Szalona pogoń Ajaxu, Piotrowski i spółka na remis [WYNIKI 1/16 LKE]

Konrad Modzel

Autor:Konrad Modzel

15 lutego 2024, 23:20 • 2 min czytania 0 komentarzy

Co działo się w meczach Ligi Konferencji, które rozpoczęły się o godz. 21:00? Zaglądamy, sprawdzamy, podsumowujemy. Było kilka niespodzianek, ale generalnie bramek zbyt wiele nie padło…

Uwaga polskich kibiców od godziny 18:45 była skoncentrowana na meczu Molde z Legią Warszawa. „Wojskowi” zaliczyli dramatyczną pierwszą połowę, ale podnieśli się w drugiej. Ostatecznie musieli przełknąć porażkę 2:3 i o awans powalczą za tydzień w stolicy Polski.

Ajax wyszarpał remis

Jak wyglądały późniejsze mecze? Zacznijmy od remisu Ajaxu. Holendrzy w tym sezonie rozczarowują i podobnie było w spotkanie z Bodo/Glimt. Do 90. minuty Die Joden przegrywali 0:2 po dublecie 22-letniego Duńczyka Alberta Gronbaeka. Dopiero czerwona kartka dla Odina Lurasa Bjortufta sprawiła, że Holendrzy odrobili straty w doliczonym czasie gry i rzutem na taśmę zapewnili sobie remis.

Kontaktową trafienie zanotował Branco van den Boomen z rzutu karnego, natomiast na 2:2 strzelił Steven Berghuis. Tablica świetlna na Johan Cruijff Arena wskazywała wtedy już siódmą doliczoną minutę.

Petković dał wygraną

W konfrontacji Betisu z Dinamo Zagrzeb kibice w Andaluzji oglądali tylko jedno trafienie. Mowa o bramce dla gości na kwadrans przed końcem meczu. Gola strzelił Bruno Petković. Za tydzień rewanż – i coś czujemy, że to Dinamo jest zdecydowanie bliżej awansu do 1/8 finału LKE. Choć pewnie piłkarze Betisu nie powiedzieli ostatniego słowa.

Pogromcy Pogoni z szóstą (!) porażką w tym roku kalendarzowym

Nie specjalnie radzi sobie belgijski Gent. Przypomnijmy – ekipa, która rozwaliła w eliminacjach Ligi Konferencji Pogoń Szczecin, potrafiła zdobyć 13 punktów w fazie grupowej LKE, ale na starcie wiosennych wojaży w Europie musiała uznać wyższość Maccabi Hajfa.

Izraelczycy, którzy występują w roli gospodarza na Węgrzech z powodu wojny w kraju, zwyciężyli po trafieniu Frantzdy Pierrota. Porażka 0:1 to dla Gentu szósta przegrana w 2024 roku. W ostatnich siedmiu spotkaniach Belgowie zdobyli tylko jeden punkt. Zanotowali duży spadek w Jupiler League i zaraz mogą odpaść z europejskich pucharów.

Piotrowski i spółka na remis

W ostatnim dzisiejszym meczu LKE szwajcarskie Servette podejmowało Łudogorec Jakuba Piotrowskiego. Reprezentant Polski z opaską na ramieniu zagrał całe spotkanie. Niestety, nie pomógł on drużynie w wywalczeniu wygranej i w przybliżeniu mistrza Bułgarii w awansie do kolejnej rundy. Jednak zespół Polaka będzie w lepszej sytuacji przed domowym starciem, które zostanie rozegrane za tydzień.

Wyniki meczów 1/16 finału LKE (godz. 21:00):

Ajax – Bodoe/Glimt 2:2 (0:1)

Betis – Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:0)

M. Hajfa – Gent 1:0 (0:0)

Servette – Łudogorec 0:0