Lewandowski z dubletem w derbach Barcelony [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

14 maja 2023, 21:29 • 2 min czytania 20 komentarzy

FC Barcelona mistrzem Hiszpanii! „Duma Katalonii” pokonała 4:2 na wyjeździe Espanyol. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.

Dla Polaka to dwudzieste i dwudzieste pierwsze trafienie w tym sezonie LaLiga. W tym momencie w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi ma cztery gole przewagi nad drugim Karimem Benzemą. FC Barcelona dzięki temu zwycięstwu ma już czternaście punktów przewagi nad drugim Realem Madryt, a  do końca sezonu zostały cztery kolejki.

Barca na prowadzenie wyszła już w 11. minucie. Lewą stroną do końcowej linii ruszył Alejandro Balde i wycofał piłkę do Roberta Lewandowskiego, który z kilku metrów wpakował ją do siatki.

Kilka minut później FC Barcelona podwyższyła prowadzenie. Bramkę na 2:0 zdobył Alejandro Balde. Tuż przed przerwą drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, wykorzystując dobre podanie Raphinhi.

Espanyol walczy o utrzymanie. Obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i ma cztery punkty straty do siedemnastego Realu Valladolid.

Espanyol – FC Barcelona 2:4 (0:3)

J. Puado 73′, Joselu 90+2′ – R. Lewandowski 11′, 40′, A. Balde 20′, J. Kounde 53′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.