Jabłoński: Mam nadzieję, że Korona nie będzie walczyć o utrzymanie

redakcja

Autor:redakcja

07 grudnia 2023, 20:05 • 2 min czytania

Reklama
Jabłoński: Mam nadzieję, że Korona nie będzie walczyć o utrzymanie

– Nie odkryję chyba Ameryki, gdy powiem, że wszyscy – cały nasz klub, razem z kibicami i mieszkańcami Kielc – chcieliby, żeby zespół miał więcej zdobytych punktów na koncie – stwierdził w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Łukasz Jabłoński.

Reklama

Korona Kielce wyeliminowała w środę z Pucharu Polski Legię Warszawa (2:1), natomiast w Ekstraklasie ma zaledwie „oczko” przewagi nad strefą spadkową. – Na tę chwilę mamy cztery punkty więcej niż w ubiegłym sezonie na zakończenie rundy, ale przed sobą jeszcze jedno spotkanie zaległe. Na pewno ta zdobycz punktowa nikogo nie satysfakcjonuje – mówi prezes klubu.

Jabłoński wyraża nadzieję, że Korona będzie zdobywała wiosną więcej punktów. – Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że potencjał w zespole jest na pewno większy niż liczba zdobytych punktów w rundzie jesiennej. Widzimy też, jak to wygląda wewnątrz, bo oczywiście nie da się otworzyć klubu w stu procentach i relacjonować wszystkiego, co dzieje się w środku. Ale to, co się dzieje wewnątrz, daje nam dużą nadzieję, że ta zdobycz punktowa na wiosnę będzie lepsza i będziemy mogli mówić o spokojnym utrzymaniu, a nie o walce o to utrzymanie – podkreśla 39-latek.

„Złocisto-Krwiści” w 18. kolejce Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek, czyli drużyną Śląska Wrocław.

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Reklama

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank