Bayern wygrał, Kane wyrównał rekord Roberta Lewandowskiego

Opracowanie:Bartosz Lodko

12 stycznia 2024, 22:56 • 2 min czytania 0 komentarzy

Bayern Monachium ograł 3:0 Hoffenheim. Dubletem w piątkowym spotkaniu popisał się Jamal Musiala, a trzecią bramkę dołożył Harry Kane.

W zeszłą niedzielę w wieku 78 lat zmarł Franz Beckenbauer – były piłkarz, trener oraz działacz klubu z Bawarii. Przed pierwszym gwizdkiem na Allianz Arenie uhonorowano jego pamięć.

Co do samego przebiegu spotkania, gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie za sprawią Musiali. Leroy Sane zagrał do 20-latka, a ten oddał strzał, który po odbiciu od słupka wpadł do siatki.

Reprezentant Niemiec mógł nawet po zmianie stron skompletować hat-tricka (w 58. minucie trafił w słupek), ale ostatecznie zakończył to starcie z „zaledwie” dwoma trafieniami. Przy drugim golu także asystował mu Sane.

Goście w drugiej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji, ale ostatecznie nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Manuela Neuera. Ostatnie słowo w piątkowym spotkaniu należało do Harry’ego Kane’a, który po golu strzelonym w doliczonym czasie gry zrównał się z Robertem Lewandowskim w liczbie trafień w pierwszej części sezonu Bundesligi.

Obu napastnikom udało się zdobyć po 22 bramki, aczkolwiek kapitan reprezentacji Anglii może wyprzedzić Polaka, ponieważ Bayern ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Unionem Berlin.

Podopieczni Thomasa Tuchela zainkasowali komplet „oczek” i zbliżyli się na punkt do Bayeru Leverkusen. Hoffenheim z dorobkiem 24 punktów zajmuje siódmą lokatę.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.