Czystki w Jagiellonii Białystok. Odchodzi z klubu sześciu piłkarzy

redakcja

Autor:redakcja

29 maja 2023, 18:10 • 3 min czytania

Reklama
Czystki w Jagiellonii Białystok. Odchodzi z klubu sześciu piłkarzy

Jagiellonia Białystok pożegnała dziś sześciu piłkarzy, którym wraz z końcem czerwca wygasają umowy z klubem. W przyszłym sezonie w barwach Jagi nie zobaczymy: Michała Pazdana, Bartosza Bidy, Juana Camary, Tomas Prikryla, Israela Puerto i Marca Guala.

Reklama

O odejściu tego ostatniego piłkarza wiedzieliśmy już kilka tygodni temu, gdyż Legia Warszawa oficjalnie ogłosiła, że od 1 lipca ten hiszpański napastnik będzie ich zawodnikiem. Gual dla Jagi rozegrał 40 spotkań, w których zdobył 19 goli. W tym sezonie z szesnastoma trafieniami na koncie został królem strzelców Ekstraklasy.

Bartosz Bida debiutował w Ekstraklasie w wygranym 3:0 meczu z Arką Gdynia w ramach 1. kolejki Ekstraklasy sezonu 2019/20. Zdobył w tym spotkaniu jedną z bramek, a pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zakończył z pięcioma trafieniami i dwoma asystami. Na tamten moment wydawało się, że Jagiellonia zarobi na jego transferze w przyszłości bardzo dobre pieniądze. Aczkolwiek w kolejnych latach Bida już tak nie błyszczał i Jaga nie otrzyma za niego nawet złotówki. W białostockim klubie rozegrał 75 spotkań i strzelił 10 goli.

Reklama

Michał Pazdan wrócił na Podlasie po sześcioletniej przerwie. Miał być solidnym wzmocnieniem defensywny Jagiellonii. Miewał lepsze i gorsze momenty. Do tego nie omijały go kontuzje. I nie zapominajmy, że ma już na karku 35 lat. Spodziewano się po nim więcej. Jego kariera powoli dobiega końca. Czy będzie jeszcze grał w Ekstraklasie? Na stole ma ofertę z rezerw Legii Warszawa. Niewykluczone, że właśnie tam trafi Pazdan i będzie występował w III lidze.

Z Jagiellonią pożegnali się również Puerto, Camara i Prikryl. Ten pierwszy trafił do Białegostoku ze Śląska Wrocław i rozegrał tu 48 spotkań. Drugi z ww. zawodników kiedyś zagrał dwa mecze w pierwszej drużynie FC Barcelony. Przed transferem do Jagi grał w Miedzi Legnica. W klubie z Podlasia sobie nie poradził. W tym sezonie zagrał tylko 195 minut w Ekstraklasie. Z kolei Prikryl spędził na Podlasiu cztery lata, wystąpił w 111 spotkaniach dla Jagi, strzelił 11 goli i zaliczył 18 asyst.

Reklama

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank