Oficjalnie: Dominik Holec, Artur Rudko i Mateusz Żukowski odchodzą z Lecha

redakcja

Autor:redakcja

29 maja 2023, 20:11 • 3 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Dominik Holec, Artur Rudko i Mateusz Żukowski odchodzą z Lecha

Lech Poznań poinformował na oficjalnej stronie, że Dominik Holec, Artur Rudko i Mateusz Żukowski odchodzą z klubu wraz z końcem czerwca. Wrócą do swoich macierzystych drużyn, z których byli tylko wypożyczeni do „Kolejorza”.

Reklama

Ponadto klub zaznaczył w komunikacie, że Bartosz Mrozek, Filip Borowski oraz Maksymilian Pingot wrócą latem na Bułgarską i zostaną włączeni do kadry pierwszej drużyny. Z wielką niecierpliwością kibice czekali na powrót tego pierwszego piłkarza, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Stali Mielec. Mrozek był jednym z najlepszych golkiperów w Ekstraklasie.

Wraca do nas po bardzo udanych rozgrywkach, bez wątpienia był niezwykle mocnym punktem Stali Mielec. Według nas, jest w pełni gotowy, żeby podjąć rywalizację o miano numeru 1 w naszej bramce. Jego bezpośrednim konkurentem do tego miejsca będzie Filip Bednarek – zaznacza dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa.

19-letni Filip Borowski ostatnie 1,5 roku spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec. Prawy obrońca zagrał tam w 41 spotkaniach i zaliczył dziewięć asyst. Do Lecha wraca również Maksymilian Pingot, który zimą trafił na półroczne wypożyczenie do Odry Opole. W I lidze wystąpił w 10 spotkaniach.

Reklama

Na wypożyczeniach wciąż są inni dwaj piłkarze Lecha – Antoni Kozubal i Krzysztof Bąkowski. Pierwszy z nich występuje w GKS-ie Katowice, a drugi w Stali Rzeszów. Tomasz Rząsa podkreśla, że obaj piłkarze w najbliższym czasie nie wrócą do „Kolejorza”. – Antek jest w GKS Katowice, gdzie notuje udaną końcówkę rozgrywek. Chcemy, żeby został jeszcze na wypożyczeniu, czy to w GKS czy innym klubie. Zależy nam, żeby dalej zbierał tam tak potrzebne doświadczenie. Krzysiek nadal walczy ze Stalą Rzeszów o awans do PKO BP Ekstraklasy. Ma bardzo udane miesiące, pomaga mocno swoimi interwencjami w bramce w walce o promocję. Jego przypadek jest taki sam, jak Antka, czyli zostanie na wypożyczeniu. Zobaczymy, czy w Stali, czy w innym klubie – zaznacza.

Za to z klubem pożegnali się już Artur Rudko, Dominik Holec i Mateusz Żukowski. Pierwszy z nich miał być wielkim wzmocnieniem bramki Lecha, a okazał się jeszcze większym flopem transferowym. Ukrainiec zagrał dla „Kolejorza” tylko w sześciu spotkaniach, choć wielu zapewne powie, że o sześć za dużo. Ponieważ Rudko w dużej mierze przyczynił się do wyrzucenia poznańskiej drużyny z dwóch pucharów – Ligi Mistrzów i PP.

Holec przyszedł do Poznania zimą ze Sparty Praga i zagrał tylko w jednym meczu Ekstraklasy. Z kolei Mateusz Żukowski trafił przy Bułgarską na zasadzie wypożyczenia z Glasgow Rangers i wystąpił tylko w trzech spotkaniach ligowych.

Reklama

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank