LIVE: Lech wygrywa w kieleckiej zamieci

02 grudnia 2023, 14:37 • 1 min czytania 15 komentarzy

Zima zaskakuje ligowców, ale na szczęście nie wszystkich, więc mamy o czym gadać, a wy co oglądać. Normalnie zaczynalibyśmy od meczu Stali Mielec z ŁKS-em, jednak śnieżyca pokonała mielczan i zapraszamy kolejno na starcia: Piasta z Puszczą, Widzewa z Radomiakiem i Korony z Lechem. Niech pogoda trzyma murawy w swojej opiece.

Transmisja Live

21:52
KONIEC. Warunki nienormalne, ale jednak faworyt zrobił swoje. Lech wygrywa i umacnia się na podium. Korona przegrywa po raz pierwszy od ośmiu meczów. Dzięki za dziś, trzymajcie się.
21:49
Tylko trzy minuty doliczone. To jakiś żart, samo odśnieżanie linii trwało dłużej.
21:45
GOOOOL! A jednak coś piłkarskiego dziś zobaczyliśmy. Rozgrywający dobry mecz Hofmeister fatalnie stracił piłkę, Lech wyszedł z kontrą, a Velde w swoim stylu idealnie przymierzył przy słupku.
21:41
Wreszcie Lech coś wykreował, Velde mocnym płaskim strzałem zatrudnił Dziekońskiego.
21:40
21:40
Ciekawe, jak teraz w Kielcach analizowaliby, czy zawodnik wychodził z połowy w kontekście spalonego.
21:28
W końcu wróciliśmy do gry i po kolejnej wrzutce Korony omal samobója nie strzelił Pereira. Lech po przerwie nic nie potrafi zdziałać z przodu.
21:19
Przerwa na odśnieżanie linii. Skoro dotarliśmy do 60. minuty, będzie robione wszystko, żeby rozegrać ten mecz do końca.
21:16
Mocno wzięli się rozgrzewanie Mrozka zawodnicy Korony. Teraz minuta po minucie musiał bronić groźne strzały Godinho, Błanika i Zatora. Najlepszy okres gospodarzy w tym meczu.
21:13
Centrostrzał Nono mógł zakończyć się golem, Mrozek po raz pierwszy w tym meczu został zmuszony do większego wysiłku.
21:07
Od mocnego uderzenia mógł zacząć Lech. Po dośrodkowaniu Pereiry z rzutu wolnego Dziekoński uchronił Trojaka od samobója, a rzucając się przy niecelnej dobitce Ishaka zderzył się ze słupkiem, przez co gra na chwilę została wstrzymana. Wszystko jednak jest w porządku, mecz wznowiony.
21:04
Wychodzi na to, że gramy, druga połowa rozpoczęła się zgodnie z planem.
20:47
Do przerwy w Kielcach 0:0. Lech ma przewagę, ładniej rozgrywa akcje, ale później nie miało to już przełożenia na sytuacje. Korona miała ze 2-3 lepsze wypady, lecz Bartosz Mrozek także bezrobotny.

Teraz najbardziej muszą się wykazać ludzie z szuflami.
20:26
No i stało się to, czego się najbardziej obawialiśmy w związku z takimi warunkami: kontuzja. Ba Loua goniąc Błanika stracił równowagę bez kontaktu z rywalem i stało mu się coś z ręką. Od razu było jasne, że potrzebna będzie pomoc medyczna. Za Iworyjczyka za chwilę wejdzie Velde.
20:22
Miała swoją szansę Korona, ale Malarczyk po zgraniu Szykawki ani dobrze nie strzelił, ani dobrze nie dograł.

Śnieg na boisku wydaje się dość mocno zmrożony, co dodatkowo utrudnia grę. Nie dalibyśmy sobie nic uciąć, że ten mecz zostanie rozegrany do końca.
20:05
Elementu przypadku będzie sporo i już to widzimy. Malarczyk skiksował, Gholizadeh marnuje świetną sytuację, a Ishak miał jeszcze sytuację na dobitkę, bo poślizgnął się Zator.

Zaraz potem kolejna akcja - niepilnowany Ba Loua pudłuje po centrze Pereiry.
20:02
Zaczęli w Kielcach. Trochę śniegu zdążyło ponownie napadać, ale nie wygląda to tragicznie.
19:40
W jedenastce Korony większych zaskoczeń nie ma, natomiast na mały wstrząs zdecydował się Van den Brom. Velde na ławce, Gholizadeh od początku, do tego wracający do gry Sousa za Marchwińskiego i Douglas za Anderssona. Ciekawie, ciekawie...
19:37
19:37
19:37
Klamka zapadła, gramy w Kielcach. Przyjrzyjmy się składom.
19:29
Koniec. Widzew - Radomiak 0:3. Znakomity debiut Macieja Kędziorka w roli trenera zespołu gości. Gospodarze sprowadzeni na ziemię po wygranej w Poznaniu.

Zaraz zerkamy na Kielce.
19:15
19:15
Jest dobrze w Kielcach.
19:10
0-3! Widzew cisnął, cisnął, a Radomiak wybił daleko do przodu, Henrique zagrał "zewniakiem" do niepilnowanego Wolskiego, a ten wzorowo wykończył akcję. Chyba po wszystkim.
19:07
Jak zaczarowana dziś bramka Radomiaka. Zieliński strzelił w słupek, piłka odbiła się od pleców Posiadały, a Alvarez dobijał już z tak ostrego kąta, że trafił w boczną siatkę.
18:59
18:59
Komplet grup na Euro 2024.
18:57
Widzew coraz bliższy bramki kontaktowej, Hanousek po strzale głową zmusił Posiadałę do dużego wysiłku.

Zaraz potem Daniel Myśliwiec dokonał aż czterech zmian jednocześnie. Schodzą Sanchez, Nunes, Kun i Ciganiks, wchodzą Pawłowski, Tkacz, Rondić i Silva.
18:51
Wszystko jasne. Jeśli awansujemy na EURO, zagramy w grupie z Holandią, Francją i Austrią. Raczej przerąbane.
18:44
18:44
Jakby co, w Łodzi już druga połowa.

A Przemysław Frankowski zdobył drugą bramkę z Lyonem, Lens prowadzi 3:2.
18:40
W grupie C już Anglia i Dania. Lepiej uniknąć.
18:30
Przerwa w Łodzi i akurat losowanie zdaje się rozkręcać, czytaj: zaczynać.
18:22
0-2! Strata Widzewa, szybka kontra Radomiaka. Już się wydawało, że akcja gości została wyhamowana, ale na koniec Ciganiks nie zablokował dośrodkowania Henrique, a Zieliński nie upilnował Ediego Semedo i ten celnie strzelił głową. Gospodarze na łopatkach!
18:19
Kibic, który doznał ataku serca, odzyskał przytomność w szpitalu, jego stan jest stabilny. Życzymy zdrowia.
18:18
18:18
A tymczasem Przemysław Frankowski daje prowadzenie Lens w meczu z Lyonem.
18:16
Co z losowaniem? Na razie śpiewają i wspominają.
18:13
Lisandro Semedo strzelił w Ekstraklasie pięć goli, z czego trzy Widzewowi. No ma chłop patent na ten zespół.
18:11
0-1! No i wreszcie coś się dzieje. Piłkarze Widzewa przegrali dwa z rzędu pojedynki główkowe, Wolski wypuścił na skrzydle Ediego Semedo, jego strzał nogami odbił Ravas, ale wszystko poprawił drugi Semedo i piłka w siatce.
18:06
Osiągnął przewagę Widzew, ale ciągle nie byłoby czego wrzucić do skrótu z pierwszej połowy.
17:57
17:57
Raport od Korony Kielce.
17:51
Na trybunach trwa reanimacja kibica, który doznał ataku serca. Oby wszystko dobrze się skończyło.
17:46
Jak widać, wachlarz możliwości jest olbrzymi. Z jednej strony możemy na przykład mieć grupę z Niemcami, Rumunią i Słowacja, a z drugiej chociażby Francję, Danię i Holandię. Na papierze wielka różnica.
17:45
17:45
Przypominamy podział na koszyki, my oczywiście w czwartym jako jedna z par barażowych.
17:43
W Łodzi na razie dość niespodziewanie więcej do powiedzenia ma Radomiak, choć konkretnych sytuacji jeszcze nie oglądaliśmy.

A już za niewiele ponad kwadrans zacznie się losowanie grup Euro 2024. My na razie trochę liżemy to wydarzenie przez szybę, nie wiadomo, czy znajdziemy się w finałach, ale i tak trudno się nie interesować.
17:32
Zaczęli! Oby zgodnie z planem dokończyli.
17:25
17:24
17:24
No to jeszcze składy:
17:14
Tak to wyglądało w Łęcznej. No nie miało to sensu.
17:14
17:11
W I lidze zima też skomplikowała sprawy terminarzowe. Mimo wzmożonych wysiłków ze strony gospodarzy, mecz Górnik Łęczna - GKS Tychy musiał zostać przełożony.

Wszystko natomiast wskazuje na to, że wreszcie pogramy w Ekstraklasie i Widzew normalnie zmierzy się z Radomiakiem.
16:33
Fragment naszego tekstu na Weszło z godziny 14:00, w którym dostaliśmy odpowiedzi od rzeczników dzisiejszych gospodarzy na temat prawdopodobieństwa odwołania meczu:

Karol Młot, rzecznik prasowy Piasta Gliwice: – Sędziowie powiedzieli, że możemy grać. Rozpoczniemy mecz planowo i zobaczymy, jak pogoda ułoży się później. Na razie nie pada [rozmawialiśmy o 14]. Linie będą czerwone, a piłki pomarańczowe są w pogotowiu.

Daria Wollenberg, rzecznik prasowy Korony Kielce: – Prawdopodobieństwo nieodbycia się meczu istnieje zawsze, ale na razie jest za wcześnie, żeby coś dokładniej określić. Trwa odśnieżanie boiska, wszystko jest przygotowywane do meczu, m.in. pigment do malowania linii i pomarańczowe piłki. Śnieg sypie bardzo mocno, a widziałam prognozy, że w Kielcach ma być go jeszcze więcej po 15/16. Ma być dramat, ale na dobrą sprawę jak powiem, że nie zagramy, to później mogę się ośmieszyć. A jak powiem odwrotnie – mogłoby być to samo. Wszystko zatem może się zdarzyć. Ostateczną decyzję poznamy pewnie dwie godziny przed meczem, kiedy swoją opinię wydadzą sędziowie z delegatem.

Już niedługo dowiemy się, co będzie z tą Koroną...
16:00
 - Wszyscy chcieliśmy grać, ale w ciągu 15 minut spadło tyle śniegu, że ten mecz był niemożliwy do rozegrania - powiedział dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Trudno się nie zgodzić.
15:43

MECZ ODWOŁANY

To koniec! Sędziowie, delegat oraz trenerzy stwierdzili, że nie ma sensu kontynuować tego meczu. Piłkarze też nie chcieli ryzykować. Wygrała zima, tak jak w Mielcu.

Ciekawi jesteśmy, co będzie w Łodzi i Kielcach...
15:34
Wciąż nie zapadła decyzja co do tego spotkania...
15:21
Jest duże prawdopodobieństwo, że mecz zostanie odwołany, a następnie przełożony na inny termin. I szczerze mówiąc, bylibyśmy za tym, bo nie da się tego ani oglądać, a z perspektywy piłkarzy normalnie grać w piłkę. Nie mówiąc o ryzyku kontuzji, które teraz jest ogromne.
15:17
Mecz przerwany w 15. minucie z powodu bardzo złych warunków pogodowych!
15:15
Patrzymy na warunki, w jakich muszą grać piłkarze, i myślimy sobie: cholera, jaki jest sens grania takich meczów?
15:03
Zaczynamy!
14:40
I skład Puszczy:

Zych, Stępień, Mroziński, Siemaszko, Serafin, Walski, Bartosz, Koj, Zapolnik, Sołowiej, Poczobut

Ławka: Wróblewski, Wojcinowicz, Cholewiak, Stec, Gil, Mesanović, Pieprzyca, Kramarz, Cichoń
14:39
Skład Piasta:

Szymański - Pyrka, Huk, Czerwiński, Holubek - Dziczek, Tomasiewicz - Kądzior, Chrapek, Szczepański - Ameyaw.

Ławka: Plach - Munoz, Felix, Wilczek, Karbowy, Mokwa, Hateley, Bykowski, Kostadinov.
14:38
Witamy państwa serdecznie. Za ponad 20 minut zaczynamy - miejmy nadzieję - fajne widowisko w zimowej aurze.