LIVE: Szalony mecz w Dortmundzie! Niemcy pokonują Duńczyków

Autorzy:Patryk Stec Paweł Marszałkowski

29 czerwca 2024, 17:33 • 1 min czytania 75 komentarzy

Faza pucharowa zawsze wzbudza najwięcej emocji – przegrywasz, odpadasz. To powoduje, że w każdym meczu trzeba dać z siebie 110%, by nie zostać pokonanym. W sobotni wieczór obejrzymy dwa spotkania. Najpierw o godz. 18:00 ciekawie zapowiadające się starcie między osłabionymi brakiem Riccardo Calafioriego Włochami a Szwajcarią bez Silvana Widmera, a potem o 21:00 Niemcy zmierzą się z Danią. Tutaj nie ma już nudnych spotkań. Wlewamy sobie wodę do picia, nie mrugamy i cieszymy się futbolem. Bądźcie razem z nami w czasie relacji LIVE!

Transmisja Live

23:37

Dziś 2 x 2:0. Do jutra!

To był naprawdę szalony wieczór! Działo się więcej, niż byliśmy sobie w stanie wyobrazić przed rozpoczęciem obu meczów. Finał jest taki, że Włosi są już w drodze do Rzymu, a do Szwajcarów dołączają Niemcy, którzy w jednym z ciekawszych spotkań tego turnieju pokonali Duńczyków. Nie możemy doczekać się, co los przygotował na jutro. Odliczamy godziny do 18:00. Na dziś to tyle. Dziękujemy, że byliście z nami!
23:32
Tak to wyglądało, jeśli chodzi o suche liczby.
23:26
Musiala dołączył do Mikautadze. Obaj strzelili na EURO 2024 po trzy gole.

WIII... i spalony

Wydawało się, że wkrakaliśmy. Florian Wirtz skierował piłkę do siatki. Po analizie VAR potwierdziło się jednak, że był na pozycji spalonej.
23:14

90+

Wprowadzeni na boisko Fullkrug & Wirtz robią wszystko, żeby zapisać się w protokole. Na strzelenie gola mają jeszcze kilka doliczonych minut.

22:54
Tu jedna ze stu niewykorzystanych w tym meczu sytuacji. A za moment wrzucimy gola Musiali.
22:52

GOOOOL! 2:0! MUSIALA!

Do stu razy sztuka! Niemcy wykorzystują sytuację i prowadzą dwiema bramkami!
22:51
A teraz powtórka z pierwszej połowy, czyli strzał Hojlunda z kilku metrów i broni Neuer. Obie drużyny biegają 250 km/h!
22:49
Jeśli nie widzieliście na własne oczy, jakie sytuacje przed chwilą zmarnowali Niemcy, to i tak nie uwierzylibyście nam na słowo.
22:47
A po chwili wydarzyło się to:
22:44

Po kolei...

Najpierw do siatki trafili Duńczycy i wyglądało to tak:
22:41
Gdybyście nie wierzyli nam na słowo, że ostatecznie i definitywnie jest 1:0 dla Niemców, to podrzucamy potwierdzenie:
22:40
Myśleliśmy, że pierwsza połowa była szalona. Myliliśmy się bardzo. Za nami szalone minuty. S Z A L O N E! A do końca jeszcze dużo czasu! 🍿🍿🍿
22:37

GOOOL! 1:0 DLA NIEMCÓW!

JEDNAK NIEMCY NA PROWADZENIU! Kai Havertz strzela na 1:0 z jedenastu metrów! Tego już nikt i nic nie cofnie.
22:36

RZUT KARNY DLA NIEMCÓW!

22:35

SĘDZIA PRZY MONITORZE

Już jesteśmy dalej. Kolejny raz interweniuje VAR! Tym razem w polu karnym Duńczyków!
22:34

JEDNAK 0:0

VAR i gol Duńczyków cofnięty. Dzieje się!
22:31

GOOOL! DUŃCZYCY NA PROWADZENIU! 1:0

22:30
Sędzia dał znak do wznowienia gry, choć przez moment zastanawialiśmy się, o co mu chodzi. Wcześniej wezwał do siebie kapitanów obu drużyn i długo coś tłumaczył, co rusz zerkając na niebo. Mamy nadzieję, że pogoda nie spłata kolejnych figli...
22:28

GRAMY!

Ruszyli! Rozpoczęła się druga połowa.
22:22

Weszło TV

TUTAJ znajdziecie najnowszego vloga z Niemiec. Koniecznie odpalcie w wolnej chwili!
22:17
Nasz wysłannik w Niemczech Szymon Janczyk również nie narzeka na nudę.
22:15

Za nami pierwsze 73 minuty

Zawodnicy obu drużyn schodzą do szatni po raz drugi. Tym razem już zgodnie z planami, po zakończeniu pierwszej połowy. Działo się naprawdę dużo. Na boisku, na trybunach i na niebie. Jednak mamy nadzieję, że druga część meczu potrwa 45 minut.
22:12

PRZERWA

22:12

DOPIERO TERAZ HOJLUND BYŁ BARDZO BLISKO!

Najlepsza sytuacja Duńczyków w tym meczu! Neuer fantastycznie broni w sytuacji sam na sam z Hojlundem!
22:09

Duńczycy odpowiadają

Aj, Rasmus Hojlund był bardzo blisko! Strzelił obok słupka. Duńczycy potrafią się odgryźć gospodarzom!
22:03
Piłkarze obu drużyn nie zdrętwieli w szatni, to cieszy! Od razu ruszyli na siebie. Niemcy już zdążyli oddać dwa groźne strzały. Czekamy na odpowiedź Duńczyków.
22:01

GRAMY DALEJ!

Piłka znów w grze - 35. minuta na zegarze.
21:59

WRÓCILI!

Zawodnicy obu drużyn znów na murawie. Potrzebna jest krótkie dogrzanie. Na szczęście pogoda trochę się uspokoiła. (odpukać!)

Urwanie chmury

Zawodnicy obu drużyn schodzą do szatni. Czekamy na dalsze wieści z Dortmundu.
21:39
21:37

MECZ PRZERWANY!

Nad Dortmundem ogromna burza z ulewą. Sędzia wstrzymał grę, zawodnicy zeszli z boiska.
21:35
Ale coraz więcej do roboty ma również Neuer.
21:32

Nieuznany gol

21:31

A tak wyglądał pierwszy kwadrans...

21:29
Duńczycy otrząsnęli się po pierwszym szturmie Niemców. Mecz się wyrównał. A nad stadionem zbierają się burzowe chmury. Liczymy na grzmoty!
21:21

Przemarsz na stadion

Niemcy informują, że było ich ponad 20 000. A Wy, na ile oceniacie?
21:13

Znów gorąco pod duńską bramką!

Po pierwszych 10 minutach meczu, Kasper Schmeichel nie narzeka na nudę. My też nie. Przed momentem uderzał Havertz. Zaczyna się dobrze!
21:10
Wychodząc na murawę, gospodarze mogli zobaczyć na trybunach niemiecką flagę. Nasza ocena oprawy? Mocne 2/10.
21:08

Spokojnie, wciąż 0:0

Niemcy już po trzech minutach cieszyli się z gola. Do siatki trafił... Nico Schloterbeck, jednak arbiter dopatrzył się wcześniej faulu i gola nie uznał. To była krótka radość.
21:00

ZACZYNAMY!

21:00
Tak było w Dortmundzie trzy godziny temu, a teraz...
20:58

„Szóstka” z innej epoki w pierwszej jedenastce Niemców

Obie drużyny wychodzą na murawę stadionu w Dortmundzie! W składzie gospodarzy oczywiście nie brakuje Roberta Andricha, o którym ciekawy tekst napisał Kamil Warzocha. Jeśli jeszcze nie czytaliście, koniecznie nadróbcie. Najlepiej w przerwie.
20:53
Partnerem relacji jest Avast, darmowy program antywirusowy. Avast chroni Wasze urządzenia przed wirusami, wykrywa i izoluje potencjalne cyberzagrożenia. Kliknij i pobierz 👇
20:51

U Duńczyków też jedna pauza

Duńczycy dziś w wygodnym położeniu. Nic nie muszą, wszystko mogą. Pauzującego za kartki Mortena Hjulmanda zastąpi doświadczony Thomas Delaney.
20:47

Absencje u gospodarzy

Julian Nagelsmann nie może dziś skorzystać ze swojego podstawowego stopera. Jonathan Tah pauzuje za kartki - zastąpi go Nico Schloterbeck z BVB. Z przodu: Musiala, Havertz i… Sane. Wirtz zaczyna na ławce.
20:42

A oto pierwsza jedenastka Duńczyków

20:42

W takim zestawieniu wyjdą dziś na boisko Niemcy

20:38

Arrivederci, Italia!

TUTAJ znajdziecie relację Jana Mazurka z pożegnania Włochów, za którymi tęsknić nie będziemy. A my ruszamy z drugim daniem.
19:55

KONIEC!

Włochy jadą do domu! Szwajcarzy byli o wiele lepsi, a Włosi zagrali bardzo słaby mecz. Nie mieli pomysłu na grę i byli kompletnie bezradni. Podejmowali złe decyzje w większości sytuacji. Akanji i spółka byli częściej przy piłce, mieli więcej woli walki. Niespodzianka w pierwszym meczu 1/8 finałów Euro 2024!
19:52

ZMIANA

Kibice ze Szwajcarii już świętują, a tymczasem mamy jeszcze jedną zmianę.

Aebischer schodzi, wchodzi na minutę Steffen.
19:48
Był słupek, ale był też spalony:
19:47
Na boisko wejdzie Frattesi za Fagioliego. Cztery minuty do końca!
19:46
Włosi próbują budować akcję, zapełniają pole karne, po czym oddają strzał z daleka. Brakuje im dzisiaj pomysłu na grę.

19:36
Teraz słupek po strzale Włochów. Przypominamy jeszcze prawie samobójczy gol od Schara:

ZMIANA

Spalletti przeprowadza zmianę. Schodzi Barella, a wchodzi Retegui. Mecz w wykonaniu Włochów jest fatalny. Można było się spodziewać większej liczby zmian, bo tutaj co najmniej połowa drużyny powinna już odpocząć.
19:22
Kolejne minuty mijają, a u Włochów bez zmian. Nadal są bezradni. Zostało im pół godziny na odwrócenie sytuacji.
19:14
19:14
Szwajcarom sprzyja szczęście! Dośrodkowanie Włochów w pole karne, Schär chciał wybić piłkę za linię, ale trafił w słupek bramki strzeżonej przez Sommera.
19:08

GOOOL! 2:0

SZOK! Drugi gol dla Szwajcarów! Włosi mogą zapomnieć o wszystkim, co powiedział im trener w szatni. Po minucie już nic nie jest aktualne. Vargas doskonale strzelił z piętnastego metra po długim słupku bramki strzeżonej przez Donnarummę! Piorunujący początek Szwajcarów!
19:06
Zawodnicy powoli wychodzą na boisko i mamy zmianę w ekipie Włoch. Schodzi El Shaarawy, wchodzi Zaccagni. Trochę mamy wątpliwości, że to akurat ta zmiana jest potrzebna Włochom. No nic! Sędzia Marciniak gwizdnął i zaczynamy drugą połowę!
19:02
Tylko jeden Włoch dzisiaj daje radę:
19:00
18:58
Szwajcarzy: zorganizowani, wysoko i kompaktowo ustawieni w obronie. Włosi: zagubieni, niewidzialny napastnik
18:53

PRZERWA!

Włosi są 45 minut od powrotu do domu. W swojej grze muszą poprawić niemal wszystko, ale kluczem będzie chęć walki. Nie widać po nich, by grali dzisiaj mecz w fazie pucharowej. Spalletti będzie musiał swoim piłkarzom w przerwie przypomnieć, że tutaj już nie ma żartów i albo wezmą się do roboty, albo mogą szykować walizki.
18:46
Na razie to spotkanie wygląda tak, jakby do wymiany koszulek doszło już przed meczem. Chyba nikt się nie spodziewał tak słabych dzisiaj Włochów. Luciano Spalletti ma o czym myśleć przed przerwą
18:44
Tak wyglądała bramka dla Szwajcarii:
18:40
Czy stracona bramka obudzi Włochów? Wszyscy sobie tego życzymy, bo będzie to dobre dla widowiska!
18:39

GOL! 1:0!

GOOOOL! Zasłużona bramka dla Szwajcarii! Dominacja w dzisiejszym meczu doczekała się potwierdzenia. Vargas z lewego skrzydła zagrał do Freulera w pole karne, a ten trafił w lewy dolny róg bramki.
18:34
Włosi zamknięci w defensywie. Rodriguez chyba niepotrzebnie oddał strzał, bo Szwajcarzy na spokojnie mogą grać piłką i szukać luk we włoskiej obronie.
18:28
Teraz strzał Chiesy, ale bardzo lekki. Piłka turlała się prosto w ręce Sommera, ale Akanji postanowił bezpiecznie wybić piłkę.
18:23
Luciano Spalletti już zdjął marynarkę. Nic dziwnego, w Berlinie jest 29 stopni. Opłaca się dzisiaj grać piłką i męczyć przeciwnika.
18:21
Powoli Włosi się budzą. Po bardzo niemrawym początku z ich strony, przejmują piłkę i zaczynają stwarzać zagrożenie w ofensywie. Teraz akcja za akcję. Niedokładne dośrodkowanie Embolo, szybko wznowił Donnarumma i do kontry wybiegł El Shaarawy. Wywalczył rzut wolny przed szesnastką, który nie został wykorzystany.
18:18
18:17
Podanie do Cristante na prawe skrzydło. Rodriguez zdołał przeciąć niebezpieczne podanie do pola karnego. Włosi mają rzut rożny!
18:13
Dwanaście minut za nami. Posiadanie piłki 75% do 25% na korzyść Szwajcarów. Na razie to oni grają w piłkę.
18:12
Nicolo Barella przysiadł z bólem na murawie. Spaletti wysłał od razu na rozgrzewkę dwóch zawodników. Wygląda jednak na to, że Włoch będzie kontynuował grę.
18:10
Zdziwieni, że El Shaarawy jeszcze gra w kadrze Włoch? W zeszłym sezonie w barwach Romy - 48 spotkań, 3 gole, 9 asyst.
18:06
Tylko jeden zawodnik z ekipy Włoch grał kiedykolwiek w Szwajcarii. Jest to Federico Dimarco - Sion 2017/18.

W przypadku Szwajcarów grających we Włoszech wygląda to oczywiście lepiej:
Yann Sommer (Inter Mediolan 2023–)
Ricardo Rodríguez (AC Milan 2017–20, Turyn 2020–)
Remo Freuler (Atalanta 2016–22, Bolonia 2023–)