Dwie główki, dwa gole. Puszcza zaskoczyła Wisłę [WIDEO]

06 czerwca 2023, 19:07 • 2 min czytania 37 komentarzy

W półfinale baraży o awans do Ekstraklasy Puszcza Niepołomice prowadzi do przerwy w Krakowie z Wisłą 2:0. Obie bramki Żubry zdobyły po strzałach z głowy.

Puszcza Niepołomice ma status drużyny świetnie grającej na własnym boisku. Jednak jeśli awansuje do Ekstraklasy, nowym domem Żubrów stanie się stadion przy ul. Reymonta w Krakowie. Właśnie tam odbywał się pierwszy półfinał baraży o awans. Murowanym faworytem była Wisła. Na boisku nie było jednak tego widać. Wręcz przeciwnie, więcej z gry mieli podopieczni Tomasza Tułacza, którzy prowadzili do przerwy 2:0. Obie bramki zdobyli uderzeniami głową po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach w pole karne.

Pierwszego gola strzelił Kamil Zapolnik, któremu idealnie na głowę po podaniu z autu dośrodkował Marcel Pięczek.

Drugie trafienie to już tradycyjna Puszcza. Doliczony czas gry. Rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne i piękne precyzyjne uderzenie głową w wykonaniu Łukasza Sołowieja.

Tymi dwoma ciosami Żubry znacznie przybliżyły się do awansu do finału baraży, który zdecyduje o losie ostatniego beniaminka Ekstraklasy w przyszłym sezonie.