Josue: – Legia umarła? Przesyłam je***ne pozdrowienia

18 sierpnia 2023, 09:16 • 1 min czytania 86 komentarzy

Legia Warszawa w szalonym stylu pokonała Austrię Wiedeń 5:3, dzięki czemu zapewniła sobie awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Po meczu ostrego komentarza udzielił kapitan Wojskowych Josue.

Legia umarła? Legii już nie ma w Europie? Przesyłam wszystkim je***e pozdrowienia – powiedział Josue cytowany na Twitterze przez dziennikarza Pawła Gołaszewskiego.

Legia Warszawa w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji przegrała z Austrią Wiedeń 1:2. Nie dość, że przerwała passę przeszło 400 dni bez porażki na własnym obiekcie, to na domiar złego jeszcze nigdy nie awansowała w europejskich pucharach, jeśli ponosiła porażkę w pierwszym meczu u siebie. Wojskowi pokazali jednak charakter i w szalonym meczu ograli Fiołki.

W spotkaniu nie brakowało dramaturgii bowiem Legia prowadziła już 3:0, ale doprowadziła do sytuacji, w której w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry wciąż groziła jej dogrywka. Sprawę załatwił gol strzelony przez Ernesta Muciego chwilę później.

W decydującej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Legia zmierzy się z duńskim Midtjylland.