Mendy pozwał Manchester City. Domaga się wielomilionowej kwoty od klubu

redakcja

Autor:redakcja

20 listopada 2023, 19:55 • 1 min czytania

Reklama
Mendy pozwał Manchester City. Domaga się wielomilionowej kwoty od klubu

Latem tego roku Benjamin Mendy został uniewinniony ze wszystkich dotychczasowych zarzutów o przemoc na tle seksualnym. Z uwagi na te oskarżenia stracił dwa lata kariery piłkarskiej. Okazuje się, że w tym czasie Manchester City, który był jego pracodawcą, nie wypłacał mu pensji. Francuz pozwał The Citizens i domaga się sporej kwoty od klubu.

Reklama

Mendy złożył pozew do Trybunału Pracy, powołując się na „nieuprawnione potrącenia z wynagrodzenia” po tym, jak został oskarżony o gwałt i napaść seksualną w 2021 roku. Francuz zwrotu wynagrodzenia należnego mu do końca kontraktu, który wygasł mu w czerwcu.

– Manchester City nie wypłacił mu żadnej pensji od września 2021 r., po tym jak Mendy został oskarżony o kilka przestępstw, z których został oczyszczony – czytamy w komunikacie kancelarii prawnej, która reprezentuje piłkarza Lorient FC.

Angielskie media informują, że boczny obrońca zarabiał w Manchesterze City 100 tysięcy funtów tygodniowo, czyli skoro klub nie płacił Francuzowi od września 2021 roku do czerwca 2023 roku, to mówimy tu o ok. 9 mln funtów.

WIĘCEJ O ANGIELSKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
1
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank