Karol Świderski doprowadza do wyrównania z Mołdawią [WIDEO]

15 października 2023, 22:16 • 1 min czytania 7 komentarzy

Polacy do przerwy przegrywali 0:1 z Mołdawią po golu Nicoalescu. Po zmianie stron „biało czerwoni” od razu ruszyli do ataku i szybko doprowadzili do wyrównania.

To spotkanie Polacy muszą wygrać. Taki był plan minimum na to spotkanie – zdobyć trzy punkty i nastawić się mentalnie na „mecz o wszystko” z Czechami, gdzie stawką jest awans na mistrzostwa Europy. Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba ograć Mołdawię.

Pierwsza połowa w wykonaniu „biało-czerwonych” była słaba. Podopieczni Probierza byli przestraszeni, niepewni w obronie i nieskuteczni w ataku, a nasi rywale nie mają nic do stracenia i szukają swoich okazji. W taki sposób strzelili gola w 26. minucie.

Polacy na to trafienie odpowiedzieli dopiero po przerwie. Zieliński wrzucił miękko w pole karne, Milik przepuścił piłkę między nogami, a Karol Świderski strzelił płasko po ziemi w kierunku dalszego słupka, wyrównując stan meczu.