nie przejął kadry kobiet, to rzuciłaby boks. To będzie taka trochę filmowa historia, jeżeli Rygielska w Paryżu osiągnie sukces, a jeszcze kilka lat temu była na wylocie z boksu olimpijskiego i miała tego już wszystkiego po prostu dość - mówił nam Piotr Jagiełło, kiedy rozmawialiśmy z komentatorem TVP Sport na temat kadry kobiet.
Cały tekst znajdziecie w tym miejscu [KLIK], a nam pozostaje mieć nadzieję na to, że rywalem Polki - w przeciwieństwie do pojedynku Damiana Durkacza - nie będzie arbiter ringowy.
12:25
No i niestety. Polka zaliczyła fenomenalny powrót do walki i remisowała już 9:9. Jednak w decydującym momencie Lee Kiefer pokazała, dlaczego trzy lata temu zgarnęła mistrzostwo olimpijskie. Po fenomenalnej walce szpadzistka z USA wygrała 15:13, ale za ten pojedynek Jelińskiej należą się wielkie brawa.
12:13
Ponownie wracamy do Grand Palais, gdzie rozgrywane są kolejne pojedynki we florecie kobiet. Martyna Jelińska właśnie walczy z Lee Kiefer. I nie jest w tym starciu faworytką: Amerykanka została rozstawiona z drugim numerem w turniejowej drabince, ponadto jest mistrzynią olimpijską w tej konkurencji z Tokio. Po pierwszej tercji Jelińska przegrywa 4-9. Przypomnijmy, że pojedynek może skończyć się przed regulaminowym czasem, jeżeli któraś z szermierek zdobędzie 15 trafień.
12:03
Wreszcie jakieś dobre wieści! Ksawery Masiuk w dobrym stylu wygrał swój bieg eliminacyjny na 100 metrów stylem grzbietowym. Polak pokonał między innymi Thomasa Ceccona - włoskiego rekordzistę świata.
11:56
To nie koniec złych wiadomości, ale tym razem z olimpijskiej pływalni. Dominika Sztandera, dwukrotna mistrzyni Europy, zajęła ostatnie miejsce w swoim starcie eliminacyjnym na 100 metrów stylem klasycznym. Jej czas - 1.07.22 - był blisko trzy dziesiąte gorszy od pływaczki, która dopłynęła zaraz przed nią i oczywiście nie dał jej awansu do dalszej fazy zawodów.
11:46

Środowisko pięściarskie w Polsce wrze po walce Durkacza i skandalicznej pracy arbitra.

11:35
Eh, co można napisać po takiej walce? Damian Durkacz stricte pięściarsko był lepszy. W ringu dominował w co najmniej dwóch z trzech rund. Niestety, w dwóch rundach wyłapał też ostrzeżenia - przy czym drugie, które przyznał mu ringowy z Algierii, było skandaliczne. I tak Polak odpadł już w pierwszej walce turnieju olimpijskiego...
11:20
Damian Durkacz zaczyna walkę. Jego przeciwnik - Bułgar Rami Kiwan - dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi, w dodatku posiada niewygodny styl, gdyż jest leworęczny. Polak nie jest faworytem, ale nie można go też skazywać na pożarcie.
11:11
Na niecałe dwie godziny przed meczem polskich siatkarek z Japonkami, polecamy tekst o niesamowitej przemianie, jaką pod wodzą Stefano Lavariniego przeszła reprezentacja [KLIK].
11:05

Nie milkną echa po ceremonii otwarcia igrzysk, która podzieliła opinię publiczną. Amerykańska sieć C Spire wycofała swoje reklamy z tej imprezy.

We were shocked by the mockery of the Last Supper during the opening ceremonies of the Paris Olympics. C Spire will be pulling our advertising from the Olympics.— C Spire (@CSpire)
10:58
O 11:16 pierwszą walkę w Paryżu zaliczy Damian Durkacz. Sylwetkę najlepszego polskiego pięściarza olimpijskiego możecie przeczytać w tym miejscu [KLIK].
10:49
Niestety, Hanna Łyczbińska nie sprostała faworyzowanej Alice Volpi i przegrała 11:15. Za to Julia Walczyk-Klimaszyk po świetnym i bardzo zaciętym pojedynku pokonała reprezentantkę gospodarzy 15:12!
10:45

Ciekawostka: przebywając na Wieży Eiffla możecie pooglądać sobie zmagania w siatkówce plażowej.

10:37
Wracamy do szermierki. Swoje pojedynki rozpoczęły Julia Walczyk-Klimaszyk (5. w turniejowej drabince) oraz Hanna Łyczbińska (30.). Przeciwniczkami naszych szermierek są odpowiednio Ysaora Thibus (28.) i Alice Volpi (3.). Po pierwszych tercjach Walczyk-Klimaszyk remisuje 5:5, natomiast Łyczbińska musi odrabiać dwa oczka straty (5:7).

10:27
Zakończyły się kwalifikacje kobiet w strzelectwie z karabinu pneumatycznego 10m. Julia Piotrowska zajęła w nich 13 miejsce, a Aneta Stankiewicz była 22. Dla obu Polek oznacza to brak awansu do finału tej konkurencji.
10:10

10:07

Polecamy też zapoznać się z nitką autorstwa Michała Banasiaka, który zgromadził w niej kilka wczorajszych ciekawostek z igrzysk.

09:55

Na odległym Tahiti jeden z surferów postanowił odtworzyć fragment obrazu Hieronima Boscha.

The Garden of Earthly Delights, by Hieronymus Bosch, 1480-1505 https://t.co/5dx7Oke3vG pic.twitter.com/UeROburOOo— ArtButMakeItSports (@ArtButSports)
09:48
I mamy wygraną! Rozstawiona z 31. numerem w turniejowej drabince Polka nie dała szans Marokance (34.) i pewnie zwyciężyła 15:3.
09:41
Tymczasem właśnie trwa pojedynek Martyny Jelińskiej, która jak na razie wygrywa 8:3 z Youssrą Zekrani z Maroka w zmaganiach floretu kobiet.
09:38
09:38
Po tym przykrym zdarzeniu Tamberi napisał długie i wzruszające przeprosiny do swojej żony, które opublikował w swoich mediach społecznościowych.

- Przepraszam kochanie, tak mi przykro. Za dużo wody dookoła, za dużo kilogramów zrzuconych w ciągu ostatnich miesięcy, a może niekontrolowany entuzjazm tego, co robiliśmy. Prawdopodobnie wszystkie trzy rzeczy naraz. Usłyszałem brzdęk, widziałem jak lata... Śledziłem ją z spojrzeniem, aż zobaczyłem, jak skakała po pokładzie łodzi.  Miałem błysk nadziei... Ale niestety odbiła się w złym kierunku i unosiła ponad tysiąc razy w powietrzu. Widziałem jak nurkuje do wody, jakby to było jedyne miejsce w którym chciała się znaleźć - napisał.
09:28

Gianmarco Tamberi jest niepodrabialny. Włoch jako chorąży tak energicznie wymachiwał flagą na ceremonii otwarcia, że... obrączka ślubna wpadła mu do Sekwany!

09:20

Na temat skandalicznej decyzji TVP rozmawialiśmy też wczoraj w programie "Stan Igrzysk".

09:17
Sprawę na Kanale Zero skomentował również Krzysztof Stanowski. Link znajdziecie w tym miejscu [KLIK].
09:01
Przemysław Babiarz otrzymał mnóstwo głosów wsparcia zarówno od środowiska, jak i kibiców. Na naszym portalu sprawę skomentował Antoni Figlewicz, który w tekście "Po co (za)wieszać Babiarza?" napisał:

Oprócz tytułowego pytania zadajmy sobie jeszcze kilka pomocniczych. Czy Przemysław Babiarz zrobił coś złego? No moim zdaniem nie, wykonał swoją pracę, czyli skomentował ceremonię otwarcia. Czy kogoś obraził? No nie wydaje mi się, powiedział, że z piosenki Lennona wyłania się obraz komunizmu i dodał do tego smutne niestety.

I teraz już od siebie – dobrze, że je dodał!

Cały tekst przeczytacie w tym miejscu [KLIK].
08:53
Nie możemy jednak rozpocząć naszej relacji inaczej, niż od krótkiego omówienia wydarzenia, które wczoraj poruszyło całą sportową Polskę. Przemysław Babiarz został zawieszony przez Telewizję Polską i tym samym odsunięty od pracy przy igrzyskach olimpijskich. Powód? Podczas ceremonii otwarcia igrzysk, komentator zinterpretował utwór "Imagine" Johna Lennona słowami „To jest nawiązanie do komunizmu, niestety".

„Wzajemne zrozumienie, tolerancja, pojednanie – to nie tylko podstawowe idee olimpijskie, to także fundament standardów, którymi kieruje się nowa Telewizja Polska. Nie ma zgody na ich łamanie. Informujemy, że po wczorajszych skandalicznych słowach Przemysława Babiarza, został on zawieszony w obowiązkach służbowych i nie będzie komentował zmagań podczas Igrzysk Olimpijskich” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej.

Pierwszy raz na stadionie żużlowym pojawił się w 1994 roku, wskutek czego do dziś jest uzależniony od słuchania ryku silnika i wdychania spalin. Jako dzieciak wstawał na walki Andrzeja Gołoty, stąd w boksie uwielbia wagę ciężką, choć sam należy do lekkopółśmiesznej. W zimie niezmiennie od czasów małyszomanii śledzi zmagania skoczków, a kiedy patrzy na dzisiejsze mamuty, tęskni za Harrachovem. Od Sydney 2000 oglądał każde igrzyska – letnie i zimowe. Bo najbardziej lubi obserwować rywalizację samą w sobie, niezależnie od dyscypliny. Dlatego, pomimo że Ekstraklasa i Premier League mają stałe miejsce w jego sercu, na Weszło pracuje w dziale Innych Sportów. Na komputerze ma zainstalowaną tylko jedną grę. I jest to Heroes III.