Hat-trick Fernandeza. Lechia rozpoczyna sezon od wygranej

22 lipca 2023, 17:07 • 2 min czytania 30 komentarzy

Dziś Lechia Gdańsk rozpoczęła swoje zmagania na zapleczu Ekstraklasy. Udała się na wyjazdowy mecz z Chrobrym i podopieczni Szymona Grabowskiego podnieśli z boiska komplet punktów.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęli jednak gospodarze. Już w pierwszym kwadransie gola dla głogowskiej ekipy zdobył Mavroudis Bougaidis, który w przeszłości był zawodnikiem Lechii. Natomiast później gole zdobywali głównie goście z Gdańska. Mało tego, przed przerwą byli już na prowadzeniu. Bramki w ostatnim kwadransie pierwszej połowy zdobyli Jan Biegański i Luis Fernandez.

W drugiej połowie Hiszpan dołożył dwa trafienia – oba po rzutach karnych. Tym samym Luis Fernandez skompletował pierwszego hat-tricka na polskich boiskach. Więcej bramek dla Lechii w tym meczu już nie padło. Natomiast gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki dzięki wykorzystaniu rzutu karnego przez Mateusza Machaja (również były zawodnik Lechii). W końcowym rozrachunku spadkowicz z Ekstraklasy rozpoczął pierwszoligowe zmagania od zdobycia trzech „oczek”.

W następnej kolejce Lechia Gdańsk zagra u siebie z Motorem, który wczoraj pokonał Zagłębie Sosnowiec (3:2). Mecz Lechii z Motorem zostanie rozegrany w piątek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Chrobry Głogów – Lechia Gdańsk 2:4 (1:2)

M. Bougaidis 12′, M. Machaj (k.) 90’+8 – J. Biegański 32′, L. Fernandez 45’+3, (k.) 53′  i (k.) 66′