Calhanoglu: Spodziewałem się wiecej po Polakach

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

11 czerwca 2024, 09:56 • 2 min czytania 18 komentarzy

Kapitan reprezentacji Turcji po meczu rozmawiał z dziennikarzem TVP Sport, gdzie wypowiedział się na temat polskich piłkarzy, a zna ich dobrze, bo wielu z nich, podobnie jak Turek, gra w Serie A.

– Szczerze mówiąc, spodziewałem się nieco więcej, ponieważ znam sporo z tych zawodników. Ale uważam, że po sezonie każdy z piłkarzy może czuć się trochę zmęczony – stwierdził zawodnik Interu w rozmowie z TVP Sport.

– Widać było na boisku, że nie było im łatwo utrzymywać przez całe spotkanie swojej mentalności. Oczywiście sądzę, że polska kadra jest silna i składa się z dobrych zawodników. Ale oczekiwałem po ich grze odrobinę więcej – podkreślił Calhanoglu.

Polacy wygrali poniedziałkowe spotkanie z Turcją 2:1 na Stadionie Narodowym. Mimo to, że był to mecz towarzyski, atmosfera była gorąca. Polacy momentami ciekawie wychodzili z pressingu, a niektórzy z piłkarzy popisywali się ładnymi długimi, prostopadłymi piłkami niewykorzystanymi przez kolegów w zespołu (m.in. Kacpra Urbańskiego). Turcja w drugiej połowie grała zdecydowanie lepiej i naciskała na Biało-Czerwonych. Ostatecznie to Polacy zapewnili sobie zwycięstwo w 90. minucie po golu Nicoli Zalewskiego.

WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI:

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".