Real Madryt liderem po wygranej z Cadiz [WIDEO]

26 listopada 2023, 20:50 • 1 min czytania 0 komentarzy

Real Madryt pokonuje Cadiz i obejmuje fotel lidera. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:0 dla “Królewskich” po znakomitym występie Rodrygo.

14 minut. Tyle czasu Cadiz mogło mieć nadzieję na udany mecz, lecz humor popsuł im Rodrygo, który pokonał najpierw kilku obrońców, a później bramkarza pięknym strzałem pod poprzeczkę. Prowadzenie podwyższył w drugiej połowie, a konkretnie w 64. minucie, zdobywając bramkę w podobnym stylu. Znów zabawił się obrońcami, a później były już tylko formalności.

Nie był to jego ostatni wkład w ten mecz, bowiem zaliczył jeszcze asystę w 74. minucie, a autorem gola był znakomity w tym sezonie Jude Bellingham, który łącznie ma już 11 trafień w ligowych rozgrywkach.

Real Madryt wygrał spotkanie, lecz nie bez poświęceń, gdyż w 69. minucie z boiska zszedł kontuzjowany Luka Modrić. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o stanie zdrowia Chorwata.

Królewscy obejmują tym samym prowadzenie w tabeli. Za nimi Girona i Atletico, a później Barcelona, która nieco ostatnio znika z radarów.