Kiwior na ławce rezerwowych, Arsenal nowym liderem Premier League

25 listopada 2023, 20:40 • 1 min czytania 2 komentarze

„Kanonierzy” przeważali w meczu z Brentford, ale ostatecznie Arsenal wygrał sobotnie spotkanie tylko jedną bramką. Drużyna prowadzona przez Mikela Artetę wykorzystała podział punktów w starciu Manchesteru City z Liverpoolem (1:1) i objęła prowadzenie w tabeli ligi angielskiej.

Goście trafili do siatki tuż przed przerwą, lecz trafienie Leandro Trossarda nie zostało uznane przez sędziego Tima Robinsona, gdyż Belg znalazł się na dość kontrowersyjnym spalonym. Piłkarze z Londynu ostatecznie dopięli swego w 88. minucie spotkania. Bukayo Saka zagrał do Havertza, a reprezentant Niemiec głową wpakował futbolówkę do siatki.

Jak się okazało kilka minut później, trafienie to pozwoliło zespołowi z Emirates Stadium wysunąć się na 1. lokatę w Premier League. W tym momencie Arsenal wyprzedza o punkt Manchester City i o dwa „oczka” Liverpool.

Jak zagrał w sobotę Jakub Kiwior? Nijak, bo reprezentant Polski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.